Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1611 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów

Napisano 17 listopad 2022 - 18:18

Przepraszam chodziło mi o iwa 390

#1462 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2022 - 09:23

Witam Kolegów
Również i ja na przyszły sezon  będę kupował łódkę (czas zakończyć pływanie na gumiaku) .
Długość 360 - 400 cm. Szerokość nie mniejsza niż 165 cm. Silnik w przedziale 10  - 15 kM.
Kwota jaka mogę przeznaczyć na łódkę: do 15 kzł.
Proszę o rady i wskazówki co wybrać z dostępnych łódek na rodzimym rynku. 
Proszę o informacje od użytkowników którzy posiadają łódki o powyższych parametrach i w cenie jak wyżej.

Pozdrawiam Paweł
 

Jestem już praktycznie zdecydowany na złożenie zamówienia i zakup łódki SILVER405, której producentem jest firma SILVERYACHT z Chojnic.
Zwracam się z prośbą do Kolegów którzy posiadają taka łódkę lub/i mieli kontakt jako klient z tym producentem o opinię na temat samej łódki jak i opinie o firmie SILVERYACHT.

Z góry dziękuje za pomoc. 
Pozdrawiam Paweł



#1463 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 listopad 2022 - 12:23

[quote name="AngusCK" post="3072946" timestamp="1669105439"]Jestem już praktycznie zdecydowany na złożenie zamówienia i zakup łódki SILVER405, której producentem jest firma SILVERYACHT z Chojnic.
Zwracam się z prośbą do Kolegów którzy posiadają taka łódkę lub/i mieli kontakt jako klient z tym producentem o opinię na temat samej łódki jak i opinie o firmie SILVERYACHT.

Z góry dziękuje za pomoc. 
Pozdrawiam Paweł[/quote

Cześć. Pływam aktualnie silver’em 405. To już moja druga łódź od nich. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na priv.

#1464 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 26 styczeń 2023 - 19:45

Cześć. 

Może ktoś napisać kilka słów na temat łodzi Manta 360? Jakość wykonania, trwałość, stabilność przy spinningowaniu na stojąco? Może porównanie do Semper 380W? Producent nie ma strony www, szukam opinii na jego temat i na temat jego produktu



#1465 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 13:11

Cześć. 

Może ktoś napisać kilka słów na temat łodzi Manta 360? Jakość wykonania, trwałość, stabilność przy spinningowaniu na stojąco? Może porównanie do Semper 380W? Producent nie ma strony www, szukam opinii na jego temat i na temat jego produktu

 

 

Nie wiem jak Manta ale z tego co widzę to bardzo podobna łódź do Murena 380 jaką posiadam. Do pływania samemu polecam.



#1466 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 28 styczeń 2023 - 11:08

Nie wiem jak Manta ale z tego co widzę to bardzo podobna łódź do Murena 380 jaką posiadam. Do pływania samemu polecam.

Ta Murena ma zupełnie inną konstrukcję



#1467 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 28 styczeń 2023 - 16:20

Ta Murena ma zupełnie inną konstrukcję

 

Co rozumiesz przez konstrukcję? Jest to łodka dwupłaszczowa, jak na swój rozmiar dość lekka i ma bardzo sztywną podłogę. Ja nie narzekam.



#1468 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2023 - 00:05

Potrzebuję kupić kilka łódek do małej wypożyczalni. Na olx znalazłem łódkę ze zdjęcia poniżej, w Dywitach, za 2599zł. Zna ktoś z Was ten model, lub podpowie coś innego ale nadal taniego?

Załączone pliki



#1469 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 marzec 2023 - 07:46

Patrz na dno łódki żeby była płaska stabilna na boki bo Ci się ludzie potopią , a pomysły mają wszyscy na burtę bo coś zobaczą i wywrotka murowana

#1470 OFFLINE   Vincent

Vincent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 marzec 2023 - 13:51

Potrzebuję kupić kilka łódek do małej wypożyczalni. Na olx znalazłem łódkę ze zdjęcia poniżej, w Dywitach, za 2599zł. Zna ktoś z Was ten model, lub podpowie coś innego ale nadal taniego?


Chłop, od którego swego czasu nabyłem starą, brzydką, ale stabilną krypę, dołożył drugie tyle co wziął ode mnie i kupił łódkę ze zdjęcia. Zaparkował obok mnie, bo postanowiłem nie zmieniać miejsca. Za nic bym nie wymienił swojej starej na to. Jak chcesz obejrzeć to stoi na Redykajnach, choć nie wiem czy w tej chwili ma wodzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1471 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 13 kwiecień 2023 - 06:11

Witajcie dobrzy Ludzie!

Odebrałem zamówioną łódkę SILVER405, której producentem jest firma SILVERYACHT z Chojnic.
Kontakt z producentem w trakcie uzgodnień w zakresie konfiguracji łódki - wzorowy.
Jakość wykonania łódki - bardzo dobra, bez uwag z mojej strony.
Rozmieszczenie jak i wielkość bakist spełnia moje oczekiwania.
Będzie uzbrojona w spalinę 15 KM i silnik elektryczny Haswing Protruar 1.0 R2 65lb. 
Łódka jeździ na przyczepie od Suskiego z Radomia.

Jestem przekonany, że dokonałem dobrego wyboru producenta i modelu łódki dla moich potrzeb.

O cenę nie pytajcie, bo zamówienie złożyłem i zapłaciłem w 2022 roku. Aktualne ceny mogą się znacznie różnic od cen z 2022 roku.

Po dziewiczym rejsie napiszę jak łódka spisuje się na wodzie.

Pozdrawiam Paweł z Kielc

 

#1472 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 kwiecień 2023 - 07:22

Czekamy na opinie , mam też łódkę 4 m  RIVERFOX  i przyczepa od Suskiego , łódka -  super się pływa laminat gruby nic nie trzeszczy , stabilna na boki  i ma niskie zanurzenie dzięki temu woduje łódkę na płytkiej wodzie i nie muszę topić przyczepy . Przyczepa do tej pory nic nie rdzewieje , łożyska ok  bo sprawdzam  , a łódka jedzie jak przyklejona do asfaltu nic nie podskakuje i nie niszczy laminatu tam gdzie są rolki , ja mam płozy i po dobrej regulacji rolek kilowych lekko zjeżdza do wody  , takie info przed sezonem dla kompletujących zestaw na rybki   :D  



#1473 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 13 kwiecień 2023 - 07:43


Witajcie dobrzy Ludzie!

Odebrałem zamówioną łódkę SILVER405, której producentem jest firma SILVERYACHT z Chojnic.
Kontakt z producentem w trakcie uzgodnień w zakresie konfiguracji łódki - wzorowy.
Jakość wykonania łódki - bardzo dobra, bez uwag z mojej strony.
Rozmieszczenie jak i wielkość bakist spełnia moje oczekiwania.
Będzie uzbrojona w spalinę 15 KM i silnik elektryczny Haswing Protruar 1.0 R2 65lb.
Łódka jeździ na przyczepie od Suskiego z Radomia.

Jestem przekonany, że dokonałem dobrego wyboru producenta i modelu łódki dla moich potrzeb.

O cenę nie pytajcie, bo zamówienie złożyłem i zapłaciłem w 2022 roku. Aktualne ceny mogą się znacznie różnic od cen z 2022 roku.

Po dziewiczym rejsie napiszę jak łódka spisuje się na wodzie.

Pozdrawiam Paweł z Kielc


Piękna krypto-reklama,
  • szczupak1 lubi to

#1474 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 13 kwiecień 2023 - 07:45

Piękna krypto-reklama,

Matteoo masz chyba dzisiaj słaby dzień. Ja na twoim miejscu nic bym dzisiaj nie pisał na forum. :(


  • Gadget i Radbraw lubią to

#1475 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 13 kwiecień 2023 - 07:47

Czekamy na opinie , mam też łódkę 4 m  RIVERFOX  i przyczepa od Suskiego , łódka -  super się pływa laminat gruby nic nie trzeszczy , stabilna na boki  i ma niskie zanurzenie dzięki temu woduje łódkę na płytkiej wodzie i nie muszę topić przyczepy . Przyczepa do tej pory nic nie rdzewieje , łożyska ok  bo sprawdzam  , a łódka jedzie jak przyklejona do asfaltu nic nie podskakuje i nie niszczy laminatu tam gdzie są rolki , ja mam płozy i po dobrej regulacji rolek kilowych lekko zjeżdza do wody  , takie info przed sezonem dla kompletujących zestaw na rybki   :D  

Tak, przyczepa od Suskiego to komfort jazdy. Przejechałem z łódka ok 400 km i nie czułem że ciągnę przyczepę na której było 200 kg ładunku.


  • pawlo29 lubi to

#1476 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 15 kwiecień 2023 - 07:43

Pytałem w 2020 o łódkę głównie dla 1 osoby na Żarnowiec, Zatokę i czasem morze. Dostałem porady = dzięki ale proces decyzyjny trwa (wiem, wiem - długo). Ostatnio w temacie pojawiła się propozycja pontonu na podobne warunki (zatoka, fale). Plusy pontonu tak jak poczytałem to: tańszy (5 tyś vs 20 tyś), dzielniejszy na falach, chyba łatwiej wodować solo (pewnie kupie przyczepkę). Minus to pewnie trwałość. Zgadza się czy błędne wnioski? I jeszcze dopytam: 360 czy 400 - tak żeby samemu dać radę zwodować bez mordęgi. Dodam tylko, że pod względem przynęt, wędek, gratów to jestem minimalista = jedna mała torba z Decathlonu mi wystarcza (doszedłem do wniosku, że podczas paru godzin to wystarcza). 



#1477 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 kwiecień 2023 - 08:44

Mam ponton 370 sam go woduję ,nie odpinam nawet spaliny, szybki mobilny zestaw .Mam też łódkę 400 również bezproblemowe wodowanie ,wszystko dobrane pod wody na których łowię, są miejsca gdzie wolę podjechać pontonem, jak ze wszystkim są plusy i minusy ,kwestia czego potrzebujemy
  • mariusz-net lubi to

#1478 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 kwiecień 2023 - 22:59

Panowie mam pytanie, co będzie bardziej stabilne na wodzie i lepsze ta łódka 4,10 x 1,6 (200kg) modelu nie znam, powiedzmy mini katamaran:

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

 

Czy solar 430 Fish 4,3 x 1,7 210 kg:

1.jpg

 

2.jpg

 

Proszę o rzetelną informację, gdyż nie wiem jaką lepiej zakupić, a wolę kupić raz niż za chwilę wymieniać.


Użytkownik kozak24 edytował ten post 15 kwiecień 2023 - 23:09


#1479 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 396 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2023 - 09:00

kozak24 ta pierwsza łódź którą wrzuciłeś ma kadłub jak vena330 i vena370 może poszukaj opinii o nich.
  • Robi lubi to

#1480 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2023 - 12:37

Na 100% pierwsza będzie stabilniejsza na wodzie, gorzej z wejściem w ślizg.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych