Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Perełka pod klenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 14:45

Witam :D wiem ze bylo juz pare watkow odnosnie wedki na klenia ale nie znalazlem konkretnej dla mnie odpowiedzi.

Jaka wędke polecacie na klenia? (okazyjnie moze trafic sie duza brzana) lowiska to zarowno mala jak i duza rzeka. Przynety glownie woblery i obrotowki (male woblery np.Salmo Tiny jak i wieksze do 6cm) dlugosc cos w granicach 2,60-3,00m , cw. hmm sam nie wiem do 15 gram? > zreszta prosze o porady doswiadczonych wedkarzy. Cenowo raczej nie ma ograniczenia. Czytalem ze Kongery z serii World Champion IRI sa niezle (ktore modele dokladnie polecacie) a moze cos z St Croixow? Avid, Legend?(chce taka perelke na rzeke pod klenia, okazyjnie zeby miec jakies szanse z brzana ale glownie prosze sie kierowac pod klenia)

interesuja mnie konkretne odpowiedzi (tzn konkretne modele i tu bym prosil o opisanie wedziska jaka akcja itp...)

#2 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 czerwiec 2012 - 14:54

Jeśli cenowo nie ma ograniczenia to wal do rodbuilderów i wybieraj, przebieraj... ;)

#3 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 14:57

tylko powiem szczerze ze niebardzo wiem jak sie zabrac do wedki z pracowni wiec ide na latwizne i chcialbym cos seryjnego a jednak wyjatkowego :D



PS chyba ze ktos jest chetny mi pomoc przy doborze wszystkich parametrow wedki bo nawet nie wiem od czego zaczac...

#4 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:32

Na stronie głównej masz linki do pracowni, skontaktuj się z którąś, bardzo fajni ludzie na pewno ci pomogą w wyborze jak określisz dokładnie swoje oczekiwania.

#5 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:33

na poczatek prosze o propozycje seryjnych kijow :D

#6 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:42

na poczatek prosze o propozycje seryjnych kijow :D


Widzisz będzie problem. Na ogół to wygląda tak, że ludzie kupują seryjne kije 'na początek', a później, kiedy wiedzą już co im leży, przesiadają się na kije z pracowni.

I te 'perełki' to są z pracowni właśnie. Głównie dlatego, że jeśli kogoś stać na topowego kija dragona czy kongera to raczej kasę, którą by na niego przeznaczył wyda u rodbuildera.

Był taki temat o kijach z pracowni vs fabryczne, odkop, może się Tobie rozjaśni. Nie wiem ile osób na forum łowi topowymi kijami fabrycznymi i będzie mogło coś podpowiedzieć, myślę, że niewiele...

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:53

Jak chcesz fabryczny kij TOP to rzuc okiem na ta oferte :

http://aspius.pl/

Po prawej stronie menu rozwijalne :

wedki
...

Jak na klenia to wez cos 12 lb. Np Blue Rapid 275cm 5-21gr MedLight.

I bedziesz happy :D

Pozdrawiam

Guzu



#8 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 06 czerwiec 2012 - 16:10

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=338470 &#msg_338470
Nie wiemy, jak wygląda oferowany egzemplarz :unsure: , ale ten blank to moim zdaniem właśnie perełka na klenie z możliwością brzany.

Wspomniany Blue Rapid 12 lb też będzie bardzo dobry, aczkolwiek, zagłębiwszy się w niuanse, raczej na dobre brzany z możliwością klenia
  • donkicha lubi to

#9 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 czerwiec 2012 - 17:56

http://allegro.pl/kij-kleniowo-jaziowy-na-blanku-mhx-st1081- 275-i2385629371.html
Mam kij na takim blanku i polecam.Świetnie się łowi na wobki do 5 -6 cm, małe wirówki, koguciki,małe wachadełka pstrągowe, ogólnie do małych przynęt. Łowię jazie, klenie na 0,16 i pstrągi na 0,22, dobry 50 cm pstrąg na dobrze ustawionym hamulcu wysnuje do 2 metrów żyłki i więcej nie daje rady. Miałem jednego 60 i bardzo fajnie procował, myślę że spokojnie można targać duże ryby.Ktoś dziś wystawił CD podobnej mocy, łapałem na takiego, też by był ekstra ale już sprzedany, trochę lżejszy.

#10 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 czerwiec 2012 - 20:00

A moim zdaniem, nie powinieneś pytać o na co ten kij (w sensie ryb) tylko jaka woda, jakie przynęty i jakie kije co do akcji i ugięcia lubisz.
Przyjęło się wszędzie (i ja tez tak się naciąłem), że na klenia poleca się kije raczej mod/fast z głębszym ugięciem. A ja np. właśnie nie trawię takich kijów. Poza tym, zazwyczaj polecana wędka kleniowa położy się na wobku typu DR w średnim nurcie itd itp.
Przelazłem przez 10lb Batsony RX6, 7 (8 sobie już darowałem), CTS, Lamiglasa CP 9(chyba tylko Phenixa z typ popularniejszych nie miałem w łapach)i mi najbardziej pasował taki jeden Anos (jak idiota sprzedałem go, bo chciałem coś sobie zmienić) i Talon 6+.




#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 czerwiec 2012 - 20:18

Skomplikowany temat. Na odrzańskie brałbym bez wahania http://allegro.pl/wedka-spinning-st-croix-avid-7-3-16-5-8-oz -i2389160353.html
Na wiślane już raczej delikatnie.
Na mniejsze wody ...nie wiem. Sam sięgam po lekki króciak Legend Elite 8 lb
Sporo warunkuje charakter łowiska i tym samym wielkość przynęt.

#12 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 20:20

....


Użytkownik tench77 edytował ten post 22 grudzień 2013 - 20:55


#13 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 22:29

Nie jestem poczatkowym wedkarzem ale nie mialem jeszcze typowego kija pod klenia wiec czytajac Wasze posty mysle ze lepiej bedzie jak na pierwszy swoj kij kleniowy wybiore cos seryjnego i tanszego bo rzeczywiscie moze mi nie podejsc akcja kija typowo pod klenia. Kiedys jeszcze przyjdzie czas na kleniowa perelke z pracowni lub seryjny TOP.

A wiec jaka seryjna wedke polecacie pod klenia ktora pasowala by do mojego opisu z pierwszego postu? Cena 200-400zl
Bardzo spodobaly mi sie te Kongery WC IRI tylko ktory model?
Nie mam mozliwosci pomacac zadnej z tych wedek bo jestem w Angli wiec zdaje sie na Was

PS prosze o cierpliwosc i czekam na Wasze wypowiedzi pozdrawiam

  • pacek222 lubi to

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 23:10

kazdy lowi inaczej i kazdy ma inne preferencje, co dla jednego z nas jest typowe pod klenia inny z nas bedzie uwazal za zupelny no go ... ja np. lowie tak:
http://www.jerkbait.pl/?p=122
http://www.jerkbait.pl/?p=179
http://www.jerkbait.pl/?p=221
co nie oznacza, ze ty z takim sprzetem bedziesz szczesliwym wedkarzem ...
problem jest zlozony, jak napisal popper :D

#15 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 czerwiec 2012 - 08:51

Trochę za mało kolega szukający opisał założenia, bo te wspomniane przynęty to łaczy tylko praca na podobnej głebokości i nic poz tym.
Parę słów o rodzaju wodu (duża czy mała, rzeka czy stojąca.. choc odpowiedź padnie pewnie średnia :lol: ) zawęziło by krąg poszukiwań i zblizyło by do optimum.
Trochę inaczej łowi sie klenie w dużej rzece po główkach, opaskach i rafach a trochę inaczej w małych zarośnętych ciurkach...A i tu są różne preferencje B)
Bez tego określenia będziemy bili pianę podobnie jak w już osławionym poszukiwaniu idealnej pstrągówki.
Wiedza o spodziewanych przyłowach w gruncie rzeczy też jest ważna :D

#16 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 07 czerwiec 2012 - 11:59

Polecam Talona VI plus 90MLXF2 dł. 2,75 cw7-14, linka6-10.
Kapitalny kijek pod klenia, spokojnie obsłuży wymienione przynęty a i z przyłowem da radę bez problemu.
Ostatni z budowanych:
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  talon.jpg   94,89 KB   816 Ilość pobrań


#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 czerwiec 2012 - 15:55

Polecam Talona VI plus 90MLXF2 dł. 2,75 cw7-14, linka6-10.
Kapitalny kijek pod klenia, spokojnie obsłuży wymienione przynęty a i z przyłowem da radę bez problemu.
.........

Wspomnianego powyżej nie znam. Wierzę na słowo.
Za to pamiętam, jak kilka lat temu, z wielkim zachwytem mlaskałem nad wersją 3,00m (niejakiego @Piranii), o tych samych parametrach.
MALINA ;)

#18 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 czerwiec 2012 - 17:08

Z seryjnych kleniówek nie ograniczając się jakoś bardzo budżetem- St. Croix Avid AVS90MLF2- czyli 2,75m do jakiś 17,5g- realnie i z lżejszymi(nie ołowiankami po 30g ) boleniówkami daje sobie super radę, a z małymi kleniowymi wabikami radzi sobie wręcz świetnie :D Szybki, czuły kijek z zapasem mocy- dla mnie super sprawa na odrzańskie wymarsze :D


Pozdrawiam
Kamil



#19 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 18:30

Myslalem nad tym avidem ale jak wczesniej pisalem na poczatek wezme jednak cos tanszego ) jest ktos w stanie napisac jak maja sie te wedki jako kije kleniowe i czy odpowiadaja moim wymaganiom pisanym wyzej

Konger World Champion Iri Lucky 275/305 Obydwie dlugosci cw. 3-10g
Konger World Champion Dancer 265 cw.3-14

Konger World Champion Iri Juggler 275/305 cw.5-20 >>> wydaje mi sie troche za mocny jak na takie male przynety

#20 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 czerwiec 2012 - 18:38

Witaj
Zwróć uwagę na Savagear Parabellum 2,79 3-13. Nie miałem okazji macać ale wygląda ciekawie i warto pomyśleć. O 30g lżejsza niż Luchy 275. To nie mała różnica. Cena lekko wyższa.
Pozdrawiam i sam z chęcią bym poczytał opinie o tej wędce:)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych