Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haki bezzadziorowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:00

dla mnie to one wyglądają jak zadziorowe ze spiłowanym zadziorem ;)

 

taki sam efekt uzyskuję po przygięciu zadziorka w Ownerach



#82 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:14

dla mnie to one wyglądają jak zadziorowe ze spiłowanym zadziorem ;)

 

taki sam efekt uzyskuję po przygięciu zadziorka w Ownerach

Na niektórych łowiskach w Europie obowiązuje "kotwice bezzadziorowe lub z trawle usuniętym zadziorem". Szukam bezzdziorow, albowiem obawiam się, ze spiłowanie moze osłabić kotwice. Nawiasem mowiąc rozglądając sie w necie znalzlem niepochlebne opinie o VMC barbless

U.



#83 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2013 - 23:45

mi po prostu OWNER'Y z przygiętym zadziorem świetnie się spisują, zadzior fabryczny jest bardzo "cienki" i po przygięciu groty wyglądają tak samo jak te VMC


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 styczeń 2013 - 23:45


#84 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:59

mi po prostu OWNER'Y z przygiętym zadziorem świetnie się spisują, zadzior fabryczny jest bardzo "cienki" i po przygięciu groty wyglądają tak samo jak te VMC

mogą się spisywać tego nikt nie neguje,  na kilku łowiskach za granicą takie "dogięcie" nie jest uznawane i można się liczyć z dotkliwymi karami



#85 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:09

no to faktycznie, ale wg mnie te VMC też ktoś mógłby zakwestionować ;)

poszukaj w ofercie Gran, Vanhook lub Gamakatsu JDM np.

 

http://www.ebay.com/...s-/370634657469

https://redrockstore...ion=show_detail


Użytkownik bazyloss edytował ten post 21 styczeń 2013 - 20:22


#86 OFFLINE   iksmen

iksmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:16

W 2012 roku Jaxson miał w swojej ofercie Ownery bez zadziorów. Była to krótka seria rozmiarów chyba od 12 do 8, może w tym roku też będą mieli je w katalogu.



#87 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:13

Nie wiem czy były taki duże ale Owner robi bezzadziory, w Zamościu są w wędkarskim jednak w takich rozmiarach by można było zbroić woblery pstrągowe.10 12 14. W sumię to nie spotkałem innych rozmiarów ale może większe są mało popularne.Od kilku lat zaginam groty i jakoś nie zauważyłem by z tego powodu pękały, jeśli już to jak źle się złapie cążkami  w czasie doginania wtedy potrafią pęknąć,ale to bardzo rzadko się zdarza.



#88 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:43

Panowie - odświeżam.  Z ciekawości jak to u Was teraz wygląda? C&R coraz bardziej popularne, większość znanych wędkarzy, youtuberów i nas wypuszcza swoje zdobycze, a mimo wszystko na filmach, zdjęciach, czy w gazetach wędkarskich rzadko widzi się stosowanie haków bezzadziorowych. 

Przyznam, że w tamtym roku po kilku zbyt zachłannych szczupakach miałem niekiedy problem z szybkim odhaczeniem i w przypływie chwili pozaginałem wszystkie zadziory w hakach i kotwicach przynęt. Przyginam do dzisiaj i już zostanę na bezzadziorowych. Bałem się, że ryby będą spadać, że będzie dyskomfort. Nie widzę różnicy w spadach (na hakach z zadziorami spadło mi w tamtym roku sporo szczupaków) - na bezzadziorach wyholowałem dwa największe w tym sezonie. Wyhaczanie bezproblemowe, ryba (moim zdaniem) w dużo lepszym stanie fizycznym trafia do wody.

 

Pozdrawiam


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 14 styczeń 2016 - 20:44


#89 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:56

Panowie - odświeżam.  Z ciekawości jak to u Was teraz wygląda? C&R coraz bardziej popularne, większość znanych wędkarzy, youtuberów i nas wypuszcza swoje zdobycze, a mimo wszystko na filmach, zdjęciach, czy w gazetach wędkarskich rzadko widzi się stosowanie haków bezzadziorowych. 

Przyznam, że w tamtym roku po kilku zbyt zachłannych szczupakach miałem niekiedy problem z szybkim odhaczeniem i w przypływie chwili pozaginałem wszystkie zadziory w hakach i kotwicach przynęt. Przyginam do dzisiaj i już zostanę na bezzadziorowych. Bałem się, że ryby będą spadać, że będzie dyskomfort. Nie widzę różnicy w spadach (na hakach z zadziorami spadło mi w tamtym roku sporo szczupaków) - na bezzadziorach wyholowałem dwa największe w tym sezonie. Wyhaczanie bezproblemowe, ryba (moim zdaniem) w dużo lepszym stanie fizycznym trafia do wody.

 

Pozdrawiam

Interesująca opinia. Ja na razie mam haki pozaginane w niewielu przynętach. Ale podczas tegorocznej wyprawy do Szwecji postaram się łowić bez zadziorów.



#90 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:11

Daj znać jakie były rezultaty. Pozdrawiam.



#91 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:04

 Z ciekawości jak to u Was teraz wygląda? C&R coraz bardziej popularne, większość znanych wędkarzy, youtuberów i nas wypuszcza swoje zdobycze, a mimo wszystko na filmach, zdjęciach, czy w gazetach wędkarskich rzadko widzi się stosowanie haków bezzadziorowych. 

 

 

A bo to tyż takie to C&R ... "popularne" ... ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski


  • Zdzisław Czekała lubi to

#92 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 15 styczeń 2016 - 12:24

Panowie - odświeżam.  Z ciekawości jak to u Was teraz wygląda? C&R coraz bardziej popularne, większość znanych wędkarzy, youtuberów i nas wypuszcza swoje zdobycze, a mimo wszystko na filmach, zdjęciach, czy w gazetach wędkarskich rzadko widzi się stosowanie haków bezzadziorowych. 

 

Bo bez zadziorowych kotwic,haków nie ma w sklepach. Od tego roku firma Expert wprowadza haczyki (Gamakatsu)do przynęt sztucznych.Wersje chyba są dwie,zadzior i bez zadzior.Ja wykorzystam je do swoich kleniówek(smużaków), pstrągówek,także komercyjnych,ale na początku sukcesu nie wróżę.Może filmiki pomogą.



#93 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 15 styczeń 2016 - 13:30

Pozaginać lub spiłować! Ryby odhacza się bez użycia siły. Nie szarpiesz, nie wyrywasz, zaś z palca lub dupy wychodzi lekko. Z zadziorem normalnie SIARA nad wodą się pokazywać!
Nie wiem tylko jednego: dlaczego są droższe od tradycyjnych ?

#94 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:05

Pozaginać lub spiłować! Ryby odhacza się bez użycia siły. Nie szarpiesz, nie wyrywasz, zaś z palca lub dupy wychodzi lekko. Z zadziorem normalnie SIARA nad wodą się pokazywać!
Nie wiem tylko jednego: dlaczego są droższe od tradycyjnych ?

Od ilu lat tak łowisz? Hol musi być pewnie inny. Bez dawania luzu. 



#95 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:22



Hol musi być pewnie inny. Bez dawania luzu.

A mając "zadziorowce" można dawać luz? ;)
  • Hunter_pike lubi to

#96 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:11

A bo to tyż takie to C&R ... "popularne" ... ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski

Popularne, popularne...;) Miejmy nadzieję, że z czasem stanie się nie tyle popularne, co logiczne, oczywiste i ogólnie stosowane. Skoro większości z nas zależy na samym łowieniu i na tym, by ryby wracały w dobrej kondycji do wody to chyba z czasem bezzadziory zagoszczą w ofertach większości firm - póki co potwierdzam, że w żadnym wędkarskim jeszcze nie widziałem. Można przygiąć kombinerkami, albo spiłować pilnikiem, czy multiszlifierką. 

Luzu oczywiście nie dajemy;) 



#97 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:03

Ja przy łapaniu boleni doginam kombinerkami groty kotwic..zminimalizowałem w ten sposób ilość spadających ryb zaraz po braniu z długich dystansów..ale w tym roku zacznę pozbywać się grotów poprzez piłowanie ich pilnikiem albo szlifierką..pozdro.



#98 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:24

Tak?

4140071_031.JPG



#99 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:39

Tak?

4140071_031.JPG

Myślałem o zwykłym pilniku ale chyba skorzystam z Twojego sposobu bo wydaje się dużo szybszy ;) pozdro.


  • popper lubi to

#100 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 styczeń 2016 - 07:55

Od ilu lat tak łowisz? Hol musi być pewnie inny. Bez dawania luzu. 

 

Łowię na hakach i kotwicach bez zadziorów, usuwam je sam i mimo dawania luzów spadów nie mam, grot nie zabezpiecza wcale przed tym że hak czy kotwica się wyhaczy z pyska ryby, jak mam ochotę na gorzałkę to jedziemy na komercję raz w roku z kolegą,  tam obowiązek jest używania bezzadzirówek i karpie też takich haków nie wypluwają mimo dawania im luzu a co dopiero mówić że drapieżnik miałby wypluć kotwice czy hak bez grotu. Zastosuj a sam się przekonasz i przestaniesz używać kotwic i haków z zadziorami,(mało tego bez zadziorów masz mniej pustych brań, czyt. niezaciętych) - z korzyścią dla ryb oczywiście. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych