Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pleciona koszulka na łączniki linka - przypon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 sierpień 2020 - 20:37

@mack
Jakbyś chciał kawałek tej plecionki sumowej to pisz. Sprawdź ewent. wcześniej jakiej średnicy jest końcówka twojej linki żeby było wiadomo czy wejdzie do środka plecionki.

#22 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 26 sierpień 2020 - 10:53

wysłałem priv

#23 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 06 wrzesień 2020 - 15:03

Zarobiłem pierwszą linkę z wykorzystaniem gotowego łącznika vision (40 lbs). Zgodnie z radą Mariana rdzeń jest poprowadzony przez pętelkę i wraca do początku łącznika. Wszystko razem trzymają 2 nailknoty z fluorokarbonu które jeszcze zabezpieczę klejem elastycznym.

Przydatność plecionki sumowej i murarskiej opiszę jak tylko dojdą przesyłki od kolegów.

Załączone pliki


Użytkownik mack edytował ten post 06 wrzesień 2020 - 15:10

  • pawelHERP lubi to

#24 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 17 wrzesień 2020 - 09:02

Takie przypadkiem napotkałem:

https://www.ebay.de/...bsAAOSwf-VWY9k7

 

być może jakość jest "taka se" ale może nie koniecznie. Długość 10 cali też nie bez znaczenia.

I może Moser'a jeszcze. Najgrubsze mają chyba 40lbs a przez lata nie trafiłem na żadną wzmiankę żeby puścił czy się rozleciał.

 

tomaszek11


  • mack lubi to

#25 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 20 wrzesień 2020 - 16:02

Po ciężkich bojach z PP plecionka sumowa i sznurek murarski dotarły (dzięki Panowie Kokosz i trout master) i mogłem sprawdzić ich przydatność.
Oba materiały się nadają i bez problemu można z nich zrobić łączniki dwuwarstwowe. Jednak plecionka sumowa jest za ciasna na pływającą linkę morską w wysokiej klasie. W 2 warstwy nie wlezie. Za to świetnie nadaje się do cieniutkich linek tonących, na których, z uwagi na dużą zawartośc wolframu, nie ma zgrzewanych pętelek, na zdjęciu na próbę założona na airflo sixth sense wf6s5.
Plecionka murarska mimo rzadszego splotu niż gotowe łączniki wygląda solidnie i wykonany z niej łącznik założyłem na linkę SA Sharkwave titan wf11f. Dla pewności rdzeń przechodzi przez oczko i wraca do tyłu gdzie trzyma go nailknot.
Najbardziej zły gt tego nie ruszy, prędzej urwie linkę. :)

Załączone pliki


  • pawelHERP, albercik2, Pendergrast i 1 inna osoba lubią to

#26 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 wrzesień 2020 - 19:20

To z tym seledynowym sznurem to plecionka murarska? Cacy zrobione.

@mack
Jeżeli masz problem z włożeniem grubej linki do tunelu to może popróbuj z linką "spadochronową" paracord. Sznurówki w butach górskich są z takiej robione.
Wyjmujesz z tej linki rdzeń (kilka sznurków) i zostaje ci sam tunel. Dla twoich potrzeb muszki trafić grubość bo się nie orientuję co ci może podejść. Jak potrzebujesz jakieś dane to pisz bo ostatnio kupiłem chyba 3.5mm do butów do brodzenia.
W linku masz przykład o mniejszej średnicy, masz dane, cenę i jak to wyglada.

https://allegro.pl/o...-ern-8679611332

Pozdro. :)

#27 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 20 wrzesień 2020 - 21:05

To z tym seledynowym sznurem to plecionka murarska? Cacy zrobione.

@mack
Jeżeli masz problem z włożeniem grubej linki do tunelu to może popróbuj z linką "spadochronową" paracord. Sznurówki w butach górskich są z takiej robione.
Wyjmujesz z tej linki rdzeń (kilka sznurków) i zostaje ci sam tunel.


Tak to ta seledynowa, było trochę kombinowania z tą nawrotką rdzeniem w pętelce, ze 2 łączniki zużyłem zanim się udało czysto to zrobić.
Generalnie w momencie jak stosuje ten patent wytrzymałość łącznika nie jest już taka kluczowa. Nie jest to finezyjne rozwiązanie, ale budzi zaufanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych