Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestawik :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 październik 2005 - 11:33

Jakie najlżejsze przynęty mogą wylecieć z Ambassadeura C3 6501??
Czy zwykła wędka spinningowa (jednostopkowa) 10-30g dł. 2,1 m przytroczona do wyżej wymienionego ambasadora jest dobrym pomysłem??
Nie chodzi mi tutaj o jerking lecz zwykłe łowienie na gumy, blachy i woblery.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Salmo ;)

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 październik 2005 - 11:43

Sądzę, że Gnom 3 f.Polsping powinien poleieć.
natomiast wędka. No cóż lepsze to niż sam kołowrotek. Zresztą regulamin podaje jakąś tam minimalną długość. Doraźnie dorób sobie z blachy taki pazur na śrubę mocującą. Będzie łatwiej. I nie stosuj broń Boże mniejszych wabików.
Podziel się wrażeniami.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 październik 2005 - 11:49

@Thymallus
Ale o co Ci chodzi z dł. wędki?? :wacko: . Bo jest w regulaminie, że wędka ma mieć co najmniej 30 cm dł. :unsure:

#4 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 12 październik 2005 - 11:50

pomysł taki se...
Dobry (markowy lub indywidualnie zbrojony) i prawidłowo uzbrojony (masło maślane: dobry musi być prawidłowo uzbrojony) kij uwzględnia różnice w spinningu i castingu. W pierwszym przypadku kij się ugina w strone przelotek (są one od niego odciągane) w drugim w stronę przeciwna (sa one do niego dociskane). Różne sa też wysokosci i średnice przelotek. Czasami również sam blank ma w swej budowie preferencje co do kierunku ugięcia i to uwzględnia się przy zbrojeniu.
Reasumując, markowy kij możesz uszkodzić montując do niego nie to co potrzeba. Przy masówce, poza niedogodnościami wynikajacymi z pewnych szczegółów nic stać się nie powinno ponieważ nikt przy ich budowie takimi pierdołami głowy se nie zawracał...

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2005 - 11:52

@Salar,

myślę, że łączenie tego kija spinningowego z multikiem może być nienajlepszym pomysłem. Nie wiem czy będziesz mógł dobrze tym rzucać i czy linka nie będzie częściej się plątała przez to, że spinning ma wyższe i większej średnicy przelotki.
6501 powinien dawać radę z przynętami około 20 g.




#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 październik 2005 - 12:11

Odpowiadam.
Chciałem Ci napisać leciutko, że lepsze to niż łowienie z samego kołowrotka. Na szczę.cie koledzy po mnie nazwali temat bardziej po imieniu.
natomiast ja rozumię, że mogą być sytuacje kiedy jest to co jest. Takie jest życie. Dlatego napisałem Ci to co napisałem. Te 20 gram, o których pisze Sebek dotyczą kija castingowego z tym kołowrotkiem. Ja miałem na myśli ten zestaw. Dlatego 30.

#7 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 14 październik 2005 - 09:15

Acha, czyli to nie był za dobry pomysł :unsure: :mellow: . Dziękuje za odpowiedzi. A może teleskopik... :lol:

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2005 - 12:45

A moze przestan na sile udziwniac i wez kolowrotek o stalej szpuli. Nie bedzie konieczna wymiana przelotek i inne kombinacje, bedzie tez on pasowal do wspomnianego teleskopu, gruntowki, zywcowki, splawikowki,odleglosciowki, much.....no, do muchowki nie bedzie pasowal, aczkolwiek warto sprobowac... :lol:

Swoja droga jestem ciekaw czy multiplikator do wedki muchowej nie bylby mozliwy do zastosowania....to dopiero byloby wyzwanie, wykonac szpule z tak lekkiego stopu zyby poleciala mucha ze sznurem, dobrac przelotki, blank, uchwyt i nauczyc sie tym rzucac... <_<
Gumo :lol:

#9 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 14 październik 2005 - 12:50

Gumcio, w muchówce nie rzucasz ze szpuli jeno wyciagasz jedną łapką z kołowrotka i machasz.... aż poleci :D Spoko da radę z multika, a nawet ze stałej :D



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2005 - 13:03

slyszalem ze sa sznury muchowe z przeciazona koncowka, zdaje sie ze jakis dru olowiany jest tam wpleciony, moze by dalo rade? <_<

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2005 - 13:04

Toz ja mowie, zeby zrezygnowac z koncepcji kolowrotka muchowego jako magazynu linki i wprowadzic nowa koncepcje. Moge to sobie wyobrazic- zamiast sznura cienka zylka.Na koncu kawalek plywajacego sznura z przyponem... :unsure:
Moze byc i tonacy, zaleznie od potrzeb.

Istotne jest zeby nie bylo latwo, im dluzej i trudniej bedzie sie adept przyzwyczajal tym lepiej, nikt nie bedzie mogl zarzucic, ze to latwizna, ktora moze kazdy opanowac...
Gumo

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2005 - 13:09

Nie, Friko, stanowczo nie, byloby to pojscie na latwizne dodatkowe obciazanie zestawu :D
Muchy tez sie obciaza z tego, co wiem (tzw. metoda przeciazonej nimfy). Dosc kontrowersyjna bo bardzo zblizona do....przeplywanki ze splawikiem...
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych