Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Morskie jigowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:12

Czesc !
Poszukuje kija do morskiego jigowania z lodzi , kijek bedzie polaczony z multikiem shimano ocea calcutta 301 hg . Jesli chodzi o ryby to przewaznie nastawiam sie na dorsza oraz czarniaka ( zakres przynet od 120 do 250 g ) 

Pozdrawiam !


  • BOB lubi to

#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2020 - 12:37

Mam kijek, który jest do tego stworzony ale jako, że ma już swoje lata to nie sądzę abyś go odnalazł w necie (?)

Balzer Matrix MX-9.  270cm   35-300gr (rzucałem 200 bez problemu). Ostatnie 25cm szczytu to bardzo mocna i szybka wklejka. Zbrojony pod multik choć uchwyt bez pazura. Od stopki do końca dolnika 48cm. 11 przelotek + szczytowa. Wszystkie przelotki dwu stopkowe.  Waga 266gr.

Nigdy nie spotkałem się z inną, podobną konstrukcją.

Ja stosowałem na wodach słodkich do trollingu. Szczyt niesamowicie pokazuje pracę przynęty jak i kontakty z dnem, zielskiem i oczywiście rybą.

Jak zainteresowany to zapraszam na priv

 

PS Tak się wpatruję w ten szczyt i wydaje mi się, że to jednak nie jest wklejka


Użytkownik BOB edytował ten post 05 wrzesień 2020 - 12:50


#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 wrzesień 2020 - 09:54

"u mnie" rzadko sie uzywa takie dlugie kije (nie widzialem tez by ktos pilkerami rzucal z lodzi) i wiekszosc wedek bedzie miala 210-240 w klasie ca 20-30lbs (ew 30-50lbs jak duze ryby w ew wrakach). zdazaja sie wedki (jak BOB napisal - np kolega ma jakas polska taka i savage robi 3 sklada nordic big game), ktore maja albo bardzo mocna wklejke albo wrecz 2 rozne szczytowki w kpl. Ja osobiscie przynety do 250g ogarniam kijem shimano vengance (kij jest 1+1) 20-30lbs - kiedys sprawdzalem ile ten kij rzuci bo chcialem go uzywacv do ciezkich przynet typu 30cm real trout i bodaj w okolicach 400g jesz cze lecialo. Mam tez kij 2.4 abu garcia diamond crest o cw 120g - o ile do jigowania pilkerem 100-200g i lowienia makreli to sie nadaje to juz na wrakach albo w miejscach gdzie trzeba przekroczyc 300g juz go brakuje.



#4 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 08 wrzesień 2020 - 06:24

Wielkie dzieki za odzew w  temacie , wstepnie rozwazam zakup westin w4 westin boat 150-400 g ew shimano grappler . 



#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 wrzesień 2020 - 09:09

Proponuje sprawdzic wedki przed kupnem. Do trola za sumami uzywalem kilku wedek morskich i o ile savage gear nordic big game 30-50lbs? (to lzejsze combo) oraz penn powerstixx 20-30lbs byly ok (i wiezac koledze penn powerstixx 30-50lbs tez). To juz mocniejszy big game (60-70lbs?) nawet z mieksza koncowka byl za sztywny by poczuc prace woblera w trolu. Wiem, ze nie bedziesz trolowal ja tylko pisze, ze niektore wedki moge byc za palowate. PS nie wiem jaki kaliber tego dorsza i czerniaka  - bo do ryb jakie ja lowie przy brzegu na pilkery (rybki powiedzmy do 50-60cm lowione po jednej na raz dorsza i rdzawce) zwykly spinning styka spokojnie.



#6 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 08 wrzesień 2020 - 09:31

I wlasnie tu jest maly problem bo oprocz jigowania ,  kij tez bede chcial uzywac do trolowania . Dorsze jakie lowie to przewaznie powyzej 10 kg , a z czarniakami to juz roznie jest . Wg mnie kij 20-30 lb bylby super , ale warto przed zakupem  podpytac doswiadczonych kolegow po kiju 



#7 OFFLINE   pe-te-ro

pe-te-ro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaBrzeg / opolszczyzna
  • Imię:Piotr

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:43

Od 12 lat jeżdżę do Norwegii i trochę wedzisk przez moje ręce przeszło . Były customy i seryjniaki . Do przynęt o których piszesz najbardziej przypadł mi do gustu i od 3 lat używam wedki Dragon X-Treme H.D. do 300gram. Podpięty mam do niego Multik Avet SX .Na tym kiju dorsz 19 kg wyjechał bez większego problemu .Niestety w trollingu się nie sprawdzi bo ma długość 198 cm.

Użytkownik pe-te-ro edytował ten post 11 wrzesień 2020 - 20:44


#8 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 13 wrzesień 2020 - 12:41

Dragon X-Treme H.D. do 300gram bralem pod uwage , ale tak jak piszesz do trolla "troszeczke" za krotki . Shimano beastmaster 2.40 m do 300 g wydaje sie stosunkowo ciekawy :)



#9 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 22 grudzień 2020 - 18:27

Wędziska z wewnętrznym przesuwem linki. Co o nich sądzicie?

Np.taki kijek:    https://allegro.pl/o...egia-8841094132






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych