Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zawiazac drut tytanowy ?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 01:14

Kupilem drut tytanowy Terminator 20 LB, ktory ma grubosc .012(0.30 mm) i mam problem go zawiazac do kretlika i agrafki.
Na opakowaniu pisze aby uzyc tylko wezla Clinch Knot z pieciokrotnym obwinieciem.
Niestety nie jest to takie proste.
Ten drut jest niezle sprezysty i jest problem z zaciagnieciem takiego wezla.
Jak to zrobic aby bylo dobrze ?.
Dziekuje, Leslaw.

http://i125.photobucket.com/albums/p51/leslawpl2002/titanium_leaders.png

#2 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 01:35

Tzn. ten Clinch Knot pozostaje w takiej formie:

http://i125.photobucket.com/albums/p51/leslawpl2002/stronger-than-steel-3.jpg

Leslaw.

#3 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 05:15

Jesli chodzi o drut to sprawdzonym, mocnym wezlem jest Haywire Twist http://www.ausfish.c...wiretwist.shtml
  • Night_Walker lubi to

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2012 - 06:52

Nabylem kiedys ten drut, w wersji jeszcze mocniejszej. Ch-zowal sie tym, ze jak go nie wiazalem pekal w miejscu mocniejszego wykrepowania - np. na mocniejszym zaczepie.
Gdyby istnial jakis sposob na pewne laczenie, np spawanie oczek to ten drut bylby mistrzostwem Swiata, jesli chodzi o przypony.

Z mojego, ktory odsprzedalem porobiono podobno wysmienite kiwaki do podlodowek...

Kupilbym cos takiego ale jakby sprzedawali w formie linki - taki material z ktorego wytwarzane sa przypony titanium terminator.
No i nie za cene 10$/05m... <_<

Gumo

#5 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 czerwiec 2012 - 07:13

Jesli chodzi o drut to sprawdzonym, mocnym wezlem jest Haywire Twist http://www.ausfish.c...wiretwist.shtml

i jeszcze przyrząd do kręcenia.
http://www.poulsencascadetackle.com/pages/twis_tech_movie_fl ash.html


#6 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 08:48

jeÅźeli to nie tajemnica :D to mozesz podać gdzie nabyÅ‚eÅ› ten drut...??? teÅź bym siÄ™ pobawiÅ‚ z takimi przyponami...

#7 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 13:35

Zadna tajemnica, zamowilem w BassProShop.
Leslaw.

#8 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 13:47

Jesli chodzi o drut to sprawdzonym, mocnym wezlem jest Haywire Twist http://www.ausfish.c...wiretwist.shtml


Ladnie to wyglada, ale tak wiaza sie druty odprezone czy odpuszczone oraz nieutwardzone.
Np. mam dostep do nierdzewnych drutow spawalniczych ze Stainlees Steel, konkretnie ze stali 17-4, i robie z nimi jak chce.
Ten Titanium jest sprezysty i odwija sie.
Leslaw.

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 17:33

takie cos sie zaciska a nie wiaze :D

#10 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 18:25

Chyba bylo by lepiej zacisnac.
leslaw, rozumie ze w twoim przypadku musi byc to drut bo jesli chodzi o cos do dobrego wiazania a zarazem skuteczne na ostre zeby drapieznikow to plecam Surflon micro supreme. Na Florydzie uzywalem 65lb. i wiazalo sie to calkiem dobrze.
http://www.cabelas.com/leader-material-surflon-micro-supreme -wire-1.shtml?WT.srch=1&WT.tsrc=PPC&WT.mc_id=google| Fishing+Category|USA&WT.z_mc_id1=sl1niMYSB&rid=20

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2012 - 23:05

Jak tego nie laczylem - skutek byl zawsze ten sam - na zaczepie (na szczescie tylko w moim przypadku na zaczepie), gdy calosc sie naprezyla (a uzywalem tez i koszulek z izolacji) ulegalo to destrukcji.

O wiele lepszy jak dla mnie okazal sie wymieniony surflon, choc material robi gorsze wrazenie...

Gumo

#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 czerwiec 2012 - 02:05

Jak tego nie laczylem - skutek byl zawsze ten sam - na zaczepie (na szczescie tylko w moim przypadku na zaczepie), gdy calosc sie naprezyla (a uzywalem tez i koszulek z izolacji) ulegalo to destrukcji.

O wiele lepszy jak dla mnie okazal sie wymieniony surflon, choc material robi gorsze wrazenie...

Gumo


3/4 ludzi jak sie dowiaduje, ze kupilem plecionke tytanowa na przypopny to mi mowi mialem drut (najczesciej mowia dragona) tytanowy i odstrzelilem jerka/pekl mi na rybie) dziadostwo wyrzuc do kosza...
jak na razie kazdy swoj (z plecionki bodaj 7 zyl) testowalem do 12kg i wyraznie widac, ze na petelce po 12kg sie odksztalca, ale peklo moze z 10% przyponow (zrobilem calkiem sporo dla siebie i kolwi - zuzylem 2 rolki 5m a przypony robie srednio 15-25cm + 2cm na petelki) do tego wiekszosc peklo (czasami tylko 1 zyla) w miejscu zacisniecia, tylko niektore na zagieciu.


#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2012 - 08:07

Uporzadkujmy doznania...

To co napisalem dotyczy tego konkretnego drutu tytanowego ze zdjecia i tego dotyczylo pytanie.

Tytan linka dostepny w Cabelasie w postaci gotowych przyponow jest bliski idealowi (idealem bylby gdyby byly omotki zamiast zaciskow). Ale i on nie jest wieczny, gdy sie uzywa. Zdarza sie, ze(wylazi to najczesciej wlasnie w m-cach zakonczenia blaszek)urywaja sie pojedyncze wlokienka.

Tytanu z naszego sklepu nie zamierzam sprawdzac, poza wolframami staram sie nie kupowac tego asortymentu, za duzo juz bylo negatywnych akcji...

Co do surflonu to raczej nie mowimy o tym samym, ja uzywam wersje w nylonie(zalana).
Jak dla mnie wystarczajace, mozna sie czepiac dosc duzej grubosci ale za to odksztalca sie mniej niz wersja bez nylonu.

Gdy sie chce, zeby sie nie odksztalcal i nadal byla finezja to jak na razie tylko te tytany z Cabelasa (w Basspro tez sa ale tych nie sprawdzalem)

Gumo

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 09:26

jeszcze dzis lowie na przypony z tytanu wykonane w 2006 roku i sa cale i zdrowe, tylko agrafki wymienilem moze z dwa razy i za raz 'przewiazalem' kretliki ...
zaciskanie zaciskaniu nierowne :D

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2012 - 11:12

Proby dotyczyly rowniez sposobow, aby unikac w ogole zginania (szeroka, swobodna petla i na to omotka).
Ba...zeby zmniejszyc pktowy nacisk kretlika/agrafki podczas duzych obciazen (drzewko, rybka > 1,5m) zakladalem koszulke z izolacji.

Wynik byl zawsze ten sam (wersje 50 i wiecej LB) - w m-cu nacisku nastepowalo pekniecie. <_<

Gumo

#16 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 marzec 2017 - 20:47

Odgrzewam. Jaki materiał i gdzie kupię do robienia przyponów tytanowych? Krętliki mam i agrafki, brakuje mi tylko drutu na przypony.

 

Dodatkowo proszę o informację jak je wiązać?



#17 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚a Podlaska

Napisano 18 marzec 2017 - 20:55

witam .Kup jeszcze tulejki zaciskowe .Ja używam firmy PERFEKT.



#18 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 18 marzec 2017 - 22:53

witam .Kup jeszcze tulejki zaciskowe .Ja używam firmy PERFEKT.

Podeślij mi jakiś link do strony producenta lub sklepu gdzie go kupię.



#19 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 marzec 2017 - 13:20

witam .Kup jeszcze tulejki zaciskowe .Ja używam firmy PERFEKT.

Czym je zaciskasz? Zwyklymi kombinerkami?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych