Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery T.Świderski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2344 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   alberto25

alberto25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Albert

Napisano 12 grudzień 2019 - 19:42

Albert wita wszystkich serdecznie  :D



#2242 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 grudzień 2019 - 19:52

O no i jest Albercik :-) ,ładnie się przedstawił i gitara ,wszystko idzie właściwym zaplanowanym torem hahah albo wężykiem ale zawsze w konkretnym z góry zaplanowanym i wcześniej już ustalonym kierunku :-).



#2243 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:15

Kolega Romek sobie będzie tutaj oczekiwał ....

Tym powyżej odpowiedziałeś, nawet więcej niż byś chciał.

Jak nie ma faktów, to się tworzy mity...

A wędkarze lubią mity hahahahaha


  • Kielo lubi to

#2244 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 12 grudzień 2019 - 23:34

Akcja pod kryptonimem: "Łamańce" rozpoczęta.

 

Na razie powstają rysunki. Nie spodziewałem się, że wyjdą takie fajne  ;) .

 

Akcja ściśle tajna  :) .



#2245 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:21

Spoko Sławku ,pomogę jeśli będziesz potrzebował ,w sensie zredagowania w wolnym czasie :-) SS pewnie też co by zostało w historii :-).



#2246 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:37

Spoko Sławku ,pomogę jeśli będziesz potrzebował ,w sensie zredagowania w wolnym czasie :-) SS pewnie też co by zostało w historii :-).

 

Tomku, to rozpocznij już z obciążeniem, dwu-członowce i trój-członowce, ale bez szaleństw, podstawy. Poproszę o rysunki i co daje takie, takie rozłożenie obciążenia.



#2247 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:52

Sławku ,mogę zredagować to co napiszesz i raczej w kontekście wpływu połączeń a nie samego obciążenia bo to rozległy temat ,napisz o połączeniach ,mogę ci napocząć :-).

Przykładowo połączenie numer 2 ,przy nadaniu odpowiedniej pracy pierwszemu członowi ,najlepiej na początek z jak najmniejszymi wychyleniami na boki ,posiada ukierunkowanie na tor poruszania się po linii sinusoidy (wężykiem).

Przy odpowiednim ustabilizowaniu przodu i dostosowaniu długości prostej łączenia pierwszego członu po której będzie przemieszczał się ogonek możemy uzyskać naprawdę szerokiego węża :-).

Trzecie połączenie to gwałtowne przeskoki z jednej strony serduszka na drugą ,rozwiń sobie dalej ……

Zostają jeszcze piony i skosy bo napomknąłem o tym i jeszcze inne rozwiązania ale to jeśli Sławek Szuszkiewicz zdecyduje się że tak powiem sprezentować to sam napisze.


Użytkownik Kielo edytował ten post 13 grudzień 2019 - 10:56


#2248 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 14 grudzień 2019 - 10:06

Coś zaczęło się dziać  ;) .

 

Załączony plik  klasyczny-1.jpg   31,05 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  prostokatny-1.jpg   26,79 KB   16 Ilość pobrań   Załączony plik  prostokatny-2.jpg   31,97 KB   15 Ilość pobrań



#2249 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 grudzień 2019 - 11:00

Coś zaczęło się dziać ;) .

klasyczny-1.jpg

prostokatny-1.jpg prostokatny-2.jpg


I wszystko jasne 😉 😱

#2250 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 14 grudzień 2019 - 11:53

I wszystko jasne

 

Sławku, to tylko taka przedwstępna gra  ;)  :lol: .


  • S.N. lubi to

#2251 OFFLINE   alberto25

alberto25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Albert

Napisano 14 grudzień 2019 - 14:28

Że niby w 2 opcji tylko takie wychylenia?

#2252 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 14 grudzień 2019 - 14:32

Nie tylko, ale jest możliwe chodzenie ogonka w poprzek korpusu, czego nie ma w zwykłym, okrągłym oczku.



#2253 OFFLINE   alberto25

alberto25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Albert

Napisano 14 grudzień 2019 - 14:38

Aaaaa już widzę

#2254 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:20

Pisz Sławku ,pisz i do "Mikołaja" z tym potem i do mnie ,poprawimy jeśli będzie co poprawiać :-).



#2255 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:40

Poświęciłem wiele czasu i środków na badanie właściwości łamańców. Szanuję Wasz czas i energię poświęconą na analizę tych przynęt ale od siebie mogę dodać, że ryby nie odwdzięczyły się za starania. Wszelkie prace nad woblerami sterowymi są obecnie tylko sztuką dla sztuki, nieco potwierdza to trend twitchingowy gdzie ster w zasadzie jest bo jest natomiast żaden najlepszy nawet sterowiec nie jest w stanie być skuteczniejszy od dobrego woblera bez steru. Najtrudniejsze jest pokonanie samego siebie ale kiedy już zapanujemy nad własnym przyzwyczajeniem to sami się przekonamy, że zdecydowanie bardziej łowny jest woblery, który pływa w bardzo nieregularny sposób niż wibruje jak to ma miejsce w sterówkach. Najlepsze woblery łamane też nie mają steru ale mimo to nie dorównują bezsterowcom jednoczęściowym. Ster ogranicza możliwości poziomej pracy woblera jego lotność i możliwość dynamicznej reakcji (ucieczki) czyli najważniejszych cech dobrej przynęty...Małymi krokami wędkarze, najlepsi wędkarze, odkładają woblery sterowe do lamusa...


  • robert0304 i trout master lubią to

#2256 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:44

Sztuką dla sztuki jest takie pisanie.

Nie poparte żadnym dowodem. Nie poparte bo dowodu zwyczajnie nie ma i nie może być.

Jest tyle zmiennych, że wyciąganie jakichkolwiek wniosków samo w sobie jest błędem.

To tak jak z selektywnym łowieniem hahahaha



#2257 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:04

Poświęciłem wiele czasu i środków na badanie właściwości łamańców. Szanuję Wasz czas i energię poświęconą na analizę tych przynęt ale od siebie mogę dodać, że ryby nie odwdzięczyły się za starania. Wszelkie prace nad woblerami sterowymi są obecnie tylko sztuką dla sztuki, nieco potwierdza to trend twitchingowy gdzie ster w zasadzie jest bo jest natomiast żaden najlepszy nawet sterowiec nie jest w stanie być skuteczniejszy od dobrego woblera bez steru. Najtrudniejsze jest pokonanie samego siebie ale kiedy już zapanujemy nad własnym przyzwyczajeniem to sami się przekonamy, że zdecydowanie bardziej łowny jest woblery, który pływa w bardzo nieregularny sposób niż wibruje jak to ma miejsce w sterówkach. Najlepsze woblery łamane też nie mają steru ale mimo to nie dorównują bezsterowcom jednoczęściowym. Ster ogranicza możliwości poziomej pracy woblera jego lotność i możliwość dynamicznej reakcji (ucieczki) czyli najważniejszych cech dobrej przynęty...Małymi krokami wędkarze, najlepsi wędkarze, odkładają woblery sterowe do lamusa...

Po części się z tobą zgadzam ,po części bo tylko w kwestii że wobler sterowy to nie wobler ze sterem ale nie będziemy dyskutować przecież teraz o woblerach bezsterowych ,generalnie jest prezent od "Mikołaja" i Sławek Banjo chce napisać artykulik ,proponuję żebyś się dołączył na na podstawie swoich doświadczeń ,napisz z czym eksperymentowałeś ,co odkryłeś ,czego próbowałeś ,proste rysunki lub zdjęcia jeśli chcesz ,oczywiście nie całość wiedzy tylko też jakiś taki może prezencik ,to się dołączy i Sławek ładnie zobrazuje po naszej analizie:-) a potem może się nawet wydzieli do dalszych dyskusji?


Użytkownik Kielo edytował ten post 14 grudzień 2019 - 19:09


#2258 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:31

Tomek, tak też myślałem, z wyżej wymienionych powodów, zaniecham jednak pomysłu. Piszę nie po to żeby dokuczyć a żeby wzbudzić w Tobie zainteresowanie. Romka skreśliłem już dawno bo woblery robi beznadziejne, wędkarzyna z niego kiepski a to co pisze na forum zupełnie nikogo nie obchodzi. Dodam tylko, że najlepszy łamaniec jaki udało mi się kupić i testować to Spy tail Jackall 70SS. 



#2259 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:50

Ja tam na swoje nie mam powodu narzekać hahaha

 

A jak z Ciebie mało selektywny łowca to ... kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy...

 

Żeby się stać guru wędkarskim nie wystarczy wklejać zdjęcia. Bo podpis pod jednym całkowicie niweczy cały wysiłek Kolego guciolu....



#2260 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:51

Ależ ja nie odbieram żadnych Twoich tekstów jako dokuczanie ,nie ,nie ,nie :-) ,bardzo fajnie że piszesz :-).

Zainteresowanie zostało wzbudzone dawno temu :-) i pamiętaj że to że wstawiam ostatnio dwa modele wobków to nie znaczy że robię sobie dwa modele wobków :-).Badam ciągle i ciągle i badał będę zawsze różne przynęty i różne rozwiązania ,to które zostało sprezentowane powyżej jest bardzo stare :-).Bez stery to oddzielny temat chociaż niektóre mają "stery" i ja raczej dzielił bym je na grópy pod kątem zastosowań a sterowe jeszcze długo długo nie wyjdą z użytkowania ,może nigdy :-).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych