Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:50

Oczywiście że mogę :)  kij 25 lb uzbroiłem w: 25H,12,H, 8M ,7 L ,6 kT, i reszta 4x 4,4 KT , + 4,5 LG , kij 17 lb uzbroiłem w : 25H,12,H,7M,6L ,5,5KT oraz 4x4,5 KT i szczyt 4,5 LG .Funkcjonuje idealnie . Kij 17 lb ma troszkę krótszy stożek więc startowa jest minimalnie bardziej przesunięta w kierunku szczytu  (70 cm od stopki) w kiju 25 lb odległoś ta jest na 68 cm .Rękojeści takie same z 36 cm środek stopki do kapsla . Moim zdaniem można się pokusić nawet o ubranie 17 lb w przelotki 4 x 4,0 KT ale akurat miałem spory  zapas 4,5 KT dlatego kij jest ubrany w 4 x 4,5 KT


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 18 grudzień 2014 - 13:54


#322 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 23 listopad 2015 - 19:47

Witam 
Przymierzam się do wymiany przelotek w "wiekowym" zielonym Kongerze World Champion Salmon 2,85 do 60 gram. Uzbrojony jest w dwie pierwsze dwustopkowe potem V do szczytu, opisany na 25 lb z bardzo zbieżnym dolnikiem. 
Parę spiningów już uzbroiłem i zawsze uzyskiwałem zamierzony efekt. Jednak nigdy nie testowałem systemu KR w  tak mocnych wędkach i zastanawiam się jakie startowe przelotki zacząć. Co prawda np "gotowce" XZogi uzbrojone są w same jednostopkowe.
Czy w tym wypadku nie będzie to za delikatne? Może drogą kompromisu zastosować jedną dwustopkową? 


#323 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 listopad 2015 - 20:08

 

Witam 
Przymierzam się do wymiany przelotek w "wiekowym" zielonym Kongerze World Champion Salmon 2,85 do 60 gram. Uzbrojony jest w dwie pierwsze dwustopkowe potem V do szczytu, opisany na 25 lb z bardzo zbieżnym dolnikiem. 
Parę spiningów już uzbroiłem i zawsze uzyskiwałem zamierzony efekt. Jednak nigdy nie testowałem systemu KR w  tak mocnych wędkach i zastanawiam się jakie startowe przelotki zacząć. Co prawda np "gotowce" XZogi uzbrojone są w same jednostopkowe.
Czy w tym wypadku nie będzie to za delikatne? Może drogą kompromisu zastosować jedną dwustopkową? 

 

Od tego roku Fuji pomyślała o systemie KR w kijach powyżej 20 lb a nawet powyżej 35 lb :) Co prawda na razie możliwości są ograniczone bo nowe przelotki są tylko z pierścionkami Torzzite i zwą się RV ,czyli reverse co oznacza że montuje się je odwrotnie ograniczając obijanie sznura o ramki do minimum .Twój Konger ma moc lekko ponad 25 lb więc taki zestaw na Torzitte wyglądałby tak : 25 H RV a potem to już znane przelotki z wcześniejszego KR czyli 12 H , 8 M ,7L i tunel na 6stkach + szczyt można pokusić się co nową KG z pierścieniem F (trochę inny profil od wcześniejszych T ) ale wtedy set przelotek przewyższy znacznie wartość kija :) więc polecam ci bardziej ekonomiczny set mieszany na KW  oraz KT i wtedy taki set wyglądałby tak 25 KW , 16 KW , 10 KT ,7 KT, oraz 5x 6KT szczyt 6 MN .Zbroiłem tak legendarne sumówki Skyblade Adrenaline (c.w do 90 g około 30lb) i wytrzymywały sumy z Elbro .Wróciły szczęśliwie do domu bez ryski na lakierze :)  oczywiście na rozkładzie z paroma sumami ponad 150 cm a więc z czystym sumieniem polecam takie zbrojenie .Ja zbroiłem na SiC ale Alconite + SiC na szczycie dadzą sobie radę. Możesz otworzyć też 25 KW i dać zamiast 16 KW jednostopkową 16 KL i dalej bez zmian i kij do 25 lb da sobie doskonale radę .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 listopad 2015 - 20:11


#324 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 listopad 2015 - 20:16

Panowie, mam szybkie pytanko, zbroił ktoś kijek 3,20 w systemie KR takie 8-10LB, jaki set koledzy proponują, i ile KT na nim zamontować.

Pozdrawiam

Zrób szybki stożek 16H ,8 H ,5,5M ,4,5 KB resztę pociągnij na 4,5 KT razem 10 przelotek + Top i będzie TOP :)



#325 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 23 listopad 2015 - 20:29

Dzięki za szybka odpowiedź.

#326 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 23 listopad 2015 - 21:07

Od tego roku Fuji pomyślała o systemie KR w kijach powyżej 20 lb a nawet powyżej 35 lb :) Co prawda na razie możliwości są ograniczone bo nowe przelotki są tylko z pierścionkami Torzzite i zwą się RV ,czyli reverse co oznacza że montuje się je odwrotnie ograniczając obijanie sznura o ramki do minimum .Twój Konger ma moc lekko ponad 25 lb więc taki zestaw na Torzitte wyglądałby tak : 25 H RV a potem to już znane przelotki z wcześniejszego KR czyli 12 H , 8 M ,7L i tunel na 6stkach + szczyt można pokusić się co nową KG z pierścieniem F (trochę inny profil od wcześniejszych T ) ale wtedy set przelotek przewyższy znacznie wartość kija :) więc polecam ci bardziej ekonomiczny set mieszany na KW oraz KT i wtedy taki set wyglądałby tak 25 KW , 16 KW , 10 KT ,7 KT, oraz 5x 6KT szczyt 6 MN .Zbroiłem tak legendarne sumówki Skyblade Adrenaline (c.w do 90 g około 30lb) i wytrzymywały sumy z Elbro .Wróciły szczęśliwie do domu bez ryski na lakierze :) oczywiście na rozkładzie z paroma sumami ponad 150 cm a więc z czystym sumieniem polecam takie zbrojenie .Ja zbroiłem na SiC ale Alconite + SiC na szczycie dadzą sobie radę. Możesz otworzyć też 25 KW i dać zamiast 16 KW jednostopkową 16 KL i dalej bez zmian i kij do 25 lb da sobie doskonale radę .

Po wstepnych przymiarkach nasuwa mi sie pytanie o wielkość pierwszego pierscienia - czy ze względu na możliwość użycia kolowrotkow nawet 6000 i grubszych przelotek nie lepsza bylaby 30?

#327 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 listopad 2015 - 21:19

To zależy czy łowisz żyłkami czy też plecionkami , bo jeżeli tylko plecionkami to 25 jest już za duża a jeżeli sztywnymi bardzo grubymi żyłkami to 25 jest ok ,zapewniam :) Widziałem kije 25 lb otwierane 20stkami i śmigało to na około 100 m .Kiedyś była taka "moda" 30Y i kończąc na 8sekach ale na szczęście odchodzi do lamusa :) Koledzy na Elbro łowili Shimano 5000 oraz 6000  i nie było żadnych problemów


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 listopad 2015 - 21:24


#328 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 23 listopad 2015 - 22:08

No to przełamię się i wystartuję 25. 



#329 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 listopad 2015 - 07:56

Czuję się w obowiązku coś napisać w tym wątku, choć na RB znam się jak wół na gwiazdach, ale to się pewnie zmieni  ;) ....

Pod namową Artura z właściwą sobie ostrożnością :lol:  :lol:  :lol: albo inercją umysłową (do wyboru)  :rolleyes: zacząłem stosować od jakiegoś roku znacznie krótsze stożki w niektórych wędkach i muszę powiedzieć że teraz pcham je wszędzie tam gdzie tylko to rozwiązanie jest uzasadnione  :)

To co mogę powiedzieć o doświadczeniach z uzbrojonymi w ten sposób wędkami 7"-10lb, 7"5'- 12lb a także 9"6-8 i 10lb a wkótce 8"6 17lb to to iż wędki tylko zyskały w stosunku do zbliżonego systemu uzbrojenia ale opartego na innych przelotkach niż KR.

Wykorzystałem niewielką kwotowo (dla mnie niewielką) różnicę cenową i pozbroiłem te kije w Fuji Torzite KR i KT na szczyt i jestem bardzo zadowolony z praktycznych umiejętności tych wędek. O ciężarze nie wspominam, choć to dla wielu ważne.

Dla mnie nie była to nigdy najważniejsza sprawa, jednak połączony efekt bardzo mi, jak to się mówi - leży  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 listopad 2015 - 08:08


#330 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 listopad 2015 - 08:53

Artur, a możesz opisać jak teraz zbrojenie wygląda ? Konkretnie to nie bardzo rozumiem jak ma wyglądać wg. Ciebie krótszy stożek. Krótszy od proponowanego przez Fuji? Możesz podać przykładowy zestaw przelotek ?



#331 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2015 - 09:43

Moim zdaniem przy kijach krótkich (6'-7'6'') stożek mozna zmniejszyć do 3 przelotek (startowa-stabilzacyjna-chocker),jednak przy dłuższych kijach zwłaszcza powyżej 9' stożek ten powinien być dłuższy składający się z 4 a nawet 5 przelotek (kije 10' i więcej).Na długim kiju trudniej ''zgasić'' linkę,może się zdażać ,że przy krótkim stożku na długim kiju,''ustabilizowana'' już linka po wyjściu z chockera,może ponownie wpadać w ''sinusoidę'' (długie rzuty) pod wpływem siły bezwładności.Na krótkim kiju coś takiego nie wystąpi,bo zanim linka będzie miała szansę ponownie się ''rozbujać'' to już bedzie poza ringami przelotek.



#332 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2015 - 09:50

I jeszcze jedno według filmów promujących system KR ,został on głównie stożony,aby wyeliminować pewne mankamenty używania linek fluorokarbonowych,mianowicie większą sztywność i bezwładność w porównaniu do plecionek .

 

 

 


Użytkownik Paavo edytował ten post 24 listopad 2015 - 09:55

  • Tomas81 i trout master lubią to

#333 OFFLINE   boki

boki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Paweł

Napisano 10 luty 2016 - 19:23

To zależy czy łowisz żyłkami czy też plecionkami , bo jeżeli tylko plecionkami to 25 jest już za duża a jeżeli sztywnymi bardzo grubymi żyłkami to 25 jest ok ,zapewniam :) Widziałem kije 25 lb otwierane 20stkami i śmigało to na około 100 m .Kiedyś była taka "moda" 30Y i kończąc na 8sekach ale na szczęście odchodzi do lamusa :) Koledzy na Elbro łowili Shimano 5000 oraz 6000  i nie było żadnych problemów

Witam ,mógł byś mi doradzić w jakie przelotki uzbroić w KR czy KL Alconite, blank 20lb wydaje się nie znacznie delikatniejszy długość 2,75m.



#334 OFFLINE   boki

boki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Paweł

Napisano 10 luty 2016 - 20:15

Witam ,mógł byś mi doradzić w jakie przelotki uzbroić w KR czy KL Alconite, blank 20lb wydaje się nie znacznie delikatniejszy długość 2,75m.

Sprostowanie KR - H czy K - H Alconite.



#335 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 luty 2017 - 08:57

Dopiero teraz zobaczyłem że post ma ponad rok czasu

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 20 luty 2017 - 09:00


#336 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 01 lipiec 2017 - 16:51

Czym się różni przelotka Fuji K-System model FLH o oznaczeniu 5.5L od takiej samej ale z oznaczeniem 5.5M???

Jakieś inne wymiary? Może ktoś podrzucić wymiary jednej i drugiej jeżeli się różnią.

 

Dzięki z góry i pozdrówko. 

A.P.



#337 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 lipiec 2017 - 17:29

Czym się różni przelotka Fuji K-System model FLH o oznaczeniu 5.5L od takiej samej ale z oznaczeniem 5.5M???

Jakieś inne wymiary? Może ktoś podrzucić wymiary jednej i drugiej jeżeli się różnią.

 

Dzięki z góry i pozdrówko. 

A.P.

 

 

Załączony plik  Capture.JPG   21,94 KB   20 Ilość pobrań



#338 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 lipiec 2017 - 10:44

Czyli tylko wysokość i długość stopki.

Jak będę leciał ze stożkiem 16/ 8/ i 5.5H to mam założyć niższą czyli 5.5L?

#339 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2017 - 09:51

Czyli tylko wysokość i długość stopki.

Jak będę leciał ze stożkiem 16/ 8/ i 5.5H to mam założyć niższą czyli 5.5L?

 

Chcesz wedlug Fuji? Bedziesz KB uzywal? Wedka jaka, do czego?


Użytkownik Del Toro edytował ten post 03 lipiec 2017 - 09:52


#340 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2017 - 11:21

No tak. Nie znam innego systemu do KR
Wklejka ok 2.1m, pod cienką plecionkę. C.w. max 15g. Pierwsza w życiu, pod zandera.
Chyba że KR bez sensu?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych