Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pilnujmy porządku na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:58

:)

Nie będę czepiać się powyżej złamanych zasad pisowni (takich drobiazgów, jak np. przecinek lub kropka przed spacją, a nie po, lub jako odrębny od słów znaczek) ;)

Napiszę tylko coś, co już wielokrotnie powtarzałem - każdy buduje SWÓJ wizerunek w sieci, na SWOJĄ odpowiedzialność i nikt osoby dorosłej w prawidłowym, (również pod względem merytorycznym lub ortograficznym), sposobie wyrażania swych opinii i poglądów, wyręczać nie będzie. Co najwyżej, jeśli pojawia się niemożliwy do  odczytania bełkot, to taki post zostaje usunięty.

 

Każdy może zwrócić się do dowolnego moderatora o pomoc, nikomu jej (w miarę sił i umiejętności) nie odmawiamy, natomiast nie będziemy też nikogo wyręczać. Czasem aż zęby bolą podczas prób przeczytania radosnej twórczości niektórych osób, ale nadrzędnym celem forum jest pisanie na tematy związane z naszą wspólną pasją, a kwestia jak to zostaje napisane jest sprawą drugorzędną i poniekąd osobistą. Nie marginalną, tylko drugorzędną. W dającej się przewidzieć przyszłości stanowisko to nie ulegnie zmianie. Jest to forum wędkarskie, a nie polonistyczne B)



#62 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 19:54

Witam
 
Tak   czytam  forum   , i  nachodzą  mnie  różne  przemyślenia  o tematyce    edukacyjnej    ,a ostatnio  było  wiele  na ten  temat  z  okazji  strajku  nauczycieli . Niestety  wielu  z  uczestników  pisząc  tutaj   nie  zwraca  uwagi
 
na  podstawowe  zasady  ortografii  , i o  dziwo  większości  to  nie   razi  .   Błędy   są  powielane   ,  utrwalane  i  pozostają  w pamięci  wzrokowej  . Zakładam  , że  czytają  Nas  również   np. uczniowie  podstawówek    ,żeby  ich  nie  urazić
 
dzieci i młodzież  . Sam  niekiedy  łapię  się  na  tym  , że  coś  wypadło  z głowy  i wtedy  sprawdzam  i ew. poprawiam  , ale  mam  takie  wrażenie  , że  pisanie  bez zasad   wchodzi  w dobry  ton .. Tak  czy  inaczej   moim  zdaniem
 
nie  powinno  tak  być  , i należy  włożyć  minimum  wysiłku i dobrej  woli  ,  aby  forum  było  na  odpowiednim  poziomie  również  w  tym  zakresie  .......


Tego słowa mi dzis zabrakło jak ci odpisywałem "Jest to forum wędkarskie, a nie polonistyczne "

#63 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 29 kwiecień 2019 - 23:12

Tego słowa mi dzis zabrakło jak ci odpisywałem "Jest to forum wędkarskie, a nie polonistyczne "

Ale "ci" z dużej litery świadczyło by o szacunku do rozmówcy i "polonistą" nie trzeba być,aby to wiedzieć!


  • pomidor babinicz lubi to

#64 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 05:38

Ale "ci" z dużej litery świadczyło by o szacunku do rozmówcy i "polonistą" nie trzeba być,aby to wiedzieć!

Masz rację, ale jeżeli już się czepiamy to "świadczyłoby"  ;) .

Co do wykładni językowej na Forum przedstawionej przez Janusza trzy posty wyżej pozwolę sobie na votum separatum.  :mellow: 



#65 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 kwiecień 2019 - 09:06

Język polski mnie mnie! 


  • Friko i konopaa lubią to

#66 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 30 kwiecień 2019 - 09:11

Tak Sławku  tego  zdania  Tobie  zabrakło  , ale   nie  zabrakło  w tej  korespondencji  oceny  mojej  osoby  . Nie  musimy  się  lubić  , ale  szanować  wypada  . W moim  wpisie  chodzi  przede  wszystkim  o  pewną  taką  staranność  ,

 

pomyłki / błędy   mogą  się  przydarzyć  każdemu  - ja też  je  robię  . Tak jak  Janusz  napisał   , nie  jest to  forum  polonistyczne   , ale  chodzi  o  to  aby  za  bardzo ( łagodnie mówiąc)   nie  szokować  .

 

Czego  wszystkim  Nam  życzę  :D



#67 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2772 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 kwiecień 2019 - 14:13

Tak Sławku  tego  zdania  Tobie  zabrakło  , ale   nie  zabrakło  w tej  korespondencji  oceny  mojej  osoby  . Nie  musimy  się  lubić  , ale  szanować  wypada  . W moim  wpisie  chodzi  przede  wszystkim  o  pewną  taką  staranność  ,

 

pomyłki / błędy   mogą  się  przydarzyć  każdemu  - ja też  je  robię  . Tak jak  Janusz  napisał   , nie  jest to  forum  polonistyczne   , ale  chodzi  o  to  aby  za  bardzo ( łagodnie mówiąc)   nie  szokować  .

 

Czego  wszystkim  Nam  życzę  :D

 

Maćku, popraw redakcyjnie ten wpis, gdyż szokuje  ;)

Po co te spacje przed znakami interpunkcyjnymi? Część zdania przeniesiona do kolejnej linii. Czy to wynika z pośpiechu, czy są jakieś inne powody  ;) .  



#68 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 14:34

Tak Sławku, tego zdania Tobie zabrakło, ale nie zabrakło w tej korespondencji oceny mojej osoby. Nie musimy się lubić, ale szanować wypada. W moim wpisie chodzi przede wszystkim o pewną staranność, pomyłki / błędy mogą się przydarzyć każdemu - ja też je robię. Tak, jak Janusz napisał, nie jest to forum polonistyczne, ale chodzi o to, aby za bardzo (łagodnie mówiąc) nie szokować.

 

Czego wszystkim Nam życzę.   :D



#69 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:23

:doh: Jezus Maryja, samozaoranie.

 

 

Powinno być: Jezus, Maryja, samozaoranie. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych