Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestawy do prawdziwego Grubego łowienia, przez duże G (300g+).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 sierpień 2020 - 01:28

Witam Panowie.

 

Ciekawi mnie ilu tak naprawde znajdę wariatów łowiących z łapy Grubo. Chodzi mi o całodziennie łowienie przynętami 300g+. Dla większości grubo to pewnie 100g+ ale chodzi mi tu akurat o prawdziwe grube łowienie.

Z doświadczenia powiem tak, kto nie spróbował ten nie wie jak to jest i niech żałuje. Odkąd zaczęliśmy łowić Grubo łowimy więcej ryb oraz większe ryby. Łowienie takie uzależnia i nawet gdy ktoś na łodzi pyka sobie 70-tki na Slidera 12 to niech sobie pyka ;) Swoją drogą, ktoś ostatnio na Fejsie pisał o łowieniu "na grubo" a w tajemnicy przynęta, której jegomość używał okazała się być właśnie Sliderem 12 :D

 

Założyłem ten wątek bo coś mnie nurtuje. Najmocniejsze multiki jakie znam do grubego łowienia do Calcutta Conquest czy Tranx ale w ich przypadku producent podaje masę przynęt do bodajze 180g. Hmm. Co z przynętami 600-700g? Używając takich przynęt jest ryzyko, że kręcioł mi się rozpadnie? Niedługo planuję wypuścić gumę 42cm, masywną o wadze przypuszczam 650 do nawet 750g. Potrzebuję takiej aby zyskać przewagę nad innymi zawodnikami w dużych zawodach wędkarskich. Tych największych przynęt 600-700g używa się zwykle w momencie gdy juz mamy zlokalizowane te największe ryby ale przyznam, że znam wariatów, którzy tak potrafią rzucać i cały dzień.

Mój zestaw do Grubego łowienia do obecnie St. Croix Mojo Musky 8'6" 6-12oz z Calcuttą Conquest 401. Posiadam także Tranxa 401 oraz Daiwę Lexa 300. Te 3 kręcioły radzą sobie całkiem dobrze z przynętami 300g+. Używałem ostatnio Daiwy Ryoga i niestety to nie to. Rzucanie i dystrybucja linki ideał, ale przy oporze 300g przynęty ciężko było tym kręcić. W moich kołowrotkach nie czuć absolutnie, że coś ściągamy. 

 

Jak będę na rybach to pyknę fotkę mojego zestawu i tu wstawię żeby nie było tak ponuro.

 

Pozdr

M



#2 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 06 sierpień 2020 - 04:13

Moze abu svartzoner ambassadeur .
A wedka mpp2 do 350g sa mocniejsze pewn8e

#3 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 05:11

Melek ten kreciol - https://images.app.g...JBb99kKojcm1QK6 da radę na lighcie, co prawda design nie każdemu może się podobać, ale robi robotę bez mrugnięcia okiem
  • Melanzyk i Basss lubią to

#4 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 sierpień 2020 - 05:44

(…) Niedługo planuję wypuścić gumę 42cm, masywną o wadze przypuszczam 650 do nawet 750g. (…)

Łomojamatkoboska! Gdzie i co na takiego potworka łowisz? :huh:

Może coś takiego https://allegrolokal...o-talica-16-gum lub https://allegro.pl/o...rski-9162546829 dałoby radę.



#5 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 06:51

A umiesz czytać? Bo chłop napisał co, a gdzie to raczej wiadomo po lokalizacji z miniatury. No i niezły z Ciebie ekspert od castingu skoro polecasz multiki o wadze 600-700 gramów do łowienia z łapy. Odnośnie meritum to jeśli ta guma nie stawia dużego oporu to imho Twoje kołowrotki mogą ją ogarnąć. Jeśli nie to sprawdź coś z rozmiaru 400 - np. Okuma Komodo SS 463 albo Daiwa Lexa 400 HD.



#6 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 sierpień 2020 - 07:10

(…) Odnośnie meritum to jeśli ta guma nie stawia dużego oporu to imho Twoje kołowrotki mogą ją ogarnąć. (…)

Rozumowanie "małego Kazia". Widać, że nie wiesz - wędkowanie polega nie tylko na holowaniu przynęty. Gumie pewnie dadzą radę, tylko czy dadzą radę rybie, która się na nią połakomi.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 sierpień 2020 - 07:10


#7 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 07:29

Też bym szedł w kierunku rozmiaru 400. Tak jak zostało już to powiedziane powyżej przyjemność łowienia takimi klockami z łapy w dużej mierze zależeć też będzie od kształtu i pracy samej przynęty. Przy dużym oporze nawet najmocniejsze 400 z niskim przełożeniem dadzą odczuć zwijanie. Do tego dojdzie rzucanie zestawem o łącznej masie około 1.5kg.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#8 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 06 sierpień 2020 - 07:35

Czasami nachodzi mnie ochota na grubsze łowienie (przynęty 30-40cm do 250g) ale porównując to do 500-700g w wykonaniu Maćka to w moim wykonaniu jest to w ciąż szczupakowy light
Po godzinie rzucania mam dość.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 06 sierpień 2020 - 07:38

  • Alexspin lubi to

#9 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 08:40

Rozumowanie "małego Kazia". Widać, że nie wiesz - wędkowanie polega nie tylko na holowaniu przynęty. Gumie pewnie dadzą radę, tylko czy dadzą radę rybie, która się na nią połakomi.

 

Co to za kolejne pierdy? On łowi marliny czy szczupaki? Widziałeś kiedyś multiplikator większy niż Tatula? Ale nie na zdjęciu? Wracaj do wątku o Ultrisie i nie marnuj ludziom czasu na czytanie, bo o tym o czym tutaj jest mowa nie masz pojęcia. 


Użytkownik Maciek. edytował ten post 06 sierpień 2020 - 08:58


#10 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 10:13

Przy tak ciężkim łowieniu to bym raczej szukał z pośród oferty przygotowanej dla łowców Musky.
Jako przedstawiciel marki St.Croix spróbuj LM86XHF powinien pociągnąć (350-400gr).

Sam używam modelu  o oczko słabszego tj. LM86HF i osobiście bardzo mi pasuje ten kij (używam do przynęt < 250gr).

 

 



#11 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 06 sierpień 2020 - 10:17

Czasami nachodzi mnie ochota na grubsze łowienie (przynęty 30-40cm do 250g) ale porównując to do 500-700g w wykonaniu Maćka to w moim wykonaniu jest to w ciąż szczupakowy light
Po godzinie rzucania mam dość.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Już dawno stwierdziłem, że tam gdzie ja nie widzę sensu wyważania otwartych drzwi, Maciej bezceremonialnie wchodzi przez ścianę 😆
  • Guzu i Alexspin lubią to

#12 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 sierpień 2020 - 11:37

Moze abu svartzoner ambassadeur .
A wedka mpp2 do 350g sa mocniejsze pewn8e


Sorry ale te mpp to najgorszy plew jaki widziałem, ale w sumie za te pieniądze nie można od nich wiele wymagać. Przy łowieniu na grubo kij musi mieć moc. Kumpel gdy dałem mu wędkę St.Croix Mojo Musky 3-8oz w końcu zaczął zacinać ryby, bo na mpp miał z tym problem. 

 

Melek ten kreciol - https://images.app.g...JBb99kKojcm1QK6 da radę na lighcie, co prawda design nie każdemu może się podobać, ale robi robotę bez mrugnięcia okiem


Genialne! Wiedziałem, że znajdę coś odpowiedniego w końcu.

 

Też bym szedł w kierunku rozmiaru 400. Tak jak zostało już to powiedziane powyżej przyjemność łowienia takimi klockami z łapy w dużej mierze zależeć też będzie od kształtu i pracy samej przynęty. Przy dużym oporze nawet najmocniejsze 400 z niskim przełożeniem dadzą odczuć zwijanie. Do tego dojdzie rzucanie zestawem o łącznej masie około 1.5kg.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Przynęta w moim przypadku się rzadko zmienia - Baby Shad i testowałem ją na różnych zestawach. Na moim (Calcutta Conquest) nie czuć żadnych oporów a dla przykładu na kołowrotku Daiwa Ryoga za milion milionów ledwo dało się tą przynętę zwinąć. Wątek powstał po to żeby zobaczyć czy znajdę chodź kilka osób łowiących na klocki. Mój zestaw jest idealnie spasowany i wszystkie moje kołowrotki sobie radzą, tylko pytanie jak długo?
 

Czasami nachodzi mnie ochota na grubsze łowienie (przynęty 30-40cm do 250g) ale porównując to do 500-700g w wykonaniu Maćka to w moim wykonaniu jest to w ciąż szczupakowy light
Po godzinie rzucania mam dość.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


500-700 to nie jest łowienie na co dzień w moim przypadku. To bardziej pod zawody i dni gdy zdecydowanie widać aktywność tych największych ryb. Przynęty jak 40cm trout czy szwedzki Viper 40 potrafią w taki dzień sporo namieszać. Dlatego będzie niedługo Baby Shad w wersji 42cm żeby mieć coś swojego w takim kalibrze. 
Mój Mojo Musky 6-12oz spokojnie rzuca te 700g.

 

Przy tak ciężkim łowieniu to bym raczej szukał z pośród oferty przygotowanej dla łowców Musky.
Jako przedstawiciel marki St.Croix spróbuj LM86XHF powinien pociągnąć (350-400gr).

Sam używam modelu  o oczko słabszego tj. LM86HF i osobiście bardzo mi pasuje ten kij (używam do przynęt < 250gr).


Posiadam tego Tournamenta, jest bardzo sprężysty i przepięknie ładuje Baby Shady, lecą nim jak z procy i śmiem twierdzić ze wyciągnie się nim większe odległości niż Mojo Musky, jednak Mojo jako sztywniejsza pała nadaje się zdecydowanie bardziej to przeciążenia kija i rzucania klockami typu 700g. Ostatnio łowiłem 2h przynętą 700+ na Mojo i spisywał się pięknie. 

 

Pozdr

M


  • MarCinFin lubi to

#13 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 sierpień 2020 - 11:43

Witam.
Sorki ale czegoś nie rozumiem.
Piszesz że znasz wariatów którzy łowią 600_700 g. cały dzień.
Znając ich nie wiesz jakiego sprzętu używają?
Jeżeli tak łowią to chyba nie mają jednorazowych multiplikatorów tylko sprawdzone w boju.

#14 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:12

Równie dobrze mogą używać tatuli jak alexspin (oczywiście z odpowiednią szpulka!) i wymieniać ja co lowienie
  • Alexspin lubi to

#15 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:33

Ciekawy wątek dyskusji.Nisza sprzętowa i przynętowa. Przyszła mi na myśl taka czeska myśl ;-) Ktoś np. robi 1,5m imitację płynącego człowieka. Taki mega topwater. I puszcza to w trolu . Cel żarłacz biały. Tylko z ręki problem rzucić . Tzn kijem. Bo rękami do wody spokojnie gumowy wabik 40 kg się wrzuci

Użytkownik bassy edytował ten post 06 sierpień 2020 - 12:33

  • Melanzyk i shavt lubią to

#16 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:40

To ja jestem ciekaw który niskoprofilowy by dał radę o ile by dał. Od niedawna używam Abu Revo Toro Beast 50 i myślę że spokojnie 300g pociągnie przynajmniej u mnie z przynętami 200g nie czuję dyskomfortu. Ciekawe czy model o numer większy 60 by już pociągnął to 700g. 

Sam planuję aktualnie skompletować sobie zestaw pod takie klocki i ten wątek to miód dla moich oczu.

Mel faktycznie mógłbyś napisać czego używają koledzy bo na pewno jakąś wiedzę i opinie w tym zakresie już posiadają.



#17 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2020 - 15:10

. Co z przynętami 600-700g? Używając takich przynęt jest ryzyko, że kręcioł mi się rozpadnie? Niedługo planuję wypuścić gumę 42cm, masywną o wadze przypuszczam 650 do nawet 750g. 

 

 

OMG, człowiek uczy się całe życie....  nie wiedziałem że można łowić tak ciężko metodą rzutową , ba!  nawet przy trollingu brzmi trochę (dla mnie) jak abstrakcja  :blink:


  • Marcin Rafalski, nurek28, Alexspin i 1 inna osoba lubią to

#18 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 sierpień 2020 - 18:10

Mam dwuletnią przygodę na grubo. Co prawda w przedziale 250 - 400g.
Były to gumy SG 32 cm jak i Throut i kilka unikatów .
Obsługiwałem to Abu 5501 INSHORE.
Kij jednoskładowy Talon armata :-)
Obecnie rzuty castem i przynętami XXL zastąpiłem wędziskiem muchowym lecz przynęty XXL zostały.
  • jbk i Melanzyk lubią to

#19 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 06 sierpień 2020 - 19:56

To tylko szczupaki.. stosowanie tak dużych przynęt to przesada ale to tylko moje zdanie :)

 

Porównałbym to do łowienia okoni na 17cm przynęty co praktykowałem w tym roku. Branie, zwijasz i podnosisz okonia 45cm na wędce. Emocje jak na grzybach ;)

 

Chętnie dowiedziałbym się w jakich to konkretnie warunkach tak duże gumy (700g) będą skuteczniejsze od przynęt w granicach 70g.


  • bassy, krzysiek i Pumba lubią to

#20 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 06 sierpień 2020 - 20:46

[quote name="Melanzyk" post="2790800" timestamp="1596710267"]
Sorry ale te mpp to najgorszy plew jaki widziałem, ale w sumie za te pieniądze nie można od nich wiele wymagać. Przy łowieniu na grubo kij musi mieć moc. Kumpel gdy dałem mu wędkę St.Croix Mojo Musky 3-8oz w końcu zaczął zacinać ryby, bo na mpp miał z tym

Mpp rewelecji nie ma chociaz spin 259 100g milo wspomimam napisalem to co mi pierwsze jak dla mocne do glowy przyszlo .
A multik mysle ze ciekawy rozwazenia konstrukcja bez lozysk na tulejeach .
Tylko czy pociagnie gora te 700g .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Damian23