Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pilnujmy porządku na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:29

Pamiętam, niejaki Lauri Rapala atakował Salmiaki... ;) 


  • Paweł J i Pavko lubią to

#42 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:49

Tak, multikonta są dopuszczalne jeśli były wcześniej uzgodnione. Powinny również zawierać adnotacię (oba profile) o powiązaniach. Bo jak np. uzytkownik "A" zajmie się produkcja woblerków a użytkownik "B" tychże woblerków wychwalaniem do inni użytkownicy powinni wiedziec że użytkownicy A i B są np. rodzeństwem, małżeństwem albo z innych względów korzystają z tego samego IP - nie powinien być to fakt znany tylko moderatorom ale również innym użytkownikom. 

 

To są niestety scenariusze z życia wzięte - mieliśmy na jerkbaicie kiedyś przypadek właściciela sklepu który z kilku założonych multikont zachwalał swoją ofertę i - co gorsza - starał się dyskredytowac oferę konkurencji.  Tłumaczył się potem że te multikonta to "koledzy z jego bloku"  :rolleyes:

 

 

Oj ... oj ... oj ... :D  :lol: 



#43 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 grudzień 2018 - 07:19

Mam pytania techniczne:

1. Jeśli z moją Partnerką korzystamy z jednego komputera, to gdy Ona założy odrębne konto, to będzie traktowane jako "multikonto"?

2. Jeśli moja Partnerka założy własne konto na własnym komputerze to będzie to "multikonto"?

3. Jeśli ja korzystam z dwóch komputerów - stacjonarnego i laptopa - logując się jedynym posiadanym loginem, to też jest "multikonto"?

4. Jeśli założę kilka kont na różnych komputerach, z różnymi loginami, to jest "multikonto"?

5. Jeśli założę kilka kont na jednym komputerze, z różnymi loginami, to jest "multikonto"?

Wydaje mi się, że tylko 4 i 5 spełniają definicję "multikonta".



#44 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 grudzień 2018 - 12:39

Jeśli jedna osoba posługuje się więcej niż jednym loginem, to jest niedozwolone multikonto.

Jeśli różne osoby logują się różnymi loginami z tego samego IP, należy to uzgodnić z moderacją i poinformować na obu kontach o tym fakcie.



#45 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 grudzień 2018 - 13:32

Jeśli jedna osoba posługuje się więcej niż jednym loginem, to jest niedozwolone multikonto.

(…)

To rozumiem i w pełni się z tym zgadzam. :)

(…)

Jeśli różne osoby logują się różnymi loginami z tego samego IP, należy to uzgodnić z moderacją i poinformować na obu kontach o tym fakcie.

Tego nie rozumiem, ale "na władzę nie poradzę" (Vabank). ;)  :P 



#46 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 grudzień 2018 - 15:51

(...)

Jeśli różne osoby logują się różnymi loginami z tego samego IP, należy to uzgodnić z moderacją i poinformować na obu kontach o tym fakcie.

 

(...)

Tego nie rozumiem, ale "na władzę nie poradzę" (Vabank). ;)  :P 

Przecież to takie proste - multikonta tej samej osoby są zabronione. Należy więc uzgodnić i poinformować, że z tego samego IP logują się różne osoby, a nie jedna. Czego tu nie rozumieć? :huh:



#47 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 05 grudzień 2018 - 16:26

Przykład pierwszy z brzegu  ;) :

Koledze 1 zepsuł się komputer, komórka. Przyszedł do kolegi 2, ten użyczył koledze 1 swój komputer. Kolega 1 zalogował się swoim loginem. Niestety nie miał tyle czasu, aby czekać na odpowiedź od Pawła, a sprawa była pilna. Jak wtedy jest traktowany kolega 1 oraz kolega 2? Wcześniej ani kolega 1 oraz kolega 2 nie przypuszczali, że taka sytuacja może wystąpić.

 

Oczywiście powodów spotkania się kolegi 1 z kolegą 2 może być więcej  ;), a obie osoby korzystają z jednego komputera. 


  • Alexspin lubi to

#48 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 grudzień 2018 - 18:13

Ależ Sławku szukasz dziury w całym :)

 

Gdybym był zwykłym użytkownikiem forum, napisałbym do moderatora. A że nie jestem, to gdyby trafiło na mnie, to bym zadzwonił :rolleyes:


  • Banjo lubi to

#49 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 grudzień 2018 - 18:35

Szybko zima nadeszła w tym roku........



#50 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 05 grudzień 2018 - 18:35

z tego wynika, że na obcym kompie nie należy się logować? bo prosic się za kazdym razem nie zamierzam... to jakaś paranoja panowie...

 

w sumie można też pisac z cudzego konta...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 05 grudzień 2018 - 18:36


#51 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 05 grudzień 2018 - 18:42

Ależ Sławku szukasz dziury w całym :)

 

Gdybym był zwykłym użytkownikiem forum, napisałbym do moderatora. A że nie jestem, to gdyby trafiło na mnie, to bym zadzwonił :rolleyes:

Januszu a jakbyś zadzwonił z tego samego nr. do dwóch moderatorów to nie jest MULTIKONTO? :wacko: :ph34r:    :lol: :lol: :lol:    :lol: :lol: :lol:


  • Pisarz.......ewski Piotr, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2018 - 20:36

Oczywiście, można problem multikont postrzegać przez pryzmat tzw. sytuacji życiowych. Ale w praktyce multikonta znacznie częściej zakładane są / wykorzystywane z premedytacją do realizacji dużo bardziej wymiernych celów, o czym wspomniełem powyżej. Gdyby ludzie nie kombinowali to regulaminy nie byłyby potrzebne, wystarczyłby zdrowy rozsądek i poczucie przyzwoitości. Ale jest jak jest. Siłą rzeczy regulaminy obliczane są na eliminacje drugiego typu zachowań i czasem przez cwaniaków obrywaja niewinni ludzie. Niestety.

 

Zwróććie uwagę że zakaz multikont dotyczy większośći gier , for itp przejawów aktywności "w sieci" - nie jest to żaden "nasz wymysł"



#53 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:21

Ależ Sławku szukasz dziury w całym :)

 

Gdybym był zwykłym użytkownikiem forum, napisałbym do moderatora. A że nie jestem, to gdyby trafiło na mnie, to bym zadzwonił :rolleyes:

 

Zrozumiałem, że tylko Paweł udziela zgody. Jeśli mogę to załatwić poprzez moderatora, to jasne, że zadzwonię  :) . Pytałem tak tylko na wszelki wypadek, może komuś ta informacja przyda się.

 

 

Oczywiście, można problem multikont postrzegać przez pryzmat tzw. sytuacji życiowych. Ale w praktyce multikonta znacznie częściej zakładane są / wykorzystywane z premedytacją do realizacji dużo bardziej wymiernych celów, o czym wspomniełem powyżej. Gdyby ludzie nie kombinowali to regulaminy nie byłyby potrzebne, wystarczyłby zdrowy rozsądek i poczucie przyzwoitości. Ale jest jak jest. Siłą rzeczy regulaminy obliczane są na eliminacje drugiego typu zachowań i czasem przez cwaniaków obrywaja niewinni ludzie. Niestety.

 

Zwróććie uwagę że zakaz multikont dotyczy większośći gier , for itp przejawów aktywności "w sieci" - nie jest to żaden "nasz wymysł"

 

I wszystko jasne  :) .



#54 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 grudzień 2018 - 07:30

Zrozumiałem, że tylko Paweł udziela zgody. Jeśli mogę to załatwić poprzez moderatora, to jasne, że zadzwonię  :) . Pytałem tak tylko na wszelki wypadek, może komuś ta informacja przyda się.

 

 

 

I wszystko jasne  :) .

Nic nie jest jasne :angry:

Załóżmy, że moja Partnerka zakłada własne konto i logując się z mojego komputera powiadamia o tym Moderatora, uzyskuje na to zgodę, a de facto jest to MOJE multikonto założone po to, żeby klikać "lubię to" pod każdym swoim postem, żeby wychwalać pod niebiosa swoje handmade i piać peany na temat swoich połowów i używanego sprzętu. Nie do zweryfikowania! Oszustów i tak się nie wyeliminuje... :angry:

 

Ps

Zaznaczam, że to rozważania czysto teoretyczne:

- moja Partnerka nie ma konta,

- mam dwie lewe ręce i nigdy nie będę "twórcą",

- wyniki połowów mam mizerne i nie gonię za rekordami,

- nie reklamuję żadnej firmy.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 grudzień 2018 - 07:31


#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:05

Tak, multikonta są dopuszczalne jeśli były wcześniej uzgodnione. Powinny również zawierać adnotacię (oba profile) o powiązaniach. Bo jak np. uzytkownik "A" zajmie się produkcja woblerków a użytkownik "B" tychże woblerków wychwalaniem do inni użytkownicy powinni wiedziec że użytkownicy A i B są np. rodzeństwem, małżeństwem albo z innych względów korzystają z tego samego IP - nie powinien być to fakt znany tylko moderatorom ale również innym użytkownikom. 

 

To są niestety scenariusze z życia wzięte - mieliśmy na jerkbaicie kiedyś przypadek właściciela sklepu który z kilku założonych multikont zachwalał swoją ofertę i - co gorsza - starał się dyskredytowac oferę konkurencji.  Tłumaczył się potem że te multikonta to "koledzy z jego bloku"  :rolleyes:

 

informacja w profilu o powiazaniu kont cżęściowo rozwiązuje scenariusz który opisałeś - co prawda "lajki" nadal będziesz sam sobie umieszczał, ale informacja w profilu pozwoli ocenić innym użytkownikom obketywnośc tych polubień. Ponad to mogę zagwarantować że moderacja równiez nie przyglądałaby sie bezczynnie takiej sytuacji i gdybysmy się zorientowali że multikonto jest wykorzystywane wyłącznie do takiej aktywnośici to potraktowalibyśmy to jako nadużycie i po prostu zwyczajnie takie konto zamknęli.


  • Alexspin lubi to

#56 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:21

:good:  szkoda "bicia piany", zresztą dyskusja wynika i tak z "sezony ogórkowego" i tęsknoty za znośną pogodą. Moja Pani i tak nie założy konta, bo stwierdziła że nie ma o czym pisać, wystarczy że ja się "produkuję", a gdy chce coś poczytać, to korzysta z mojego... ;)  :D



#57 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:57

Szybko zima nadeszła w tym roku........

.......a, gdzie tu do wiosny.


  • Alexspin lubi to

#58 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:36

Witam

 

Tak   czytam  forum   , i  nachodzą  mnie  różne  przemyślenia  o tematyce    edukacyjnej    ,a ostatnio  było  wiele  na ten  temat  z  okazji  strajku  nauczycieli . Niestety  wielu  z  uczestników  pisząc  tutaj   nie  zwraca  uwagi

 

na  podstawowe  zasady  ortografii  , i o  dziwo  większości  to  nie   razi  .   Błędy   są  powielane   ,  utrwalane  i  pozostają  w pamięci  wzrokowej  . Zakładam  , że  czytają  Nas  również   np. uczniowie  podstawówek    ,żeby  ich  nie  urazić

 

dzieci i młodzież  . Sam  niekiedy  łapię  się  na  tym  , że  coś  wypadło  z głowy  i wtedy  sprawdzam  i ew. poprawiam  , ale  mam  takie  wrażenie  , że  pisanie  bez zasad   wchodzi  w dobry  ton .. Tak  czy  inaczej   moim  zdaniem

 

nie  powinno  tak  być  , i należy  włożyć  minimum  wysiłku i dobrej  woli  ,  aby  forum  było  na  odpowiednim  poziomie  również  w  tym  zakresie  .......



#59 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:12

:doh: Jezus Maryja, samozaoranie.

 

Cyt:

Witam

 

Tak   czytam  forum   , i  nachodzą  mnie  różne  przemyślenia  o tematyce    edukacyjnej    ,a ostatnio  było  wiele  na ten  temat  z  okazji  strajku  nauczycieli . Niestety  wielu  z  uczestników  pisząc  tutaj   nie  zwraca  uwagi

 

na  podstawowe  zasady  ortografii  , i o  dziwo  większości  to  nie   razi  .   Błędy   są  powielane   ,  utrwalane  i  pozostają  w pamięci  wzrokowej  . Zakładam  , że  czytają  Nas  również   np. uczniowie  podstawówek    ,żeby  ich  nie  urazić

 

dzieci i młodzież  . Sam  niekiedy  łapię  się  na  tym  , że  coś  wypadło  z głowy  i wtedy  sprawdzam  i ew. poprawiam  , ale  mam  takie  wrażenie  , że  pisanie  bez zasad   wchodzi  w dobry  ton .. Tak  czy  inaczej   moim  zdaniem

 

nie  powinno  tak  być  , i należy  włożyć  minimum  wysiłku i dobrej  woli  ,  aby  forum  było  na  odpowiednim  poziomie  również  w  tym  zakresie  .......


  • Maciej 77 i pomidor babinicz lubią to

#60 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:57

:doh: Jezus Maryja, samozaoranie.

 

Złośliwiec  ;) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych