Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Perełka pod klenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 10:52

a lowil ktos parabellum 279/12 gram 3 czesciowy??pytam bo sa opinie na temat kija do 16 gram ,a ja znalazlem ze robia jeszcze do 12 .Jezeli lowil ktos tym wedziskiem to bardzo bym prosil o jakas opinie bo przymierzam sie do kupna

chodzi o ten kij

http://bass-sklep.pl...at-1-13087.html



#42 OFFLINE   dexter4127

dexter4127

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 listopad 2013 - 13:04

IRI Lucky do 10g nie był by lepszy od tego trójskładu?


Użytkownik dexter4127 edytował ten post 10 listopad 2013 - 13:05


#43 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 13:07

no wlasnie nie wiem ,ciekawi mnie ten savage niestety nie mam mozliwosci pomacac u siebie w miescie stad tez moje pytanie odnosnie tej wedki,ten savage jest znacznie lzejszy od iri luckiego jakies 50 gram



#44 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2013 - 19:19

Odradzam kupowanie SG bez oglądania.W tym roku kupiłem SG 3-16 . Zanim go kupiłem oglądałem te wędki w kilku sklepach, dużo wędek ma wady .Najczęstsze to krzywy blank , wicher w przelotkach ,zalane lakierem przelotki.Kij który kupiłem też ma minimalne skrzywienie blanku.Uważam że jeśli znajdziesz SG bez wad to wędki na pewno są warte zakupu.Ja z swojej jestem bardzo zadowolony.



#45 OFFLINE   dexter4127

dexter4127

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 listopad 2013 - 00:59

To mnie teraz zmartwiłeś, bo jakoś bardziej niż Dancer mi SG podchodził. 


Użytkownik dexter4127 edytował ten post 11 listopad 2013 - 01:47


#46 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 11 listopad 2013 - 09:49

Widocznie się jakość pogorszyła albo miałeś pecha bo zamawiałem przez neta 4 wędki SG i wszystkie były ok.


Użytkownik Luke edytował ten post 11 listopad 2013 - 09:49

  • Jarek M lubi to

#47 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 listopad 2013 - 09:58

Wędki które oglądałem, przeważnie były to ostatnie egzemplarze w sklepie.Być może to było powodem.Bez wad zostały wcześniej kupione , pozostały te felerne.



#48 OFFLINE   rybak44

rybak44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wołejszo

Napisano 11 listopad 2013 - 13:03

yo ja mam tego iri lucky 305/10gr i tez to była moja pierwsza kleniówka*  daje sobie super rade z mini wobkami na żyłce 0.14 leci fantastycznie, dobrze czuc branie nawet drobnego klenika,  używam tego kija jako uniwersał pod odre i boleniówki wszelakiej maści lataja kapitalnie,  ma naprawdę duzy zapas mocy i z brzaną 76cm i tym roku dał sobie świetnie rade na zyłce 0,16. jak na pierwsza węderke polecam



#49 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 listopad 2013 - 16:18

A ja bym Ci polecił MHX ST1142 - 290cm, 5-14g, używam w tym sezonie i jest idealny pod Twoje potrzeby.

Ładnie rzuca zarówno małymi bączkami jak i Satmo Thrillem 7cm. Kleń, jaź to jego żywioł, a nie boi się przyłowu w postaci "uczciwego" bolenia czy sandacza. Cenowo też nie szokuje :)



#50 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 11 listopad 2013 - 16:46

Też mam MHX ST1142.  Ideał na dużą rzekę , a i przyłowu boleniowego (sporego) się nie boi.



#51 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 11 listopad 2013 - 17:26

Też mam MHX ST1142.  Ideał na dużą rzekę , a i przyłowu boleniowego (sporego) się nie boi.

A gdzie mogę kupić tego kija? I czy występuje w wersji 270?



#52 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 listopad 2013 - 17:59

A gdzie mogę kupić tego kija? I czy występuje w wersji 270?

Możesz go sobie złożyć, bądź kogoś z forum w to zaangażować.

Są odpowiedniki 270cm, ale to jednak trochę inne kije - nie bój się długości 290cm, sam się wahałem, a jestem bardzo zadowolony :)



#53 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:18

Jestem w stanie zrozumieć chęć zajęcia głosu w dyskusji. Rozumiem także, że można odczuwać frajdę przygadując innemu lub nazywać człowieka partaczem nawet go nie znając i nie mając pojęcia czym się zajmuje a nawet co i gdzie łowi. Moja klasyfikacja wędek użytkowych jest dość prosta ale i ogólnie przyjęta co za tym idzie, znana.

Jeśli np. siedząc w łódce łowię okonie w toni jeziora to mam gdzieś ile mocy w dolniku ma moja wykałaczka, skupiam się na czułości i kontakcie z wabikiem, który intesywnie animuję (moc ma małe znaczenie bo rybę mogę bezpiecznie holować na bardzo cienkiej lince. Wiadomo, że wędki o niskim module nie będą przekazywać na dłoń tak mocnych drgań jak wysokomodułowe np. Phenixy więc w pewnej klasie wędzisk np. do 300pln trudno onanizować się nad poszególnymi modelami bo wiadomo, że nikt nie użył do ich produkcji materiałów wysokomodułowych mimo tego, że producent twierdzi inaczej, tu wygrywaja indywidualne przyzwyczajenia co do gługości, masy, koloru szczytówki itd., swiete słowa kolego widac ze znasz sie na rzeczy .proste.

Jednak gdy łowię klenie w mały cieku, gdzie pod wodą leżą skrzyżowane obalone sosny, co zakręt kupa patyków, bobrowych konstrukcji itd. wtedy muszę wiedzieć, że holowany ponad tym wszystkim kleń nie złamie mi wędki a ja wiem, że muszę zatrzymać każdy jego zryw bo inaczej ucieknie z woblerem w przełyku (szkoda mi go). Wtedy właśnie muszę znać moc wędziska i tym się sugerować, moim zdaniem taki spin musi wytrzymać conajmniej tyle aby można na nim było rwać w każdych warunkach żyłkę 0,22mm bez obawy o złamanie blanku. Na pewnym poziomie dyskusji nie trzeba chyba wspominać, że taki kij musisz miotać wabiki o niewielkiej masie i nie może być sandaczowym kołkiem do podbijania kogutów. Wiem, że to co napisałem jest powszechnie znane ale czasem sam zastanawiam się kto tu jedzie pod prąd?

Wcale nie uważam, że do łowienia ryb potrzebne są wędki z pracowni one są potrzebne dla kogoś kto ceni sobie komfort i stara się maksymalnie dopasować je do własnej techniki połowu konkretnych gatunków ryb w znanych warunkach. A jak ktoś lubi sobie pogadać o niesłchanych cechach i zaletach spina kleniowego marki X czy Y to proszę bardzo, tylko wtedy chyba nie do końca nazywamy rzeczy po imieniu...

pozdrawiam Cię @tench77, musisz być wspaniałym człowiekiem i super łowcą a do tego pewnie wiele byś mnie o rybach nauczył, dobrze, że jesteś na forum.

Hey



#54 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:22

A co powiecie o kijku konger world champion 270 3-14g waga 182g?

#55 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 czerwiec 2014 - 21:59

Stary, poczciwy, ale dobry kijek :)



#56 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 03 maj 2018 - 09:04

Przerzuciłem przy lekkim rzecznym łowieniu sporo spiningów. Różnych wędek miałem około piętnastu, w tym z delikatesów do "nastu" gramów 6 sztuk. Może moje doświadczenia komuś coś pomogą...

Zatem po kolei były (są):

- Balzer magna s-pro jig (wklejka 2,75 2-15 gr) - kij o pożądanej jaziowej akcji po kołowrotek, niestety do wobków się niespecjalnie nadawał, wklejka się  jak dla mnie za mocno kładła pod przynętą w nurcie. Do smużaków i małych jigów dobry.

- Robinson Diaflex Light Spin (klasyk 2,40 5-20 gr, realnie 3-12) - super wędka, ale trochę krótka. Kupiłem go okazyjnie celem łażenia za pstrągami i okazało się, że z wędki 2,40 na takim Sanie można rzucać niewiele bliżej jak 3,0 m lagą... Bardzo czuła, lekka, poręczna, ładnie wykonana wędka. Do smużaków trochę za mało finezyjna. Wobki 5 cm to optimum.

- Batson RX6 2,75 opisany jako kij do 17 gr i 12 lb. Zbudowany przez pracownię Atlantis na blanku IST1084 (fabrycznie jakoby do 21 gr). Wędka świetna jako uniwersał. Przez 2 lata była to moja jedyna opcja na Wisłę do kleni i boleni. Co prawda klenie raczej z wyłączeniem najmniejszych przynęt, a bolenie też raczej na te średnie i mniejsze wobki, ale kij super. Ma u mnie dożywocie. Taka super hybryda. Góra "kleniowa", dół "boleniowy".

- St.Croix Avid AVS90lm2 - wędka stworzona do lekkiego łowienia. Od smużaka po 5 cm salmo minnow. Rzuca tak, że za pierwszym razem po założeniu kręciołka z szesnastką byłem w szoku że tak się da. Daje znać o każdym dotknięciu jazika. Lux. Tyle, że nadal 2,75 a nie 3,00 - tak jak sobie ubzdurałem...

- Batson XST1142 6-10 lb, 2,90 m, 7-14 gr (realnie 2-10) - nowy nabytek, zbudowany przez Huberta Matuszewskiego na tytanach. Wędka dwa razy nad wodą, więc niewiele mogę powiedzieć. W ręku leży chyba najlepiej z moich wszystkich spiningów (no porównywalnie z Diaflxem 2,40). Szybka (szybsza niż Avid), ale płynnie przechodząca w pełne ugięcie. Właściwości rzutowe wydają się podobne jak Avida, aczkolwiek po pierwszych próbach te malutkie przelotki wydawało mi się, że nie będą sprzyjać takim dystansom jak zwykłe, większe Alconity Avida. Zobaczymy. Superczuły. Na pewno Batsona można lubić.

 

Poza tym oglądałem niedawno chwalonego Robinsona Iri Lucky kolegi i uważam, że to jest wędka mocą zbliżona do mojego Batsona rx6 12 lb, czyli jak na kleniówkę to dość pancerna. Ale co kto lubi.


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 03 maj 2018 - 09:06

  • Pisarz.......ewski Piotr, Tom Rob, ASAPfishing i 1 inna osoba lubią to

#57 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2021 - 21:03

Przepraszam, że odkopuje, ale w tym sezonie, w końcu, zamierzam trochę pochodzić po małych rzekach za kleniem/jaziem. 

 

Upatrzyłem sobie Dam Microflex 2.30 3-15g, da radę? 

 

Dzięki! 


  • ASAPfishing lubi to

#58 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 04 styczeń 2021 - 21:56

Przepraszam, że odkopuje, ale w tym sezonie, w końcu, zamierzam trochę pochodzić po małych rzekach za kleniem/jaziem. 

 

Upatrzyłem sobie Dam Microflex 2.30 3-15g, da radę? 

 

Dzięki! 

może być za mocny :) 2-10g, jak dla mnie, bardziej odpowiedni.


  • Kaczuszka, Paweł R. i Voiteh lubią to

#59 ONLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 04 styczeń 2021 - 22:20

DAM na pewno da radę. Gramaturę i długość dobierz pod siebie, bo nie znamy charakterystyki łowiska, używanych przynęt ale 2-10 przy 2.30 długości będzie uniwersalny na małe rzeczki tak do ok 10-15 m szerokości. Na średnie brałbym dłuższy kij.

Użytkownik Areck edytował ten post 04 styczeń 2021 - 22:21

  • Kaczuszka lubi to

#60 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 28 marzec 2021 - 14:01

Ktoś by polecił jakiś seryjny delikatny, nie musi być lejący kij od 270 cm w górę?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych