Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki fluorocarbon na sandacza?

ogłoszenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 08 październik 2020 - 13:22

Jaka grubość fluorocarbonu polecacie na sandacza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2054 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 13:47

FC dobierasz glownie do warunkow panujacych na lowisku. Sa jakies muszle, ostre kamienie, Korzenie itd. Siegasz nawet po 0,40. Ja lowie srednio na 0.30 - 0.35. Jako ze FC lamie inaczej swiatlo jest duzo mniej widoczny jak zylka a tymbardziej Plecionka wiec nie ma co sie szczypac. Dla przykladu dodam ze w okoniowym UL uzywam FC 0,20.

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#3 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 08 październik 2020 - 15:20

Przeważnie na zaporówkach czy jeziorach 0,30-0,45mm.
Jeśli podgryzają szupaczki to czasami 0,70mm.
Ostatnio na Odrze przy cięższym zestawie z większymi gumami miałem 1,2mm i nie przeszkadzało to sandaczom.
  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 październik 2020 - 18:27

Ja tez na zaporowkach stosuje 0,3-04
  • Predatorhunter lubi to

#5 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 08 październik 2020 - 20:20

Czysta zaporówka 0,4  ale jak szczupaki są aktywne, to wolę łowić na 0,7


  • Predatorhunter lubi to

#6 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 październik 2020 - 20:52

Jeżeli nie ma zaczepów, a szczupak występuje sporadycznie, nie ma sensu stosować fluorocarbonu (stalki) w ogóle. Ja na Turawie ze względu na szczupaka, korzenie i brak podbieraka na łódce stosuję 0,8. Po pierwsze 0,8 całkowicie zabezpiecza przed szczupakiem, po drugie do zaczepów stosuję odczepiacz "grom" i tutaj zastosowanie cieńszego fluorocarbonu przy trudnych zaczepach grozi ocięciem przyponu przez odczepiacz, po trzecie w celu lądowania ryby chwytam za przypon co zabezpiecza palce przed przecięciem. Jeżeli ktoś sądzi, ze zastosowanie cienkiego fluorocarbonu zwiększy ilość brań, to błądzi.



#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2054 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 21:14

Jeżeli nie ma zaczepów, a szczupak występuje sporadycznie, nie ma sensu stosować fluorocarbonu (stalki) w ogóle. Ja na Turawie ze względu na szczupaka, korzenie i brak podbieraka na łódce stosuję 0,8. Po pierwsze 0,8 całkowicie zabezpiecza przed szczupakiem, po drugie do zaczepów stosuję odczepiacz "grom" i tutaj zastosowanie cieńszego fluorocarbonu przy trudnych zaczepach grozi ocięciem przyponu przez odczepiacz, po trzecie w celu lądowania ryby chwytam za przypon co zabezpiecza palce przed przecięciem. Jeżeli ktoś sądzi, ze zastosowanie cienkiego fluorocarbonu zwiększy ilość brań, to błądzi.

Szanuje zdanie kazdego w tym takze twoje ale piszac ze ktos bladzi uzywajac FC liczac na wiecej bran troche przesadziles lowie od lat z FC i nie dlatego ze chce miec tylko wiecej bran ale z innych logicznych wzgledow. Kazdy ma tam jakies swoje doswiadczenia i swoje zdanie. W mysl niemieckiego przyslowia " kto lowi, ma racje"

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#8 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 październik 2020 - 21:19

Oczywiście, a moje zdanie jest takie że przy łowieniu sandaczy na przypon można zastosować szprychę rowerową lub elektrodę spawalniczą  i nie będzie to miało wpływu na ilość brań.


  • Predatorhunter i Jankaraś lubią to

#9 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2054 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 21:25

Oczywiście, a moje zdanie jest takie że przy łowieniu sandaczy na przypon można zastosować szprychę rowerową lub elektrodę spawalniczą i nie będzie to miało wpływu na ilość brań.

Jestes tego pewien? Ze tak bedzie na kazdym lowisku? Na jakich zbiornikach lowisz te sandacze oprocz turawy i zapytam sie niesmialo ile ich w roku lowisz? Jaki z tego odsetek sa to ryby powiedzmy 75+? Bo mimo ze na sandacze przeznaczam 3 miesiace w roku to mam naprawde inne doswiadczenia ale roznorodnosc zbiornikow jest dosc spora.

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk
  • luk_gda lubi to

#10 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 październik 2020 - 21:36

Jestem w 100% pewien. Swoją wiedzę odziedziczyłem po moich sandaczowych mentorach. Być może nie mam aż tak wielkiego doświadczenia bo oprócz odry, opolskich zaporówek, Soliny i kilku niemieckich zaporówek oraz Szwecj nie udało mi się więcej zwiedzić jednak stwierdzam z całą pewnością, że we wszystkich tych wodach sandacz zachowywał się tak samo


  • Predatorhunter lubi to

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2054 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 21:40

Jestem w 100% pewien. Swoją wiedzę odziedziczyłem po moich sandaczowych mentorach. Być może nie mam aż tak wielkiego doświadczenia bo oprócz odry, opolskich zaporówek, Soliny i kilku niemieckich zaporówek oraz Szwecj nie udało mi się więcej zwiedzić jednak stwierdzam z całą pewnością, że we wszystkich tych wodach sandacz zachowywał się tak samo

No i super ze w to wierzysz i masz takie zdanie. Wypadalo by tylko napisac moim zdaniem, z mojego doswiadczenia wynika, a nie pisac stwierdzenia ktore ludzi o odmiennym zdaniu czy doswiadczeniach kwituja jako conajmniej glupkow i naiwniakow Ja mam odmienne zdanie i doswiadczenia z podobnych zbiornikow. Zdecydowanie wiecej lowie okoni ale to nie o tym watek

Zdr

Gesendet von meinem H9436 mit Tapatalk

#12 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 październik 2020 - 21:47

Zapewne należało tak napisać. No cóż zbłądziłem. Siadam, padam pasuję. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Pozostaję przy swoim zdaniu aczkolwiek jeżeli chodzi o okonia to zupełnie inna para kaloszy.


  • Predatorhunter lubi to

#13 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2020 - 23:30

'..Po pierwsze 0,8 całkowicie zabezpiecza przed szczupakiem..'

 

Jeśli świadomie mamy łowić sandacze to te 0,4 uważam za max, 0.8 tylko nam niepotrzebnie usztywnia zestaw a w 100% i tak nie chroni przed szczupakiem. Ze stwierdzeniem 'całkowicie zabezpiecza' byłbym bardziej ostrożny.

 

'.. szprychę rowerową lub elektrodę spawalniczą  i nie będzie to miało wpływu na ilość brań.'

 

Na prezentację przynęty na pewno ma, może za dużo łowiłeś w Szwecji. Też bardzo często łowię w Skandynawii i za każdym razem kiedy wracam do Polski to muszę zestaw 3x odchudzić żeby łowić te same ryby docelowe, czy to okonie czy sandacze, szczupaki to trochę inna bajka ;)

 

To oczywiście tylko moim zdaniem i każdy niech łowi jak mu wygodnie :)


  • Predatorhunter, K.Kalisz i delux64 lubią to

#14 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 październik 2020 - 09:09

Ja stosuję  0,35 - 0,45 , ale łowię głównie na zaporówkach - jeśli ma to jakieś znaczenie.



#15 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 11 październik 2020 - 21:16

0,40 jest ok.

#16 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów

Napisano 12 październik 2020 - 08:33

A możecie podać sprawdzonych producentów ?



#17 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Marcin

Napisano 12 październik 2020 - 09:22

Ja używam FLUOROCARBON SUFIX SUPER 21, a średnicę dobieram do aktywności szczupaków ;)



#18 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 październik 2020 - 10:05

Powiem tak: przez 2 sezony byłem dużym zwolennikiem używania fluorocarbonu. Stosowałem go zawsze bez względu na to na jaką rybę się nastawiałem (oczywiście dobierałem odpowiednio średnicę).

Żadna ryba mi nie spadła poprzez odcięcie. 1 raz miałem tak, że fluo 0.6 wyglądał jak choinka po walce z 65cm pajkiem - fluo urwał się w momencie kiedy ryba była już w podbieraku. To doświadczenie + to, że w 70% po każdym ataku pajka byłem zmuszony wymieniać przypon, spowodowało, że zacząłem się rozglądać za innym materiałem.

I tak trafiłem na Savage Gear Raw49 - linka tak giętka jak fluorocarbon ale do tej pory nie wykazuje żadnych oznak zużycia - a rybek już trochę wyjechało,.

Stosuję średnicę bodaj 0,3 i nie przeszkadza to okonion, szczupakom i sandaczom.

Szczerze polecam - jedyny minus ? Cena za 10m ~50pln


Użytkownik scOOtt edytował ten post 12 październik 2020 - 10:06


#19 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 12 październik 2020 - 14:45

Powiem tak: przez 2 sezony byłem dużym zwolennikiem używania fluorocarbonu. Stosowałem go zawsze bez względu na to na jaką rybę się nastawiałem (oczywiście dobierałem odpowiednio średnicę).
Żadna ryba mi nie spadła poprzez odcięcie. 1 raz miałem tak, że fluo 0.6 wyglądał jak choinka po walce z 65cm pajkiem - fluo urwał się w momencie kiedy ryba była już w podbieraku. To doświadczenie + to, że w 70% po każdym ataku pajka byłem zmuszony wymieniać przypon, spowodowało, że zacząłem się rozglądać za innym materiałem.
I tak trafiłem na Savage Gear Raw49 - linka tak giętka jak fluorocarbon ale do tej pory nie wykazuje żadnych oznak zużycia - a rybek już trochę wyjechało,.
Stosuję średnicę bodaj 0,3 i nie przeszkadza to okonion, szczupakom i sandaczom.
Szczerze polecam - jedyny minus ? Cena za 10m ~50pln


A wiążesz to czy na tulejki?

#20 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 12 październik 2020 - 17:00

Ja używam do dozbrojek i zaciskam na tulejkach, ale jest to na tyle miękki materiał że spokojnie można wiązać.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych