Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektr do pontonu BRAVO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 27 czerwiec 2012 - 09:13

tez mi sie tak wydawało ale nie zaszkodziło zapytać :D Dzieki za info.

#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2012 - 09:17

Pompka sprawdzona.
Ponton (Zodiac Zoom 380) napompowala dosc szybko.
Producent plywadla zaleca max 3.4 PSI. Ustawilem 3.3 na pompce i gdy odbijala to plywaki byly prawie twarde. Takze trzeba ostatki dopompowac recznie...czy tez ustawic na pompce wiecej niz zaleca producent pontonu ?

Ta Bravo HP ma zakres do 7 PSI (do airmat)

Macie Panowie jakies doswiadczenie ?



#23 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2012 - 20:05

Kiedyś kupiłem zwykłą BST12 150 l/s, chodziła latami i do dziś działa, potem kupiłem BST HP, była 5 razy w serwisie, nigdy nie wytrzymała więcej niż 4-5 napompowań, psuło się wszystko, cała batalia walki z firmą Potonik.pl zakończona zlaniem klienta. Kupiłem BTP 12 z wyświetlaczem w DE (w promocji), chodzi drugi sezon bezawaryjnie.
Spokojnie możesz przekroczyć zalecane ciśnienie o 0,1-0,2 bar, z doświadczenia wiem, że te pompki odbijają raczej wcześniej niż później, dodatkowo jak włożysz do chłodniejszej wody o kilka stopni niż powietrze to momentalnie spadnie ciśnienie.

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2012 - 20:10

Kiedyś kupiłem zwykłą BST12 150 l/s, chodziła latami i do dziś działa, potem kupiłem BST HP, była 5 razy w serwisie, nigdy nie wytrzymała więcej niż 4-5 napompowań, psuło się wszystko, cała batalia walki z firmą Potonik.pl zakończona zlaniem klienta. Kupiłem BTP 12 z wyświetlaczem w DE (w promocji), chodzi drugi sezon bezawaryjnie.
Spokojnie możesz przekroczyć zalecane ciśnienie o 0,1-0,2 bar, z doświadczenia wiem, że te pompki odbijają raczej wcześniej niż później, dodatkowo jak włożysz do chłodniejszej wody o kilka stopni niż powietrze to momentalnie spadnie ciśnienie.


Dzieki

#25 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2012 - 20:20

W Zodiac'ach przepony pomiędzy komorami mają dość dużą powierzchnię, lepiej jest pompować komory po kolei do około 80% zalecanego ciśnienia, a potem jeszcze raz na max, przez co nie nadwyrężasz zgrzewu wewnętrznej przepony (do czasu wyrównania ciśnień)- nie pompować na max jednej komory przy pustej kolejnej - może trochę zamieszałem, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś :D
Tak mi radzili niemcy i chyba się to sprawdza. (może mieli takie reklamacje)

ps. teraz zobaczyłem, że w barach jednego 0 mi zabrakło :D

#26 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2012 - 20:31

W Zodiac'ach przepony pomiędzy komorami mają dość dużą powierzchnię, lepiej jest pompować komory po kolei do około 80% zalecanego ciśnienia, a potem jeszcze raz na max, przez co nie nadwyrężasz zgrzewu wewnętrznej przepony (do czasu wyrównania ciśnień)- nie pompować na max jednej komory przy pustej kolejnej - może trochę zamieszałem, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś :D
Tak mi radzili niemcy i chyba się to sprawdza. (może mieli takie reklamacje)

ps. teraz zobaczyłem, że w barach jednego 0 mi zabrakło :D


Tak. W instrukcji kilkukrotnie jest podkreslane by pompowac wszystkie komory sukcesywnie.

#27 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2012 - 21:45

Pewnie masz rację - męska przypadłość to pobieżne czytanie instrukcji

bardziej chciałem zwrócić uwagę na to, że u nich zapewne występował problem z reklamacjami na przegrody między komorami i pewnie dlatego nawet sprzedawcy szczególnie zwracają na to uwagę, oki, temat w tej kwestii zamkniety

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2012 - 14:17

Odswiezam watek pompek elektr. do pontonu. Jak wspominalem pompka przelezala sobie przez wakacje u sprzedawcy.
Kupowalem w Tokarexie i zasugerowany dobrym kontaktem ze sprzedawca wzialem to, co mi polecal - wtedy byla to (i figuruje do dzis) Rewelacyjna!!!Super Jakosc!!!

GP8OD

Dzis mam ja juz z powrotem a reszte dopowiem juz w oddzielnym watku, jako ze teraz juz mam regularny zestaw dla majsterkowicza...to co sobie szkodzi kilka fotek puknac a i wymiar edukacyjny bedzie.
w koncu koszt tych rzeczy z podobnym wyposazeniem to powyzej 500zł (czesc danych sprzed kilku m-cy)

Gumo

#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 14:41

Odswiezam watek pompek elektr. do pontonu. Jak wspominalem pompka przelezala sobie przez wakacje u sprzedawcy.
Kupowalem w Tokarexie i zasugerowany dobrym kontaktem ze sprzedawca wzialem to, co mi polecal - wtedy byla to (i figuruje do dzis) Rewelacyjna!!!Super Jakosc!!!

GP8OD

Dzis mam ja juz z powrotem a reszte dopowiem juz w oddzielnym watku, jako ze teraz juz mam regularny zestaw dla majsterkowicza...to co sobie szkodzi kilka fotek puknac a i wymiar edukacyjny bedzie.
w koncu koszt tych rzeczy z podobnym wyposazeniem to powyzej 500zł (czesc danych sprzed kilku m-cy)

Gumo


http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&th=299 06&goto=341921%20#msg_341921

Mam tę pompkę (bez LCD) i niestety słabo się spisuje :/


#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2012 - 14:45

Bedziesz mial szanse skonfrontowac swoje spostrzezenia...

Gumo

#31 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 sierpień 2012 - 15:17

Miałem BST 12 150l, katowana na max w temp 0-30 stopni kilka lat i do dzisiaj chodzi, potem BST12 HP 450l 0.8bar, padła od razu, wymieniany silnik i przetwornik ciśnienia, kupowana w pontonik.pl - obsługa tragedia, myślałem, że już do sądu pójdę (ale to cała historia na oddzielny wątek ze zdjęciami), w końcu naprawiona i służy jako awaryjna, ale dużo o niej teraz nie mogę powiedzieć, bo po naprawie użyta chyba 2 razy

potem BTP 12 450l 1.0bar, używana kilkanaście razy w różnych temperaturach, działa na razie bez problemu, airmatę w Zodiacu Fastrollerze 325 nabija skutecznie do 0.8bar. Całość w 6-7 min.

ps. kiedyś próbowałem się na niej przespać, wstałem połamany jakbym spał na kafelkach - mega twarda :D

#32 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 28 sierpień 2012 - 10:23

BRAVO TURBO MAX uzywam od 2 lat, bardzo czesto, rewelacja, ponton 420 pompuje blyskawicznie, nie zdaze wiosel przykrecic a juz jest gotowy.
285 pontonik pomuje w 30-40 sekund cały. Do tej pory nie padla i nie pokazuje oznak zuzycia.
  • CLAUDIO lubi to

#33 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 21:38

Podepnę się z pytaniem pod wątek...

Koledzy lepiej kupić bst 12 czy bst 12hp, ponton z aluminiową podłogą, która trwalsza, żywotniejsza ?

Michał



#34 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2012 - 23:47

nie potrzebujesz wysokiego ciśnienia, a zwykła na pewno będzie trwalsza, najczęściej pada tłok przy pompowaniu do HP

#35 OFFLINE   Raksim

Raksim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 16:14

Witam

Jestem użytkownikiem po przejściach więc moje doświadczenie może jedynie pomóc.

Trzeba przed zakupem zasięgnąć informacji jak duży prąd (natężenie) zostaje pobierane podczas pompowania. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie wielkości bezpieczników przez co można oszacować Ah potrzebne do napompowania i odpompowania pontonu. Może się okazać - jak w moim przypadku - że aku. w pompce (7Ah) starcza ledwie na jeden cykl i dodatkowo wyczerpuje aku. do 9V co jak wszyscy wiemy prowadzi do jego zużycia.

Najlepiej stosować najprostrze pompki, które posłużą wiele lat.
a jeśli Kolega chce elektryka to bez akumulatora.

Pozdrawiam

#36 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 wrzesień 2012 - 16:35

7Ah do Bravo to jakaś pomyłka

moim zdaniem zasilnie tylko z akumulatora w aucie i to na chodzie

#37 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 23 wrzesień 2012 - 10:33

Bez doładowania udało mi się 3 razy napompować z pomocą BST 12 ponton 340 cm, więc nie nazwał bym, przynajmniej w moim przypadku, tego 7 Ah akumulatora nieporozumieniem. Piszę z własnego doświadczenia, nie teoretyzuję...

#38 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 wrzesień 2012 - 10:54

chodziło mi o katowanie akumulatora i moc pompki, nawet z akumulatora w aucie jest widoczna różnica w pracy po odpaleniu samochodu

#39 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 23 wrzesień 2012 - 20:30

chodziło mi o katowanie akumulatora i moc pompki, nawet z akumulatora w aucie jest widoczna różnica w pracy po odpaleniu samochodu

Z pewnością, bo napięcie ładowania akumulatora przy pracjącym silniku to zwykle powyżej 13,8 V, a aku pod obciążeniem pewnie daje z siebie co najmniej 1V mniej. Jako, że moc jest proporcjonalna do kwadratu napięcia stąd 1V może robić taką różnicę. Nie zmienia to faktu, że skoro da się ponton napompować 3-krotnie, to 1-dno krotne pompowanie większej krzywdy akumulatorowi nie robi. Spadek napięcia na długich kablach zasilających pompkę o przekroju 1,5 mm2 lub podobnych i długości kilku/kilkunastu metrów przy prądzie rzędu kilku amperów też delikatnie mówiąc nie jest bez znaczenia. Dla 1,5 mm2, 10 mb przewodu i prądzie 8A spadek wynosi blisko 2V! Obciążony tym prądem i naładowany aku 7Ah napompuje ponton zanim spadek napięcia osiągnie w/w 2V.
Edit: Tutaj link do sprawdzenia spadku napięcia na kablach zasilających:
http://www.elfro.pl/FAQ/Obliczaniespadk%C3%B3wnapi%C4%99%C4% 87.aspx

#40 OFFLINE   Kuba77

Kuba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2012 - 19:31

Był czas kiedy myślałem o pompce elektrycznej. Postanowiłem że na początku spróbuję z taką za 30 zł z supermarketu budowlanego. O dziwo, jestem z niej bardzo zadowolony. Mój ponton kolibri 300 promuje błyskawicznie + dosłownie po 10 kopnięć pompką nożną na komorę. Jeśli ktoś nie chce wydać kasy na wysokiej jakości pompki to polecam te tanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych