Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości od Lowrance (2021, 2022, 2023...) Elite FS, system obrazowania Live, itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2020 - 19:36

Z tym 3d to ciekawe jestem jak to na fs bedzie bujac. Bo gen3, sobie slabo radzil jesli idzie o obrazowanie 3d - z SI niebedzie problemu. Live wkoncu zrobili uzyteczny, ale cenowo chyba wyzej od lvs32

Nie zdziwiłbym się, gdyby  ta cała FS była przemeblowanym gen3, bo matryca taka sama pixelami jest, choć równie dobrze może być to od Go simradowkiego. 

Co do samego systemu- zapowiada się spoko, choć wprawne oko wychwyciło za wodą , że do widoku down, trzeba pomoczyć łapki a nie zrobić to softowo- jak w LVS32. 

Poza tym pojawiła się opcja zapisu wideo w echu- zapis ekranu. Ciekawe, czy tylko tego trybu, bo widzialem na screenie z AT w menu taki ficzer, czy innych też, bo to w sumie byłaby fajna opcja, apki lagują i obraz przechwycony z echa na smartfonie nie jest zbyt dobrej jakości. 



#22 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 19:47

Witam.
Czy kros wie ,jaka jest grubość wiazki w Targecie? W Livescope to chyba było trzy stopnie, dlatego sprzedałem.

#23 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2020 - 20:16

Witam.
Czy kros wie ,jaka jest grubość wiazki w Targecie? W Livescope to chyba było trzy stopnie, dlatego sprzedałem.

Mniej niż w Livescope, bo tam jest 20 stopni  a w Lowrance AT jest 18 stopni,. Horyzontalnie to samo- czyli 135. 

Mnie interesuje natomiast zasięg detekcji przynęty normalnej, bo w Livescope to 15m przy gumie +10cm i +10g. Więcej nie potrafię wycisnąć z tego sprzętu. 



#24 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 20:43

To lipa , jak weziej niz u Garmina. W Livescope ciężko było utrzymać przynętę w wiązce , to tu jeszcze gorzej będzie

#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2020 - 20:53

To lipa , jak weziej niz u Garmina. W Livescope ciężko było utrzymać przynętę w wiązce , to tu jeszcze gorzej będzie

Wiesz, realnie to ps31 ma szeroką wiązkę , regulowaną 10,20 i 40 stopni, zastanawiałem się czy nie brać go zamiast lvs ale chciejstwo zwyciężyło i teraz po testach lv to bym właśnie dziadka ps31 wziął. Livesight lowrancowski też ma ale tylko 40 stopni, tylko że to trochę dużo realnie jest, bo 20m od łodzi to pewnie z 7-8m rozwarcia a to nie jest optymalne tak samo jak za wąska wiązka. Jak dla mnie te 25-27 stopni powinno być



#26 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 grudzień 2020 - 17:33

Jeśli kto ciekawy, dziś o 18.45 webinar z USA na temat nowości.

 

https://www.lowrance...x53LjnEFc1Nj2rk



#27 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 grudzień 2020 - 20:54

Jak by co link do filmiku na Vimeo 



#28 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4791 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 grudzień 2020 - 01:10

Patrząc na to co prezentują, to nie sądzę, żeby było w stanie przyciągnąć nowych klientów. Może powstrzyma tych, co chcą uciec do konkurencji. Właściwie nie widać różnic z Livescope.



#29 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 grudzień 2020 - 07:00

Patrząc na to co prezentują, to nie sądzę, żeby było w stanie przyciągnąć nowych klientów. Może powstrzyma tych, co chcą uciec do konkurencji. Właściwie nie widać różnic z Livescope.ppa

Paweł, oni idą tą samą drogą co Garmin w systemach live- najpierw niesłusznie hypowany Livesight , gdzie był już na rynku o wiele lepszy w sensie jakości obrazowania LVS, a teraz to. Długo z AT cicho siedzieli, przy Livesighcie nakręcony był taki hype, że potem jak okazalo się że to odpowiednik ps31  z mniejszą ilością funkcji, to balon pękł  i został niesmak. 

Co do różnic, to najważniejsza jest ta że nie widać zakłóceń - efektów ubocznych perspektywy- tak jak ma to miejsce w LVS. To co widać od testerów to soft beta, który ma być docelowo poprawiony, więc będzie lepiej niż w LVS. Garmin zniechęcił sporo ludzi do siebie tym, że perspektywa rozpieprzyła jakość pozostałych trybów, a co mnie osobiście wkurzyło, to fakt, że włazi ona w ekran bez updatowania modułu. Udało mi się cofnąć moduł, do 2.20 ale to nie jest to samo co było na ekranie w opcji front i koniec. Złośliwi twierdzą, że oprócz crosslicensingu nastąpiła wymiana ludzi od softu i to, co było zmorą Navico- kolejne wersje naprawcze tego co miało być lepsze, ale się nie udało- stało się teraz udziałem Garmina ;)

 

Overall to po prostu kolejna odsłona systemów, które zdobywają rynek i tak na to patrzę. W USA też nie ma już napinki na trzymanie się 1 brandu na łajbie, kiedyś tak było. Teraz jeśli ktoś ma pieniądze, bierze najlepsze sprzęty niezależnie od producenta. 

Ale jest oczekiwanie na to co pokaże Garmin, wniosek patentowy, który złożyli w styczniu oddziaływuje na wyobraźnię...

I nie zdziwiłbym się, bo mając tyle doświadczenia w systemach live- Garmin odjedzie reszcie w następnym wypuście, ale co tam -będzie ciekawiej. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 grudzień 2020 - 07:21


#30 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 grudzień 2020 - 07:48

Uważam jak Pan Maciek, odnosnie tego live od lowrance. Zrobili klona lvs32. Jakościowo jest ok , ale d. Nie urywa. Mankamenty na pierwszy rzut oka to napewno ręczne przestawianie miedzy trybem down/front. Podejrzewam ,że ten system juz zrobi jakas karierę, może nie spektakularna , ale napewno lepsza niż ostatni ich wypust. Tu i tak bardziej chyba idzie o preferencje danego użytkownika... miałem garmina przez sezon i wsumie sprawował się ok. Jednak dla mnie bardziej przyjazny jest lowrance. Chociaż chciałem przejść na gps serii 84, to wróciłem do hds-a. Może kiedyś zrobię podejscie v2 do garmina

#31 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 grudzień 2020 - 09:38

Powiem tak, wszystko widać ale jednak dupy nie urywa. Garmin jest dalej krok do przodu. Patrząc z perspektywy użytkownika HDSa, którego bardzo lubię daje to jednak jakąś alternatywę oraz perspektywę na przyszłość i w tym momencie nie trzeba się przesiadać całkowicie na innego producenta, co wiąże się z dużymi kosztami... Ciekawe jeszcze co pokaże humminbird w systemie live.

#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 grudzień 2020 - 09:46

Powiem tak, wszystko widać ale jednak dupy nie urywa. Garmin jest dalej krok do przodu. Patrząc z perspektywy użytkownika HDSa, którego bardzo lubię daje to jednak jakąś alternatywę oraz perspektywę na przyszłość i w tym momencie nie trzeba się przesiadać całkowicie na innego producenta, co wiąże się z dużymi kosztami... Ciekawe jeszcze co pokaże humminbird w systemie live.

Mam LVS i widzę  z materiałów podobieństwa i różnice, choć dopiero gdy będę miał(?) w łapach oba systemy  - da się to realnie sprawdzić. 

różnica jest jedna, o niej Adam pisał przed chwilą, ja też- czyli łapki trzeba pomoczyć zmieniając położenie przetwornika

nie widziałem żadnego drzewa duchów itp. na materiałach, które obecnie są dostępne z AT

są delikatne martwe strefy w poszczególnych pasmach - widać to gdy ławica przechodzi przez nie pojawiając się i znikając

A tryb perspektywy to najbardziej zależy od głębokości użycia i czystości wody- to niezależnie od brandu. 

Co do HB- jeżeli przyjrzeć się specce, to ob będzie jeszcze bardziej podobny do LVS w sensie detali- bo ma robić w 1,2mhz jak LVS, natomiast łatwieszy będzie do użycia w opcji front- bo ma te 25 stopni vs 20 w LVS i 18 w AT. Muszę zrobić infografikę na blogu- kątomierz i papier milimetrowy powinny dać odpowiednią skalę ,



#33 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2020 - 13:49

zaczynaja sie pojawiac juz nowosci zapraszam do ogladania :

 



#34 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 grudzień 2020 - 13:55

zaczynaja sie pojawiac juz nowosci zapraszam do ogladania :

 

U nas pewnie po nowym roku dopiero będą. 



#35 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2020 - 14:02

U nas pewnie po nowym roku dopiero będą. 

Czy Macku zauwazyles od gory jakby GPS takis wysuniety byl, moze tam kompas dodali?



#36 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 grudzień 2020 - 14:04

Czy Macku zauwazyles od gory jakby GPS takis wysuniety byl, moze tam kompas dodali?

To rozwiązanie z Simradów- płaska antena GPS, która ponoć jest efektywniejsza niż tradycyjna schowana w panel



#37 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2020 - 14:08

Ze wzgledu na chec zamiany  Elite 7" TI2 na cos z 9" to czekam na HDS Live 9"  moze niedlugo cos sie pojawi nowego. 



#38 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 grudzień 2020 - 15:28

Ze wzgledu na chec zamiany  Elite 7" TI2 na cos z 9" to czekam na HDS Live 9"  moze niedlugo cos sie pojawi nowego. 

ten nowy FS ma takie same możliwości jak live, ale niestey pixeli mniej

obsłuży wszystko co potrzeba - poprzez ethernet- ss3d, sonarhub i tradycyjnie nmea2000

Nie słyszałem o planach na nowe HDS, a czytuję tu i ówdzie, natomiast słychać o nowym oprogramowaniu do nich, bo musi się ono ukazać, by obrobiły AT



#39 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2020 - 15:32

To mnie zmartwiłeś ze nic nowego z serii HDS Live nie bedzie , mimo to sądzę że HDS Live ma inne bebechy i raczej jak zmienić to na HDSa.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 grudzień 2020 - 15:34

Pixele i flaki musi miec slabsze FS vs Live. Niema cudow, roznica cenowa jest miedzy tymi dwoma polkami i to gdzieś musi być skompensowane. Ogolnie bardzo dobrze ,ze poszli po rozum do głowy i zrobil siec w tej serii sprzętu. Garmin im dal wytyczne , jak zrobić live i użyteczny sprzet klasy sredniej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych