Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestawy do prawdziwego Grubego łowienia, przez duże G (300g+).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 12 sierpień 2020 - 08:55

A chociażby http://jerkbait.pl/t...2020/?p=2769998

 

Ale nawet nie o to chodzi. Chociażby miały 50 cm, ale brały tylko na 700 g przynęty, to pytanie o sprzęt, które je udźwignie jest jak najbardziej zasadne. Po cholerę wywlekać potrzebę używania takich, czy innych przynęt. Osobiście nie szukam w TYM wątku informacji o szczupakach z trzcin z Holandii, Szwecji, czy skądkolwiek.

Słuszny punkt.

Panowie, to nie o to chodzi że ja uważam łowienie na duże przynęty bezzasadne, bo jak najbardziej się z tym zgadzam i przynosi to większe ryby. Stosuję zresztą podobną zależność w łowieniu sandaczy

Jeden jedyny punkt - nie zawsze. Życzę każdemu z Was, żeby duże mamuchy zawsze wam brały tam gdzie się ich spodziewacie i żebyście nie musieli rzeźbić po trzcinach :)
Więcej już nie zaśmiecam


  • nurek28, HaDe i Alexspin lubią to

#42 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 12 sierpień 2020 - 10:34

Panowie, pomijając skuteczność  to jest taka sprawa jak osobiste preferencje gdzie jeden zaczyna miejscówkę od obrotówki nr2, a drugi od gumy 30cm. Ja osobiście jak się wkręciłem w większe przynęty to mnie to super jara! a miny i komentarze innych jak mi siada 50cm na gumę 30 są porostu bezcenne, gdzie jeszcze skutecznie się przegania natrętów co potrafią podpływać na odległość rzutu :D



#43 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 sierpień 2020 - 01:06

https://www.youtube....h?v=unWPRwAWDVA

Tylko takie testy dają jakiś pogląd natomiast opinie słowne każdy może mieć swoje.

Takie testy przeprowadzam za każdym razem jak zabieram kogoś na łajbę. Większość ludzi nie ma sprzętu do klocków więc łowią "delikatnie".

 

Pozdr

M


  • speku3 lubi to

#44 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 sierpień 2020 - 11:47

Krótki filmik z tego sezonu. Może nie potwory ale na mocne zestawy ;) osobon nie posiadającym Facebooka powinno się też odpalić (chyba).

https://www.facebook...566339900704104

Pozdr

M


  • Biesan i Alexspin lubią to

#45 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 30 wrzesień 2020 - 19:22

Witam Panowie.
 
Ciekawi mnie ilu tak naprawde znajdę wariatów łowiących z łapy Grubo. Chodzi mi o całodziennie łowienie przynętami 300g+. Dla większości grubo to pewnie 100g+ ale chodzi mi tu akurat o prawdziwe grube łowienie.
Z doświadczenia powiem tak, kto nie spróbował ten nie wie jak to jest i niech żałuje. Odkąd zaczęliśmy łowić Grubo łowimy więcej ryb oraz większe ryby. Łowienie takie uzależnia i nawet gdy ktoś na łodzi pyka sobie 70-tki na Slidera 12 to niech sobie pyka ;) Swoją drogą, ktoś ostatnio na Fejsie pisał o łowieniu "na grubo" a w tajemnicy przynęta, której jegomość używał okazała się być właśnie Sliderem 12 :D
 
Założyłem ten wątek bo coś mnie nurtuje. Najmocniejsze multiki jakie znam do grubego łowienia do Calcutta Conquest czy Tranx ale w ich przypadku producent podaje masę przynęt do bodajze 180g. Hmm. Co z przynętami 600-700g? Używając takich przynęt jest ryzyko, że kręcioł mi się rozpadnie? Niedługo planuję wypuścić gumę 42cm, masywną o wadze przypuszczam 650 do nawet 750g. Potrzebuję takiej aby zyskać przewagę nad innymi zawodnikami w dużych zawodach wędkarskich. Tych największych przynęt 600-700g używa się zwykle w momencie gdy juz mamy zlokalizowane te największe ryby ale przyznam, że znam wariatów, którzy tak potrafią rzucać i cały dzień.

Mój zestaw do Grubego łowienia do obecnie St. Croix Mojo Musky 8'6" 6-12oz z Calcuttą Conquest 401. Posiadam także Tranxa 401 oraz Daiwę Lexa 300. Te 3 kręcioły radzą sobie całkiem dobrze z przynętami 300g+. Używałem ostatnio Daiwy Ryoga i niestety to nie to. Rzucanie i dystrybucja linki ideał, ale przy oporze 300g przynęty ciężko było tym kręcić. W moich kołowrotkach nie czuć absolutnie, że coś ściągamy. 
 
Jak będę na rybach to pyknę fotkę mojego zestawu i tu wstawię żeby nie było tak ponuro.
 
Pozdr
M


Zazdroszczę kondycji! Mi już po 4g machania o wiele wiele lżejszymi przynętami łapa odpada. A myślałem że to ciężkie przynęty... Do Twoich brakuje im jeszcze nawet ponad pół kilo.
  • HaDe lubi to

#46 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 10 czerwiec 2023 - 20:48

Cześć,

 

jestem na etapie kompletowania sprzętu pod większe przynęty t.j. Trout 30 cm - to pierwsza duża przynęta którą chciałbym zacząć używać (obecnie łowię max 160 g, dlatego uważam że przeskok będzie spory  :P)

 

 

Myślałem o poniższym zestawie:

 

Westin W4 Powercast-T 255cm 5XH 120-260g 

 

i

 

Okuma KOMODO SS KDS-463LX (+plecionka o wytrzymałości 80 lb tj. ok 0,36mm)

 

 

Dajcie znać co myślicie  B)

 

Pozdrawiam.


Użytkownik hewamich edytował ten post 10 czerwiec 2023 - 20:53


#47 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 czerwiec 2023 - 21:10

Multil spoko ale ja wolałbym bym diza bestie że wzgledu na wagę .
Spoko opcja do tych troutow custom predator do 240g .
Nie wiem czy te westiny dobrze znoszą przeciążanie w3 do 290g podobno 300g nie rzuci .
Ale to musiałby się jakiś użytkownik wypowiedzieć .

#48 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 10 czerwiec 2023 - 21:56

Multil spoko ale ja wolałbym bym diza bestie że wzgledu na wagę .
Spoko opcja do tych troutow custom predator do 240g .
Nie wiem czy te westiny dobrze znoszą przeciążanie w3 do 290g podobno 300g nie rzuci .
Ale to musiałby się jakiś użytkownik wypowiedzieć .

Myślałem o Revo Toro Beast 61 HS aczkolwiek ogranicza mnie cena, Komodo dorwę za jakiś 1000, a na dużą bestię muszę przygotwać 1500.

Właśnie te Westiny są mocno niedoszacowane, mój obecny W3 jest do 130g, rzucałem 160 i było zapasu na 180.

Pisałem kiedyś z pewnym gościem co używa Westin Monster Stick do 290g, pike 37 nie robi na nim wrażenia, a nawet rzucał trutem 40 cm - tak tym co waży blisko 700 g... wysłał filmik na potwierdzenie. Oczywiście to nie ten sam model co wymieniłem ale konstrukcja i parametry są bliźniacze i nie znacznie słabsza. Pozdrawiam  :D


Użytkownik hewamich edytował ten post 10 czerwiec 2023 - 21:57


#49 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 10 czerwiec 2023 - 22:27

Pamiętajcie ze to ze kij rzuci, to nie znaczy, że będzie możliwe zacięcie, ja przerobiłem temat na własnej skórze, kijek do 120g rzucal 130 czy nawet 140, ale brakowało juz powera żeby wbić kotwice i cały wyjazd psu w du.. 8 niezacietych dużych ryb, gumy zdewastowane...

#50 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2023 - 05:04

Pamiętajcie ze to ze kij rzuci, to nie znaczy, że będzie możliwe zacięcie, ja przerobiłem temat na własnej skórze, kijek do 120g rzucal 130 czy nawet 140, ale brakowało juz powera żeby wbić kotwice i cały wyjazd psu w du.. 8 niezacietych dużych ryb, gumy zdewastowane...

Oczywiście, zgadzam się w 100%, jednakże uważam że jeśli można przegiąć kij o kilkanaście procent w górę nie powinno być problemu z zacięciem. Tutaj mówimy o skrajnym wypadku gdzie kij został opisany przez producenta do zadanej pracy z przynętami a ktoś używa go do przynęt o 2x większej mocy...

 

Nie mniej jednak czy jesteś w stanie odnieść się do mojego wpisu o zestawie i ewentualnie coś doradzić ?  :)


Użytkownik hewamich edytował ten post 11 czerwiec 2023 - 05:05


#51 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 11 czerwiec 2023 - 07:30

Oczywiście, opisany kij (nie będę pisać jaki, bo uważam że do tematu się nie nadaje) zastąpiłem wyżej wymienionym custom predatorem 258 do 240g, ten rzuca trouta ~300g i nie ma problemów z zacięciem, na yt jest film chorwackiego przedstawiciela savageara, gdzie lowi na niego szczupaki grubo ponad metr, ładnie widac tam też ugiecie.

#52 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2023 - 07:34

Oczywiście, opisany kij (nie będę pisać jaki, bo uważam że do tematu się nie nadaje) zastąpiłem wyżej wymienionym custom predatorem 258 do 240g, ten rzuca trouta ~300g i nie ma problemów z zacięciem, na yt jest film chorwackiego przedstawiciela savageara, gdzie lowi na niego szczupaki grubo ponad metr, ładnie widac tam też ugiecie.

W sensie ten W4 do 260g się nie nadaje bo nie zrozumiałem ? 



#53 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 11 czerwiec 2023 - 07:36

Nie w4 tylko savagear custom predator trigger do 240g

Użytkownik Ren edytował ten post 11 czerwiec 2023 - 07:36


#54 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2023 - 07:42

Kolego, sorry że dopytuje ale nie nie wiem dokładnie co masz na myśli.. :huh:

 

"Oczywiście, opisany kij (nie będę pisać jaki, bo uważam że do tematu się nie nadaje) zastąpiłem wyżej wymienionym custom predatorem 258 do 240g, ten rzuca trouta ~300g i nie ma problemów z zacięciem, na yt jest film chorwackiego przedstawiciela savageara, gdzie lowi na niego szczupaki grubo ponad metr, ładnie widac tam też ugiecie."

 

Z tego wynika że opisany przeze mnie kij się nie nadaje, a ja napisałem o Westin W4 Powercast-T 255cm 5XH 120-260g.

 

​Podsumowując, posiadasz SG Custom do 240g i według Ciebie jest super do dużych przynęt.

 

Zgadza się ?


Użytkownik hewamich edytował ten post 11 czerwiec 2023 - 07:47


#55 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 11 czerwiec 2023 - 07:59

Przeczytaj posta kolegi Jacoba, przeczytaj uważnie to co napisałem ja to może się rozjasni.

Nigdzie nie pisałem o westinie, tylko o kijku od savageara. A "opisany kij" odnosiłem do swojego poprzedniego posta, czyli o wędce, która przy przeciążeniu nie miała dość powera do zacinania, marki celowo nie podaje, bo nie ma to znaczenia, ale ni to westin ni savagear.

#56 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2023 - 08:14

Ok, szukałem tego SG Gustom do 240g ale już ich nie ma, zostały wycofane z produkcji jakiś czas temu - zostaje używka, albo sprowadzanie z zagranicy.



#57 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 11 czerwiec 2023 - 08:15

Mam w4 do 260 g i moim zdaniem 220 g to koniec komfortowej katapulty.
Mam też W4 2 gen. do 290 g i 310 g to moim zdaniem max komfortu.
Generalnie jestem zdania, że do dużych przynęt powinny być kije o cw. przewyższającym i to sporo wagę przynęty.

#58 OFFLINE   hewamich

hewamich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Napisano 11 czerwiec 2023 - 08:21

Mam w4 do 260 g i moim zdaniem 220 g to koniec komfortowej katapulty.
Mam też W4 2 gen. do 290 g i 310 g to moim zdaniem max komfortu.
Generalnie jestem zdania, że do dużych przynęt powinny być kije o cw. przewyższającym i to sporo wagę przynęty.

W takim razie jaki kij wybrać do klocków 300g ?



#59 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 11 czerwiec 2023 - 08:38

Też szukam. Svartzonker do 400 g. ale krótka rękojeść.

#60 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 czerwiec 2023 - 09:07

Do 300g nada sie spokojnie Svartzonker Black Series Pro Pelagic do 336g. Zdjecie rękojeści juz na forum wrzucałem (nie jest krótka), trout'a 30cm ogarnia bez problemu (dzisiaj od rana upewniałem się na Żarnowcu). Tylko ten trout 30cm to raczej gorna granica komfortu. Wyżej mam inną luśnię.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych