Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czuły kij do CW 20 g - szczupak na lekko - budżet do 700 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2020 - 21:38

A mam dziś dobry dzień 🙂

Konger Paladin Speed Devil lub Razor Blade ewentualnie mocniejsze modele

Savage Gear Custom Coastal do 23g lub 30g

Do 700zl zacne pozycje. Jeżeli wchodzi w grę używka daj ogłoszenie w dziale KUPIĘ zobaczysz może pojawi się coś ciekawego. Za taką kwotę można trafić przy odrobinie szczęścia fajne kije z pracowni.

Możesz się rozejrzeć za kijami Major Craft delikatniejsze seabassy są do 23 czy 30g Crostage i New Crostage by się łapały w budżecie. Niestety kije w piance.
  • bzman lubi to

#22 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 21:45

Dzięki

#23 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 sierpień 2020 - 21:49

A mam dziś dobry dzień

Konger Paladin Speed Devil lub Razor Blade ewentualnie mocniejsze modele

Savage Gear Custom Coastal do 23g lub 30g

Do 700zl zacne pozycje. Jeżeli wchodzi w grę używka daj ogłoszenie w dziale KUPIĘ zobaczysz może pojawi się coś ciekawego. Za taką kwotę można trafić przy odrobinie szczęścia fajne kije z pracowni.

Możesz się rozejrzeć za kijami Major Craft delikatniejsze seabassy są do 23 czy 30g Crostage i New Crostage by się łapały w budżecie. Niestety kije w piance.

Taki zakup się nie uda, kolega przed zakupem chce pomacać kij.



#24 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2020 - 22:00

Konger i SG może sobie macać jako sklepowe nówki. Używka jego wola, moja propozycja można też do używek dojechać jak w rozsądnej odległości.

Uciekam bo wyczerpałem mój osobisty dzienny limit postów 😉

Użytkownik gajosik edytował ten post 29 sierpień 2020 - 22:01


#25 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 sierpień 2020 - 22:35

Mam i regularnie używam Daiwę PowerMesh 2,40 / 7-28g,  jest to kij na który połowię i okonie, i szczupaki a i duża sznasa jest na sandacza.

To Mesch w nazwie  to właśnie  specjalny splot włókien/warstwa ochronna.



#26 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 30 sierpień 2020 - 07:12

 

.. wypadłem z tematu na kilka lat i teraz próbuję wrócić do branży, a sporo się pozmieniało.

 

 

W kwestii długości też się pozmieniało. Oczywiście kijek ma Tobie pasować ale długość 1,98 - 2,13 moim zdaniem sprawdza się znacznie lepiej jeśli łowisz z łódki.



#27 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 09:48

W kwestii długości też się pozmieniało. Oczywiście kijek ma Tobie pasować ale długość 1,98 - 2,13 moim zdaniem sprawdza się znacznie lepiej jeśli łowisz z łódki.

 

Dzięki za uwagę.

Czasem będę też z niego korzystał łowiąc z brzegu, także te 2,40-2,70 wydaje mi się optymalne. 

Poza tym wolę jednak trochę dłuższe kije.



#28 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:19

Dzięki za uwagę.

Czasem będę też z niego korzystał łowiąc z brzegu, także te 2,40-2,70 wydaje mi się optymalne. 

Poza tym wolę jednak trochę dłuższe kije.

Masz już jakieś typy?



#29 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:15

Trochę sprowadziliście mnie na ziemię co do oczekiwań za tą kwotę. Jednocześnie przepraszam, jeżeli opis moich wymagań okazał się dla niektórych ciężkostrawny;) Zapytałem jednak tutaj, bo gdzie jak nie tutaj? Poczytałem jeszcze tu i tam, za te 700 zeta to mógłbym się pokusić o Paladina Razor Blade 2,74 c.w. 6-21 g. I to pewnie też trzeba byłoby poszukać, albo dołożyć jeszcze ok. 100 zł za nówkę. Żebym jeszcze mógł obejrzeć ten kij w Białymstoku... ale raczej będzie ciężko. Jutro jeszcze zadzwonię do Kongera, czy ktoś z Białegostoku regularnie kupuje od nich droższe kije. Podzwonię po sklepach. Obawiam się jednak, że może być ciężko. Jak nie będzie w Białymstoku, to pewnie odpuszczę tego Kongera.

 

W tzw. międzyczasie urodziła się opcja bardziej oszczędnościowa. Zwłaszcza, że mam jeszcze inne pasje i wydatki:) W przyszłym tygodniu obadam:

Opcja 1: Savage Gear XLNT3 2,43 m c.w. 7-25 g

Opcja 2: Savage Gear XLNT3 2,43 m c.w. 3-18 g

Jak je obejrzę, to będę wiedział, czy i który chcę. Teoretycznie, z danych katalogowych, sercem brałbym 3-18, rozumem 7-25;)

 

Poza tym 300-350 zł za SG to jednak nie 700 zł za Paladina  :)

Tak, mam świadomość, że to nie będzie to, ale może lepiej będzie zainwestować w trochę lepszy młynek do nowego kija;)

Mój portfel ma dno;)

 

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za wczorajsze niepotrzebne nerwy.

Tomek.


Użytkownik bzman edytował ten post 30 sierpień 2020 - 17:17


#30 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:20

Mimo wszystko wystawił bym na Twoim miejscu ogłoszenie o chęci zakupu kija o takich i takich parametrach.

Białystok to nie dziura typu 15 tyś mieszkańców. Ktoś tam łowi. Wiele osób pracuje jako handlowcy itd więc jeżdżą między miastami. Nie raz ktoś mi dowoził osobiście kij.
  • versicolor lubi to

#31 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 01 wrzesień 2020 - 20:19

Że swojej strony polecę Avida AVS86MF2.
Również nie extra fast, ale na szczupaki więcej niż dobry ... a i przy odrobinie szczęścia używka w sugerowanych pieniążkach możliwa.

Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 01 wrzesień 2020 - 20:24

  • saitt lubi to

#32 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 01 wrzesień 2020 - 21:43

A moze robinson diaflex 10-30 stara seria, mam takiego i pod delikatne lowienie jest super, jest tak czuly delikatne brania szczupakow w lokciu czuc :P i spory zapas mocy tez ma. Swojego kupilem na olx za 300



#33 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 wrzesień 2020 - 22:01

Tomek nie przejmuj się zadufanymi w sobie znafcami. Oni tylko wiedzą jak się dojepac do kogoś. Stara śpiewka, ktoś zakłada nowy temat, pyta konkretnie a otrzymuje odpowiedzi, które niewiele mają wspólnego z pomocą. Jak czytam takie wypowiedzi to zastanawiam się czy w życiu prywatnym też tak mają. Idą np ulica, podchodzą do nieznajomego i mówią "w co się Pan ubrał, przecież te buty nie pasują, do tych spodni. Napewno nie są wygodne, na ryby to już wogole. Ja schodziłem wszystkie buty, a Pan się nie zna, kupię popcorn i będę za Panem chodził i obserwował jak się Pan męczy". Po czym dostaje odpowiedź "czy ktoś cię kurfa pytał o zdanie?".
Spójrz na dam effzett optimus, w wybranej długości oraz gramaturze. Pzdr

Użytkownik Negra edytował ten post 01 wrzesień 2020 - 22:02


#34 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 10:32

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Byłem, pomacałem, pomachałem i ostatecznie kupiłem Shimano Beastmaster FX Spinning 2,40m 5-21g https://fish.shimano...X_PREDATOR.html

Teraz jeszcze muszę dokupić młynek do tego kijka, ale pewnie będzie Ultegra 2500 FB.



#35 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 02 wrzesień 2020 - 11:07

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Byłem, pomacałem, pomachałem i ostatecznie kupiłem Shimano Beastmaster FX Spinning 2,40m 5-21g https://fish.shimano...X_PREDATOR.html

Teraz jeszcze muszę dokupić młynek do tego kijka, ale pewnie będzie Ultegra 2500 FB.

Gratuluję zakupu !. Sprawdzony organoleptycznie więc nie powinien rozczarowac ;)



#36 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 02 wrzesień 2020 - 14:25

Też mogę polecić Savage Gear XLNT3 2,43 m c.w. 7-25 g, kijek szybki, lekki, ładnie się gnie, a do tego jak komuś zależy to ładnie wygląda połączenie czarnego ze złotym.

Użytkownik Jozin edytował ten post 02 wrzesień 2020 - 14:26


#37 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 17:24

Szczerze? Myślałem o XLNT3, ale wybrałem Beastmaster FX bez żadnych dylematów.

Owszem, cena Shimano jest trochę wyższa, ale moim zdaniem warto było dopłacić.



#38 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 wrzesień 2020 - 18:34

Lepszym wyborem będzie daiwa bg 2500. Mam ultegre 4000 fb oraz 6 daiw bg w różnych rozmiarach. Miałem stradicki 4000fb oraz 2500fb. Moim zdaniem daiwa bg w stosunku cena jakość jest bardzo dobrym o ile nie najlepszym rozwiązaniem. Zdr
  • saitt lubi to

#39 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 18:59

Lepszym wyborem będzie daiwa bg 2500. Mam ultegre 4000 fb oraz 6 daiw bg w różnych rozmiarach. Miałem stradicki 4000fb oraz 2500fb. Moim zdaniem daiwa bg w stosunku cena jakość jest bardzo dobrym o ile nie najlepszym rozwiązaniem. Zdr

 

Dzięki za sugestię, też myślałem o Daiwa, tym bardziej, że mam już jedną Ultegrę, także chciałbym może spróbować czegoś innego. Ale kompletnie nie znam aktualnej oferty Daiwy, w sensie co warto, co nie...

Jest tylko jeden problem, zdecydowanie preferuję uchwyt korbki I-knob (w tym podwójne korbki) a nie T-knob. Gdyby ta BG 2500 miała uchwyt I-knob, zakręciłbym i pewnie bym ją wziął;)



#40 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:28

To szukaj prorex 2500 ra. Będzie Pan zadowolony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych