Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:30

W tym roku odbędą się zawody z łodzi na Dzierżnie Dużym.... tam jest 100% C&R.... 
Największy zbiornik no kill w Polsce, wiec Okręg Katowice jakąś tam cegiełkę dodał....
Mi by się widział śląski odcinek kanału gliwickiego w formule no kill... ale w gliwickim kole,
które się opiekuje tą wodą, jest za dużo mięsiarzy.



#1422 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:57

Śląsk jest specyficznym okręgiem. Dużo niewielkich zbiorników powyrobiskowych zarybianych głównie karpiem, takie są oczekiwania wędkarzy. Każda inicjatywa "no kill" jest więc godna poparcia. Dobrze by było aby na Dzierżnie Dużym można by było łowić z łodzi na silnikach spalinowych , bo pływać podobno wolno. Duży zbiornik, mógłby stać się Mekką śląskich karpiarzy i spinningistów.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

#1423 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:43

Wniosek o połów z  łodzi, był składany we wrześniu, ale nie przeszedł z przyczyn formalnych.
Za rok podobno się uda. Zapraszam do koła numer 29 jeśli ktoś chce powalczyć o te łowisko,

ja i paru moich znajomych się tam przenieśliśmy.
 

Jeśli chodzi od zawody z łodzi, pod koniec maja prawdopodobnie odbędą się zawody o puchar wójta gminy Rudziniec,
na początku czerwca mistrzostwa okręgu teamów... a pod koniec czerwca mistrzostwa koła numer 29 ale to tylko dla członków koła.
Na dwóch pierwszych będzie można sprawdzić te rybne jezioro.... a zapewniam że zaskoczy każdego.... ;)


  • Olo1970 lubi to

#1424 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 15 styczeń 2018 - 21:01

Przeczytałem regulamin zbiornika Chechło - Nakło (010) na rok 2018. W rocznym limicie ilościowym wymieniony jest pstrąg potokowy! Czy aby nie zaszła tam jakaś pomyłka pisarska?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
  • JerT lubi to

#1425 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 15 styczeń 2018 - 23:43

Nie zaszła pomyłka. Limit ryb szczupak sandacz i pstrąg potokowy w ilości 35 sztuk jest liczony łącznie dla Chechła i pozostałych wód w zezwoleniu ogólnym. Czyli jeżeli zabierzesz 34 pstrągi powiedzmy ze Sztoły to z Chechła już tylko jedną z powyższych. W samym Chechle pstrąg się i tak nie utrzyma ze względu na temperaturę wody która w lecie wynosi grubo ponad 20 stopni a do tego jeszcze zielsko...
  • Olo1970 lubi to

#1426 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:01

Mam pytanie do kolegów łowiących na Kanale Gliwickim, czy w Kłodnicy na terenie naszego okręgu można coś złowić? Kanał podobnie jak Dzierżno Duże zasilany jest jej wodami i ryby dają sobie jakoś radę. Odpowiadając na ewentualne pytania, ryba do octu mnie nie interesuje a do Odry trochę daleko.

#1427 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:31

Mam pytanie do kolegów łowiących na Kanale Gliwickim, czy w Kłodnicy na terenie naszego okręgu można coś złowić? Kanał podobnie jak Dzierżno Duże zasilany jest jej wodami i ryby dają sobie jakoś radę. Odpowiadając na ewentualne pytania, ryba do octu mnie nie interesuje a do Odry trochę daleko.

W Kanale Gliwickim występują wszystkie drapieżne z wyjątkiem łososiowatych. Z uwagi na brak zróżnicowanego dna i kanałową linię brzegową trudno jest zlokalizować stanowiska ryb, latem na niektórych odcinkach brzegi zarastają. Warto pochodzić za okoniem, którego jest sporo. Pamiętaj, że kanał należy do ZO Opole.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

#1428 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 18 styczeń 2018 - 18:55

Odc. Opolski zaczyna za śluzą Dzierżno. Jeżeli chodzi o Kłodnica powyżej Dzierżno to nie łowiłem, na odc. Opolskim - poniżej Dzierżno byłem w tamtym roku parę razy na wiosnę i za każdym razem sromotne zero( bez kontaktu z rybą. Ponoć były wpuszczane pstrągi, ponoć są klenie
ale ja widziałem tylko pustą rzekę niezbyt ładnie pachnąca.... Myślę że powinna tam w szczególności obowiązywać zasada C&R bo rzeczka ma potencjał zarówno na fajne łowisko jak i do szybkiego przełowienia....

Użytkownik kefaspirit edytował ten post 18 styczeń 2018 - 18:56

  • lordi86 lubi to

#1429 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:08

Ja najczęściej łowiłem na odcinku w Bycinie, Ujeździe i na kanale kędzieżyńskim, który jest odnogą gliwickiego. Jeszcze kilka lat temu na federa łowiłem całkiem fajne rybki. Kiedy przerzuciłem się tylko na spina przestałem tam jeździć,ale w ubiegłym roku późną jesienią byłem dwa razy i złowiłem kilka okonków.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

#1430 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:10

W Kanale Gliwickim występują wszystkie drapieżne z wyjątkiem łososiowatych. Z uwagi na brak zróżnicowanego dna i kanałową linię brzegową trudno jest zlokalizować stanowiska ryb, latem na niektórych odcinkach brzegi zarastają. Warto pochodzić za okoniem, którego jest sporo. Pamiętaj, że kanał należy do ZO Opole.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

 

Zapomnij, "dobre krasnale" piły szykują. Odcinek pławniowicki, początek stycznia i tak hennnnn...

 

wycinka-5_zps0pdrvqrl.jpg

 

wycinka-4_zpseqecbvnu.jpg

 

wycinka-3_zps1oxpio75.jpg

 

wycinka-2_zpskd7jibaw.jpg

 

wycinka-1_zpshjyltadr.jpg


  • lordi86 i Olo1970 lubią to

#1431 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:00

Dzięki za informacje. Też słyszałem że na opolskich odcinkach można połowić. Niestety Katowice nie mają podpisanego porozumienia z Opolem, więc do końca kwietnia kicha. Katowice mają zakaz spinningu na zbiornikach.



#1432 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 styczeń 2018 - 10:27

Kłodnica ma potencjał.

 

 

08_zpsoleslixk.jpg

 

20_zpsgwvkug3j.jpg

 

19_zpsbycqmxlh.jpg

 

16_zps5nscovuj.jpg

 

14_zpsodhenben.jpg



#1433 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:13

Dzięki za informacje. Też słyszałem że na opolskich odcinkach można połowić. Niestety Katowice nie mają podpisanego porozumienia z Opolem, więc do końca kwietnia kicha. Katowice mają zakaz spinningu na zbiornikach.

Ale na śląskim odcinku Odry można łowić, są tam naprawdę piękne miejscówki z malowniczymi głowkami i ostrogami .

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
  • Tom Rob lubi to

#1434 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:08

Odnośnie karczowania brzegu to byłem na początku grudnia na kanale kędzieżyńskim znanym powszechnie jako "Blachownia ". Tam również brzegi zrównane z ziemią, przynajmniej jakieś 2 km od "Azotów", do "brzózek" i rozlewiska, gdzie łączy się z gliwickim nie doszedłem.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
  • skilos lubi to

#1435 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:34

Kanał Gliwicki, miniony sezon.

 

27-a_zpskv3rjj5l.jpg



#1436 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 19 styczeń 2018 - 20:40

Jestem częstym gościem na Kanale Gliwickim, od ujścia do Odry, poprzez Blachownie , Sławięcice i Ujazd  , w niedostępne miejsca dla aut, dojeżdżam rowerem  ;) Sporo sandacza , szczupaka , okonie , klenie , bolenie a nawet sumy .Zauważyłem, że w pewnych rejonach jest duzo sandacza, ale mało okonia, tego większego.  W innych sporo okoni, a mało sandacza .W tym roku  szczupak ponad 60 cm , kilka okoni i ładnego klenia, na 3 wyjścia po 2 h . Fajne miejsca na sandacza w Blachowni na tzw. trójkącie swego czasu złapałem kilkadziesiąt sandaczy na kilkanaście wyjść po 2-3 godzinki . A teraz to czego nie lubimy, na każdym stanowisku łuski po sandaczach , znam wielu miejscowych którzy zabierają co złowią i nie docierają do nich żadne argumenty.Są nad wodą 300 dni w roku i maja pojecie jak te ryby wyciągać  :(   

Załączone pliki


  • lordi86 i Olo1970 lubią to

#1437 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:05

Dodam jeszcze że na KG oprócz okonia i sandacza są także piękne leszcze, płocie i wzdręgi - ale to chyba nie jest info na to forum ;)

A Kłodnica w zeszłym sezonie niestety była pusta.



#1438 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:11

jeżeli zabierzesz 34 pstrągi powiedzmy ze Sztoły

W całej Sztole już chyba tyle pstrągów nie ma, od czasu, kiedy zamiast wody płynie szlam...



#1439 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:37



A Kłodnica w zeszłym sezonie niestety była pusta.

 

 

Kłodnica - chodzą różne słuchy... Fotki z jesieni i końca roku - KG.

 

fot-02_zpsui7ffztb.jpg

 

fot-03_zpsk0c3krz7.jpg

 

fot-3_zpsuhnf6f6q.jpg



#1440 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:51

Tzw. "trójkąt" na Blachowni był w latach 90 prawdziwym sandaczowym zagłębiem. Z opowieści "trupkarzy" słyszałem, że +80 nie był w tamtych czasach żadnym wydarzeniem.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych