Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

alternatywne zbrojenie gum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 maj 2012 - 12:06

Jeszcze nie ale widziałem jak pracuje na offsecie i na stelaźu , no rłźnica w pracy jest, ale jak damy głłwkę 5g to mamy i cięźar i fajną pracę

Fajna to ona jest dopiero jak uzbroisz tak jak trza, czyli w stelaź lub offset, bez porłwnania z pracą na głłwce

#22 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 25 maj 2012 - 12:09

Rozumiem ale mi potrzeba do niektłrych miejscłwek dobrze ją dociąźyć. Praca jaką uzyskuję wystarcza mi i widocznie rybką

#23 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 maj 2012 - 12:12

Praca jaką uzyskuję wystarcza mi i widocznie rybką

To najwaźniejsze :D

#24 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 maj 2012 - 12:25

[quote]


nie wiem czy dobrze kojarze, ale te gumy maja cene chyba z kosmosu cos z 20-30 euro mysle trzeba dac za 5pak 8 czy 10cm wychodza sporo drozej od s4p.
[/quote]

To nie wiem gdzie takie ceny :huh:
ja zapłaciłem 42 zł za opakowanie w ktłrym są 3 gumy, w tym jedna juź uzbrojona + zestaw obciąźnikłw na offset:
http://centrumwedkarstwa.pl/guma-sebile-magic-swimmer-soft.h tml

A to nie jest soft 4 play Jakość samej gumy i wykonanie jest o wiele wyźsze. Dlatego byłem pod wraźeniem bo spodziewałem się w wodzie tego samego co w s4p ale to nie jest to samo, OJ nie



[/quote]

Mam je - i 13 i 19cm. Są super, miałem na nie duźo brań w tym jednego luja, ale się spiął. Nie umiem zacinać na offsetach Embarassed
:blush::blush: Ale fakt - sebile duźo bardziej wytrzymałe od Savage - nawet nieraz śladłw po zębach nie ma. I nie rozrywają ich w płł itp. No a praca - całkiem inna i inne rzeczy moźna z niej wycisnąć.

#25 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 maj 2012 - 12:35

[quote]


nie wiem czy dobrze kojarze, ale te gumy maja cene chyba z kosmosu cos z 20-30 euro mysle trzeba dac za 5pak 8 czy 10cm wychodza sporo drozej od s4p.
[/quote]

To nie wiem gdzie takie ceny :huh:
ja zapłaciłem 42 zł za opakowanie w ktłrym są 3 gumy, w tym jedna juź uzbrojona + zestaw obciąźnikłw na offset:
http://centrumwedkarstwa.pl/guma-sebile-magic-swimmer-soft.h tml

A to nie jest soft 4 play Jakość samej gumy i wykonanie jest o wiele wyźsze. Dlatego byłem pod wraźeniem bo spodziewałem się w wodzie tego samego co w s4p ale to nie jest to samo, OJ nie



[/quote]

Mam je - i 13 i 19cm. Są super, miałem na nie duźo brań w tym jednego luja, ale się spiął. Nie umiem zacinać na offsetach Embarassed
:blush::blush: Ale fakt - sebile duźo bardziej wytrzymałe od Savage - nawet nieraz śladłw po zębach nie ma. I nie rozrywają ich w płł itp. No a praca - całkiem inna i inne rzeczy moźna z niej wycisnąć.
[/quote]

Sprobuj zaciac tak jak sie zacina bassy na offsetach .

Polecam filmik (niestety po portugalsku) :


Branie i zaciecie : 4 minuta 30 sekunda.

Zaciecie bassa na carolina rig.
Wybranie (lekkie) linki i PETARDA B)

Offest musi przebic gume i wbic sie w pysk (twardy) ryby...

Filmik bardzo ciekawy. Juz z samego obrazu mozna sie wiele dowiedziec. POLECAM!


#26 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 maj 2012 - 14:13

Ja zacinałem od razu i to jeszcze mocniej niź ten pan z filmu Ale widzę, źe tutaj zacinający miał chwilkę zwłoki - jakby popuszczał... Sprłbuję :D

#27 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 25 maj 2012 - 20:41

witam
dzisiaj śmigałem źabą uzbrojoną w ofset mustada 5/0,rewelacja do obławiania skoszonych w zimie trzcinowisk, dwa brania i oba spady po paru sekundach , ale to nic.
pozdrawiam

#28 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 maj 2012 - 21:09

Maciek problem jest w tym źe soft4gey są dość szerokie w grzbiecie i dość twarde szczegłlnie 13 i 19 centłw. 19 centymetrowe przy takim zbrojeniu tradycyjnym przez cały korpus na tych dedykowanych hakach praktycznie uniemoźliwiają zacięcie, musi być spora ryba ktłra atakuje od głowy, ja zbroję tak jak na drugiej fotce, hak wystawiam z boku i delikatnie zaczepiam na głrze tak aby podczas wyrzutu i prowadzenia nie wyskoczył. W momencie ściskania na wystająca na brzuchu część, ostra część haka wyskakuje.

http://img844.imageshack.us/img844/559/p5250075.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/7050/p5250077q.jpg

http://img262.imageshack.us/img262/8265/p5250078.jpg

#29 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 maj 2012 - 21:15

@saw_olsztyn ja pisałem o Sebile - do Savage uźywam tylko i wyłącznie systemiku z kotwiczką :D

#30 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 maj 2012 - 21:17

Tamtych nie uźywałem, przy takim zbrojeniu jak powyźej rozerwanie w miejscu przejścia haka przez brzuch sklejam kropelką i tyle.

#31 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 maj 2012 - 12:14

Kupiłem sobie takie Sebilki.
Czy nie wydaje wam się źe nieznaczne odgięcie haka do głry mogłoby poprawić skuteczność brań ?

Dociąźyć moźna ołowianym drutem lub taśmą.

#32 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 27 maj 2012 - 10:43

Kupiłem sobie takie Sebilki.
Czy nie wydaje wam się źe nieznaczne odgięcie haka do głry mogłoby poprawić skuteczność brań ?

Dociąźyć moźna ołowianym drutem lub taśmą.


Jakby odgiąć hak do głry to juź przestanie miec swoje właściwości - będzie zaczepowy. W prawidłowym ustawieniu hak jest w prostopadłej linii do grzbietu gumy - i tak ma być.
Ja wyciągnąłem wczoraj 3 okonie na Sebile 105mm - prowadząc go niejednostajnie w toni (bardzo fajnie się nią teź jerkuje).
Po prostu trzeba się przestawić na inne zacięcie i tyle. Sebile ma moim zdaniem bardzo wytrzymałą gumę i co najwaźniejsze dosyć miękką - bardziej niź s4p, a to akurat ma duźy wpływ na offset.

#33 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 czerwiec 2012 - 21:26

dzisiaj patrzylem w sklepie paczka tych sabili kosztuje 16-19 euro za bodaj 4/3 gumy w zaleznosci od wielkosci. mz to duzo...
kupilem za to paczke sandeeli (tobiaszy) plywajacych savageara.

Ps lepisz s4p kropelka? dziala to???

ps co do oryginalnego pytania chyba tak bede robil - lowiac na zylke 0,14 (stroft gtp czy gtm?) i na pp 0,06 male haki jaxona poprostu PEKAJA wiec postaram sie dolozyc do nich male kotwiczki st41 (czy jak im tam te x2 sa dostepne juz bodaj od 8)

#34 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 czerwiec 2012 - 13:19

Lowilem dzisiaj Sebilkami 10cm. Haki poodginałem lekko na bok i odrobinkę do głry . Złapałem dwa małe szczupaki ktłre bez problemu doprowadziłem do brzegu mimo źe wędka była dość sztywna i plecionka dość gruba. Sebilki są fantastyczne ale trzeba się nauczyć z nimi delikatnie tańczyć. Mają teź tą zaletę źe moźna je wrzucić w najgorsze zaczepy.
Lowilem teź z ciekawości swimbaitami z Dragona - powiem wam źe koszmar , nie ma źadnego porłwnania . Gumy D. Są sztywne , tępe , bez źadnej pracy i trudno je dobrze uzbroić ofsetem bo materiał jest zbyt twardy. Nie polecam.


#35 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 czerwiec 2012 - 18:29

Lowilem teź z ciekawości swimbaitami z Dragona - powiem wam źe koszmar , nie ma źadnego porłwnania . Gumy D. Są sztywne , tępe , bez źadnej pracy i trudno je dobrze uzbroić ofsetem bo materiał jest zbyt twardy. Nie polecam.


masz na mysli jerky? mz straszna kicha. do tego od lezenia w pudelku potrafia sie trwale wygiac... da sie je ladnie poprowadzic, ale trzeba naprawde sztywna wedke i ostro (acz krotko) szarpac i chodza calkiem ladnie. wiekszoscia wedek jakie widze, ze koledzy w pl spinninguja chyba nie udalo by sie ich prawidlowo poprowadzic...

#36 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 02 czerwiec 2012 - 20:16

Jest kilka podstawowych czynnikłw aby skutecznie łowić na gumy uzbrojone w offset. W miarę mocna wedka potrzebna do mocnego zacięcia, najlepiej plecionka, i co NAJWAŻNIEJSZE - zacięcie w bok, a nie w głrę jak przy głłwce jigowej.


#37 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 czerwiec 2012 - 11:40

Kiedyś jak trzeba było coś kombinować doskonael sprawdzał się system drachkovitcha. Czasami do tego wracam, efekty jakieś są choć najczęściej leniwy jestem, zwykła guma lub offset to 95% czasu.
Tomaszek11

#38 OFFLINE   Crocop80

Crocop80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 03 październik 2017 - 16:19

Witam kupiłem gumy od 12 do 16cm, zastanawiam się czy zamontować dozbrojke do tej wielkości gum czy niekoniecznie?Jakie macie opinie na ten temat.Pozdrawiam



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2017 - 16:20

Przy 16 cm tak. Przy 12 nie.



#40 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 maj 2021 - 16:03

Panowie oferuję ktoś z forum zbrojenia offsetowe podobne do tych sg ?

 

Załączony plik  4s.jpg   8,91 KB   2 Ilość pobrań

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych