Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości od Lowrance (2021, 2022, 2023...) Elite FS, system obrazowania Live, itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
396 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2020 - 18:26

Hot news, wyparował szybko z forum w USA, ale udało mi się znaleźć kilka fotek w sieci  i na tej podstawie kilka obserwacji. 

https://sonaryimapy....e-elite-fs.html


  • Maciek. i Sailfish lubią to

#2 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2020 - 18:32

Z echosondami jest jak z telefonami. Za raz co 2-3 lata będzie wychodzić nowa wersja super reklamowana.

Mi osobiście brakuje już teraz za te pieniądze wyższej rozdzielczości ekranu i panelu dotykowego multitouch.

Za powyższe jak mam dopłacać teraz różnicę na poziomie minimum 2 tyś - dziękuję.

Zostaje ze swoją Elite Ti2


Użytkownik scOOtt edytował ten post 13 listopad 2020 - 18:32


#3 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2020 - 18:34

Z echosondami jest jak z telefonami. Za raz co 2-3 lata będzie wychodzić nowa wersja super reklamowana.

Mi osobiście brakuje już teraz za te pieniądze wyższej rozdzielczości ekranu i panelu dotykowego multitouch.

Za powyższe jak mam dopłacać teraz różnicę na poziomie minimum 2 tyś - dziękuję.

Zostaje ze swoją Elite Ti2

Tutaj przynętą jest system live kompatybilny z FS, reszta- zapewne kosmetyka, choć jak pisałem- nie mam informacji o rozdzielczości. Cena- wiadomo, rzecz problematyczna, ale patrząc na wyprzedażowe okazje z Eu nie czepiałbym się relacji cena/jakość Ti2



#4 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2020 - 18:46

Tutaj przynętą jest system live kompatybilny z FS, reszta- zapewne kosmetyka, choć jak pisałem- nie mam informacji o rozdzielczości. Cena- wiadomo, rzecz problematyczna, ale patrząc na wyprzedażowe okazje z Eu nie czepiałbym się relacji cena/jakość Ti2

Cena jakość Ti2 jest ok teraz ale nowa Elite FS pewnie będzie kosztować tyle co Ti2 na początku. Wymiana urządzenia w takim przypadku jest mało opłacalna.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 13 listopad 2020 - 18:46


#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2020 - 18:47

Cena jakość Ti2 jest ok teraz ale nowa Elite FS pewnie będzie kosztować tyle co Ti2 na początku. Wymiana urządzenia w takim przypadku jest mało opłacalna.

To zależy co pokaże ten nowy system live. Jeśli będzie zbliżony do Livescope jakością obrazu- wtedy można pogdybać nad EFS, jeżeli nie- nie ma o czym gadać. 



#6 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2020 - 18:51

To zależy co pokaże ten nowy system live. Jeśli będzie zbliżony do Livescope jakością obrazu- wtedy można pogdybać nad EFS, jeżeli nie- nie ma o czym gadać. 

Pełna zgoda. Mam nadzieję Maćku, że będziesz miał okazje się przekonać jak to będzie wyglądało i napiszesz parę słów od siebie. Bo w zasadzie to będzie determinowało moją decyzję o zmianie.



#7 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2020 - 18:53

Powiem tak, jeżeli ten nowy Live od Lowrance będzie dostępny dla mojego simrada Evo3 i będzie wyglądał przyzwoicie pod kątem zasięgu i detekcji przynęty, to niewykluczone. Natomiast pionierem całego zestawu nie będę na pewno ;)



#8 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2020 - 19:04

Haha... Ten multitouch dla elite przepowiedziałem w poście o elite.. Jasnowidz ze mnie.

#9 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2020 - 19:18

Haha... Ten multitouch dla elite przepowiedziałem w poście o elite.. Jasnowidz ze mnie

Rozdzielczość to jest pytanie, jeżeli będzie wyższa niż w Ti2, może to oznaczać kanibalizację HDS gen3 czy simrada Evo2


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 listopad 2020 - 19:22


#10 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 listopad 2020 - 10:48

Maciek ja wole zostać przy evo 2 i nawet wyższa rozdzielczość mnie nie skusi. :)

 

Widziałem co dzieje się z Elitkami Ti2 na wodzie jednemu się zawiesi sonar w czasie trolowania i musi restartować do ust.fabrycznych innemu wariuje DI i tak dalej. Znam może 2 os które nie miały problemów. Nie mówie że tak jest z wszystkimi elitkami ale coś w tym musi być. Co do hds stary hds 2 gen z modułem Lss2 hd obrazuje lepiej niż elitka Ti2 z totalscan może dłuzej myśli ale wszystko działa.


Użytkownik nurek28 edytował ten post 14 listopad 2020 - 10:49


#11 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 listopad 2020 - 11:12

Maciek ja wole zostać przy evo 2 i nawet wyższa rozdzielczość mnie nie skusi. :)

 

Widziałem co dzieje się z Elitkami Ti2 na wodzie jednemu się zawiesi sonar w czasie trolowania i musi restartować do ust.fabrycznych innemu wariuje DI i tak dalej. Znam może 2 os które nie miały problemów. Nie mówie że tak jest z wszystkimi elitkami ale coś w tym musi być. Co do hds stary hds 2 gen z modułem Lss2 hd obrazuje lepiej niż elitka Ti2 z totalscan może dłuzej myśli ale wszystko działa.

Krzysiek, tu nie chodzi o Elitę ,a o ten system obrazowania nowy od Lowrance. Sam ekran to tylko ekran, rozdzielczość ma znaczenie i flaki, a te są coraz szybsze. Ciekawe rzeczy piszesz o tych Ti2 ,bo jeżeli piszą do mnie osoby z problemami z nimi- to zazwyczaj jest to wynik nieudanego update softowego po wifi. 

LSS2 HD jest super, zwłaszcza z modułem sonarhub i przez moment zastanawiałem się, czy nie kupić go do robienia map mozajkowych w 800khz, ale nie, zostanę przy ss3d



#12 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 listopad 2020 - 11:26

Ja to wszystko wiem.

I wiem kto zakupi pierwszą sztukę na testy ;)



#13 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 listopad 2020 - 11:33

Ja to wszystko wiem.

I wiem kto zakupi pierwszą sztukę na testy ;)

Nie wiem, ale jeżeli będzie możliwość wpięcia się w Simrada, jakość obrazowania Live zbliżona do LVS32 pod względem zasięgu detekcji przynęty, to mocno będę myślał o tej sprawie. 



#14 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2020 - 12:20

Maciek ja wole zostać przy evo 2 i nawet wyższa rozdzielczość mnie nie skusi. :)

 

Widziałem co dzieje się z Elitkami Ti2 na wodzie jednemu się zawiesi sonar w czasie trolowania i musi restartować do ust.fabrycznych innemu wariuje DI i tak dalej. Znam może 2 os które nie miały problemów. Nie mówie że tak jest z wszystkimi elitkami ale coś w tym musi być. Co do hds stary hds 2 gen z modułem Lss2 hd obrazuje lepiej niż elitka Ti2 z totalscan może dłuzej myśli ale wszystko działa.

Moja ti2 była wymieniana na gwarancji. Nie chciała się włączać. Trzeba było odpiąć przewód zasilający z gniazda, podłączyć ponownie i dopiero się uruchamiała. Po uruchomieniu działała bez zarzutu. Na szczęście Parker stanął na wysokości zadania i wymienił echo na nowe. Nowe śmiga aż miło. 



#15 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2020 - 08:50

Lowrance i simrad to przecierz prawie to samo, nie myślicie chyba że navico zostawi simrada z tyłu. W przyszłym roku poprawią i simrada.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#16 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 04 grudzień 2020 - 09:13

Już są filmiki nowej elitki 😁 coś czuję że namiesza,ciekawe jak cenowo
  • kniachu lubi to

#17 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1781 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 grudzień 2020 - 10:20

https://www.facebook...28153037328931/

#18 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2020 - 11:59

Już są filmiki nowej elitki coś czuję że namiesza,ciekawe jak cenowo

Golas chyba 1200E, u nas to jak dystrybutor przeliczy walutę, tak będzie. 

Szkoda, że nie ma więcej pxl, na plus touchscreen full i programowalny przycisk. 

Teraz Lowrancom przydałoby się wymodzić dobry, trójzakresowy przetwornik SI/DI, bo HB taki ma, Garmin też i tylko oni zostali z ręką w nocniku. Mam nadzieję, że coś wymyślą, bo chyba nowego ss3d nie będzie, a jeśli o tej sprawie- to Elitka FS obsłuży ss3d, bo on też po ethernecie lata.


  • kostom63 lubi to

#19 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2020 - 16:45

Do poczytania i pooglądania - updatowany artykuł z początku wątku:

https://sonaryimapy....e-elite-fs.html



#20 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 grudzień 2020 - 18:43

Z tym 3d to ciekawe jestem jak to na fs bedzie bujac. Bo gen3, sobie slabo radzil jesli idzie o obrazowanie 3d - z SI niebedzie problemu. Live wkoncu zrobili uzyteczny, ale cenowo chyba wyzej od lvs32




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych