Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Obręb ochronny - zimowisko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 listopad 2020 - 11:37

Kto i na jakiej podstawie ustanawia na danym fragmencie wody zimowisko/obręb ochronny ? Na "moim" odcinku Wisły w 2 klatkach między główkami w okresie jesienno-zimowym co roku zbierają się tysiące uklejek. Za nimi przypływają bolenie, klenie, okonie, szczupaki. A za rybami wędkarze... Na 2 główkach wczoraj było ich 8. No i dwunożne drapieżniki w zgodzie z RAPR dziesiątkują drapieżniki z płetwami. 

Wg mnie pasowałoby tam utworzyć obręb ochronny/zimowisko i wyłączyć ten teren z możliwości wędkowania w miesiącach jesienno-zimowych. Pytanie tylko kto jest władny coś takiego zrobić ? Do kogo trzeba byłoby się zwrócić ?

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tej materii ?


  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 listopad 2020 - 11:47

Podam na moim przykładzie. Niedaleko mnie na rzece Noteć kilka lat temu było podobnie. Wówczas utworzono obwód ochronny na tej rzece na odcinku 4km. Ochrona trwa od 15 listopada do 31 marca. Obwód utworzył zarząd okręgu w którym mieści się chroniony odcinek rzeki, w moim przypadku ZO PZW Piła. 


  • Friko lubi to

#3 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 listopad 2020 - 11:57

A wnioskowałeś jakoś Artku do ZO ? Kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia ? Czy mogę to zrobić jako szeregowy wędkarz czy też musi taka inicjatywa wyjść z poziomu np. koła ?



#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 listopad 2020 - 13:33

Napisz wniosek/petycję z poziomu koła do okręgu PZW. Napisz dokładnie jak to widzisz , zaproponuj granice i terminy. Jeszcze lepiej gdy pod tą petycja podepniesz listę na której zbierzesz podpisy, im więcej tym lepiej.

#5 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 listopad 2020 - 14:35

Najlepiej kilka kół jak by wystąpiło z takim wnioskiem. Pogadaj ze znajomymi z innych kół, na zebraniu(będą niedługo) niech każdy zgłosi taki wniosek. Wniosek, który wpłynie z jednego koła może nie mieć znaczenia, szczególnie jeśli ktoś w okręgu będzie temu przeciwny.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 16 listopad 2020 - 14:36


#6 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 listopad 2020 - 14:38

To, czy zebrania odbędą się niebawem, nie jest takie oczywiste



#7 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 16 listopad 2020 - 17:05

Kto i na jakiej podstawie ustanawia na danym fragmencie wody zimowisko/obręb ochronny ? Na "moim" odcinku Wisły w 2 klatkach między główkami w okresie jesienno-zimowym co roku zbierają się tysiące uklejek. Za nimi przypływają bolenie, klenie, okonie, szczupaki. A za rybami wędkarze... Na 2 główkach wczoraj było ich 8. No i dwunożne drapieżniki w zgodzie z RAPR dziesiątkują drapieżniki z płetwami.

Wg mnie pasowałoby tam utworzyć obręb ochronny/zimowisko i wyłączyć ten teren z możliwości wędkowania w miesiącach jesienno-zimowych. Pytanie tylko kto jest władny coś takiego zrobić ? Do kogo trzeba byłoby się zwrócić ?

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tej materii ?


Zimowisko ustanawiają ryby w momencie w którym wybierają dane miejsce na zimowanie ☺. Ochronę takowego miejsca wprowadzić może uprawniony do rybactwa wpisując odpowiednią regulację do wydawanego przez siebie zezwolenia. Może również wystąpić do zarządu województwa z wnioskiem o ustanowienie obrębu ochronnego. Różnica jest znacząca, gdyż złamanie warunków zezwolenia wydanego przez uprawnionego do rybactwa jest wykroczeniem a połów w obrębie ochronnym jest przestępstwem.
  • bartsiedlce i border river lubią to

#8 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 listopad 2020 - 18:55

... dokładnie Tak !!!



#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 17 listopad 2020 - 10:55

To, czy zebrania odbędą się niebawem, nie jest takie oczywiste

Gdy pisałem posta też się właśnie zastanawiałem, ale wg przepisów takowe powinny się odbyć. Tylko w jakiej formie to będzie???



#10 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 listopad 2020 - 11:19

A wnioskowałeś jakoś Artku do ZO ? Kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia ? Czy mogę to zrobić jako szeregowy wędkarz czy też musi taka inicjatywa wyjść z poziomu np. koła ?

Ja nie wnioskowałem, bo ten obwód nie jest w rejonach mojego koła. Raczej taka inicjatywa wyszła z koła w obrębie którego znajduje się ten odcinek ochronny. Ty jako szeregowy wędkarz możesz wyjść z taką propozycją w swoim kole. Jeżeli zarząd koła będzie na tak, to oni zgłaszają wnosek do okręgu zarządu i  zarząd podejmuje stosowną uchwałę.



#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 listopad 2020 - 11:30

Gdy pisałem posta też się właśnie zastanawiałem, ale wg przepisów takowe powinny się odbyć. Tylko w jakiej formie to będzie???

 

Problem w tym, że nie można organizować zgromadzeń powyżej 5 osób, a zebrania wyborcze nie mogą odbywać się w ogóle wg tzw przepisów covidowych. Wszystkie stowarzyszenia w kraju mają ten sam problem, statuty nakazują organizację zebrań.   :ph34r:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych