Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spec od zabudowy balkonów Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 lipiec 2020 - 20:30

Witam. Potrzebuje speca z Warszawy lub okolic który zrobi zadaszenie otwartego tarasu /balkonu na ostatnim piętrze. Szukam kogoś naprawdę pewnego i porządnego żeby konstrukcja wytrzymała na lata wszelkie wichury , ulewy itp i oczywiście żeby była gwarancja na robotę. Może ktoś kogoś polecić?
  • grzegorzyk lubi to

#2 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 lipiec 2020 - 21:14

Zorientuj się Kamil czy nie musisz mieć pozwolenia na budowę zadaszenia :)

#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 lipiec 2020 - 21:24

A tego to nawet nie wiem nie myślałem o tym. A orientujesz się może do kogo się z takim zapytaniem udać jeżeli jest to dom bliźniaczy w zabudowie szeregowej? Do dewelopera czy do administratora wspólnoty?

#4 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 lipiec 2020 - 05:36

Wspólnota musi wyrazić zgodę, jeśli nie to zapomnij.

#5 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 lipiec 2020 - 08:38

A no widzisz to dzięki za poradę. Wobec tego zbiorę podpisy na piśmie żeby później nie bylo problemu że komuś się odwidzi 😉 wszystko będzie czarno na bialym😉

#6 OFFLINE   Kraz

Kraz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2020 - 07:52

Konstrukcja stalowa? Czy drewniana?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#7 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:14

Niestety temat formalnie jest niedoprecyzowany.

Jeśli literalnie czytać prawo, to zwiększasz kubaturę budynku, co za tym idzie powinieneś dopełnić wszystkich formalności związanych z rozbudową budynku.

I tu występuje element urzędniczy, jeśli urzędnik zinterpretuje zabudowę balkonu jak rozbudowę, to cała procedura, jeśli nie, to wystarczy zgłoszenie z krótkim opisem zmian. Tak, czy inaczej, zgoda wspólnoty jest niezbędna i co najmniej zgłoszenie zamiaru budowy do właściwego terenowo starosty.



#8 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 15 lipiec 2020 - 12:23

Niestety temat formalnie jest niedoprecyzowany.

Jeśli literalnie czytać prawo, to zwiększasz kubaturę budynku, co za tym idzie powinieneś dopełnić wszystkich formalności związanych z rozbudową budynku.

I tu występuje element urzędniczy, jeśli urzędnik zinterpretuje zabudowę balkonu jak rozbudowę, to cała procedura, jeśli nie, to wystarczy zgłoszenie z krótkim opisem zmian. Tak, czy inaczej, zgoda wspólnoty jest niezbędna i co najmniej zgłoszenie zamiaru budowy do właściwego terenowo starosty.

I dawaj mapę do celów projektowych musisz zamówić na wstępie a to minimum 1 tys. a czekania pewnie z 2miechy później projekt rozbudowy roboty dla sprawnej ekipy projektowej 1miesiac. i składasz do urzędu i czekasz ze dwa miechy znowu i później uprawomocnienie. Tak że na wiosnę jak będziesz chciał legalnie przeprowadzić proces urzędowy się wyrobisz :). Co do kasy to myślę że w 3 tysiącach się zmieścisz z mapą i projektem.  I właśnie takie mamy państwo. Na pociechę od września zmienia się prawo budowlane.



#9 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 lipiec 2020 - 07:17

I dawaj mapę do celów projektowych musisz zamówić na wstępie a to minimum 1 tys. a czekania pewnie z 2miechy później projekt rozbudowy roboty dla sprawnej ekipy projektowej 1miesiac. i składasz do urzędu i czekasz ze dwa miechy znowu i później uprawomocnienie. Tak że na wiosnę jak będziesz chciał legalnie przeprowadzić proces urzędowy się wyrobisz :). Co do kasy to myślę że w 3 tysiącach się zmieścisz z mapą i projektem. I właśnie takie mamy państwo. Na pociechę od września zmienia się prawo budowlane.


Taaaa. I co jeszcze? A baby w dupe na moscie Poniatowskiego całować nie trzeba? Przestań gosciu żyć w paranoi i glupoty wypisywać.

#10 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 lipiec 2020 - 07:28

Kurczę to ja już szczerze nie wiem jak to ogarnąć. Swoja chata, kupiona za ciężkie pieniądze i taki cyrk żeby kawałek zadaszenie zrobic 😳 A może się ktoś o takie coś w ogóle przyczepić jak sobie to zrobię na swoim tarasie?

#11 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 lipiec 2020 - 09:51

To może podejść od innej strony do tematu. Co najgorszego się może stać jak taki daszek zostanie zamontowany bez pozwolenia? Nakaz jego zdemontowania?



#12 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 17 lipiec 2020 - 11:26

Pogadaj z innymi lokatorami i może zróbcie to całą wspólnotą, wtedy wszyscy będą mieli takie same itd itp..

#13 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 17 lipiec 2020 - 13:55

Może coś takiego
https://www.google.p...=76Y5Qgr5__ci6M

#14 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2020 - 14:04

Markiza a w szczególności wykonana z gównolitu (produkcji Selt Opole) nie jest niestety osłona przeciwdeszczową a jedynie przeciwsłoneczną. Może warto zastanowić się nad pergolą.
  • azhek lubi to

#15 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 lipiec 2020 - 14:59

Myślałem o zadaszeniu takiego typu raczej. Markiza to tak jak kolega wyżej pisze raczej tylko na słońce.

Załączone pliki


Użytkownik Kamil_D edytował ten post 17 lipiec 2020 - 15:00


#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 lipiec 2020 - 18:19

Na wiatę nie potrzeba pozwolenia, dokonuje się jedynie zgłoszenia. Jeżeli nie mieszkasz w bloku,a tak rozumiem pierwszy post,to sąsiedzi raczej nie są Ci do niczego potrzebni ,bo nie macie wspólnej elewacji czy też tarasu.....Możesz oczywiście ich zaprosić na jakiegoś drina czy prosecco....niech podziwiają dzieło 😀

#17 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2020 - 10:13

Jeśli pisze o ostatnim piętrze, to chyba logiczne, że budynek wielorodzinny.

#18 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 lipiec 2020 - 11:40

Na samo zadaszenie potrzeba pozwoleń?

#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2020 - 10:37

Wybaczcie, ja nieco namieszałem.  :ph34r:  Napisałem o zabudowie balkonu, nie o zadaszeniu, a to jest różnica.

 

Ja na Twoim miejscu pogadałbym z sąsiadami, czy nie będą skarżyć pomysłu. Jeśli nie mają nic przeciwko, zrobiłbym zadaszenie i już. Najgorsze, co może Cię spotkać to wizyta Nadzoru Budowlanego i ewentualny nakaz demontażu, ale i to może być trudne do wyegzekwowania. Żeby wytrącić wszystkie argumenty upierdliwcom zadaszenie nie powinno być mocowane do ściany budynku. W orzecznictwie pojawia się interpretacja, że zamocowanie czegokolwiek w ścianie zewnętrznej budynku, czyli ścianie konstrukcyjnej, stanowi przebudowę i wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę. Brak takiej ingerencji powoduje, że zadaszenie jest traktowane jako urządzenie budowlane i nie wymaga ani pozwolenia ani zgłoszenia.


  • Adrian Tałocha lubi to

#20 OFFLINE   Haxley

Haxley

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hakan

Napisano 20 lipiec 2020 - 12:09

Ja bym jednak rozejrzał się za zgodą do zakotwienia tego do ścia i ogólnie na postawienie zadaszenia.
W najgorszym wypadku jeśli postawi na balkonie coś bez pytania nikogo o zgodę, a w przypadku wichury dach postanowi odlecieć i szkód narobić to sąsiedzi raczej szybko sobie przypomną u kogo stała konstrukcja. 

Wg mnie bez zgody pozostaje markiza, jeśli chcesz stawiać daszek jak na zdjęciu to nie ma co kombinować tylko uzyskać zgodę, zrobić to porządnie i w razie wichury nie mieć problemu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych