Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanford


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
352 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:08

Przyszedł vanford 1000. Na sucho kręci fajnie, gładko. Gabarytowo podobny do okuma inspira isx-20 (którego zastąpi). Lekki jak piórko.

Sadzę się na niego na wiosenne XUL...

#62 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 grudzień 2020 - 21:22

Ja na wiosne też planuje nowego kręcioła na kleniojazie i chyba wybór padnie na vanforda. Miał być stradic FL ale vanford w rozmiarze 2500 występuje z płytką szpulą czyli stradi czego niestety nie ma stradic.
  • BraWo lubi to

#63 OFFLINE   Barti96

Barti96

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 09 grudzień 2020 - 20:38

Przesiadł się ktoś z Ci4+fb 2500 na tego vanforda 2500 ?
Opłaca się przesiadać czy nie koniecznie ?
Jak wgl wrażenia.

#64 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 15 grudzień 2020 - 06:42

Ma ktoś może rozmiar 4000

#65 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 grudzień 2020 - 09:46

Przesiadł się ktoś z Ci4+fb 2500 na tego vanforda 2500 ?
Opłaca się przesiadać czy nie koniecznie ?
Jak wgl wrażenia.

Opłaca, wrażenia bardzo pozytywne. Kręci lekko, miękko, za 800zl nie mam nic do zarzucenia i nie widzę w tej kwocie nic innego do ul co by było fajniejsze. Jak chcesz coś lepszego bierz Vanka 19 to już petarda,piękny czarny diabeł, do dziś się zastanawiam co mi strzeliło do głowy że sprzedałem. Wiem tyle że kupię ponownie. Jak kiedyś bez Stelli nie było łowienia, "jest gwiazda jest jazda" to dziś bez Vanquish 19 nie widzę zestawu Ul i L.

Całkiem przyjemny do ul jest ostatni wypust Steeza, choć mi vaniek bardziej pasował.

Do 800zl warto zerknąć na Daiwa Caldia LT choć bardziej jako alternatywa do Stradic FL.

Jednak z tej trójki do 8 stówek najlepiej do UL czy L wypada Vanford (waga, ma też lżejszy rotor od FL i lżej startuje,sam opór przy kręceniu też jest mniejszy, hamulec dokładny, można to juz nadinterpretacja jednak moim zdaniem lepiej układa linkę niż Stradic Ci4 '16 może to złudzenie spowodowane wyższą szpulą). Wszystkie kołowrotki o których pisze miałem lub mam.

PS. To nie jest reklama nie mam za to hajsu 😂😂

Użytkownik gajosik edytował ten post 15 grudzień 2020 - 09:48

  • PawełS i BraWo lubią to

#66 ONLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 11:54

Mam takie pytanie odnośnie Vanforda. Czy podobnie jak Stradic ci4 podczas kręcenia sprawia wrażenie takiego jakby plastikowego kołowrotka? Mam stradica ci4 i vanquisha 16 i chociaż mają podobną wagę Stradic pracuje jakby plastikowo sam nie wiem jak to określić :D praca vanquisha można by porównać do stelli 14 jak dla mnie natomiast Stradic pracuje zupełnie inaczej...
  • dyliog lubi to

#67 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2020 - 12:23

Mam takie pytanie odnośnie Vanforda. Czy podobnie jak Stradic ci4 podczas kręcenia sprawia wrażenie takiego jakby plastikowego kołowrotka? Mam stradica ci4 i vanquisha 16 i chociaż mają podobną wagę Stradic pracuje jakby plastikowo sam nie wiem jak to określić :D praca vanquisha można by porównać do stelli 14 jak dla mnie natomiast Stradic pracuje zupełnie inaczej...

 

Dla mnie jest to trudniejsze pytanie niż pytanie o sens życia :P



#68 ONLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 17:10

Zima i te sprawy dlatego w robocie zastanawiam się nad takimi rzeczami :D
  • Artech i strary lubią to

#69 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 grudzień 2020 - 11:05

Nie warto kupować vanforda jeśli możesz używać vanquisha. Stella pracuje lepiej od vanquisha ale z racji tego, że vanquish jest lżejszy...(coraz bardziej zaskakuje mnie też swoją mocą). Vanford jest w grupie kołowrotków dających odczucie "rezonansu wydmuszki plastikowej" nie należy łudzić się, że shimano zrobi nam prezent i wypuści vandala za 800 z inną nazwą...Niemniej vanford jest kolejną lekką pozycją w swoim segmencie.

#70 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 11:35

A ja wam powiem, że dla mnie za plastikowe to. Kupiłem rozmiar 2500 z większym nawojem na pstrągi i nie pasuje mi to. Nie sprawia wrażenia solidnego, mocnego kołowrotka. Sprawia wrażenie plastikowej zabaweczki. Ale kręci dobrze to trzeba przyznać. Mogę odsprzedać po kosztach.

#71 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 15:15

Mnie przyszedł wczoraj i do lekkiej sandaczowki z pracowni w tej cenie nie widzę nic lepszego topowymi młynkami już lowilem kilka ładnych lat teraz tylko do 1000 zł i co rok lub dwa wymiana na nowe
  • krzysiek-es lubi to

#72 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 18 grudzień 2020 - 16:10

Mnie przyszedł wczoraj i do lekkiej sandaczowki z pracowni w tej cenie nie widzę nic lepszego topowymi młynkami już lowilem kilka ładnych lat teraz tylko do 1000 zł i co rok lub dwa wymiana na nowe

A jaką wielkość zamówiłeś do lekkiej sandaczówki?



#73 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 18:00

2500

#74 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2020 - 16:13

Co do "plastikowości" to bardziej to dawało się odczuć w poprzedniej generacji, tj. Vaniek 16 vel FA vs CI4+ FB, bo ten pierwszy szczycił się jeszcze pełną, stellowską magnezową budą. Został mu ino sznur... sorki, pokrywka boczna. Zasadniczo więc oba dwa plastikowce.
Vaniek wciąż lepszy, ale przy różnicy w cenie prawie dwukrotnej, jego atrakcyjność względem vanforda nie jest już taka jednoznaczna.
  • rolen lubi to

#75 OFFLINE   perching

perching

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 12:58

Witam
Właśnie mam zagwozdke co wybrać czy Vanforda 4000 czy stradica 4000 pod sandacza/szczupaka wiem że nie są ta betoniarki A raczej delikatniejsze konstrukcję ale może warto

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#76 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 grudzień 2020 - 16:45

Którego stradic'a? Ci4 i FL, to trochę inne konstrukcje i zastosowania. Jak chcesz ciężej bierz FL.
  • saitt lubi to

#77 OFFLINE   Rybak98

Rybak98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 17:11

Miałem Stradica ci4 2500, Stradica 2500 fl, Vanford na sucho bije je na głowę. Nie jest jakiś piękny ale kulturę pracy ma znacznie lepszą. Nie miałem okazji kręcić nim nad wodą, ponieważ ci4 daje jeszcze radę

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#78 OFFLINE   Rybak98

Rybak98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 17:13

Witam
Właśnie mam zagwozdke co wybrać czy Vanforda 4000 czy stradica 4000 pod sandacza/szczupaka wiem że nie są ta betoniarki A raczej delikatniejsze konstrukcję ale może warto

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Vanford sprawia wrażenie kołowrotka pod lekkie łowienie więc zastanów się czy koniecznie chcesz Vanforda. Ja skłaniałbym się bardziej do Fl. Ja używam Ultegry 4000 i jestem z niej zadowolony, na Stradica ci4 lub Vanforda w tym rozmiarze bym się nie wymienił.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#79 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:09

Może mi ktoś poradzić czy Shimano Vanford 2500 nada się do łowienia gumami 5-7cm na główkach w 95% 5-7g czasami gumami 7cm na główkach 10g i małymi obrotówkami (do 6g) i woblerami do 6cm, typowo pod łowienie większych okoni/kleni na kijkach 7 i 14g? Jeżeli ktoś ma doświadczenie z poprzednim modelem czyli Stradic 2500 Ci4+ to może opisać jakie maxymalnie gramatury obsługuje stradic ci4+. Zastanawiam się ogólnie do takiego łowienia nad Vanford 2500 lub Stradic 2500 FL. Będę wdzięczy za pomoc bo już mam mętlik w głowie co wybrać :/



#80 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:31

Nikt vanfordem nie przełowił sezonu więc trudno się wypowiadać, fl-em wiele osób łowi i jest to sprawdzony kołowrotek więc jeśli nie chcesz być tym pierwszym to kup fla.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych