Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1622 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 czerwiec 2014 - 13:04

Witam. Jestem nowy na forum i postanowiłem się zarejestrować bo może jakoś rozwieję swoje wątpliwości co do wyboru.. Nie ukrywam, że też na innych forach zadaję to samo pytanie, a mianowicie poszukuję nowej łodzi około 4 metry obowiązkowo 1 kadłubowej. Mam silnik yamahę 15KM i chcę pod niego dobrać łódź. Na wyposażeniu nie zależy mi bo i tak sam lubię sobie dobudowywać.

Mam na uwadze następujące:

 

1)pegazus 430

http://www.pegazus.n..._430Fisher.html

2)crescent410

http://www.lodzie-cr...eakweny/410.htm

i film

3)fox 1 skorupowa nie mogę znaleźć na stronie https://www.google.p...oten%2F;300;224

4)horn399 profish

http://allegro.pl/lo...4339154555.html

i filmik

 

Rozmawiałem już z pegazusem - cena około 5 tys

z cerscentem cena około 6 tys oraz z horn cena od 3,5 tys ! i podobno jest to pierwsza ojczysta basowa łodź w Polsce do zabudowy na zamówienie

 

Z góry dzięki za dobre rady - Pozdrawiam Piotek


  • RemN i farmer45 lubią to

#2 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 czerwiec 2014 - 13:07

siemka masz link firmy fox  http://www.fox-boats.../konfiguracja/5                                                                                                     mam i polecam i blisko do Grudziądza .                                   


Użytkownik woblerek48 edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 13:08


#3 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 czerwiec 2014 - 13:16

nie bardzo wiem co ten Horn ma wspólnego z łodzią bassową, ale ja pływam RiverFox'em 390 z Yamahą 15km i sobie bardzo chwale, zarówno ze względu na osiągi jak i ilość miejsca, dużą płaską podłogę, ilość bakist i ich rozłożenie, ogólną ergonomię i możliwości customizacji

 

w ślizgu można bez żadnej obawy skakać po pół metrowych falach :), a podobno można i po większych, ale ja na Wiśle takowych nie mam , albo siedzę wtedy w domu :)

 

i jeśli porównywać polskie konstrukcje do bass boat, to na pewno ona ma najbliżej

 

http://www.fox-boats.com/riverfox-390/


Użytkownik bazyloss edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 13:21

  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   sharki

sharki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaKobyłka

Napisano 18 czerwiec 2014 - 21:46

Witam

 

kolega napisał ze szuka łodzi jednopłaszczowej a twoja propozycja to łódź  dwupłaszczowa , wiem że jest Fox jednopłaszczowy ale o nim za dużo w sieci jeszcze nie ma (opinie) , cena 3500 brutto za wersje która spełnia moje oczekiwania to jak za tą wielkość jednostki dużo.

 

Co do Horna , czekam na nowe fotki i filmy ze spaceru po pokładzie :-) , jestem po rozmowie z Panem Jackiem i mam nadzieję że w lipcu 399 będzie stała na mojej przyczepie.

 

Jeśli do tego dojdzie, pochwale się na forum.

 

MP

 

Wysłane z Samsung S4


Użytkownik sharki edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 21:46


#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:19

ups, jakoś mi umknęło, sorrki



#6 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 czerwiec 2014 - 09:22

Pływałem wczoraj Horn 399 i zamówiłem i już piszę dlaczego.

1) Cena 3500zł + małą dopłata za wiosła i przednią rolkę oraz 4 knagi

2) Jakość ze wszystkich co oglądałem jest chyba najlepsza. Pan Jacek poprosił mnie abym metrówką zmierzył szerokość łódzi - zadziwiony zrobiłem to. Później położył koce z lewej strony zawołal jeszcze 2 osoby i przewróciliśmy łódź na burtę. W takiej pozycji poprosił mnie abym ponownie zmierzył szerodkosć na burtach - zrobiłem gały jak wymiar był identyczny co do milimetra. Po prostu łódź zrobił bardzo sztywną.

3) Praktyczność łodzi i ogrom miejsca w środku, super pomysł z tym pokładem z przodu, bardzo stabilnie, szeroka płaska podłoga, dla mnie idealana wysokość burty, mam otwarte bankisty tak jak chciałem( za dopłatą mogłem mieć zamykane), sam sobie zamontuję echo bo jest do tego miejsce, tak samo sam zamontuję sobie 2 fotele na przodzie podwyższonym i na tyle oraz 4 uchwyty do wędek  ( wyjdzie mi taniej)- na wszystko jest przygotowane wzmocnienie. Pytał mnie czy chcę jakieś inne rozwiązania wnętrza - mi to co było na testowej łodzi bardzo odpowiada.

4) Najlepsza łódka jaką pływałem, na silniku 9.9km i to chińskim płynąłem sam  ponad 32km/h. Początkowo płyneliśmy we dowje i Pan Jacek sterował( w ślizgu!). Następnie dopłynął do pomostu, wysiadł :) i się zapytał czy już pływałem w ślizgu na rumpel, troszkę okłamałem i mówię, że tak :D Poprosił mnie abym założył kamizelkę i zapiął bezpiecznik na rękę. Dodatkowo w dziobie leżały 2 kije :) mówi do mnie, przepłynie się pan na drugą stronę i sobie trochę porzuca :D :D  no to poleciałem normalnie WOLNOŚĆ!! :D  wiatr we włosach, zapie... jak dzika ..momentalnie dopływam gdzie chcę wychodzę na pokład i łowie jak chcę :D  próbowałem tez na trolingu. Łódka płynie prosto, nie musze walczyć jak w poprzedniej aby utrzymac kierunek.. wiatr nie sprawia w niej róznicy bo jest niska.

Zapytałem się dlaczego taka cena ( nawet się nie targowałem) i to najfajniejsze co najbardziej zapamiętałem - naprężyłem muskuły i udowodniłem innym producentom, że w przeciągu kilku miesięcy mogę zbudować od podstaw tanią łódkę wędkarską na najwyższym poziomie

Na koniec po 1 piwku bezalkocholowym oczywiście i transakcja ubita. Teraz tylko czekać.

AHOJ! :P :D

tu jest filmik producenta z jutuba abyście wiedzieli o jakim ufo piszę na dodatek zamieszczony na moją prośbę abym miał co pokazac na forum - mojej twarzy tam nie ma :P :D


 


Użytkownik piotrP80 edytował ten post 27 czerwiec 2014 - 09:23


#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:12

pływa bardzo ładnie, pewnie też na elektryku daje radę, ale dla mnie zdecydowanie za bardzo się buja w spoczynku



#8 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 czerwiec 2014 - 14:38

Nic nie biją a stoi jak .... :-D natomiast jak pomyśle że jest za pół kwoty co za te 320 to podwójnie mi łopatą sie cieszy

#9 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 czerwiec 2014 - 14:39

Łopatą - kopara

#10 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 10:28

Polecam zastanowić się nad starą konstrukcją "Wanda" nabyłem ją nie dawno jako drugą łódź i żadna na której dotychczas pływałem nie płynie na elektryku tak szybko jak ona.
Długość ok. 4,26
Szerokość ok 1,70

#11 ONLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:15

Stara konstrkcja Horna była naprawdę doba. Liczyłem (a właściwie czekałem z zakupem), że Jacek zobi kopię w jednym płaszczu. Niestety powstał mimi Bass Boat. Odważnych posiadaczy zapraszam na wspólne połowy przy wietrze 5 m/s na przykład nad Turawę.

I takim sposobem padło na Krugera Alfę II...

#12 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 czerwiec 2014 - 15:25

Koledzy szanowni, tak jak pisałem w 1 poście mam yamahę 15km, a nie elektryka i szukałem łodzi pod yamahe. łodzi wedkarskiej nowoczesnej pływajacej szybko i ekonomicznie oraz taniej.

NIE szukam szalupy ratunkowej jak ten kruger czy jakaś wanda.

to co wybrałem mi bardzo odpowiada

dokładnie to https://pl-pl.facebo...&type=1

Pozdrawiam


  • sumowskyyy lubi to

#13 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 19:11

Koledzy szanowni, tak jak pisałem w 1 poście mam yamahę 15km, a nie elektryka i szukałem łodzi pod yamahe. łodzi wedkarskiej nowoczesnej pływajacej szybko i ekonomicznie oraz taniej.

NIE szukam szalupy ratunkowej jak ten kruger czy jakaś wanda.

to co wybrałem mi bardzo odpowiada

dokładnie to https://pl-pl.facebo...&type=1

Pozdrawiam

A mnie to wygląda na sprytnie przemyconą reklamę a nie prawdziwe pytanie "co lepsze" :P 


  • kogut lubi to

#14 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 czerwiec 2014 - 19:51

A mnie to wygląda że kolesiowi radarowi albo słoneczko popazylo potylice albo gull zalatal ..

#15 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2014 - 19:58

Piotrek, to po co pytasz jak wiesz co chcesz kupić i jeszcze jesteś pewny na 100%, że to kupisz :)



#16 OFFLINE   piotrP80

piotrP80

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 czerwiec 2014 - 20:16

Ludzie czy wy umiecie czytać? Kiedy pytałem a kiedy zamowilem? Chyba napisałem że w czwartek zamowilem.. a idzta chyba albo sie napić lub sie leczyc bo takiej przypadłości nie widziałem i nie rozumiem jakiejś takiej psychicznej postawy.
Pozdrawiam!

#17 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 20:42

Psychicznej postawy....... tak a teraz policz do 3 i oddech a jak nie pomoże do do 100  ;)


  • pawelG lubi to

#18 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 29 czerwiec 2014 - 20:57

Niema szans zebym stanol spiningowac na dziobie jak ja tak buja na boki, kurde mozna naprawde stracic rownowage

#19 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 czerwiec 2014 - 21:17

Bardzo nieciekawie to wygląda, taka konstrukcja kadłuba to ślizgacz, ani na duże ani na małe akweny. Na małych nie ma potrzeby bardzo szybkiego przemieszczania się, na dużych akwenach przy tym kształcie łodzi kuleje stabilność na fali podczas wędkowania właśnie ze względu na głębokie "V". Producent nie podaje praktycznie żadnych informacji, we wszystkich rozsianych po sieci ogłoszeniach odsyła jedynie do filmu na youtube z którego co wynika? ;) Cena jest nieporozumieniem, w tej kwocie są zdecydowanie lepsze konstrukcje dla wędkarzy.


  • RADAR lubi to

#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2014 - 21:41

porównywanie tej łódki do Bass Boats, to jakiś żart, zabudowanie strasznie chwiejnego dziobu ? nawet przy odbijaniu widać, że kąty przechyłu są bardzo duże, a wysokość metacentryczna kiepska

jeśli połączymy to z niską burtą, to nie wiem gdzie tym pływać, chyba, że laski z plaży powozić


  • Predatorhunter lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych