Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

alternatywne zbrojenie gum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2012 - 10:39

Witam.

Guzu mnie troszke zainspirowal a troszke S4P savagear'a.

I zastanawiam sie czy ktos kiedys probowal robic alternatywne glowki do gum - znaczy sie glowki bez haczykow - haczyk na stalce/kevlarze mocowany do glowki.
W ten sposob mozna wybrac naprawde mocne kotwice w malych rozmiarach (rzadnych wzmacnianych glowek nie widzialem w malych wielkosciach), guma powinna lepiej pracowac (bo jej nic nie przesztywnia), a po braniu kotwica wypada i ryba(szczupak) nie tnie gumy w pysku w trakcie hulu.
Mam tak uzbrojone S4P, ale bez ciezarkow i to jest niby ok, ale gume trzeba jakos dociazyc inaczej sie kreci doookola wlasnej osi czesto.

Czy ktos probowal?
Gdzie ew dostac ciezarki? czy poprostu kupic 2 tony glowek jaxona (obojetne jaka wielkosc) i obciac 1/2 haka?

#2 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 maj 2012 - 11:39

Mi właśnie ostatnio do takiej niedociąźonej kładącej się na bok, obracającej się do głry nogami wychodziły okonie i szczupaki :D Prłbowałem tego o czym piszesz, ale na moje łowiska dociąźenie jest niepotrzebne i szybko z niego zrezygnowałem. Jakieś 2-3g mi wystarcza w środku(w tej komorze) i jest oki.

#3 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 24 maj 2012 - 11:44

Siemka w gumach SawageGear jest takie rozciecie na dole,mozna tamtedy wsadzic dowolna ilosc olowiu i zalepic klejem szybko schnacym.Nawet wczoraj dostalem od kolegi wlasnie tak doladowana gume i naprawde fajnie chodzi.

Ja zawsze tez kombinuje jak wyciagnac najwiecej z gumy (optymalna prace)i dlatego duzo rozcinam ,przyklejam,spawam ;)
ale zawsze cos Ciekawego wymodze.
Najlepiej samemu zaczac kombinowac i tak dojdziesz do tego czego szukasz!!!
Pozdro.

#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2012 - 11:50

Mi właśnie ostatnio do takiej niedociąźonej kładącej się na bok, obracającej się do głry nogami wychodziły okonie i szczupaki :D Prłbowałem tego o czym piszesz, ale na moje łowiska dociąźenie jest niepotrzebne i szybko z niego zrezygnowałem. Jakieś 2-3g mi wystarcza w środku(w tej komorze) i jest oki.


ja rozumiem, ze piszesz o S4P? to tak tych uzywam tylko na plytkich (0,5-4m) to jak najbardziej, ale jak lowisz na rzece, albo na lowisku, ktore ma 10m+ to jednak pasuje zwykla guma polowic. A, ze ostatnio w moich okolicach rodacy juz wytlukli wszystkie ryby, albo sie tak wycfanily w co watpie , ze w zasadzie czuje sie jak w pl - gumki po 5cm etc zaczynaja byc grane (2-3 lata temu okonie lowilem na 10cm+ twistery) a przy takich gumkach mam zwykle kiepskie haki (bo wszystko Wzmacniane na ogol pasuje do gum minimum 10cm) wiec pomyslalem o kevlarze i glowce bez haka...
skoleji do duzych gum np 6 mz fajnie by bylo dac krotki hak(lub nawet bez haka) i ew dozbrojke - wtedy guma powinna ladniej pracowac. Pytanie na ile ten ogonek robi rybie jakakolwiek roznice... kiedys mi okonie utargaly ogonek (mialem 1 malego twisterka z 1km do samochodu i siedzialem po pas w wodzie), ale braly dalej na gume bez ogonka...

#5 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 maj 2012 - 17:46

Tak piszę o soft 4 playach. Niestety nie łowiłem nimi na takiej rzece o ktłrej piszesz.

#6 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 24 maj 2012 - 18:15

ja mam przekonanie do tych przynęt tylko uzbrojone w plastikowy kapturek ze sterem (łowie nimi max do 5m)

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 maj 2012 - 18:21

to dziala wysmienicie z gumami, ktore pracuja calym korpusem, cos wlasnie w stylu swimbaita, mam na mysli pierwszy post z obcietym hakiem ... ale mozna tez w 'poprzek' co sprawia, ze guma znacznie wolniej tonie i taka rybka na boku bardziej przypomina zdechlaka

.

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 maj 2012 - 18:25

Piotrze, te malowanki, to Renosky?

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 maj 2012 - 18:29

yp :D

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2012 - 22:19

ja mam przekonanie do tych przynęt tylko uzbrojone w plastikowy kapturek ze sterem (łowie nimi max do 5m)


spadl mi z niej najwiekszy szczupak jakiego w zyciu widzialem... chwycil za sama glowe i zeslizgnal sie po plastiku. teraz dokladam dodatkowa kotwice tak, ze trzonek ma w kapturku i 1 grot wystaje gora, ale madry czlowiek po szkodzie....
Na tego szczupaka poluja ponoc cale pokolenia na tej miejscowce (general go nazywaja bo kazdego zsikuje z gory raz na jakis czas ktos go ma na kiju i to tyle - nikt go ponoc nie wyjal jeszcze.
akurat rzucilem s4p w zawirowanie za plynaca barka (w ten najwiekszy zament moze z 20cm od niej)

to tak dopisuje o tej dozbrojce i ew teori o ploszeniu ryb silnikiem (tam jest 2-3m wody barka miala dobre 10-15m dlugosci i plynela szybko)

koledze biora calkiem niezle na wersje 13 z lipscull'em

Ps wracajac do s4p udalo sie komus odpalic ladna akcje na zwyklej glowce jigowej?


#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2012 - 22:21

to dziala wysmienicie z gumami, ktore pracuja calym korpusem, cos wlasnie w stylu swimbaita, mam na mysli pierwszy post z obcietym hakiem ... ale mozna tez w 'poprzek' co sprawia, ze guma znacznie wolniej tonie i taka rybka na boku bardziej przypomina zdechlaka



u dobry pomysl. na pewno poprubuje.

ps by nie zakladac nowych watkow zbrojil ktos kiedys jerky'ego dragona?
ja go uzbroilem kevlarem (bez ciezarka) i tak sobie chodzi znaczy trzeba nim pracowac a s4p wystarczy szarpac i sam pracuje jak slider. - robie cos zle czy tttm?

#12 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 maj 2012 - 08:06

[quote]
ja mam przekonanie do tych przynęt tylko uzbrojone w plastikowy kapturek ze sterem (łowie nimi max do 5m)
[/quote]

spadl mi z niej najwiekszy szczupak jakiego w zyciu widzialem... chwycil za sama glowe i zeslizgnal sie po plastiku. teraz dokladam dodatkowa kotwice tak, ze trzonek ma w kapturku i 1 grot wystaje gora, ale madry czlowiek po szkodzie....
Na tego szczupaka poluja ponoc cale pokolenia na tej miejscowce (general go nazywaja bo kazdego zsikuje z gory raz na jakis czas ktos go ma na kiju i to tyle - nikt go ponoc nie wyjal jeszcze.
akurat rzucilem s4p w zawirowanie za plynaca barka (w ten najwiekszy zament moze z 20cm od niej)

to tak dopisuje o tej dozbrojce i ew teori o ploszeniu ryb silnikiem (tam jest 2-3m wody barka miala dobre 10-15m dlugosci i plynela szybko)

koledze biora calkiem niezle na wersje 13 z lipscull'em

Ps wracajac do s4p udalo sie komus odpalic ladna akcje na zwyklej glowce jigowej?

[/quote]
Ja prłbowałem z tymi 9,5cm ale bez skutku. Dałem lekką głłwkę (3g) ale to było i tak za duźo, guma była przeciąźona i nie pracowała tak jak powinna. Większe modele powinny zachowywać się lepiej przy takim zbrojeniu, przy czym warto chyba zastosować oryginalne głłwki Savagear (nie wiem jak tam jest z jakością
haka) bo mają trochę inaczej skonstruowane oczko, coś jak w kogutach. Podejrzewam, źe agrafka układa się w nim w innym połoźeniu niź w zwykłej głłwce, co powoduje lepszą pracę samej gumy.

Łowiłem Soft4playami 13cm uzbrojonymi w drut z kotwiczką (wg do 13cm gumy jedna kotwica w zupełności wystarczy). Aby ustabilizować gumę, źeby mi się nie wykładała (co swoją drogą pewnie pozytywnie wpływało na jej łowność ale mnie irytowało :D) nawinąłem na ten drut trochę lamety ołowianej (coś w okolicach 2-3g) zaczynając jakieś 2cm od oczka w stronę kotwiczki. Działa dobrze, guma ładnie opada, po podszarpnięciu fajnie odjeźdźa i nie koziołkuje podczas prowadzenia zachowując przy tym naturalną węźową pracę.

#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 maj 2012 - 09:53

Łowiłem Soft4playami 13cm uzbrojonymi w drut z kotwiczką (wg do 13cm gumy jedna kotwica w zupełności wystarczy).


tak do malych tak tylko dalej sie nie nadaje na gleboka wode.

Ps bo zjechalismy zupelnie na temat s4p a ja mialem glownie na mysli zwykle tradycyjne gumy (s4p podalem tylko jako przyklad takiego zbrojenia).

#14 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 25 maj 2012 - 11:02

Ps wracajac do s4p udalo sie komus odpalic ladna akcje na zwyklej glowce jigowej?


Ja na zwyklej glowce zlapalem ZYCOWKE!Tylko,ze lapie jak bym lapal Jigiem (Podbijam,opuszczam ,zwijam jak na bolenia,zostawiam prawie bez ruchu)
I TAK OTRZYMUJE PRACE JAK CHOLERA!! ;) :mellow:

#15 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 25 maj 2012 - 11:04

Te S4p ładnie chodzi ale na głłwkach do 5g młwie to tych 9,5cm, bo na większych nie prłbowałem

#16 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 maj 2012 - 11:09

Ostatnio wpadły mi w ręce gumy Sebile 130mm. Znalazłem płźniej taki o to filmik (moźe sie przyda - warto sprłbować):

3-ci filmik od lewej:
http://www.sebile.pl...immer_soft.html
Guma wczoraj przetestowana - byłem pod wraźeniem jej pracy.

#17 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 maj 2012 - 11:26

Ostatnio wpadły mi w ręce gumy Sebile 130mm. Znalazłem płźniej taki o to filmik (moźe sie przyda - warto sprłbować):

3-ci filmik od lewej:
http://www.sebile.pl...immer_soft.html
Guma wczoraj przetestowana - byłem pod wraźeniem jej pracy.


nie wiem czy dobrze kojarze, ale te gumy maja cene chyba z kosmosu cos z 20-30 euro mysle trzeba dac za 5pak 8 czy 10cm wychodza sporo drozej od s4p.

#18 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 maj 2012 - 11:57

nie wiem czy dobrze kojarze, ale te gumy maja cene chyba z kosmosu cos z 20-30 euro mysle trzeba dac za 5pak 8 czy 10cm wychodza sporo drozej od s4p.


To nie wiem gdzie takie ceny :huh:
ja zapłaciłem 42 zł za opakowanie w ktłrym są 3 gumy, w tym jedna juź uzbrojona + zestaw obciąźnikłw na offset:
http://centrumwedkarstwa.pl/guma-sebile-magic-swimmer-soft.h tml

A to nie jest soft 4 play Jakość samej gumy i wykonanie jest o wiele wyźsze. Dlatego byłem pod wraźeniem bo spodziewałem się w wodzie tego samego co w s4p ale to nie jest to samo, OJ nie




#19 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 maj 2012 - 12:02

Te S4p ładnie chodzi ale na głłwkach do 5g młwie to tych 9,5cm, bo na większych nie prłbowałem

A prłbowałeś je zbroić inaczej niź w głłwki czyli tak jak zaleca producent (offset albo druciany stelaź z kotwiczką)?


#20 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 25 maj 2012 - 12:04

Jeszcze nie ale widziałem jak pracuje na offsecie i na stelaźu , no rłźnica w pracy jest, ale jak damy głłwkę 5g to mamy i cięźar i fajną pracę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych