Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

cienie i blaski C&R i nokilizmu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 00:24

Zdaje mi sie, ze cos (ktos) puka od spodu w dno...
Czas chyba by byl to zamknac?
Gumo

#42 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 00:36

Zdaje mi sie, ze cos (ktos) puka od spodu w dno...
Czas chyba by byl to zamknac?
Gumo


Płetwonurek? :D

#43 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 02 luty 2007 - 03:59

Witam.

Otoz nie nawidze polakow choc sam nim jestem (...)

Ale nienawidze polski(...)

za to wszystko nienawidze polski(...)

Grzegorz


Ja bym temu panu już podziękował bo widze ze na wyspach się od tych funtów w głowie poprzewracało,
proponuje zachowac tego typu wypowiedzi dla siebie i pisać tak jak należy.

nie pozdrawiam

#44 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 luty 2007 - 05:48

Myślę, że wielu z nas boli to co się w Polsce dzieje bo trudno być obojętnym wobec cech które wymieniłeś. Ja jednak mam do tego stosunek refleksyjny bo nie zapominam o tym dlaczego tak jest. Te cechy nie spadły na nas z kosmosu ale są reakcją na to co spotykało Polskę i Polaków przez wieki. Narody mają charakter który kształtuje się na dokładnie tej samej zasadzie jak charakter pojedynczego człowieka. Jak będziesz się pastwił i maltretował na kimś to nie wykształcisz u niego zespołu pozytywnych cech. Gdybyśmy mieli w przeszłości kilka koloni i miliony zniewolonych ludzi pracowało by na potęgę Polski, to bylibyśmy teraz innymi ludźmi. Czy lepszymi? Rzecz gustu. Osobiście nie chciałbym być tłustym, obrzydliwie bogatym, pełnym buty i pogardy dla innych Niemcem. Myślę, że jako naród o tak tragicznej historii mamy się nie najgorzej. Czas powoli zabliźnia rany, rosną nowe pokolenia nie obciążone tak bardzo balastem złych przeżyć. Polska i Polacy się powoli zmieniają. Tu nic nie następuje szybko bo jeśli się coś psuło przez wieki to naprawiania potrwa nie wiele krócej. Twoja nienawiść do Polaków też wynika z jakiś obciążeń bo przyznasz, że takie uczucia w stosunku do własnego narodu normą w cywilizowanym świecie się są. O tym co złe w Polsce trzeba rozmawiać tak jak to robimy na forum. Rewolucji nie będzie ale wpływ wędkarzy myślących i łowiących inaczej :D jest coraz większy. Pokazujemy, że można inaczej i to, że Polacy są różni. To lepsze niż dołowanie które przynieś może tylko fatalny skutek. (ABC psychologi :D


#45 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 luty 2007 - 07:05

Czy ja jestem Polakiem z polski ?
a moze ja jestem tylko polakiem z Polski
ja bym bardzo chcial byc Polakiem z Polski
najbardziej sie boje zebym nie byl tylko tym polakiem z polski
ja wiem ze ja nic nie wiem ...a chce wiedziec


Z ryb interesuja mnie w lowieniu tylko duze ,na razie jeszcze ich nie lowie bo sa madrzejsze o de mnie , nie chcialbym napisac ze ja jestem za glupi :mellow: Moge tez nic na lodzi nie robic ...wdycham wtedy ta magiczna mgle przyrody i czuje ze jestem .
Jak bede glodny to zabije rybe i ja zjem ...chyba ze to bedzie Muskie


#46 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 luty 2007 - 08:13

@ cezorator
Swego czasu zastanawiałem się nad troszkę inną acz związaną tematycznie sprawą.
Oglądałem filmy z połowów w egzotycznych dla mnie łowiskach i zastanawiałem się - Czy po złowieniu i wypuszczeniu entego, metrowego szczupaka, dwukilogramowego klenia, czy pstrąga-pięćdziesiątaka, nie znudziłoby mi się?
Myślę, że zdecydowanie nie :mellow:.
Jednak napewno nadszedłby moment gdy przestawiłbym się z hurrra optymizmu ilościowego, na poszukiwania jakości. Wydaje mi się być to normalnym zjawiskiem.
Niestety problem jest raczej wydumany :( Nie dotyczy znanych mi łowisk :wacko: .
Podobnie jak wielu kolegów, nad wodą poszukuję relaksu, bezpośredniego kontaktu z przyrodą, którego usprawiedliwieniem i pretekstem do przebywania nad wodą, jest połów ryb. B)



#47 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 11:02

Yeah.
Udzielilem odpowiedzi na post kolegi dlaczego..., chodzilo o pisownie wiec napisalem dla czego.
Nie osadzaj mnie w ten sposob i nie mow mi o funtach czlowieku, bo mnie nie znasz wiec co mozesz powiedziec?
Robert.
Dzieki za wypowiedz bo to co madre przyjmuje i doceniam, kto ma troche oliwy w glowie udziela tego typy odpowiedzi a kto nie ma wiele do poweidzenia potrafi tylko podziekowac tak jak Yeah.
Podobno to wolny kraj, w ktorym moge wypowiadac publicznie swoje poglady. Mozna mi podziekowac trudno, ale kazdy ma prawo do swoich pogladow. Proponuje zakonczyc ta dygresje na tym bo to nie forum Co z ta Polska tylko wedkarskie.
Pozdrawiam
P.S. jeszcze raz respect dla Roberta z tym gosciem moglbym bym porozmawiac, poczytaj Yeah moze sie czegos nauczysz.

#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 luty 2007 - 11:18

@Slouli-kaznodzieja Fryc
Z pewnymi zastrzeżeniami dotyczącymi formy w dużej mierze się z Tobą zgadzam - rzeczywiście to co rodacy potrafią wyczyniać za granicą itd itp jest żenujące. Ale.... Jesteś Polakiem i tego nie zmienisz, dziwne jednostki trafiają sie wszędzie, uciekanie przed tym faktem to troche jak ucieczka autem przed kimś kto ci siedzi na tylnym siedzeniu :mellow: Ja jakos nie doczuwam odpowiedzialności zbiorowej, raczej staram sie postępowac tak aby zmienić to jak nas widzą. To co obecnie dzieje sie w kaczogrodzie rzeczywiście jest niezbyt, ale mam nadzieję że w końcu to sie zacznie zmieniać na lepsze.

#49 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 11:34

Popatrzylem tylko z kad piszesz i od razu wiedzialem ze podzielasz po czesci moje poglady. Oczywiscie moje sa skrajne bo taki juz jestem ze jak mnie cos wkur.. to na maxa. Ale moze mnie zrozumiec ten kto zjechal kawalek swiata i widzial jak wyglada zycie w normalnym kraju. Jak postrzegani sa tam wlasnie polacy jako narod. Po za Stanami oczywiscie bo Stany to prawie Polska. Tam Polonia to panstwo w panstwie i zyjacy tam we wlasnej enklawie ludzie teskniacy za odlegla ojczyzna jaka by nie byla zawsze bedzie naj. Ale dobra mialem juz nie pisac o takich sprawach.
Obiecuje ze juz sie nie odezwe.
Pozdrawiam.

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 luty 2007 - 13:45

Popatrzylem tylko z kad piszesz i od razu wiedzialem ze podzielasz po czesci moje poglady. Oczywiscie moje sa skrajne bo taki juz jestem ze jak mnie cos wkur.. to na maxa. Ale moze mnie zrozumiec ten kto zjechal kawalek swiata i widzial jak wyglada zycie w normalnym kraju. Jak postrzegani sa tam wlasnie polacy jako narod. Po za Stanami oczywiscie bo Stany to prawie Polska. Tam Polonia to panstwo w panstwie i zyjacy tam we wlasnej enklawie ludzie teskniacy za odlegla ojczyzna jaka by nie byla zawsze bedzie naj. Ale dobra mialem juz nie pisac o takich sprawach.
Obiecuje ze juz sie nie odezwe.
Pozdrawiam.

No nie do końca - byłem na wycieczce w Czechach i Niemczech, jeszcze we Francji..... Więc światowiec ze mnie ..........
Lubię żurek i ogórki kiszone, więc chyba trzeba mnie skreślić z listy :mellow:


#51 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 02 luty 2007 - 14:04

Yeah.
Udzielilem odpowiedzi na post kolegi dlaczego..., chodzilo o pisownie wiec napisalem dla czego.
Nie osadzaj mnie w ten sposob i nie mow mi o funtach czlowieku, bo mnie nie znasz wiec co mozesz powiedziec?
Robert.
Dzieki za wypowiedz bo to co madre przyjmuje i doceniam, kto ma troche oliwy w glowie udziela tego typy odpowiedzi a kto nie ma wiele do poweidzenia potrafi tylko podziekowac tak jak Yeah.
Podobno to wolny kraj, w ktorym moge wypowiadac publicznie swoje poglady. Mozna mi podziekowac trudno, ale kazdy ma prawo do swoich pogladow. Proponuje zakonczyc ta dygresje na tym bo to nie forum Co z ta Polska tylko wedkarskie.
Pozdrawiam
P.S. jeszcze raz respect dla Roberta z tym gosciem moglbym bym porozmawiac, poczytaj Yeah moze sie czegos nauczysz.




Wiesz co, poprostu drażni mnie jak ktoś mówi w ten sposób o mojej ojczyźnie, a tym bardziej jeśli robi to 'Polak'.
Tak samo deneruwje mnie emigracja w poszukiwaniu złotej monetki. Jest jak jest u Nas, nie jest kolorowo, każdy to widzi ale tak jak powiedziałeś wolny kraj, każdemu wolno.
Ale ktoś kto od tego ucieka, nie powinien nazywać się Polakiem. Może co najwyżej powiedzieć, że tylko tu się urodził.

#52 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 14:09

TO FORUM O WĘDKARSTWIE!!!!
ZAINTERESOWANYCH PIEP... NIE W TEMACIE ZAPRASZAM NP. NA PORTAL WWW.GAZETA.PL - SĄ TAM STOSOWANE DZIAŁY!
S.



#53 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 02 luty 2007 - 14:12

ok, koncze..

#54 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 15:08

KOLEDZY,

przypominam, że to forum wędkarskie!
Ponadto proszę o zachowanie umiaru i rozsądku podczas dyskusji.
Proszę także nie obrażać nikogo na tym forum, ani spoza niego.


Ze względu na skandaliczną wypowiedź kolegi Slouli-kaznodzieja Fryc, została ona natychmiast usunięta.

p.s.
dziękuję forumowiczom za szybką reakcję i poinformowanie mnie!



#55 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 02 luty 2007 - 20:35

http://www.fishsabin...binephotos.html



#56 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 21:17

@Remku - przepraszam za siebie (tzn. za wtręt off topic, ale nie za jego treść), dziękuję za reakcję.
Pozdrawiam,

#57 OFFLINE   Slouli-kaznodzieja Fryc

Slouli-kaznodzieja Fryc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Napisano 02 luty 2007 - 23:16

Standerus ja tez lubie kiszone ogorki a jeszcze bardziej zurek :mellow: :mellow: :mellow: Zostajemy na liscie :mellow:
A tak nawiasem mowiac, to placza wszyscy jak dzieci :( i leca na skarge do moderatora... dziekuje za szybka reakcje... :angry: <_< Jak powiesz co myslsz to cie wytna, z czyms mi sie to kojarzy...chyba z nalecialosciami z przeszlosci

#58 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 23:21

Kaznodziejo za 5 zł....
Poszukaj sobie innego forum dla swoich wynurzeń poza wędkarskich...
A tu gadaj o rybach. OK???
S.

#59 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 23:35

Proponuję powściągnąć emocje. Wiem, że to wyjątkowo trudny okres dla większości wędkarzy i z powodu braku możliwości wędkowania napięcie sięga zenitu, ale to nie jest powód aby się wzajemnie obrażać.
Różnica zdań to rzecz normalna. Wymieniajmy poglądy opierając się na sile argumentów a nie na argumencie siły.
Mam nadzieję, że to drobne incydenty a nie nowy standard komunikacji na forum.
Osoby zainteresowane wymianą ciosów mogę odesłać na zabawę do remizy - po każdej porządnej sobotniej dyskotece jest bitwa na sztachety . Można dać komuś w mordę, można też zarobić...
Pozdrawiam,
P.

#60 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 23:39

Mam nadzieję, że to drobne incydenty a nie nowy standard komunikacji na forum.


Tez mam taka nadzieję :D mysle ze Koledzy ochlona bez koniecznosci siegania do powazniejszych srodkow.

Na jerkabicie panuje zasada, ze sprawy prywatne zalatwia sie na priv


Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych