Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki motocykl ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 07 lipiec 2020 - 14:56

V-Strom to bardzo dobry wybór na pierwsze moto ,lub do powrotu na jednoślad . Triumph Tiger 800 , jak kolega wyżej pisał tez dobry wybór (ale nie xc tylko xr różnica w kolach xc na szprychach xr alu. i kilka różnic w zawieszeniu) .Mialem Sprinta st1050 i Tigera 1050, genialne sliniki . Honda VFR 800 także polecany turystyk .Jest jeszcze Honda NC 750 , CBF 600 .Yamaha MT-07 żona jeździła , ale w porównaniu do mojego F800GS bardziej narowisty i naked .Mimo ze założyłem wyższą szybkę to i tak powyżej 120 km/h nie było przyjemnie, ale do miasta całkiem fajne moto . Bmw F800Gs nie polecam mimo ze to turystyk pełną gębą, ale wysoko siodło i bardziej nadaje sie do jazdy po Afryce niż po asfalcie w Europie . Znajomi mieli  V-Stromy i po czasie przesiadali sie na większe V-Stromy ,a na końcu tej drogi  BMW 1200 GS czego i Tobie życzę  :D   Na samym końcu tej drogi jest 1600 GTL , a tak na prawdę na samym końcu tej drogi jest armatura , która mnie osobiście nigdy nie kręciła . Ja wracam do korzeni i szukam starego poczciwego XT 600 do wyremontowania i jazdy po wertepach na których zaczynałem klasykiem xt 500 .

Druga sprawa to ubranie .O ile kombinezon można kupić powiedzmy budżetowy , to już kask buty i rękawiczki polecałbym konkretne .Z kilkudziesięciu kasków jakie miałem najlepszy (tu tez Japonia , a jakże  :D )Shoei , Schubert minimalnie za nim . To wszystko to  spore pieniądze , ale frajda z jazdy na motocyklu bezcenna  ;)


  • godski, Dokuś i S.N. lubią to

#22 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 lipiec 2020 - 15:10

XT 500 to teraz bezcenne się robią.



#23 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 07 lipiec 2020 - 15:32

V-Strom to bardzo dobry wybór na pierwsze moto ,lub do powrotu na jednoślad . Triumph Tiger 800 , jak kolega wyżej pisał tez dobry wybór (ale nie xc tylko xr różnica w kolach xc na szprychach xr alu. i kilka różnic w zawieszeniu) .Mialem Sprinta st1050 i Tigera 1050, genialne sliniki . Honda VFR 800 także polecany turystyk .Jest jeszcze Honda NC 750 , CBF 600 .Yamaha MT-07 żona jeździła , ale w porównaniu do mojego F800GS bardziej narowisty i naked .Mimo ze założyłem wyższą szybkę to i tak powyżej 120 km/h nie było przyjemnie, ale do miasta całkiem fajne moto . Bmw F800Gs nie polecam mimo ze to turystyk pełną gębą, ale wysoko siodło i bardziej nadaje sie do jazdy po Afryce niż po asfalcie w Europie . Znajomi mieli  V-Stromy i po czasie przesiadali sie na większe V-Stromy ,a na końcu tej drogi  BMW 1200 GS czego i Tobie życzę  :D   Na samym końcu tej drogi jest 1600 GTL , a tak na prawdę na samym końcu tej drogi jest armatura , która mnie osobiście nigdy nie kręciła . Ja wracam do korzeni i szukam starego poczciwego XT 600 do wyremontowania i jazdy po wertepach na których zaczynałem klasykiem xt 500 .

Druga sprawa to ubranie .O ile kombinezon można kupić powiedzmy budżetowy , to już kask buty i rękawiczki polecałbym konkretne .Z kilkudziesięciu kasków jakie miałem najlepszy (tu tez Japonia , a jakże  :D )Shoei , Schubert minimalnie za nim . To wszystko to  spore pieniądze , ale frajda z jazdy na motocyklu bezcenna  ;)

Podałem Triumph Tiger 800 wersja xc ze względu na większą uniwersalność motocykla.

Większa średnica kół,przez co motocykl lepiej będzie zachowywał się również w terenie.

Większy skok zawieszenia,tylny amortyzator z regulacją,wyższa i szersza kierownica ułatwia prowadzenie.



#24 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 lipiec 2020 - 18:21

Nie bez kozery wszystkie te pyrkające kredensy nazywają kryzysem wieku średniego, sakwy, frędzle, sztifle, skórzane spodnie itp. Jestem grubo po pięćdziesiątce jak to określił jakiś "gołowąs" ;-) i jeśli miał bym wybierać był by to harley tyle że buell. Kilka lat temu żona z córką podchodziły mnie w temacie prezentu z okazji okrągłych urodzin, a może motor i że tak jaki mają moi koledzy, zaaprobowałem, ale......... dodałem ze zaraz go sprzedam i zamienię na to co mi się podoba i z czego będę miał frajdę. Nie mam motoru :-(


  • Rheinangler lubi to

#25 OFFLINE   darek3523

darek3523

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • LokalizacjaPlock

Napisano 07 lipiec 2020 - 18:24

A może tak
Załączony plik  FB_IMG_1591079378200.jpg   62,8 KB   25 Ilość pobrań
Taniej bezpieczniej i na wędki zostanie ... 😀😀

#26 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 07 lipiec 2020 - 20:25

Tak sobie pomyślałem ze na 50 urodziny sprawie sobie prezent - motocykl. 

 

Na razie moim wyborem jest turystyczny Suzuki DL 650 (VStrom).

Brawo Andrzej! :)

Jeśli podoba Ci się V-Strom, to bardzo dobry wybór! Nadaje się zarówno na asfalt, jak i szutry a do tego wygodna pozycja sprzyjająca dalszym wycieczkom.... 

Pozdrawiam i ...lewa w górę! :D


  • godski lubi to

#27 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:30

Jak kilka lat nie jeździłeś to twój typ w vstrom 650 jest idealny. Miałem dl 1000 to jest lokomotywa. Miałem też tigera 800 xr bardzo fajny motocykl, ale na pewno zużyje więcej paliwa minimum 6l, gdzie przy dl to będzie pewnie poniżej 5l przy spokojnej jeździe. Kanapa w dl jest bardzo wygodna, więc pasażer nie będzie miał prawa narzekać. osłona przed wiatrem w suzuki jest naprawdę super, a jeżeli założysz deflektor to wiatr nie będzie Ci hulał po kasku.Polecam zarejestruj się na forum  https://forum.vstromclub.pl/ kopalnia wiedzy i pomocni ludzie i w dziale giełda można wyrwać fajną, pewną maszynę.

Arek


Użytkownik arkad edytował ten post 08 lipiec 2020 - 06:30

  • S.N. lubi to

#28 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:52

Suzuki Bandit 650S lub 1250S   :)

https://www.motocykl.../bandit/testy,1

 

https://www.scigacz....ziwa,12065.html



#29 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 08 lipiec 2020 - 08:33

Jeżeli chodzi o wygodną pozycję na motocyklu to bandit dl nie przebije. Bandita, też przerabiałem.



#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2020 - 21:13

Tak sobie pomyślałem ze na 50 urodziny sprawie sobie prezent - motocykl. Miał być kabriolet ale po przemyśleniach odpada.

Kilkanaście lat nie jeździłem ale prawo jazdy kategorii A jest.

Jako że jestem kompletnym laikiem w tej sprawie proszę o podanie typow i uzasadnienie.

Po przejrzeniu forów ustaliłem takie kryteria:

- używka raczej na fakturę Vat, niezbyt duży przebieg i bezwypadkowość.

- 15-25 tys. złotych budżet

- krótkie trasy po mieście i wyjazdy po kraju - może z plecakiem i kuframi

- nie za duża moc i pojemność na początek czyli pojemność 600-900 cm3

 

Na razie moim wyborem jest turystyczny Suzuki DL 650 (VStrom).

 

Jako że jestem kompletnym laikiem w tej sprawie proszę o podanie typów i uzasadnienie.

Mała zmiana planów.

Miała być używka ale będzie jednak nówka (faktura Vat, gwarancja itp.)

Przymierzałem się ostatnio do trzech:

1. DL 650 V-Strom

2. SV 650

2. Honda CB 500X

 

1 raczej odpada - najbardziej funkcjonalny ale trochę kobylasty i te pionowe światła i wielki dziób - po prostu mi się nie podoba.

2 jest to po prostu kwintesencja motocykla - okrągłe światła i klasyczny wygląd oraz V-ka

2 extra wygląd ale trochę się boję tych 35 kW, czy nie za mało.


  • jbk i Pawgas lubią to

#31 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 29 lipiec 2020 - 22:03

SV650, tylko nie zamykać manetki w złożeniu w zakręcie i będzie ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#32 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2020 - 06:48

Podejrzewam że na SV 650 najwięcej stracisz jak za 2-3 lata zamarzy ci się coś innego i będziesz chciał sprzedać.



#33 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 07:05

Godski, a nie fajniej poszukać np. Ducati Monstera 900? Można trafić takie fajne na wydechach Termignoni, a zawsze to Ducati, desmo i suche sprzęgło.... no i ten klang....

Jak pasja to pasja.... i mówię to jako były już niestety właściciel Bandita 600 i ZX6R


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#34 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2020 - 07:20

Klang też jest w SV :) , ostatnio spotkałem starsze Ducati Monster na parkingu i dźwięk dokładnie taki jak w moim gladiusie z tłumikiem ixil.

Ja nie kupuje Ducati bo boję się o awaryjność, ale też mi się podoba.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 30 lipiec 2020 - 07:26


#35 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2020 - 10:07

Jak będziecie proponowali Andrzejowi na początek dziewięćsetkę, to szczupaki na Żarnowcu bardzo się ucieszą. 600-650 na rozjeżdżenie i nabranie wprawy to chyba górna granica rozsądku. Szczególnie, że trzeba jeszcze brać pod uwagę często tragiczny stan naszych dróg i mocno wątpliwą kulturę rodzimych kierowców. Z motorami chyba trochę jak ze sprzętem audio. Tam odsłuch i znalezienie swojego brzmienia, a tu przejażdżka i trafienie na optymalny sprzęt. To nie samochód, gdzie wzrost w zasadzie nie gra roli. Kanapy nie przesuniesz, ergonomia jest ważniejsza od osiągów.
  • godski lubi to

#36 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 10:23

Ja uważam że 900 ccm w Monsterze odpowiada 650 w SV-ce. Człowiek około 50-tki to już też ma hamulec w głowie, sprzęgnięty z prawym nadgarstkiem.
Na skuterze 50 ccm też można zrobić sobie kuku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Byniek, S.N. i AN05 lubią to

#37 OFFLINE   AN05

AN05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWarta
  • Imię:Artur

Napisano 30 lipiec 2020 - 20:49

trasy po mieście i wyjazdy po kraju - może z plecakiem i kuframi

DL650 jest fajny. Malo pali i to taki uniwersał turystyczny. Ale dla jednej osoby. Z plecakiem i bagażem, na ciut dłuższe trasy za słaby. Pomyśl o motocyklu z wałem. Odpada upierdliwe smarowanie i naciąganie łańcucha. Po 4 latach ujeżdżania "armatury" przesiadłem się na Tenere 1200. Zjeździlem nią całą Europę. Wygoda. Z tą za dużą mocą to mit. Odkręcasz tyle, ile chcesz. A zapas mocy się przydaje. Generalnie ciężko pogodzić motocykl do miasta i na dłuższe trasy. Mam 160cm w kapeluszu i prawie 6 dych na karku, ale bez problemów daje radę z dużym motkiem. Jak ruszy, to nic nie waży. Trzeba tylko myśleć przy parkowaniu. I też miałem długą przerwę w prowadzeniu 2oo. Więc polecam turystyka na wale powyżej litra.


  • Dokuś lubi to

#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 październik 2020 - 19:28

Można zamknąć ;)

 

 

 

Załączony plik  12.jpg   69,36 KB   46 Ilość pobrań

 

Załączony plik  123.jpg   59,05 KB   43 Ilość pobrań

 

 



#39 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 08 październik 2020 - 19:43

Uuu panie gratulejszyn! Do zobaczenia na drodze!



#40 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 październik 2020 - 20:20

Vfr 800 to to nie jest, ale obleci 😉
Na pewno jest wiele lepszych, szybszych, wygodniejszych maszyn, ale żadna nie wygląda tak jak vfr 800. I pomyśleć, że to już tyle lat się broni i mechanicznie i dizajnersko 👍

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 08 październik 2020 - 20:20

  • Arek X lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych