Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 20 maj 2012 - 22:46

Muszę się wam przyznać że w tym roku nie byłem jeszcze na rybach. Mało tego nie wniosłem nawet stosownych opłat. Tak mi się życie poukładało że nie miałem na to czasu. Mam nadzieję że uda mi się wyskoczyć w przyszłym tygodniu ale nie chciałbym jechać w ciemno i trafić tam gdzie nic nie złowię. Dlatego proszę o wskazówki gdzie w tym sezonie warto się udać . Wiem że na Przeczycach i Świerklańcu jest do końca Maja zakaz spinningu . Co na innych Śląskich łowiskach ?

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 13 luty 2013 - 13:18

  • Welik i Dominik202 lubią to

#2 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 21 maj 2012 - 08:00

Jesteś z Bytomia to chyba najbliżej masz na Brantke.
Co prawda w tym roku stan wody jest b. niski i nie ma zalanych łąk aczkolwiek szansa na spotkania z konkretnym szczupłym jest ;)


#3 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 21 maj 2012 - 10:25

No tak . Brantka to mój matecznik :mellow: jednak w zeszłym roku spuścili tam 5m wody w związku z budową obwodnicy i ten stan ma zostać jako docelowy.
Nie wiem jak ryby to przetrwały ale przejeżdżając tamtędy jakoś nie widzę żeby ktoś łowił spinningiem. Ciekawe jak tam się w tym roku wytarły szczupaki i sandacze bo warunki zmieniły się diametralnie. Całe otoczenie Brantki wygląda w tej chwili jak po wojnie atomowej . Pisałem o tym na tym czy tamtym forum.
Brantka tradycyjnie była świetnym łowiskiem sandaczowym i szczupakowym trafiały się też niebanalne sumy jednak w zeszłym roku gdy zaczęły się zmiany , ryby jakby przestały brać. Co tam jest teraz ; nie wiem.

#4 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 21 maj 2012 - 10:58

Byłem w maju ze 3 razy- brały same maluchy do 45cm, + jeden przyłow sandacz powyżej 50+. Jeszcze w tym roku nie trafiłem normalnej wielkości szczupaka- ale myśle że to tylko kwestia czasu i samozaparcia
Fakt, że ilość tarlisk gwałtownie zmalała, ale nie ma tragedii, w kilkunastu miejscach przy brzegu są powrzucane krzaki w których baraszkowały płocie i pewnie też inne gatunki.
Całkiem ciekawie jest pobrodzić wśród pościnanych drzew koło wyspy- tylko trzeba dość precyzyjnie rzucać :mellow:

#5 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 maj 2012 - 13:31

Hm. Szczerze powiedziawszy liczyłem na szerszy odzew.
Może ktoś jednak był na rybkach i chciałby podzielić się uwagami.
Mamy jeszcze pare wód oprócz Brantki.
Dzierżno , Pławniowice, Pogoria , Chechlo , Rogoźnik, Wisła , Odra i jeszcze parę obiecujących miejsc.
A może lepiej wybrać się gdzieś troszkę dalej , do kolegów z Opola lub Częstochowy ?

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 maj 2012 - 16:36

A może lepiej ruszyć cztery litery z przed kompa i samemu rozpracować temat a nie liczyć na sępa że ktoś ci da wszystko na tacy .Zrozum że tu jest Śląsk czyli największe zagęszczenie kormoranów na m2 wody a ty byś jeszcze chciał żeby ktoś ci odpalił namiar na ostatnie szczupaki :unsure: .

#7 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 maj 2012 - 21:29

Tomku. U góry pisze Górny Śląsk a nie Śląsk Cieszyński więc nie bój się do ciebie się nie wybieram ; zresztą sądząc po emocjach jakie u ciebie wzbudziłem nie za bardzo jest po co. Tu gdzie mieszkam mam kilka zaporówek i kilka rzek do dyspozycji w promieniu kilkunastu kilometrów więc dam sobie radę.
Pozatym ZROZUM że tam gdzie pojadę i będę łowił , dołożę starań żeby żaden szczupak czy inna ryba , nie ucierpiały zanadto.

#8 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 23 maj 2012 - 11:32

To czy jest górny czy dolny śląsk nie ma żadnego znaczenia bo w całym tym rejonie jest największe zagęszczenie mięsiarzy na m2.To czy zabierasz czy wypuszczasz nie ma dla mnie żadnego znaczenia bo mi to zwisa ,już dawno temu przekonałem się że sam świata nie zbawię ,a no kill w polsce przy naszych przepisach to fanaberia i dobry pretekst do bicia piany na forach .Ja skupiam sie na zarabianiu kasy i wydawaniu tam gdzie ma to sens czyli na oesach i wyjazdach za granice .Tyle w temacie .

#9 OFFLINE   bartkano

bartkano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Bartek

Napisano 23 maj 2012 - 17:14

Jak dasz sobie radę to działaj, a nie siedź przed kompem :unsure:
P.S. Pogoda zmienna więc ryba niemrawa i ciężko coś polecic bo w jeden dzień biorą w sześc dni nie. Czarna przemsza jest zawsze pewna <_<

#10 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 31 maj 2012 - 22:23

Ja myślę że u nas ciężko z rybą ogólnie tragedia w przyszłym roku opłacam opolskie i tam napewno jest inny rybostan , a katowickie to moim zdaniem jeden z najgorszych okręgów .Często jeżdze w świetokrzyskie i zawsze coś tam wytargam sensownego a u nas to już nawet szczupłych -50 mało co jeszcze niedawno w nadmiarze ich było tak dba o nasz okręg PZW , a to że ludzie zabierają co popadnie to druga sprawa ale mniej ważna niż to pierwsze. Kiedyś to można było połapać a dziś?Jak tak dalej będą zarządzać to na hodowlanych tylko ryby będą. :angry:

Niektórzy się zachowują na tym forum jakby mieli zdradzić wielką tajemnice i któryś z nas miał by im wyłapać wszystko ludzie opanujcie swoją chciwość i zazdrość zawsze można koledze podpowiedzieć na priv nie zabierze wam wszystkich ryb .Trzeba sobie pomagać a nie wymądrzać się jak co niektórzy wyżej B)

Polacy to ludzie o dziwnej mentalności
  • Luciano79 lubi to

#11 OFFLINE   HILO

HILO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:51

Radek po czym sądzisz że to jeden z najgorszych okregów

#12 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 01 czerwiec 2012 - 15:52

Kolego po efektach przynajmniej w mojej okolicy jest wiele zbiornikow i efekty marne albo coś albo nic ale większość to małe ryby .Jeśli rozchodzi się o opolskie i świetokrzyskie to mam inne zdanie może niema niewiadomo czego ale o kiju się niewraca (C&R) i prawie wszystko 50+ a u nas ?

#13 OFFLINE   woytek

woytek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 01 czerwiec 2012 - 21:33

@radek gliwice trochę przesadzasz, wiadomo nie jest różowo, ale tragedii też nie ma, mimo że mięsiarzy, którzy nie odpuszczą żadnej rybie jest zdecydowana większość, coś tam jeszcze pływa. W okolicach Gliwic są nie najgorsze łowiska, tyle że trzeba sporo czasu im poświęcić żeby efekty przyszły.

#14 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 01 czerwiec 2012 - 21:57

@radek gliwice trochę przesadzasz, wiadomo nie jest różowo, ale tragedii też nie ma, mimo że mięsiarzy, którzy nie odpuszczą żadnej rybie jest zdecydowana większość, coś tam jeszcze pływa. W okolicach Gliwic są nie najgorsze łowiska, tyle że trzeba sporo czasu im poświęcić żeby efekty przyszły.


Powiedzmy - jesteś optymistą widzę.Poza pistoletami reszta to fuks
Koło gliwic jest jedna wielka lipa i tyle . Znam te zbiorniki od czasów połowów z tatą i niestety to już inne wody niż kiedyś.
Ja mam porównanie i niestety okolice gliwic s jak dlamnie przekreślone na najbliższy sezon.

#15 OFFLINE   woytek

woytek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:07

Powiedzmy - jesteś optymistą widzę.Poza pistoletami reszta to fuks
Koło gliwic jest jedna wielka lipa i tyle . Znam te zbiorniki od czasów połowów z tatą i niestety to już inne wody niż kiedyś.
Ja mam porównanie i niestety okolice gliwic s jak dlamnie przekreślone na najbliższy sezon.


No to niemiłosiernego mamy tego fuksa :D I oby nas nie opuścił i w tym roku Poza tym nie pisałem, że jest lepiej czy chodź by tak samo jak 15 lat temu, ale wiem po naszych wynikach, że nadal da się połowić.

#16 OFFLINE   HILO

HILO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 02 czerwiec 2012 - 07:04

A właśnie po efektach moich i znajomych twierdze coś innego o tych wodach

#17 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 czerwiec 2012 - 16:24

28.05. Pławniowice . W szuwarach na prawo od betonów lowilem brodząc przez parę godzin - NIC ! Ani pobicia.
30.05. Brantka. Przeszedłem ją dookoła . Nic nie złowiłem bo lowilem na grubo , tymczasem okonie baraszkowały jak gdyby nigdy nic. :wacko:
02.06. Brantka. Dwa niewymiarowe szczupaki złowione na swimbaity, parę niezaciętych w tym jeden dość duży. Jakiś facet który łowił płotki spławikiem wyciągną węgorza 65cm i nie mógł się nadziwić . Inny gość miał chyba z metrowego szczupaka na lekkim zestawie. Szczupak dał dyla 2m od brzegu .

#18 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 02 czerwiec 2012 - 20:21

No i to s te efekty o których pisałem .Ktoś coś a tak naprawde to nic.

#19 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 02 czerwiec 2012 - 20:49

No Panowie takie już są te nasze śląskie wody.

Kozłowa Góra - niedziela w lipcu 2011 - 7 godzin - 10 sandaczy w tym 8 >50 + kilka szczupaków, a 2 z nich >60

Tydzień później - jeden glut

2 tygodnie później - 0

Została resztka ryby, która jak nie jest na braniu to można sie ze.... i nic, a jak trafisz w dzień i miejscówkę, to można coś udziabać, ale kto ma tyle czasu, żeby jeździć wystarczająco często na ryby by na te branka trafić?

#20 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 03 czerwiec 2012 - 14:23

03.05. Przeczyce. Sześć godzin na łodzi . Opłynąłem całość wzdłuż i wszeż ; zero efektów.
Chyba nikt tu dzisiaj nic nie złapał .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych