Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 luty 2017 - 09:46

Szkoda, ze taka praca poszła na marne, nie do końca, ale tyle zachodu, a "ukarali" tyko tą drukarnie.


Czyli wychodzi na to, że nie ma co próbować...

W sprawie mieszkańców to ponoć trzeba pisać do wójta gminy Zbrosławice.
W tym miesiącu koło PZW 59 Tarnowskie Góry wyślę takie zawiadomienie i zobaczymy...


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • pitfish i krzysiek-es lubią to

#1202 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2017 - 10:25

Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś z rodziny wójta miał by odprowadzoną taką rurę z posesji.

A w takiej sytuacji to jakakolwiek interwencja przeciągała by się w nieskończoność.

#1203 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 08 luty 2017 - 18:31

A ja , że nie z Finlandii. Łowię w obu okręgach i zawsze robią sobie pod górę. W tamtym roku np Opole włączyło kilka wód z porozumienia, mimo, że płaciło się całą składkę. A człowiek wcale ryb nie zabiera, a jeszcze wody przypilnuje ...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

#1204 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 09 luty 2017 - 09:16

Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś z rodziny wójta miał by odprowadzoną taką rurę z posesji.

A w takiej sytuacji to jakakolwiek interwencja przeciągała by się w nieskończoność.

To nie są nigdy proste sprawy, czy w rodzinie Wójta czy nie. Na pewno trudniejsze i bardziej czaso- i energochłonne niż pisanie postów na forum ;)



#1205 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 09 luty 2017 - 10:05

A przyglądał się ktoś danym dotyczących zarybiania i odłowów karpia? Wyglądają tak (ilości w tonach):

2009 r. - 227 zar., 118 odł.,
2010 r. - 198 zar., 114 odł.,
2011 r. - 215 zar., 94 odł.,
2012 r. - 21 (210?) zar., 78 odł.,
2013 r. - 210 zar., 100 odł.,
2014 r. - 236 zar., 107 odł.

Jako, że dane dotyczące zarybień podawane przez PZW Katowice są podawane niechlujnie, to nie jestem pewien czy 2013
było takie małe zarybienie czy jest to błąd w danych. Nie mniej karp rulez. Jeżeli gospodarka rybacka jest prowadzona na podstawie tych liczb, to chyba jest podstawa aby zredukować o 30 do 40% zarybienia karpiem na koszt innych gatunków. W innym przypadku karpie wkrótce zaczną wychodzić na brzeg w poszukiwaniu pokarmu i atakować wędkarzy.
  • pitfish i Olo1970 lubią to

#1206 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 09 luty 2017 - 10:40

A przyglądał się ktoś danym dotyczących zarybiania i odłowów karpia? Wyglądają tak (ilości w tonach):

2009 r. - 227 zar., 118 odł.,
2010 r. - 198 zar., 114 odł.,
2011 r. - 215 zar., 94 odł.,
2012 r. - 21 (210?) zar., 78 odł.,
2013 r. - 210 zar., 100 odł.,
2014 r. - 236 zar., 107 odł.

Jako, że dane dotyczące zarybień podawane przez PZW Katowice są podawane niechlujnie, to nie jestem pewien czy 2013
było takie małe zarybienie czy jest to błąd w danych. Nie mniej karp rulez. Jeżeli gospodarka rybacka jest prowadzona na podstawie tych liczb, to chyba jest podstawa aby zredukować o 30 do 40% zarybienia karpiem na koszt innych gatunków. W innym przypadku karpie wkrótce zaczną wychodzić na brzeg w poszukiwaniu pokarmu i atakować wędkarzy.

 

Tylko ,że to wszystko dane z rejestrów połowu- a ile%  nie zostało wpisanych ?


  • pitfish lubi to

#1207 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2017 - 16:03

To nie są nigdy proste sprawy, czy w rodzinie Wójta czy nie. Na pewno trudniejsze i bardziej czaso- i energochłonne niż pisanie postów na forum ;)


Zgadzam się w stu procentach. ☺

#1208 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 luty 2017 - 13:57

To sa dane z 75% rejestrów bo reszta nie nadawała się do analizy.
Tak więc wyniki raportu można śmiało podnieść o 30%

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik flower edytował ten post 10 luty 2017 - 13:58


#1209 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 18 luty 2017 - 13:28

Tylko ,że to wszystko dane z rejestrów połowu- a ile%  nie zostało wpisanych ?

Zatem już w domu, po powrocie z wyprawy piszmy. Piszmy cuda, a co.

2 karpie, każdy z nich 15 kg, szczerze mówiąc nie wiem ile takich karpi mogę w roku złowić ale po sprawdzeniu w regulaminie tyle wpiszę i już. Niech w wodzie będzie więcej karpia niż wody skoro tak durną politykę przyjmujemy. Może ktoś się w końcu przebudzi.



#1210 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 20 luty 2017 - 10:06

Zatem już w domu, po powrocie z wyprawy piszmy. Piszmy cuda, a co.

2 karpie, każdy z nich 15 kg, szczerze mówiąc nie wiem ile takich karpi mogę w roku złowić ale po sprawdzeniu w regulaminie tyle wpiszę i już. Niech w wodzie będzie więcej karpia niż wody skoro tak durną politykę przyjmujemy. Może ktoś się w końcu przebudzi.

Kapry kapry kapry, boom karpiowy nie chce się zatrzymać ;(  widać to na targach ,widać po wyposażeniu karpiarzy nad wodą , ciężko będzie przebić się z pomysłami na drapieżniki przez  taką ilość wędkarzy . Większość (mam takie marzenie/nadzieję) spinningistów jednak wypuszcza ryby i jakoś sobie radzimy pomimo małych zarybień ,bo jednak w większości zbiorników /rzek/kanałów dalej da się coś wydłubać,ale podkreślam wydłubać , to już nie dzierżno duże i okonie z 2006 itp spoty. Kaprów nie wpuszczą to nie będzie i koniec (chyba że jakieś powodziowe)  . Z kaprami wiadomo - beretowanie na potęgę  , problemy z widełkami wymiarów ochronnych itd. i brak naturalnego rozmnażania się w naszych wodach = coroczne zarybianie, a jaką grupę społeczną najliczniej reprezentują karpiarze w naszym okregu ?  emerytowani górnicy z lat 90-00 . karta ma się zwrócić. Czas na ryby jest.A kto zasiada w zarządach też wiecie ..  Chyba się przestawię na łowienie karpi na muchę :P  
P.S.nikt nigdy nie postawił mi warunku- nowe zezwolenie tylko przy zdaniu starego rejestru . Zazwyczaj jakoś po macoszemu to jest traktowane.



#1211 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 20 luty 2017 - 10:11

Witam.

Dominik ... jakbyś chciał spróbować łowienia karpi i amurów na muchę i to takich powyżej 10 kg, to zamierzam właśnie w tym sezonie troche poćwiczyć temat w naszym regionie ...  :D

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 20 luty 2017 - 10:11


#1212 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 20 luty 2017 - 11:05

Witam.

Dominik ... jakbyś chciał spróbować łowienia karpi i amurów na muchę i to takich powyżej 10 kg, to zamierzam właśnie w tym sezonie troche poćwiczyć temat w naszym regionie ...  :D

Pozdrawiam.

O ! proszę , bardzo chętnie. Osobiście też już wytypowałem parę miejsc po obserwacjach z minionego sezonu . planuje zacząć jak się pojawi jętka nad wodą :) 



#1213 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 21 luty 2017 - 07:20

Czyżbyśmy byli świadkami narodzin lobby muchowo - karpiowego, którego to powstanie kiepsko rokuje prospiningowym działaniom PZW a w perspektywie czasu wręcz wymusić zejście tej metody do podziemia?!

#1214 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 22 luty 2017 - 09:14

Czyżbyśmy byli świadkami narodzin lobby muchowo - karpiowego, którego to powstanie kiepsko rokuje prospiningowym działaniom PZW a w perspektywie czasu wręcz wymusić zejście tej metody do podziemia?!

  Polecam materiały nagrane przez Todd'a Moen'a w temacie fly carp fishin  :)  o zejście do podziemia nie ma co się bać. Karpie na muchę to nie okonie na BT.



#1215 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 marzec 2017 - 00:09

Tymczasem po raz drugi opłaciłem składkę w kole PZW nr 29 Dzierżno Duże. Koło powstało rok temu, stworzyła go grupa wędkarzy łowiących karpie, min. z ideą promowania C&R. Chociaż karpie to nie moja bajka i podobnie jak rok temu pewnie ani razu nie będę łowił na Dzierżnie, to mam satysfakcję, że moje składki trafią do koła, które dba o wodę i promuje wypuszczanie ryb. Była opcja żeby w tym roku umożliwić stałe łowienie na zbiorniku z łodzi, ale spinningiści nie popisali się na głosowaniu frekwencją i zainteresowanym pozostaje dreptanie po brzegach. Mimo tego w czerwcu będą spinningowe zawody seniorów, rozgrywane na środkach pływających, natomiast na zawodach we wrześniu będzie łowienie z brzegu. 



#1216 OFFLINE   mrufa8

mrufa8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 marzec 2017 - 00:14

Tymczasem po raz drugi opłaciłem składkę w kole PZW nr 29 Dzierżno Duże. Koło powstało rok temu, stworzyła go grupa wędkarzy łowiących karpie, min. z ideą promowania C&R. Chociaż karpie to nie moja bajka i podobnie jak rok temu pewnie ani razu nie będę łowił na Dzierżnie, to mam satysfakcję, że moje składki trafią do koła, które dba o wodę i promuje wypuszczanie ryb. Była opcja żeby w tym roku umożliwić stałe łowienie na zbiorniku z łodzi, ale spinningiści nie popisali się na głosowaniu frekwencją i zainteresowanym pozostaje dreptanie po brzegach. Mimo tego w czerwcu będą spinningowe zawody seniorów, rozgrywane na środkach pływających, natomiast na zawodach we wrześniu będzie łowienie z brzegu. 

słyszałem, że chcieli wprowadzić wędkowanie z łodzi tylko w soboty. Wiadomo coś o tym? 



#1217 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 marzec 2017 - 08:56

słyszałem, że chcieli wprowadzić wędkowanie z łodzi tylko w soboty. Wiadomo coś o tym? 

Spinningiści nie popisali się frekwencją... To mogli sobie chcieć ;)

Pewnie na forum siedzieli i marudzili, że ryb nie ma, albo że ktoś złowił ładną, ale brzydko trzymał ;)

Teraz będą sobie łowić z brzegu małe rybki, ale za to jak ładnie wybarwione :D

 

Pozdrawiam Chcących. @Wojtek2016 - tak trzymaj. I pozdrów ekipę z Drużna - niech Wam nie braknie siły.


  • Woytec lubi to

#1218 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 marzec 2017 - 16:04

Z Dzierżna - miało być... :/



#1219 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 03 marzec 2017 - 15:32

Łowienie z łodzi na Dzierżnie Dużym w soboty dopiero w 2018. Taka polska biurokracja, że takich zmian nie można wprowadzić na bieżąco.
Zawody z łodzi w tym roku w czerwcu udało się wyszarpać, więc zapraszam do koła ;)



#1220 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 03 marzec 2017 - 20:05

Na silniku spalinowym wolno tam pływać?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych