Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 czerwiec 2012 - 15:32

Ostatnio pojawiły się nowe przelotki FUJI System KR w dość dziwnych ramkach .Jest to połączenie starych K oraz prastarych Y, te nowe KR są wymyślone specjalnie do New Concept System Guide. Sądząc po wymiarach znajdą zastosowanie do kijów klasy UL L Med/L, Nowe KR System są lżejsze od K, trochę wyższe i smuklejsze za to z mniejszym pierścieniem. KLSG-H przeznaczone są do stożka , oraz KBSG specjalnie spłaszczone o średnicy pierścienia 2,5mm i 2 mm nadają się do tunelu jako prowadzące linkę. Producent twierdzi że cechą wyróżniające nowy typ KR jest wyższa o 10% wytrzymałość od porównywalnych przelotek tej klasy , oraz przez specjalne wtłoczone pierścienia zabezpieczone dodatkowo odpowiednio pracującym klejem sprawiły że nie straszne tej przelotce są węzły, wiązania przyponów, karabińczyki i agrafki . Przelotki dedykowane są szczególnie do sznurów plecionych a zbudowano je zarówno na pierścieniach SIC jak i Alconite i wyglądają tak :

Czy ktoś już zbroił kijaszka w takie przelotki ?
Czy macie jakieś propozycje (numerówka)jak uzbroić bardzo lekki kijaszek na takich przelotkach ?Jak dobrać przelotki w stożku ?
Bardzo problematyczne będzie przejście ze stożka w tunel bo przelotka KL-H ma sporą wysokość i pozostaje sprawa jaką zastosować przelotkę topową . Ciekawy jestem waszych opinii.
Opracowaniem wagowym zajmie się z pewnością niezawodny pan Ireneusz Matuszewski lub Moderator Friko

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 19:09

Hmmmm, jestem zupełnym dyletantem w sprawach rodbuildingu, ale zastanawiam się, czy zamiast tych przelotek nie można by użyć PacBay Minima M, wydają mi się dość podobne i tak:

NO----H-------H1------L-------L1
8 ----23.2----14.5----19.4----10.7
10----27.0----17.5----26.5----11.5
12----32.5----21.5----29.0----13.0
16----39.5----24.5----37.0----15.0
20----47.0----28.5----39.5----18.0
25----55.0----32.5----41.0----21.5




#3 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 wrzesień 2012 - 21:11

Można oczywiście użyć przelotek PacBay Minima, była już o tym mowa w innym wątku, są wagowo i cenowo porównywalne i to by było na tyle tych porównań, radzę obejrzeć spokojnie filmy porównujące przelotki typu V a więc Minima ,przelorki typu Y i nowe KR a wszystko się obrazowo wyjaśni .Walory rzutowe ,antysplątaniowe,sprawy tarcia przy rzutach ,sprawy poprawnej pracy ,możliwość zastosowania rozmiaru 4-4,5 aby zwiększyć ciętość i szybkość słowem prawie wszystkie aspekty zostały wyjaśnione. Chociaż osobiście sądzę że sprawa plątania się żyłki przy silnym wietrze jest mocno dęta i jest to zabieg bardziej marketingowy nie można jej wykluczyć .Sprawa praktyczna i potwierdzona to nowe KR mają świetne walory rzutowe i przynęty latają na duże odległości. Znalazłem sporo pełnych zachwytu opinii i już myślę nad przezbrojeniem lekkiego kija klasy L w te przelotki i o rezultatach poinformuję.
Filmy:
u
HTWs&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=MJ30oHTVTjs&feature=relmf

#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 21:36

Dobre filmy, gdyby ktoś miał wątpliwości dlaczego kije castingowe są tak efektywne rzutowo :mellow: . Co, do nowej starej koncepcji, to jak zwykle Fuji zawodowo czuje trend i kreuje konsumpcję.

#5 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 wrzesień 2012 - 01:27

Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt a mianowicie porównywalne zbrojenie tych samych blanków klasy L i UL w przelotki KR będzie na pewno lżejsze niż w przelotki V (PacBay)lub też Y bo inna będzie numerówkaa więc np: kijaszek klasy L w PacBay będzie wyglądał tak : 20 ,12, 8 V 6L,5L,2X4L+top 4 a kij klasy UL tak w przelotki Y : Y20, Y10, L7 ,6,5, 2x4 i tiptop4 a uzbrojony w KR klasy L tak : 20 H,10H,5,5H potem 4KB i3xKT i tiptop4 a przy kiju klasy UL 16,8,5,5 KLH potem4KB 3x4KT i 4 tiptop.Tak szybkiego zejścia z numerówką nie da się zastosować zbrojąc kij klasycznie przelotkami V (PacBay) jak i przelotkami Y, więc uzbrojony w nowe przelotki KR będzie uzbrojony lżej.O ile walczymy o każdy gram zbędnego obciążenia nie można tego nie zauważyć.

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2012 - 07:48


Dobre filmy


Trzeba przyznać że od czasów Godzilli Japońce bardzo poprawili efekty sepecjalne :mellow:
  • eRKa lubi to

#7 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 24 wrzesień 2012 - 22:00


Witam proponuję wrócić do postu @apioo i przeczytać raz jeszcze.
Mowa jest tam o przelotkach PacBay typ M, a nie V.
Moim zdaniem to trochę zmienia postać rzeczy Możliwe jest wtedy takie ostre zejście jak przy Fuji KR.
Pozdrawiam
  • Jedras65 lubi to

#8 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 22:03

Dokładnie o to mi chodziło :D

Załączone pliki



#9 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 październik 2012 - 02:20

PacBay w ramkach M to bardzo interesująca propozycja i alternatywa dla przelotek Fuji KR. tylko jednak Fuji dopracowało swój system i oprócz przelotek w stożku KLSG-H (SIC)do których można porównać przelotki PacBay w ramce M jest też specjalna przelotka do Chokera KBSG (gdzie linka przechodząc ze stożka w tunel układając się przy blanku tworzy znaczny kąt) wyróżniająca się tym że przy bardzo małej średnicy pierścienia (rozmiar 4-4,5) ma potężną stopkę absorbującą spore siły, bo linka tworząc kąt rozwarty właśnie w tym miejscu siły te generuje , dalej zbroimy kij w przelotki "tunelu" KTSG ,bardzo lekkie i ze specjalną ramką antysplątaniową ,całość kończymy Fuji SIC LGST o wymiarze 4 4,5 i pasującej tubie 1,6 do 2,4 mm średnicy (malutki pierścień spora tuba) a więc jest to bardzo dobrze zaprojektowany SYSTEM i tylko taki możemy porównywać. Nie wiem jak ma się sprawa z PacBay bo się tym specjalnie nie interesowałem (stawiam zdecydowanie na Fuji) ale przezbroiłem już swój pierwszy kijek w system RK i jestem bardzo zadowolony. Powiem tylko że punkt wyważenia znajduje teraz teraz na przednim pierścieniu uchwytu kołowrotka ( dawniej był przesunięty jakieś 10 cm dalej do przodu w kierunku szczytu, bo komplet przelotek waży tylko około 7 gram ) a osiągi rzutowe są rewelacyjne .Jeżeli opiszesz podobny system w PacBay to będzie można porównać te dwa systemy. :D

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 06 październik 2012 - 03:10


#10 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2012 - 09:34

Jaki kij przezbrajałeś? M-ki powinny być w przyszłym tygodniu, może mam w archiwum podobny blank.

#11 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 październik 2012 - 11:40

Przerabiałem kijek CMW Drop Shot długości 6,3FT(około 190cm), takiego blanku nie dostaniesz w Polsce ,kijek leciutki dynamiczny do dropa z łódki jak i łowienia wertikalnego, albo na sandacza lub okonia "na ciężko" główkami do maksimum 25 gram (blank waży około 30 gram)dolne c.w to jakieś 7 gr. Zbroi się go tak aby uzyskać idealny stożek na przelotkach 25H,12H,5,5H potem choker 4,5 KB i reszta która zostanie dzielisz na odcinki około 10 cm x 3(może być leciutka progresja np zaczynasz od szczytu 9 cm potem 10 itp kończysz na około 11 cm bo aby uzyskać idealny stożek choker jest oddalony od 5,5H jakieś 12 cm 5,5H 18 cm od 12H i 12H 26cm od 25H ale to przy moim blanku i takiej długości stożka .Przy innym blanku(inna zbieżność i innej długości stożka odległości będą inne).Swoją drogą spacing to fajna zabawa. Wspomniany kijek przy klasycznym Fuji NC był zbrojony na 5 przelotkach (Y25,12Y8YL.6L,5,5L oraz 5,5 tiptop a teraz jest 25H,12H,5,5H 4,5KB,3x4,5 KT a więc przybyły dwie przelotki a mimo to zyskał na dynamice ,lekkości ,oraz jest lepiej wyważony,poprawiły się znacznie odległości rzutu, słowem jest to bardzo wyczuwalne i zauważalne przez wędkarza , dlatego sądzę że będzie sporo kolegów którzy zdecydują się przezbroić swoje UL i L. Ważna sprawa przy zbrojeniu w KR to to że stożek musi być idealny bez żadnych "siodełek" lub "skoczni narciarskich" jak miało to miejsce przy starych przelotkach Y ,wtedy funkcjonuje idealnie.

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 06 październik 2012 - 11:54


#12 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 październik 2012 - 12:39

Tak jak pisałem nie znam się, stąd nurtujące mnie pytania, czy faktycznie będzie taka różnica gdyby uzbroić w PB....25M, 12M, 5M i resztę w minimy 5F?

#13 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 październik 2012 - 13:52

Uzbrój , zobacz , przetestuj ,powinno funkcjonować w kijkach klasy UL i L Trochę bałbym się tak uzbroić kijek klasy LM lub M jednak w systemie z Fuji RK nie ma z tym problemu bo jak już pisałem przelotka Chokera ma relatywnie potężną stopkę która absorbuje siły wynikające z załamania plecionki.Widziałem w necie kij do 60 gram c.w ! właśnie uzbrojony w system KR i wykonawca kija (jakiś Włoch) sobie chwali takie uzbrojenie aczkolwiek narzeka że kij stał się "przeciążony w drugą stronę" :).Dziś spędziłem parę godzinek na wodzie testując mój "nowy" kijek ubrany w komplet KR i jestem zachwycony.Zasięg rzutu nieporównywalny i kij stał się szybki jak rakieta i jeżeli nic szczególnego się nie wydarzy to nie widzę żadnych przeciwwskazań aby nową sandaczówkę właśnie tak uzbroić , podzielić rękojeść i nawet przesunąć trochę uchwyt kołowrotka w stronę reargipu np 34-36cm od środka stopki do końca blanku a kij będzie bardziej lekki poręczniejszy i dobrze wyważony słowem ten system to naprawdę nowa jakość w dziedzinie budowy kijaszków ,może nie rewolucja ale spory postęp. Na pewno trzeba empirycznie wyznaczyć granicę stosowania takich przelotek do siły blanku . Fuji określa siłę blanku w przelotkach RK na 12 lb na stożku 25 ,12 5,5 potem 4,5 to można spokojnie "dołożyć" jeszcze z pięć lb do siły blanku ,bo każdy producent raczej zaniża wartości graniczne aby kłopotów było mniej :) Nie zaszkodzi popróbować

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 07 październik 2012 - 14:29


#14 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 24 październik 2012 - 20:49

Witajcie
mrWhite7 wejdź proszę na stronę PacBay i w katalogu str. 27 i 29 znajdziesz praktycznie to samo czym się zachwycasz w Fuji KR.
Są tam mikro przelotki typ F-W i FX-W, które m.in. mają spełniać taką rolę jak Fuji KB.
Do wyboru masz przelotki MINIMA jak i ze spiekiem cyrkonowym. Uzupełnieniem są dedykowane mikro topy w tych samych standardach.
Osobiście nie stosowałem jeszcze systemu KR, ale do zbrojenia blanków muchowych do spina stosowałem zestawy przelotek PacBay MINIMA4 typ M uzupełnione na końcu F-W 4 i do tego top FM 4. Układ przelotek był czyś pośrednim pomiędzy NC, a KR wg FUJI.
Zależało mi najbardziej na odzyskaniu dynamiki blanku muchowego w uzbrojeniu spinningowym.
Pozdrawiam

Użytkownik Darc edytował ten post 24 październik 2012 - 20:51


#15 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 październik 2012 - 21:08

W ramach wyścigu o uszczęśliwienie wędkarzy także American Tackle przygotowało nowy , rewolucyjny, innowacyjny itd system z przelotkami mikrowave. Jak celownik w starym samolocie, ale fotki jak to pięknie linkę prostuje też są. Teraz kolej na kilku panów z bardziej egzotycznych krajów z takim sporym murem.
A mnie się jakoś przypomina że oprócz rzucania trzeba później to rzucone zwinąć z powrotem aby sobie ponownie rzucić. Bo w naszym wydaniu zdaje się jest to sport biegowo rzutowy. I jak tak sobie zwijam to lineczka chodząca pod sporym kątem po przelotce wejściowej o mikro średnicy jakoś mnie wkurza. Stąd moje preferencje do bardziej tradycyjnego zbrojenia.

#16 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 październik 2012 - 14:09

Dobrze że zwróciłeś uwagę na ten aspekt sprawy , nikt tak naprawdę go nie poruszał. Zbrojenie w KR dedykowane jest do kijów klasy L i ML a więc przynęty lekkie i obciążenia też nie są jakieś szczególnie duże. Stosując pierścienie Alconite myślę że wystarczą do końca żywota wędki a twardszy rodzaj SIC obsłuży z pewnością kilka sztuk blanków,które mogą "się skończyć" ale problem trzeba monitorować i przyglądać się . Przyznam się szczerze że twój argument na razie mnie nie przekonał, ale trzeba wziąć taką ewentualność pod uwagę i jeżeli okaże się że miałeś rację będę pierwszy który przyzna ci rację.
Pozdro

#17 ONLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 02 listopad 2012 - 00:32

... Powiem tylko że punkt wyważenia znajduje teraz teraz na przednim pierścieniu uchwytu kołowrotka ( dawniej był przesunięty jakieś 10 cm dalej do przodu w kierunku szczytu, bo komplet przelotek waży tylko około 7 gram ) a osiągi rzutowe są rewelacyjne ...


Mógłbyś napisać jakiej średnicy żyłkę lub jaką plecionkę stosowałeś w czasie testów?

Zastanawiam się czy ta koncepcja sprawdzi się np. dla żyłek o średnicach 0,23-0,25 (8-10lb). Czy przy przelotkach wielkości 4,5 nie będzie efektu "dławienia" i za razem zmniejszenia dystansu rzutu?

#18 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 listopad 2012 - 04:00

Niestety nie stosuję już żyłek tylko sznurek do cięższego spinna a na kołowrotkach "okoniowych" mam nawiniętą Spiderwire 6lb .Kupiłem ją "na szybko" bo była taka potrzeba do dropa i muszę przyznać że spełniła pokładane nadzieje.Kijkiem nie spinningowałem tylko "dropshotowałem", pewnie do spinningowania założę żyłkę i to też maksymalnie 0,16mm, ale na plecionce rzuty były mega dalekie. Trochę dziwi tak ogromny kaliber 0,23-0,25 (8-10lb) który chcesz zastosować , niestety nie mogę pomóc bo nawet nie posiadam takich żyłek do spinningowania tym bardziej do takiego kalibru żyłek raczej potrzebny jest ciężki kij więc przelotki KR raczej nie wchodzą w grę.
  • bartkano lubi to

#19 ONLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 02 listopad 2012 - 09:10

Dzięki za info. Co do żyłki - taką stosuję pod pstrągi. Myślałem o uzbrojeniu jednej wędki w przelotki wg tej koncepcji.

#20 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 listopad 2012 - 20:00

Co stoi na przeszkodzie ? Jeżeli tak mocno łowisz to stożek 25H,12H,5,5H oraz 4,5KB a teszta 4,5 KT szczyt 4,5 LG w sicach i sprawa załatwiona.

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 listopad 2012 - 20:00






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych