Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 31 grudzień 2012 - 15:27

Ja nie odpowiem Tobie na to pytanie,ale dzięki za odświeżenie wątku,bo znalazłem dla siebie sposób na sprężone powietrze.

Kiedyś próbowałem już sam robic wobki,ale malowałem pędzlem.Teraz mnie znowu wzięło i będę malował aerografem.Tylko myślę sobie,jaki kompresor i zobaczyłem patent z kołem.Jakieś stare koło się skombinuje,pompowac koło mogę w pracy.Pracuję jako lakiernik,także z malowaniem i lakierami problemu nie będzie.

Zaraz zamawiam aerograf :D



#42 OFFLINE   Kathir

Kathir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Adam

Napisano 01 styczeń 2013 - 09:42

Miałem okazję użyć koła dojazdowego 15". Po napompowaniu do 3,0 barów starczyło do dwóch woblerów 7 cm.

Wszystko zależy od wprawy malowania i jak wiele detali che się nanieść.

Ja tym sposobem robiłem pierwsze podejście do malowania aerografem.

 

Duży minus to w fazie końcowej spadek ciśnienia i zabrakło powietrza do przedmuchania aerografu aby go oczyścić.



#43 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 01 styczeń 2013 - 11:57

Zawsze zapas ciśnienia można uzupełnić pompką do pompowania kół samochodowych .  ;)


  • eRKa lubi to

#44 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 01 styczeń 2013 - 13:41

Parę dni temu zrobiłem sobie dwa woblerki szczupakowe i dzisiaj nie wytrzymałem i pojechałem poszukac niezamarzniętej wody,aby je przetestowac.Jednego musiałem troszkę poustawiac,ale testy przeszły pomyślnie.Teraz zostało,to na co najbardziej czekam-malowanie. :P

Szwagier ma mi załatwic koło 14" i myślę,że na początek  wystarczy.A z czasem trzeba będzie coś pewnie pomyślec o jakiejś sprężarce.



#45 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:11

Niestety dzisiaj się rozczarowałem.W pracy zrobiłem sobie podkład na woblery,kumpel załatwił mi koło i myślałem,że sobie pomaluje,a tu lipa.Rozrobiłem chyba za gęstą farbę,a że koło małe 13 cali,szerokie 135 to zaraz nie było powietrza. :( Muszę skołowac jakąs większą felgę i mam nadzieje,że uda mi się coś pocwiczyc



#46 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:39

Niestety dzisiaj się rozczarowałem.W pracy zrobiłem sobie podkład na woblery,kumpel załatwił mi koło i myślałem,że sobie pomaluje,a tu lipa.Rozrobiłem chyba za gęstą farbę,a że koło małe 13 cali,szerokie 135 to zaraz nie było powietrza. :( Muszę skołowac jakąs większą felgę i mam nadzieje,że uda mi się coś pocwiczyc

 

Lepiej skołuj agregat z lodówki i długi przewód do aero (będzie działał jak zbiornik wyrównawczy). Na początek wystarczy.

Jak się wciągniesz w malowanie to nazbierasz brakujące graty i zmontujesz z niego taki z prawdziwego zdarzenia z reduktorem, wyłącznikiem ciśnieniowym i całą resztą.

Na początku żeby załapać jakiej gęstości muszą być farbki to trzeba sobie trochę popsikać a na to trzeba powietrza a na tym "kółku" sam widzisz daleko nie zajedziesz ;)

 

pozdr, gregors



#47 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 styczeń 2013 - 01:20

No co się na te koła uparli :D to bajki jakieś ile takie kółeczko wytrzyma minutę półtorej aero nawet nie przedmuchasz :lol: .

Lodówkowiec najlepszy i najtańszy .


  • eRKa lubi to

#48 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 08 styczeń 2013 - 05:43

No co się na te koła uparli :D to bajki jakieś ile takie kółeczko wytrzyma minutę półtorej aero nawet nie przedmuchasz :lol: .

Lodówkowiec najlepszy i najtańszy .

Oj tam zaraz uparli. :) Akurat w tym wątku zobaczyłem takie rozwiązanie i myślałem,że na początek mi wystarczy.Niestety cosik mnie się widzi,że na tym za daleko nie pojadę.Trzeba będzie chyba skołowac starą lodówkę,albo wywalic parę stówek na kompresor z allegro.



#49 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 08 styczeń 2013 - 06:06

Lepiej skołuj agregat z lodówki i długi przewód do aero (będzie działał jak zbiornik wyrównawczy). Na początek wystarczy.

Jak się wciągniesz w malowanie to nazbierasz brakujące graty i zmontujesz z niego taki z prawdziwego zdarzenia z reduktorem, wyłącznikiem ciśnieniowym i całą resztą.

Na początku żeby załapać jakiej gęstości muszą być farbki to trzeba sobie trochę popsikać a na to trzeba powietrza a na tym "kółku" sam widzisz daleko nie zajedziesz ;)

 

pozdr, gregors

To na początek może byc taki bez butli?A ten wężyk mniej więcej jaką długośc powinien miec?



#50 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 styczeń 2013 - 07:17

Im dłuższy tym lepszy, działa jako zbiornik wyrównawczy. 

Zanim zaczniesz malować poszperaj w Google a w szczególności na forach modelarskich. Oni ten temat wałkują od wielu lat i jest tam wiele ciekawych rozwiązań.  Od najprostszych typu wężyk do maksymalnie wypasionych kompresorów. Ja swój robiłem kilka lat temu i właśnie tam szukałem inspiracji.



#51 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 styczeń 2013 - 10:20

Ja posiadam aerograf tzw. rusek. Mozna go podłączyc bezposrednio do agregatu od lodówki. Nie trzeba mieć zbiornika do nabicia ciśnienia. Jest tak skonstruowany ,że cały czas dmucha powietrzem. Trzeba tylko odpowiednio gęstośc dobrać i jest ok. Zależy co sie chce malować.



#52 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:30

W pracy stała stara lodówka,wykręciłem agregat i podłączyliśmy z kumplem,ale niestety nie działa.Swoje lata już ma.Rok 74 i produkcja CCCP,to i może zdechł.Mam jeszcze małą butlę gazową turystyczną i myślę,żeby go zrobic jako zbiornik.

A tak z ciekawości pytam,czy kompresor samochodowy nadaje sie do malowania aerografem.Na przykład taki http://allegro.pl/ko...2902452518.html


Użytkownik Tomas edytował ten post 08 styczeń 2013 - 17:41


#53 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:24

Agregat trzeba było sprawdzić przed wymontowaniem bo ma tam taki czujnik temp., który po demontażu trzeba w jego miejscu zewrzeć kabelki i dopiero wtedy odpali, a i jeszcze czy jest olej jak nie ma to można  mineralny silnikowy dolać i też będzie chodził. Co do butli to znacznie bezpieczniejsza będzie stara gaśnica, wytrzymuje dużo większe ciśnienia. Co prawda modelarze robią na gazówkach jednak dostałem wykład w punkcie nabijania butli to zastosowałem 2 litrową gaśnicę i styka. Poza tym jak użyjesz starą butlę po gazie to będzie śmierdziało przez długi czas jak będziesz malował.

 

Pozdr, gregors



#54 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:33

Trzeba dodać ,że przeróbka agregatu z lodówki tzn. filtry, wyłącznik ciśnieniowy itp to koszt porównywalny z używanym kompresorem. A butle lub gaśnice jeżeli chcesz to robić, to daj większą. Nabijesz w nią większe ciśnienie przez co agregat nie będzie się tak często włączał.


  • eRKa lubi to

#55 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:55

Ja stworzyłem swój kompresor, ze starego dopadniętego u wujaszka agregatu i właśnie 6l butli gazowej. Sprawdza się znakomicie. Nie montowałem wyłącznika ciśnieniowego. Mam zamontowany reduktor i odwadniacz, no i oczywiście filtr od malucha zaraz na wężyku z wylotu od agregatu. Na kompresorze nabijam powietrze do 60 psi i wszystko gra i trąbi :D



#56 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 08 styczeń 2013 - 19:06

Agregat trzeba było sprawdzić przed wymontowaniem bo ma tam taki czujnik temp., który po demontażu trzeba w jego miejscu zewrzeć kabelki i dopiero wtedy odpali, a i jeszcze czy jest olej jak nie ma to można  mineralny silnikowy dolać i też będzie chodził. Co do butli to znacznie bezpieczniejsza będzie stara gaśnica, wytrzymuje dużo większe ciśnienia. Co prawda modelarze robią na gazówkach jednak dostałem wykład w punkcie nabijania butli to zastosowałem 2 litrową gaśnicę i styka. Poza tym jak użyjesz starą butlę po gazie to będzie śmierdziało przez długi czas jak będziesz malował.

 

Pozdr, gregors

Olej to w nim był,bo jak go podłączyliśmy do prądu,to nie było słychac,żeby chodził,ale z tej rurki wylotowej leciał dymek i na ręku był olej.A mój zakładowy szpec :) powiedział,że chyba padnięty.Także poszukiwania sprężarki trwają nadal.



#57 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:37

Odwiedź złom, ja swój kupiłem za 20PLN, ale wcześniej sprawdziłem czy działa lodówka ;) i sam go wymontowałem.



#58 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:26

Teraz na złomie agregatu nie dostaniesz , mają zakaz przyjmowania elektrośmieci typu lodówki , zmywarki , pralki itp. ;/  Sam ostatnio szukałem i na kilku skupach złomu mi tak powiedzieli ;) 



#59 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:52

Przygotuj sobie ogłoszenie następującej treści

KUPIĘ ZA 0,7l. POLSKIEJ WÓDKI STARĄ SPRAWNĄ LODÓWKĘ LUB ZAMRAŻARKĘ

udaj się na najbliższe blokowisko i wklej w paru bramach odzew szczerze cie zaskoczy :D .



#60 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 09 styczeń 2013 - 00:40

Ile kosztuje taki agregat? Oczywiście używany bo ceny nowych to ja znam :wacko: .

Jutro sprawdze czy jeszcze chodzi, jak coś to mogę opylić :P tylko że wysyłka będzie droga bo to dziadostwo troszke waży.


Użytkownik Krystek edytował ten post 09 styczeń 2013 - 00:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych