Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery T.Świderski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2344 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:41

Strzebla SS 6cm kiełbik ,będzie jeszcze lepszy filmik ale czyż on nie jest zajebi....:-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 12 styczeń 2017 - 20:42


#1562 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:09

Jest jeszcze kwestia nabywcy. Otóż, są wędkarze potrafiący wycisnąć z przynęty i maksymalnie wykorzystać wszystkie jej walory. Zwykle są to stare, doswiadczońe wygi, wędkarze kompletni, znający ryby, ich obyczaje. Znający zarówno zachowania drapieżników jak też ich ofiar. Dla takich wędkarzy praktycznie nie ma nie łownych przynęt. Są mniej lub bardziej łowne i tacy wedkarże są warci każdego woblera. Jest też baaardzo duża grupa poszukiwaczy złotego grala, czyli woblera który łowi zawsze, wszędzie i bez względu na to jak go poprowadzisz, bo sam w sobie musi być kilerem. I nawet najlepszy wobler w rękach takich zawodników jest tylko kawałkiem polakierowanego materiału z doczepioną kotwicą który po kilku nieudanych wyprawach ląduje na allegro.

#1563 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:53

Tak jest ,dokładnie ,można by się jeszcze bardziej rozpisywać w tym temacie ale prawda jest taka że nie ma złotego grala :-) a umiejętności ,wiedzy i doświadczenia nic nie zastąpi :-) ,są przynęty słabe ,dobre i bardzo dobre statystycznie rzecz oczywiście ujmując :-) ,bo tak jak napisałeś każdą nawet tą statystycznie słabą można zamienić w dobrą przy odpowiednich wiatrach :-) a te statystycznie bardzo dobre niwelują odrobinkę brak wiedzy ,doświadczenia i umiejętności :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 12 styczeń 2017 - 22:55

  • szperacz76 lubi to

#1564 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:15

 

Napisano dziś, 21:09

Jest jeszcze kwestia nabywcy. Otóż, są wędkarze potrafiący wycisnąć z przynęty i maksymalnie wykorzystać wszystkie jej walory. Zwykle są to stare, doswiadczońe wygi, wędkarze kompletni, znający ryby, ich obyczaje. Znający zarówno zachowania drapieżników jak też ich ofiar. Dla takich wędkarzy praktycznie nie ma nie łownych przynęt. Są mniej lub bardziej łowne i tacy wedkarże są warci każdego woblera. Jest też baaardzo duża grupa poszukiwaczy złotego grala, czyli woblera który łowi zawsze, wszędzie i bez względu na to jak go poprowadzisz, bo sam w sobie musi być kilerem. I nawet najlepszy wobler w rękach takich zawodników jest tylko kawałkiem polakierowanego materiału z doczepioną kotwicą który po kilku nieudanych wyprawach ląduje na allegro. 

Bardzo, bardzo ładnie napisane. Dobrze, że większość 'Januszy' tego nie rozumie i nie zrozumie. Inaczej w naszych wodach nie byłoby nawet tych niedobitków, które jakimś cudem się uchowały.



#1565 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:46

I niech tak zostanie...

 

Dlatego właśnie śmieszą mnie teksty typu: pstrągowy killer, killer na klenie itp... Killer może i jest w ściśle określonych warunkach. Są oczywiście wobki, które zawsze coś tam połowią ale nie nazywajmy ich od razu ich killerami.

Killer to wobler, który idealnie wstrzeliwuje się w panujące warunki. A o tym czym będzie on killerem decydują ryby a nie wędkarz... Dziś jest killerem jutro jest zerem... Nawet się zrymowało ;)

Ten kto buduje przynęty doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przyszły wobler będzie zajebisty w takich czy w takich warunkach. Można tez oczywiście zrobić wobka, który zawsze coś tam połowi ale czy o to chodzi.... ? To zależy... Otwierając pudełko z wobkami wiem, że ten dziś nie połowi, drugi czasami może się przyda a trzeci będzie orał cały dzień...  Pytanie - budujemy dla siebie czy komercyjnie.....?

Dlatego właśnie nie lubię akcji typu: Radek dałbyś jakiegoś killera pod pstrąga czy klenia...

Co innego - Radek masz coś pod taką czy taką rzeczkę na podniesioną wodę w kwietniu ........... ? :) O to chodzi ... ;)

 

Oj długo można by pisać o wobkach zwłaszcza ,że otworzyłem jakieś dwie godzinki temu butelkę i tak sobie siedzę ................. ;)

 

Tomek. Sorry za bałagan :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik kezmo edytował ten post 13 styczeń 2017 - 21:05

  • Kielo, spinnerman i korol lubią to

#1566 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:47

A swoją drogą... Tomek wobki klasa.


  • Kielo lubi to

#1567 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:56

Dobra ,prezent na mikołaja dla ogółu co by żyło się lepiej ,w sumie to prosta sprawa :-) ,Sławek mówi że niech młodzi rękodzielnicy korzystają bo szkoda tracić nerwów na głupawe łączenia.Zauważcie że jest możliwość regulacji długości połączenia :-).Pokażemy jeszcze inne rzeczy ale to dopiero jak zaczną być stosowane w wobkach komercyjnych :-).

Dziękuję :)
  • Kielo lubi to

#1568 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:16

A swoją drogą... Tomek wobki klasa.

Dzięki :-)



#1569 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:17

Dziękuję :)

Hahahah a co wziąłeś się za łamańce?Nie ma za co :-).



#1570 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 styczeń 2017 - 19:24

Hahahah a co wziąłeś się za łamańce?Nie ma za co :-).

Jeszcze nie, ale teraz już mogę ;)

#1571 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:00

Kiedyś SS pisał, że w partii konkretnego i udanego modelu woblera, przypadkowego lurebuildera, trafia się sztuka wybitnie łowna (tu się muszę zgodzić bo sam takie trafiałem). Dalej SS twierdził, że zna przepis aby wykonywać tylko te wyjątkowo łowne egzemplarze w zasadzie eliminując sztuki przeciętnie łowne. Reasumując woblery, które sygnuje SS powinny być właśnie Gralami bo tak to było przedstawiane.

Stąd nie bardzo powyższe pasuje mi do poniższego lub poniższe może oznaczać, że jednak obecnie nie jest już tak dobrze z legendarną łownością?

 

 

Tak jest ,dokładnie ,można by się jeszcze bardziej rozpisywać w tym temacie ale prawda jest taka że nie ma złotego grala :-) a umiejętności ,wiedzy i doświadczenia nic nie zastąpi :-) ,są przynęty słabe ,dobre i bardzo dobre statystycznie rzecz oczywiście ujmując :-) ,bo tak jak napisałeś każdą nawet tą statystycznie słabą można zamienić w dobrą przy odpowiednich wiatrach :-) a te statystycznie bardzo dobre niwelują odrobinkę brak wiedzy ,doświadczenia i umiejętności :-).

 

 

Osobiście wiem, że jeśli chodzi o pstrągi, to woblery mają swój czas tak samo jak czas ten mają żelazo i silikon a stosowanie ich na siłę (woblerów) w nieodpowiednim czasie nawet przy nie wiem jak wysokim stopniu wtajemniczenia nic nie da, bo zwyczajnie i statystycznie nie będą łowić lepiej niż chętniej pobierana guma, wirówka lub wahadło i odwrotnie. 

 

Każda dziedzina ma swoich mistrzów i dotyczy to również wędkarzy ale nie demonizujmy tak bardzo ich wartości bo może się okazać, że dobrych wędkarzy jest tak mało, że nie ma dla kogo robić woblerów gdyż poza kilkoma nikt na nie nic nie złowi. Dobre łowisko+ dobra przynęta + wędkarz zwykle skutkuje złowionymi rybami a w przypadku "super" wędkarza tych ryb może być więcej lub będą one większe, zwykle jednak dobry wędkarz oznacza osobę, która potrafi wytropić ryby czy inaczej znaleźć rybne łowisko pośród miejsc będących rzeczną czy jezioną pustynią, pełną wody i piasku...


  • minnow i spinnerman lubią to

#1572 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2017 - 10:56

Może napiszę ci tak łopatologicznie w skrócie co miałem na myśli:

Chuj.... wędkarz złowi coś bardzo dobrym woblerem ,dobry wędkarz złowi coś na pewno chujo..  woblerem ale tylko w odpowiednich warunkach i tu wykorzystuje swoją wiedzę :-).

To co piszesz o SS to czysta nadinterpretacja ,może nie czytałeś dokładnie albo rozumiesz nie wiele ,zawsze chodziło o konkretne warunki ,przebłyszczenie (nie wiem czy się spotkałeś z takim czymś magicznym ,z tego co piszesz to nie) ,praca (teoretycznie coś tam piszesz ale fizycznie nigdy nic nie pokazałeś ani niczego nie udowodniłeś) ,barwy (o barwach chyba nic nie wiesz) ,tak że wejdź sobie tam jeszcze raz i poczytaj dokładnie w jakim odniesieniu wobler określany jest jako wybitnie łowny ,wyróżniający się nieszablonową pracą, specyficzną szatą zewnętrzną i o jakie warunki chodzi…

Ech ja cię guciolucky chyba nigdy nie zrozumiem ,ale może czytaj uważniej to co ktoś pisze ,bez zbędnych nadinterpretacji i manipulacji,czy to ja czy SS.

Mam rozwiązanie twoich problemów ,wyślę ci na pw maila do Sławka ,umówicie się nad rzeczną pustynią w okresie kiedy według ciebie woblery będą całkowicie nieskuteczne i raz na zawsze ktoś zostanie pozbawiony wszelkich wątpliwości ,a powiem ci jeszcze że on z utęsknieniem czeka na takich jak ty szpeniów i na pewno z przyjemnością się z tobą spotka ,zresztą wielokrotnie zapraszał różnych mistrzów do konfrontacji. Chodzi rzecz jasna o wody, o których się mówi, że nie ma tam ryb… Bo wiesz, tam gdzie są ryby to twoja wykładnia o potrzebach, takich, jak m. in.„wielkie umiejętności wędkarskie”do zaspokojenia łowieckiego ego nie zawsze jest prawdziwa… Wręcz przeciwnie, właśnie, im bardziej doświadczeni są wędkarze, tym bardziej kapryszą w związku z przynętami. A więc popełniasz tu spory logiczny błąd…

Pokaż fizycznie jakieś swoje woblery albo czyjeś nawet na filmikach lub mi np. fizycznie ,nie masz daleko ,pokaż pracę jakichś swoich łamańców np. i wtedy konstruktywnie pogadamy ,może w basenie jakieś filmy razem nakręcimy ,nie teoretyzuj udowodnij fizycznie że naprawdę coś wiesz o tym o czym piszesz.Napisz jak oceniasz pracę naszych woblerów i odnieś się jakoś logicznie do tego co napiszesz.

 

 Bo widzisz... Ci, co na rybach zęby zjedli, gdy widzą nasze przynęty na filmikach, ich akcję, pracę i tor - mówią krótko "To jest to..."..



#1573 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:42

Kielo, idąc Twoją drogą rozumowania pokażcie jakieś ryby które są łowione na Wasze woblery, bez żadnych złośliwości. Po prostu jeśli woblery są tak zajebiste jak piszesz to na pewno macie sporo zdjęć ładnych ryb które zostały na nie złowione. Dla mnie filmiki są ok, widać że woblery ładnie pracują tyle że nie widać czy łowią. Masz sporą wiedzę na temat akcji woblerów, tyle że ja akurat tak mam że akcja jest dobra wtedy gdy podoba się rybom. Najlepszym przykładem jest Adam spinerman, robi dobre woblery i widać że ludzie łowią na nie ryby. Sam niejednokrotnie udowadniał że jego woblery są po prostu łowne i jak widać nie narzeka na brak odbiorców. 

pozdrawiam



#1574 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:47

Kielo, idąc Twoją drogą rozumowania pokażcie jakieś ryby które są łowione na Wasze woblery, bez żadnych złośliwości. Po prostu jeśli woblery są tak zajebiste jak piszesz to na pewno macie sporo zdjęć ładnych ryb które zostały na nie złowione. Dla mnie filmiki są ok, widać że woblery ładnie pracują tyle że nie widać czy łowią. Masz sporą wiedzę na temat akcji woblerów, tyle że ja akurat tak mam że akcja jest dobra wtedy gdy podoba się rybom. Najlepszym przykładem jest Adam spinerman, robi dobre woblery i widać że ludzie łowią na nie ryby. Sam niejednokrotnie udowadniał że jego woblery są po prostu łowne i jak widać nie narzeka na brak odbiorców. 

pozdrawiam

OK :-) na poprzedniej stronie zadałem Ci konkretne pytanie ,odpowiedz proszę :-).



#1575 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:02

OK :-) na poprzedniej stronie zadałem Ci konkretne pytanie ,odpowiedz proszę :-).

Ok, przyznam że nie widziałem Twojej odpowiedzi. Rozumiem Waszą koncepcję, macie jakiś pomysł, pewnie nowatorski w dziedzinie produkcji woblerów i życzę powodzenia. 

Zdjęcia temat śliski, choć zależy od kogo, jeśli ktoś robi to bezinteresownie w jakiś sposób jest wiarygodny. Poza tym uważam że producent przynęt nie będzie się bawił w łowienie cudzymi woblerami żeby złowić rybę i wstawiać zdjęcie ze swoją przynętą, będzie dążył do tego żeby ryby były łowione na własne przynęty. Takie akcje może odstawiać osoba która w jakiś sposób jest sponsorowana przez producenta.

Ile zdjęć trzeba wstawić, myślę że niewiele ale z ładnymi rybami. Niestety my wędkarze tak mamy że podkręca nas widok dużych ryb, łowione w dużych ilościach małe i średnie są raczej traktowane obojętnie i chyba przyzna to większość wędkarzy, a myślę że staracie się trafić do większości. Własne zdjęcia plus zdjęcia zadowolonych użytkowników raz na jakiś czas to chyba najlepszy dowód na to że wobler jest łowny. Zobacz jak jest w wątku Janusza Widła, co jakiś czas pojawia się dzięki Janusz, złowiłem zajebistą rybę, pobiłem życiówkę, Twoje gumy są super itp. To najlepiej działa na wędkarzy. Sam w wątku Janusza wstawiałem jakieś ryby i wcale nie byłem jakoś specjalnie traktowany przy kolejnych zamówieniach. Po prostu uważam że jeśli przynęty są łowne to dla czego tego nie pokazać, niech ludzie wiedzą że dana przynęta łowi.

Życzę Wam żeby Wasz wątek również żył takim życiem, na razie wchodzicie z woblerami, więc może za jakiś czas tak będzie. Sam rozglądam się za łownymi pstrągowymi przynętami bo mam w planach w przyszłym roku jechać za granicę na duże potoki, więc może i sam kupię jakieś na próbę.

pozdrawiam 


Użytkownik wujek edytował ten post 15 styczeń 2017 - 12:07


#1576 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:32

Bez urazy :-) ale nie Wujek, nie będzie tak, jak ty sugerujesz, choć ogólnie tak być może powinno uczciwie to wyglądać (o ile wiadomo że zdjęcia też są uczciwe )… Jednak jest pewien problem, bo my mamy swój styl ,swoje poglądy i lansujemy nowe mody… Każdy jak chce, to może wierzyć w „zdjęcia” i we wszystko, co tam widzi… Wcale nie musisz kupować naszych przynęt, ani nikt inny… Kupuj te, które są z rybami… My będziemy kręcić filmy „na żywo”… Był tylko problem ze sprzętem, ale jest już rozwiązany ,filmy kręcone będą w czasie rzeczywistym z tekstem w trakcie co się robi i dlaczego na wodach o których się mówi rzeczna pustynia.Będziemy takie filmiki wstawiać od czasu do czasu.Na razie będzie pewnie Sławek z pstrągami ja będę czasem w tle ,czasem jako operator ,konkretniej pojawię się wraz z przynętami pod klenie.Jeśli chodzi o innych użytkowników przynęt SS to wobki i nie tylko zawsze były rozchwytywane bez zdjęć ,filmów czy innych marketingowych zabiegów a to mówi samo za siebie ,dlatego teraz staramy się robić troszkę więcej z filmikami co by było wszystko politycznie poprawne :-).

Załączone pliki


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 styczeń 2017 - 12:45


#1577 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:42

Tomek, zauważyłem, że zawsze kiedy pojawia temat współpracy z ss ( :D) to zaczynasz potwornie się wściekać w odpowiedzi na proste pytania. Jeśli konwersacja kończy się na wykładaniu czegoś komuś "łopatologicznie" to chyba wasza wina, że nie potraficie się odpowiednio wysłowić opisując swoje przynęty, techniki itp. Co do umiejętności Kuby jeśli chodzi o tworzenie przynęt to odszukaj sobie filmik z jego walk the dogiem (szczególnie w jednostajnym prowadzeniu) bo mnie się nie chce. Gdyby połowa twórców stale aktywnych w swoich wątkach potrafiła z marszu zrobić przynętę tej klasy, to bym miał kilka nocy nieprzespanych. Nie bez powodu moje prototypy lecą właśnie do niego. Lolek za Twoje zdrowie, wyluzuj :)



#1578 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:53

Nie wściekam się ,po prostu chyba nie potrafimy się zrozumieć z guciolucky.Widziałem gdzieś ale muszę napisać tak jak zawsze pisano w moim przypadku ,tam nic nie widać :-) ,po za tym to tylko jeden filmik i jedna przynęta ,najprościej hihiih będzie jak mi załatwisz audiencję u Pana guciolucky i sobie popuszczamy wobki :-) a może Ty też miałbyś ochotę się spotkać ,co trzy głowy to nie jedna :-).

Niech nas guciolucky przenocuje gdzieś na karimatkach a jak nie to ja do siebie zapraszam.


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 styczeń 2017 - 13:17


#1579 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:55

.....

Ile zdjęć trzeba wstawić, myślę że niewiele ale z ładnymi rybami. Niestety my wędkarze tak mamy że podkręca nas widok dużych ryb, łowione w dużych ilościach małe i średnie są raczej traktowane obojętnie i chyba przyzna to większość wędkarzy, a myślę że staracie się trafić do większości. ....

Nie chcąc wdawać się w dyskusję to tak na szybko znalazłem w necie. Co prawda to " tylko" uczeń SS.

 

http://www.grodzkie....order=0&sid=422


  • wujek i grzesiekp. lubią to

#1580 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:57

Witam:)

 

Lubię takie dyskusje.O " łowności".

 

Potrafi ktoś to zdefiniować? Co to takiego owa mityczna łowność?

 

Dla mnie ta przynęta jest łowna która dłużej jest w wodzie.

 

Podobno...gdzieś o tym czytałem - Rapalla ma najwięcej rekordów światowych w złowionych okazach.

Czemu? wyjaśnienie jest banalne - toć chyba tych wobków zostało na świecie wyprodukowanych najwięcej.

Czyli statystyka.

 

Super przynęta? Jest taka? Nie sądzę.Chociaż czytałem wywiad z rosyjskim mistrzem świata który sam robi wobki i mówił,że z tysiąca zrobionych jeden jest killerem.

Może...A może i tak,ze tym zwyczajnie dłużej łowi.

Ja też - jak złowię na jakegoś wobka rybkę to zazwyczaj nim dłużej łowię.Na kolejnej wyprawie od niego zaczynam.Czyli - statystycznie dłużej jest używany.

A inne w pudełku nie mają tej szansy by stać się "łownymi"

 

Podam jeszcze jedną własne przemyślenie.Do niedawna byłem przekonany, że tylko wobki o regularnej akcji są "łowne"

Puszczałem mimo uszu uwagi,że jest inaczej.Do czasu gdy na "coś" co tylko kształtem przypomina woblerka - bo już akcją wcale złowiłem kilka rybek.

 

Wracając do konstrukcji woblerów.Jest chyba nieskończenie wiele kształtów, malowań,rodzajów pracy.Że o sposobach prowadzenia nie wspomnę...

I to jest wszystko żywioł czysty.

Ktoś się pokusił aby zmierzyć częstotliwość drgań woblerka? Czy amplitudę jego wychyleń?

Ma ktoś doświadczenia,że wobler o takiej a nie innej amplitudzie i częstotliwości jest skuteczniejszy od innego który ma inne parametry pracy????

 

Przecież nawet obiektywnie nie można porównać ich skuteczności.Czytałem artykuł(sponsorowany), że wobki X są lepsze od Y,Z....

W pierwszym dniu łowiono pstrągi na wobki X drugiego dnia na pozostałe.Oczywiście X były bardziej "łowne"

A co byłoby gdyby zmieniono kolejność używania?

 

Wszyscy producenci promują swoje wyroby to oczywistość, lecz ile w tym jest obiektywizmu?

Można porównać materiały,trwałość,estetykę wykonania,cenę.

I nic więcej...

 

Pozdrawiam Romek eRKa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych