Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pilnujmy porządku na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2007 - 19:49

Cześć,
Ostatnio kilku forumowiczów jerkbait.pl użyło opcji Zgłoś moderatorowi. Chciałbym im za to bardzo podziękować bo to świadczy o tym, że użytkownikom tym zależy na jakości tego forum. Dziękuję!

Ta wiadomość jest również swego rodzaju apelem do pozostałych osób. Jeśli widzicie, że jakaś wiadomość godzi w dobre imię innych użytkowników, firm lub forum skorzystajcie z tej opcji. To od Was w dużej mierze zależy czy będzie tutaj panował spokój. Ponadto zdecydowanie ułatwi nam to pracę. Z góry bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
Remek
  • platynowłosy lubi to

#2 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:32

Zgłoś moderatorowi to inaczej napisz mu wiadomość czy jest to jakaś ukryta opcja? Sam by z tego skorzystał ale nie wiem czy napisać wiadomość do Ciebie wprost... <_<


  • boobinio lubi to

#3 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:34

W prawym dolnym rogu posta masz "guzik" zgłoś obok cytuj wiele....


Użytkownik Sebalos edytował ten post 19 lipiec 2016 - 12:34

  • Friko lubi to

#4 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:44

Dzięki :)



#5 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 13:04

Cześć,
Ostatnio kilku forumowiczów jerkbait.pl użyło opcji Zgłoś moderatorowi. Chciałbym im za to bardzo podziękować bo to świadczy o tym, że użytkownikom tym zależy na jakości tego forum. Dziękuję!

Ta wiadomość jest również swego rodzaju apelem do pozostałych osób. Jeśli widzicie, że jakaś wiadomość godzi w dobre imię innych użytkowników, firm lub forum skorzystajcie z tej opcji. To od Was w dużej mierze zależy czy będzie tutaj panował spokój. Ponadto zdecydowanie ułatwi nam to pracę. Z góry bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
Remek

 

 

Pytanie komu zgłosić nieprawidłowość jeśli jest ona spowodowana przez moderatora?



#6 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 lipiec 2016 - 13:20

Pytanie komu zgłosić nieprawidłowość jeśli jest ona spowodowana przez moderatora?

hmm, masz wątpliwości?

@remek



#7 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 lipiec 2016 - 13:23

Zgłoszenia są widoczne Adminowi, więc zgłaszasz w ten sam sposób.
  • Friko lubi to

#8 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 14:06

Zgłoszenia są widoczne Adminowi, więc zgłaszasz w ten sam sposób.

ok



#9 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 październik 2017 - 07:49

Forum cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednocześnie na samym początku Redakcja postawiła sobie za cel szerzenie najlepszej wiedzy wśród wędkarzy. Chciałem zapytać, czy ta wiedza ma obejmować jedynie sprzęt, czy również stronę językową - kultywowanie poprawnej polszczyzny. Zaśmiecanie języka jest przejawem lekceważenia nie tylko interlokutorów, ale również polskości.

Ponieważ ostatnio zostałem zmieszany z błotem za moje uwagi w tym zakresie, oświadczam że nie będę już zwracał uwagi na to jak piszą osoby o rozumku Misia Puchatka. Stało mi się obojętne czy Forum językowo "zejdzie na psy" i pod tym względem upodobni się do niektórych innych forów...

Przepraszam i pozdrawiam.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 październik 2017 - 07:50

  • 100icki lubi to

#10 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 20 październik 2017 - 08:33

Nic się w tym względzie nie zmieniło: http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Szczególnie:

NIEZROZUMIAŁY JĘZYK - Staramy się pisać poprawną polszczyzną, posty niezrozumiałe będą kasowane. Szczególnie tyczy się postów na 10 linijek, ale całość w jednym zdaniu oraz całkowita nieznajomość znaków przestankowych. Daj się zrozumieć ...



#11 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 październik 2017 - 09:21

Nic się w tym względzie nie zmieniło: http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Szczególnie:

NIEZROZUMIAŁY JĘZYK - Staramy się pisać poprawną polszczyzną, posty niezrozumiałe będą kasowane. Szczególnie tyczy się postów na 10 linijek, ale całość w jednym zdaniu oraz całkowita nieznajomość znaków przestankowych. Daj się zrozumieć ...

Niestety, nie przestrzegane, jak również brak reakcji moderatorów na kaleczenie i zaśmiecanie języka, ale to nie mój problem, na szczęście nie ja odpowiadam za poziom językowy Forum i dlatego obiecuję, że już nie będę na to zwracać uwagi.

Dziękuję za odpowiedź. :)


  • Karas06 lubi to

#12 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 październik 2017 - 09:47

(...) brak reakcji moderatorów na kaleczenie i zaśmiecanie języka, ale to nie mój problem, na szczęście nie ja odpowiadam za poziom językowy Forum i dlatego obiecuję, że już nie będę na to zwracać uwagi.

(...)

Ale jak to sobie wyobrażasz - moderator ma wpadać w posty, najlepiej przed ich wstawieniem - i poprawiać orty, literówki, stylistykę? 

Każdy odpowiada za swoje działania, również w internecie. Poprawianie wszystkich wpisów pod względem językowym jest mało realne, wymagałoby zatrudnienia (całodobowego) dla polonisty, a i to mogłoby nie wystarczyć. Wątki merytoryczne staramy się, w miarę swojej wiedzy i możliwości czasowych, moderować pod kątem zawartości merytorycznej właśnie, natomiast na pilnowanie poprawnej polszczyzny zwyczajnie brak jest czasu.

A i wiedzy, nie ukrywam, czasem jest mi brak.

Całe szczęście, jest to forum wędkarskie a nie językowe i wielu forumowiczów nawet nie dostrzega problemu ;)

 

Na edycję posta każdy ma godzinę. Po tym czasie, jeśli zauważy w swojej wypowiedzi błąd, zawsze może zwrócić się o moderację. Jeśli nie widzi błędu, no cóż, wystawia sobie świadectwo. Jak wcześniej wspomniałem, każdy sam odpowiada za swoje działania. Dorosłych osób nie zamierzam prowadzić za rękę i poprawiać ich, wbrew ich woli.



#13 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 październik 2017 - 10:35

Ale przyznasz Januszu, czasami trafia się na taki "bełkot",że trzeba to czytać pięć razy aby cokolwiek zrozumieć.



#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 październik 2017 - 10:42

Zgadza się. 

I czasem ten "bełkot" leci w kosmos, czasem, gdy jest wartościowa zawartość, po uzgodnieniu z autorem - poprawiamy, a czasem, zostaje jako świadectwo dla przyszłych pokoleń. I wpisy takie, bardzo proszę, by kojarzone były z ich autorem, a nie z forum. 

:)



#15 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 20 październik 2017 - 12:05

Czasami mam takie przeświadczenie, że są to w większości przypadki osób piszących z pokolenia, gdzie formą komunikowania się są sms-y oraz w szkole podstawowej królowała dysgrafia, dysortografia i inne podobne dysgrafie  ;)  :lol: .



#16 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 październik 2017 - 12:10

Czasami mam takie przeświadczenie, że są to w większości przypadki osób piszących z pokolenia, gdzie formą komunikowania się są sms-y oraz w szkole podstawowej królowała dysgrafia, dysortografia i inne podobne dysgrafie  ;)  :lol: .

...dys-logika ;)


  • Piotrek Milupa, woblery z Bielska, AdasCzeski i 3 innych osób lubią to

#17 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 20 październik 2017 - 13:00

Niestety, nie przestrzegane, jak również brak reakcji moderatorów na kaleczenie i zaśmiecanie języka, ale to nie mój problem, na szczęście nie ja odpowiadam za poziom językowy Forum i dlatego obiecuję, że już nie będę na to zwracać uwagi.

Dziękuję za odpowiedź. :)

 

Zgłaszałeś to do moderacji, czy zakładasz, że moderatorzy czytają każdy post na forum?


  • Piotrek Milupa lubi to

#18 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 październik 2017 - 13:33

Forum cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednocześnie na samym początku Redakcja postawiła sobie za cel szerzenie najlepszej wiedzy wśród wędkarzy. Chciałem zapytać, czy ta wiedza ma obejmować jedynie sprzęt, czy również stronę językową - kultywowanie poprawnej polszczyzny. Zaśmiecanie języka jest przejawem lekceważenia nie tylko interlokutorów, ale również polskości.

Ponieważ ostatnio zostałem zmieszany z błotem za moje uwagi w tym zakresie, oświadczam że nie będę już zwracał uwagi na to jak piszą osoby o rozumku Misia Puchatka. Stało mi się obojętne czy Forum językowo "zejdzie na psy" i pod tym względem upodobni się do niektórych innych forów...

Przepraszam i pozdrawiam.

Olekobrót... zwróć uwagę komuś do błędu a nie rób z tego awantury i po problemie.

 

Ty zamiast tylko komuś pokazać gdzie ewentualnie jest błąd to jeszcze rozwijasz jakieś filozofie.. a w powyższym również obrażasz "rozumku Misia Puchatka" więc jak tak pilnujesz każdego posta to zacznij również od siebie.

 

Wyraźnie Ci zaznaczyłem gdzie się czepiasz. Tam gdzie Sławek zauważył u kogoś błąd ortograficzny to zostało grzecznie przyjęte i tyle... a Ty robisz z forum wędkarskiego forum poprawnej polszczyzny. Oczywiście nic złego (wręcz odwrotnie) nie ma w poprawnym wysławianiu się.. .jednak to nie forum dyskusyjne o naszym języku... coś Ci się nie podoba to zgłaszaj zgodnie z regulaminem to moderacji a nie płacz nad każdym słowem.

 

Tak ludzi od nie inteligentnych obrażasz a sam jakoś logicznie nie potrafisz pomyśleć.


Użytkownik Marcyś edytował ten post 20 październik 2017 - 13:34

  • Friko i guciolucky lubią to

#19 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 20 październik 2017 - 13:52

Jednak chciałbym niektórych usprawiedliwić. Jak piszę sms-y to nie używam polskich liter. Jakoś nie wychodzi mi ich pisanie, zwykle za długo przytrzymam palec i wychodzą nie te litery co chcę. Może mam źle ustawioną komórkę, ale wiem jedno, że mocno się przy tym denerwuję i dobrze, że piszę w samotności  ;)  :lol: . Część osób korzysta z tel. i na nim przegląda jb. Stąd mogą być posty niezrozumiałe w swej treści. 

 

Ja jakiś niedzisiejszy jestem i wszystkie portale, a zwłaszcza jb przeglądam z wykorzystaniem komputera  ;)  :lol:  :lol: .



#20 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 20 październik 2017 - 13:57

 zwróć uwagę komuś do błędu a nie rób z tego awantury i po problemie.

 

Co autor miał na myśli :o ?


  • Paweł Bugajski i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych