Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski detailing.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 listopad 2020 - 16:19

Trochę czasu wolnego więc postanowiłem "odkurzyć" cześć arsenały wędkarskiego. Miało być przemycie alkoholem(w końcu wszyscy mamy go w domu w nadmiarze), a skończyło się na użyciu kosmetyków, które służą mi do mycia auta. Najpierw rozcieńczyłem aktywną pianę i przy pomocy pędzelka przemyłem blank oraz przelotki, tu trzeba było się zatrzymać na dłużej. Dokładnie z każdej strony popracowałem pędzelkiem by dokładnie wymyć brud z najdalszych zakamarków. Kolejnym krokiem było czyszczenie rękojeści i uchwytu kołowrotka. Tutaj zastosowałem preparat do czyszczenia wnętrz( plastików, gum, tapicerki materiałowej). Jest delikatniejszy niż aktywna piana a nie wiedziałem jak się zachowa pianka czy korek potraktowany ostrzejszą chemią. Tu z pomocą również przyszedł pędzelek. Po wszystkim wędki zostały  opłukane czystą wodą i osuszone ręcznikiem z microfibry. Po dokładnym wysuszeniu na blank został nałożony cleaner wax a całe rękojeści(pianka, korek, korkoguma, uchwyty kołowrotka) pokryte zostały dressingiem do wnętrz.

Po wszystkim blanki fajnie się zaprezentowały, tam gdzie był lakier nabrały większego połysku, kolor został pogłębiony i zyskał  głębi. Plastikowe elementy nabrały głębszej satyny, czerń została podbita, widać to było bardzo dobrze na starym Silstarze, który jest u mnie od dobrych 25 lat. W tym samym Silstarze brudne przelotki i nie tylko( w pierścieniu dociskającym kołowrotek był brud- jakaś ziemia, może resztki zanęty)  w końcu zostały domyte. Zwykłe mycie tego nie dokonało. Co prawda były one myte ale polegało to głównie na przetarciu nawet dokładnym, ściereczką namoczoną płynem do naczyń oraz dokładnym przepłukaniu wodą.Przelotki tak samo z tym,że do mycia używałem patyczków do czyszczenie uszu.  Wyglądają lepiej niż w dniu zakupu. Poza tym,że cieszą oczy, zyskały barierę, która będzie chroniła je przed czynnikami zewnętrznymi(śnieg, deszcz, brudna woda,itp.) Na pewno będzie im trudniej osiadać na zabezpieczonych elementach. 

ps. sorki za słabe fotki ale nie miały trafić "pod strzechy"

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   18,74 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   25,08 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.6.jpg   80,43 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.7.jpg   54,06 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   26,83 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   30,12 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8.jpg   16,51 KB   13 Ilość pobrań

Użytkownik Andru77 edytował ten post 06 listopad 2020 - 16:25

  • thug, Del Toro i pitiki lubią to

#2 OFFLINE   accbapa

accbapa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWawa - Płock
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:G

Napisano 06 listopad 2020 - 16:37

Pomysł niezły, wykonanie również niczego sobie. Przyjemny efekt osiągnąłeś, teraz kolejny krok - powłoka ceramiczna albo twardy wosk na blank i zdjęcia z kropelkowania
Ja na moje szczęście zostanę przy detailingu auta, posiadam za dużo sprzętu wędkarskiego i obawiam się że zabrakło by mi czasu na wędkowanie.
Tak na marginesie, po takim myciu i dokładnym osuszeniu polecam zabezpieczyć korek np cork sealem albo pokostem lnianym.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
  • Andru77 lubi to

#3 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 listopad 2020 - 16:53

Człowiek chory, w domu siedzi to różne głupoty robi. Gdybym miał twardy wosk lub ceramikę to pewnie bym położył. Po niedzieli zrobię resztę wędek. :)

Polałem blank wodą i kilka kropel, mini kropel zostało. Po telepnięciu odpadły i blank suchy jak pieprz. Może do pianki lepszy będzie dressing do opon? Zobaczę, mam jeszcze Qualie z pianką. Zastanawia mnie jak by tak położyć cleaner wax na przelotki(zabezpieczenie na zimę). Ciekawe czy miało by to wpływ na linkę? Przyjdzie zima, to się potestuje.



#4 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 06 listopad 2020 - 23:06

O sprzęt trzeba dbać to się opłaci. Ja używam najczęściej pasty Tempo i też dobrze działa.A wcześniej przecieram kije chusteczkami nawilżanymi dla dzieci.
  • Del Toro lubi to

#5 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 11 listopad 2020 - 16:54

Czyściochy, psiakrew :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#6 OFFLINE   Pozer

Pozer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 15 listopad 2020 - 00:37

Jak dbasz,tak masz :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych