Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Reveal 7 / 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
221 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 30 czerwiec 2020 - 15:03

Za 600 pln. Wolał bym iść na kurs angielskiego niż napychać komuś kabze... Cena jak zwykle z kosmosu. Gdzieś na jerkbait widzialem info ze Parker Polska oferuje jezyk PL za 500.
  • Enio lubi to

#22 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 16:57

Raczej sobie ustawię w ang. bo nie mam z tym problemu. Kwestia jest tylko jedna, cena za granica to około 4,5k pln a w Polsce 7,5k pln to o co tu chodzi ?. Czyżby Polacy zarabiali 2x więcej od szwedów ?. Ciekawi mnie ile kosztuje 9” Ti2 w USA na promocji ;).
Za 9” Reveala z triple trzeba zapłacić 3,5-3,6k pln, to może lepiej dorzucić tysiaka właśnie do Ti2 z nie Polski ?

#23 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 czerwiec 2020 - 18:05

Rynek jest jaki jest . Jesteś już entym odkrywcą różnic cenowych. Gdubyś był w temacie 2 lata temu dokonałbyś jeszcze lepszych odkryć. Ja wiem że różnie bywa z jezykiem. Ale przy takiej różnicy cenowej nad czym myśleć. Tłumacze są w necie są aplikacje. Można to ogarnąć. Cenę ogarnięcia już wyliczyłeś :-) I pamiętaj o jednym. Jeśli wędkarstwo kręci Ciebie mocno to szybko pożałujesz że masz echo niższego tiera. I jest ochota na lepsze. Więc lepiej przemyśleć decyzję. Chiński może być barierą. Anglosaski chyba mniej?

Użytkownik bassy edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 18:09


#24 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:00

Wróciłem do hobby po 4 letniej przerwie, kiedyś głównie pływałem ze znajomym lub atakowałem z brzegu. Te różnice cenowe faktycznie już zauważyłem jakiś czas temu, też i dzięki forum, ale ostatnio nawał pracy przez Covid, nie sprzyjał poświeceniu kilku godzin na przeszukaniu tematów o echo.

Więc do brzegu, trzeba brać Ti2 9” w wersji ang i już. Budżet z gumy nie jest, ale te 5k zł trzeba będzie wyskrobać. Chyba ze macie jeszcze jakieś inne propozycje w przedziale do 5k zł.

#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:10

Wróciłem do hobby po 4 letniej przerwie, kiedyś głównie pływałem ze znajomym lub atakowałem z brzegu. Te różnice cenowe faktycznie już zauważyłem jakiś czas temu, też i dzięki forum, ale ostatnio nawał pracy przez Covid, nie sprzyjał poświeceniu kilku godzin na przeszukaniu tematów o echo.

Więc do brzegu, trzeba brać Ti2 9” w wersji ang i już. Budżet z gumy nie jest, ale te 5k zł trzeba będzie wyskrobać. Chyba ze macie jeszcze jakieś inne propozycje w przedziale do 5k zł.

Realnie za te pieniądze możesz kupić też Garmina  echomap 92 uhd z gt54, ale na tym ekranie nie da szału ten ducer, opcje mapowe po stronie Ti2, łatwość obsługi - też. 



#26 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2020 - 21:22

albo simrad GO 



#27 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 01 lipiec 2020 - 13:25

Więc do brzegu, trzeba brać Ti2 9” w wersji ang i już. Budżet z gumy nie jest, ale te 5k zł trzeba będzie wyskrobać. Chyba ze macie jeszcze jakieś inne propozycje w przedziale do 5k zł.

Dokładnie tą drogą poszedłem.

Irytuje mnie jedynie czas dostawy. 18 czerwca kasa przelana, 24 wysłane. Do dziś do Polszy nie wjechała...

Chyba konno ta przesyłka jedzie. :unsure: 



#28 OFFLINE   herbata666

herbata666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 lipiec 2020 - 23:56

Czekam jak dojdzie do kolegi i chyba też zamawiam ;).

#29 OFFLINE   mrc142

mrc142

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjapoznan
  • Imię:marcin

Napisano 07 lipiec 2020 - 13:43

Czy masz ktoś namiar na sklep wędkarski internetowy z echosondami  w Norwegii, chcialbym kupic echosonde a mam daleką ciocię w Norwegii moze udac sie zdobyc kod odblokowujący j polski przez nią.



#30 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 lipiec 2020 - 17:48

Dzisiaj testowałem na wodzie Hook Reveal z  przetwornikiem Tripleshot. Mimo różnych funkcji widocznych na papierze, tej "wszystkomającej" sondy nie da się porównać do Ti i innych wyższych modeli. Problem tkwi prawdopodobnie w  przetworniku. Jakakolwiek identyfikacja ryb nie jest możliwa. Jedynie na downscanie z włączonym fish reveal, coś można było rozróżnić.


  • elpojo lubi to

#31 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 08 lipiec 2020 - 18:37

Może pogrzeb trochę w ustawieniach, ja nie narzekam. Jutro będę na wodzie, pstrykne jakieś foty i wrzucę.
  • Maciej_K lubi to

#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 lipiec 2020 - 18:53

Dzisiaj testowałem na wodzie Hook Reveal z  przetwornikiem Tripleshot. Mimo różnych funkcji widocznych na papierze, tej "wszystkomającej" sondy nie da się porównać do Ti i innych wyższych modeli. Problem tkwi prawdopodobnie w  przetworniku. Jakakolwiek identyfikacja ryb nie jest możliwa. Jedynie na downscanie z włączonym fish reveal, coś można było rozróżnić.

Tak źle nie jest. Wiadomo, że to tier najniższy, ale wcale tak źle nie obrazuje. Rosyjskie screeny widziałem, gdzie spory zasięg był na niskim kontraście, ryby pojedyncze widoczne też były, bez szału- ale były. 



#33 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 08 lipiec 2020 - 21:25

Też testowałem to echo w ostatnią sobotę. Kupując takie echo trzeba pogodzić się z pewnymi jej ograniczeniami. Zawsze mnie zastanawia jak można wybrzydzać kupując echo z niższej półki i pisać że nie pokazuje jak echo w wyższej półki.

Nie wiem ale mój Hook pokazywał to co trzeba, fakt nie pokazywał mi jakie to ryby pływają.

Szkoda jak bym wiedział, że nie odróżnia gatunków to bym nie kupił.



#34 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 lipiec 2020 - 08:52

Mówię to o wszystkich echosondach , problem polega na marketingu ludzie pokazują zdjęcia , filmiki czego te echa nie pokazują i tu potencjalny ,, Kowalski ,, wypływa na wodę i rozczarowanie że nie jest tak jak na zdjęciach reklamowych . Filmy kręcą na wodach gdzie przejrzystość sięga kilkunastu metrów , a u nas woda brudna jak włożysz rękę to palców nie widzisz , i osiągi bardzo spadają takich echosond , tego sprzedawcy nie mówią bo sprzedaż spadnie i tak to się kręci
  • Rebel64 lubi to

#35 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 lipiec 2020 - 09:08

Mówię to o wszystkich echosondach , problem polega na marketingu ludzie pokazują zdjęcia , filmiki czego te echa nie pokazują i tu potencjalny ,, Kowalski ,, wypływa na wodę i rozczarowanie że nie jest tak jak na zdjęciach reklamowych . Filmy kręcą na wodach gdzie przejrzystość sięga kilkunastu metrów , a u nas woda brudna jak włożysz rękę to palców nie widzisz , i osiągi bardzo spadają takich echosond , tego sprzedawcy nie mówią bo sprzedaż spadnie i tak to się kręci

Do tego zimą. Zdarzało się w przeszłości, że Lowrance wrzucał demo z przetwornika nie obsługiwanego przez dane urządzenie. 


  • pawlo29 lubi to

#36 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 lipiec 2020 - 12:20

Ja wykonałem prosty test z kombinerkami spuszczonymi pod przetwornik.



#37 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 09 lipiec 2020 - 21:03

Dziwne, że kombinerek nie widziałeś, jak u mnie przynętę widać 🧐

Załączone pliki


  • piter v lubi to

#38 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 10 lipiec 2020 - 13:53

Za parę dni będę testował drugie echo. Zobaczymy.



#39 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 10 lipiec 2020 - 15:31

Po raz nasty powtórzę to samo - zróbcie sobie test z zatopionymi piłeczkami/butelkami.....I wyregulujcie echo, aż te piłki na ekranie zobaczycie.

 

Nie można oceniać urządzenia na podstawie......NIEWIADOMEJ rzeczywistości. 

 

Taki test ułatwi wam też zrozumienie PREZENTACJI podwodnej rzeczywistości - położenia obiektu, kierunku przemieszczania, wielkości itd.


  • kostom63 i Piotrekdk lubią to

#40 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 12 lipiec 2020 - 01:08

Dokładnie tą drogą poszedłem.
Irytuje mnie jedynie czas dostawy. 18 czerwca kasa przelana, 24 wysłane. Do dziś do Polszy nie wjechała...
Chyba konno ta przesyłka jedzie. :unsure:


Widzę że jedziemy tym samym powozem :D u mnie co prawda wysłali 22 czerwca i też nie ma dalej. Swoją drogą ciekawy jestem co Tobie naściemniali ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych