Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Talon

blank talon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 luty 2007 - 21:44

No właśnie pazurki musisz zapuścić, ale poza tym BOMBA :mellow:

#42 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 luty 2007 - 21:47

a tak tak jeden :mellow: jest pod stałą maszyne :lol: ale mam i z pazurkiem pod multik :)tulko roboty bedzie z tym co nie miara,ciekawe jak bym wysłal emailem JPGi czy jakiś mistrz zbrojnictwa wykonał by to co na obrazku,oczywiście mam wieksze rozdzielczości :D
tak mi jakoś na własne pomysły ochota przyszła :lol:
hasior

#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2007 - 23:19

@bujo

no to szaconeczek B) a powiedz bratku cos wiecej o tym XST, bo nikt jeszcze z pola walki nie donosił o tych kijach - czyżbyś tarmosił nim angielskie pajki ?

@Irek
pokazac to by pewnie nie pokazal... ale czy by nie poczul? Tam szczyztowka 5.0 w katalogu, a w realu niewiele wieksza - 5.5 tube sie dalo bo taka jest numeracja, ale 5.0 prawie wskakiwala

Mi siw wydaje ze np. Slawek na swoim kijku spoko bedzie sie takimi glowkami bawil z lodki, rowniez w opadzie jak bedzie chcial.

Pytam z ciekawosci, mysle ze Twoja odpowiedz pozwoli czegos sie nauczyc :D

Ja zapamietalem tego IP 845 jako dosyc finezyjny blank tak w gornej 1/2 i mocny sztywny koł w dolnej 1/2. Cosik jak miekszy MB, ja wiem - pomiedzy 843 a 844, tyle ze w miekszym wydaniu. Nie mowie ze to jest optymalny blank dla @pabloma (o tym za chwile) ale wydaje mi sie - tak jak napisalem - ze IP845 , jak ktos chce lowic duze ryby, to jest ciekawa propozycja na dosyc uniwersalny lodkowy kij (jesli kij 7 stop w 1 kawalku mozna nazwac uniwerslanym )

@pablom
bedziesz w sobote w pracowni? Tylko uwazaj, bo wydajesz mi sie osobnikiem podatnym na blankolepsje, niestety :lol:

Mysle ze jezeli masz kij na Wisle z brzegu, to drugiego nie ma co szukac. Chyba ze piszac o lodce, miales na mysli rowniez wislana pychowke i obrabianie, bo ja wiem, jakis przykos z tej pychowki za sandaczem ??? No to wtedy z kijem 10'0 nie co sie wtarabaniac. Na razie zakladam ze tak nie jest, czyli Wisla=brzeg, a do tego kij juz masz.

Zastanie ZZ itp wody. 7'6MXF2 bedzie na pewno bardzo unowersalny, przy czym ja jednak wstepnie obstawialbym VI+ a nie ITM. Bedzie uniwersalny, bo znakomicie sprawdzi sie w lzejszym/srednim trollingu i z reki tez polowisz.

jezeli szukasz czegos wyspecjalizowanego do lowienia z reki jednak, to moim zdaniem sa ciekawsze propozycje. Tu proponowalbym jednoczesciowki w dlugosci 6'6 - naprawde jest tego ogromny wybor. Pod przynety ktore opisales, jest np. w tej chwili pracowni Talon 66MLF - bardzo ciekawy.

@Trudny
7'6 MXF w explorerze bardzo mi sie podobal. Jeden z najciekawszych blankow w explorerze moim zdaniem. Swietny wybor za te pieniadze

@Hasior
No, no - a cos blizej o tych rekojesciach? Czy to jest projekt dla ktoregos rodbuildera czy sam cos bedziesz skladal?

pozdrawiam serdecznie wszystkich kijo-maniakow :D


#44 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 07 luty 2007 - 23:54

Friko:

Kijek sprawuje sie super. Blank jest bardzo smukly i na pierwsze oko wyglada na max 21 gramow. Uzywam go glownie do twisterow i ripperow, czasem obrotowek. Jak na razie najwiekszy szczupak mial na ok 3 kilkgramow wiec ciezko powiedziec jak bedzie sie zachowywal pod czyms naprawde duzym ale o to raczej sie nie boje.

Zanim uzylem ciezkich przynet mialem pewne obawy ale okazaly sie zbedne- 15- 20 gramowa glowka z 10 cm ripperem nie robi na nim zadnego wrazenia, z drugiej strony mozna spokojnie uzywac glowek powiedzmy 5 gramowych i wedka nie jest za mocna pozwala na dobre czucie przynety.

Niestety mam troche malo wolnego czasu wiec wyjazdy na ryby odbywaja tylko raz w tygodniu:(:(:(

Goraco polecam.

Bujo

P.S. W sobote pierwsze testy jerkowki Megabassa z Conquestem DC:):):D Przy okazji chcialem oficjalnie podziekowac Remkowi za pomoc w doborze zestawu.



#45 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 00:13

Oj, Bujo - po takiej zajawce to bede drazyl B)

Na jakiej wodzie lowisz mam pytanie - spokojna czy biezaca?
No i pochwal sie kto robil kijek? Ktos w Anglii?

Co za Megabassika sobie sciagnales?



#46 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 08 luty 2007 - 00:29


Czesc,

Kij jak wiekszosc pozostalych zbroil Roman Pietrzak.

Uzywam go do lowienia w jeziorach i wolno plynacych kanalach. Na rzeki mam cos dluzszego:)

Megabass z Conquestem to prezent od szefa za podpisany kontrakt:):):D Dal karte i kazal kupic cos wiec poszedlem na calosc.

Model Destroyer Orochi F7-69DG. Musze przyznac ze wyglada super-jak sie sprawuje bede w stanie napisac w przyszlym tygodniu chyba ze przyjdzie rachunek z karty i szef mnie zabije:):):D

#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 00:34

Potrójne gratulacje: dobrych kijów, dobrego szefa i dobrego rodbuidera :mellow:

Pozdrawiamy Pana Romana - co do Kącika... niestety nie chce zajrzec, chociaz tak tu sympatycznie

oczywiscie daj znac koniecznie jakie wrazenia z pierwszej wyprawy nad wode z megabassem

#48 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 08 luty 2007 - 00:48


Dzieki,

Napisze o pierwszych wrazeniach w poniedzialek.

Bujo

#49 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 luty 2007 - 11:28

@Friko ten projek to chciałbym sam zlepić bo pewnie jak dam do zbrojmistarza to się nie wypłace :lol: rękojeść tytanowa,znam kolesia który może to na specjalmej maszynie numerycznej zrobic tak jak i pierscienie,raczej są ozdobne.reszta to pianka lub kotek :)ot tak sobie wymyśliłem ,żebym mniał coś swojego:)
a tu pod casta
pozdro
hasior

Załączone pliki

  • Załączony plik  cast7.jpg   28,15 KB   70 Ilość pobrań
  • Załączony plik  cast4.jpg   45,54 KB   88 Ilość pobrań


#50 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 luty 2007 - 11:36

kasior fefekt jest niezly... ale... zima tudziez zimna jesienia to ty sobie bez porzadnych rekawiczek nie polowisz

#51 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 luty 2007 - 11:40

to będzie wersja letnia :lol:
na zimę będzie uchwyt węglowy :lol:

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 11:50

hasior,

abstrahujac od samego projektu, sedno w realizacji takich rozwiazan lezy w szczegolach. Np. takich jak wyglad pierscieni po obrobieniu. To nie sa takie proste sprawy. Zeby dobrze wygladalo, nie wystarczy isc do slusarza. Czy Ty widziales juz te metalowe komponenty, jakies próbki?

Sam pomysł bardzo mi się podoba. Skąd bierzesz tytan że tak zapytam ?

#53 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 luty 2007 - 12:38

Friko@ obróbka tytanu zajmuje sie znajomy jubiler efekt jest super,co do tytanu to w zakładach zajmojacych się robieniem podzespołow do konseratorów tj,transformaror wielkośco kontenera 5 na 5m tam do czegoś wykorzystuja tytan takie małe walce FI 25 dł okolo 20cm jest jedem szczegót wykonanie takiej rękojeści to koszt +/- 1000zł nie licząc ceny mat.jeśli koszta wyjda za duże to dural może łatwy w obróbce,następnie dajesz do galwanizera i masz błyskotke niczym rura od Harleja :lol: ,a pierścienie na korku wychodza rewelacjia.w sklepach jubilerskich gdzie sprzedaja obrączki z tytanu można zobaczyc jaki jest efekt wizualnu :D jakos mnie tak wzieło zeby cusik takiego zmajstrowac :lol:
hasior

#54 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 13:31

Jak jest taki układ to nic tylko robić B) może weźmiesz jakąś próbkę w kieszeń do poznania?

#55 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 luty 2007 - 13:39

no zobaczę jak to wykdzie na razie to wszystko jest w grafice 3D ale jak się da to sie da :mellow: ,muszę wszystkie za i przeciw przeanalizowac,bo takapróbka w kieszeni=pusto w portwelu :lol: nie wiem który projek zaczne realizowac napewno nie wszystko po naraz :)no i czas robienia takiego uchwytu tez nie jest krótki,bo nie ma tu mowy o pomyłce za droga zabawa :D (jak dla mnie) ale na początek sezonu juz powinien byc,jak cos to mogę foty z projkami wziąć na targi to oblukasz :mellow: i fachowym okiem ocenisz :D
pozdro
hasior

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2007 - 13:51

nie przesadzajmy z tym fachowym okiem, ale chetnie pogadam o tym jakbys to widział, bo temat jest ciekawy, i po podobnych doświadczeniach z pracowni FC - że tak powiem na świeżo.

Z drugiej strony, 1000 zł na rękojeść... rozumiem że to cennik a Ty materiał uzyskujesz w drodze darowizny tak muszę zakładać bo za tą cenę masz już bardzo dobry kij na podobnej rękojeści - gotowy

#57 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 luty 2007 - 14:03

materjał darowizną :lol: oooooo dobrze by było :D,jak nie wydole to zrobię z duralu :D ofrezowany wypiaskowany,potem nikiel polerka i jest :lol: tylko łatwo powiedzieć ,a roboty że hoho :mellow: ostatecznie jakiś wyczesany grafitowy gotowiec ale pierścienie zrobię, :lol: Hasior-władca pierścieni :lol:
obgadamy sprawę,mam troche pytanek o rozstaw przelotek,to też może mi cos poodpowiesz
pozdro

#58 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 luty 2007 - 13:05

Friko,

Megabass w polaczeniu z Calcutta stanowi wyjatkowy zestaw. Wedka podoba mi sie za jakosc zbrojenia i niska wage. Mialem okazje porzucac nia w Niedziele. Niestety bez bran ale przy powdziowej wodzie nie bylo to niespodzianka.

Probowalem zarowno malych Sliderow jak i najciezszych Fatso i jestem w pelni zadowolony z czucia przynety.

Pozdrowienia,

Michal Wujek

#59 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2007 - 18:30

@Bujo

z tymi najcięższymi Fatso nie przesadziłeś kapkę? One ważą ponad 100 gram. A najmniejszy slider 17 gram. To jak było?

#60 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 luty 2007 - 18:38

Friko,

Uzywalem Sliderow 10 cm, wiec nie tych najmniejszych. Wedka ma ciezar wyrzutu do 4 uncji i mozna spokojnie rzucac 100 gramowymi przynetami, takie sa przynajmniej moje odczucia. Moze to tylko ja:):):D

Pozdrowienia,

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, talon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych