Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Mega Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 listopad 2020 - 19:52

Załączony plik  126289982_2438792386430082_3544523799955087889_o.jpg   53,06 KB   91 Ilość pobrań

 

Tylko tyle i aż tyle. Wygląda na to, że będzie trochę wstecznej kompatybilności.



#2 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 listopad 2020 - 20:08

i sie wyscig szczurow 2021 zaczyna. si odchodzi do lamusa , wkracza live na dobre. lowrance tez cos pokaze ciekawe co garmin odpali



#3 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 listopad 2020 - 20:31

Ale bez blackbox= albo to, albo SI albo .....drugi ekran na łodzi. Jestem ciekaw szerokości skanowania w opcji front. optimum 25-30 stopni jak dla mnie powinno być. 

Teraz czas na ruch Garmina, a rumory są ciekawe i to bardzo. 

Edyta- może jakiś Y cable to załatwi, by był obraz sonaru i Live?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 listopad 2020 - 20:45


#4 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 listopad 2020 - 23:09

Czemu uważasz, że "albo albo"?
Jednostka nie poradzi sobie obliczeniowo?
Może do przetwornika wsadzili jakiś wielordzeniowy mikroprocesor, który ogarnie temat i wyśle tylko obraz po ethernecie, jak robi to puszka od Livescope?



#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 listopad 2020 - 06:55

Czemu uważasz, że "albo albo"?
Jednostka nie poradzi sobie obliczeniowo?
Może do przetwornika wsadzili jakiś wielordzeniowy mikroprocesor, który ogarnie temat i wyśle tylko obraz po ethernecie, jak robi to puszka od Livescope?

Livescope to LVS32+ moduł GLS 10. Całą robotę rzeźbi moduł, który jest połączony z przetwornikiem, a sygnał wywala do ekranu kablem Network. W Lowrance jest podobnie z modułami- wpinasz w nie przetworniki, one modulują sygnał i transmisja jest po Ethernet. Starsze ducery Garmina- live były wpinane w ekran, ale gniazdem network. 

Jestem ciekawy co HB pokaże, bo skoro sprzęt live jest w miarę uniwersalny- czyli robi na wszystkich generacjach solixa i gen 3 i 4 Helixa to z jednej strony fajnie, ale wiedząc, że nie ma modułu obrabiajacego sygnał, może nie być takie wow na wodzie. Ale to tylko gdybologia, tak samo jak z powyższym. 

 

Edyta, będzie ok, pewnie po ethernecie hb to wepnie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 19 listopad 2020 - 07:32


#6 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 19 listopad 2020 - 10:05

No juz jestem ciekaw jak to bedzie prezemtowac się i jakie $trzeba na to

#7 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2020 - 10:06

I pojawia się problem jak ktoś ma dziobówkę wpiętą w Ethernet to musi kupić jeszcze AS ETH 5PXG - 5-Port Ethernet Switch i kabelki dodatkowe aby używać Live Mega i silnik.

Albo na bogato APEX, który ma Dual Port Ethernet 

 

Jak będzie bez boxa, a zanosi się że będzie, to musi być procek który to ogarnie. Wydaje mi się że ładnie to może wyglądać na nowych modelach ekranów z nowymi procesorami. Albo to będzie wersja początkowa jak w Garmin LVS12. 

 

Zobaczymy....


Użytkownik Pietruk edytował ten post 19 listopad 2020 - 10:19


#8 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 listopad 2020 - 11:04

I pojawia się problem jak ktoś ma dziobówkę wpiętą w Ethernet to musi kupić jeszcze AS ETH 5PXG - 5-Port Ethernet Switch i kabelki dodatkowe aby używać Live Mega i silnik.

Albo na bogato APEX, który ma Dual Port Ethernet 

 

Jak będzie bez boxa, a zanosi się że będzie, to musi być procek który to ogarnie. Wydaje mi się że ładnie to może wyglądać na nowych modelach ekranów z nowymi procesorami. Albo to będzie wersja początkowa jak w Garmin LVS12. 

 

Zobaczymy....

Z nowościami Lowrance będzie tak samo, czyli jeśli jest np. SS3D+ to, trzeba wybierać albo ethernethuba kupić. 



#9 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 19 listopad 2020 - 12:19

Tez mi sie tak wydaje ze pierwsza generacja tego bedzie taka nak początkowo lvs 12. A za rok wyjdzie poprawka.

Czas pokaze. Trzeba chyba zbierac siano na Apexa chociaz skromnie 13" :D

#10 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 listopad 2020 - 12:51

Tez mi sie tak wydaje ze pierwsza generacja tego bedzie taka nak początkowo lvs 12. A za rok wyjdzie poprawka.

Czas pokaze. Trzeba chyba zbierac siano na Apexa chociaz skromnie 13" :D

Nie, taki gniot to samobójstwo dla legcy firmy. Grafiki obiecują szerokie pole w opcji perspektywicznej, czyli już jest różnica vs. lvs 12, budowa przetwornika pokazuje, że nie jest on takiej "schodkowej" konstrukcji jak w LVS 32. 

Jedno jest pewne, jak Garmin pokaże swoje nowe zabawki, to ból głowy będzie dla tych, co mają dokonać wyboru. 



#11 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2020 - 16:45

Jak w perspektywie będzie głębiej niż w Garmin, to zacznę się zastanawiać. Ale raczej nie będzie, bo nawet płycej grafika przedstawia...

Póki co to marketing i Paint.

 

Trochę lepsza rozdzielczość marketingu.  

Za t podoba mi się uchwyt i samo rozwiązanie ustawienie położenia przetwornika do perspektywy. To plus.

408532296_Megalive.jpg


Użytkownik Pietruk edytował ten post 19 listopad 2020 - 16:58


#12 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 19 listopad 2020 - 19:36

No właśnie trzeba poczekać jeszcze trochę, Premiera w marcu, więc testy już muszą być dłuższy czas. 1,5tyś dollarów czyli w Polsce z 8 tyś złotych....



#13 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 listopad 2020 - 20:41

Wychodzi na to, że to, co się kupi i tak za dwa sezony będzie odstawało od czołówki. Gdzieś trzeba znaleźć złoty środek, żeby nie zwariować. Mnie interesują też jakieś prorocze wizje na temat elektroniki wędkarskiej. Sama ewolucja systemów live jest w sumie dość szybka. Czy czeka nas( w sensie ludzi za 100 lat) przyszłość łowienia w googlach 3d z obrazem via wifi z echa. Itp. Czy raczej zamiast za elektronikę, trzeba będzie bulić za możliwość łowienia w wodzie gdzie ryby nie zmieniają swoich naturalnych zwyczajów .

Użytkownik bassy edytował ten post 19 listopad 2020 - 20:45


#14 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 listopad 2020 - 20:58

Wychodzi na to, że to, co się kupi i tak za dwa sezony będzie odstawało od czołówki. Gdzieś trzeba znaleźć złoty środek, żeby nie zwariować. Mnie interesują też jakieś prorocze wizje na temat elektroniki wędkarskiej. Sama ewolucja systemów live jest w sumie dość szybka. Czy czeka nas( w sensie ludzi za 100 lat) przyszłość łowienia w googlach 3d z obrazem via wifi z echa. Itp. Czy raczej zamiast za elektronikę, trzeba będzie bulić za możliwość łowienia w wodzie gdzie ryby nie zmieniają swoich naturalnych zwyczajów .

W naszym pięknym kraju niedługo nie będzie czego szukać tymi zaawansowanymi zabawkami. Tutaj jest podstawowy problem. 


  • Sławek77 i Kajtelek2 lubią to

#15 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2020 - 21:57

I tu się mylisz, tam gdzie ryba jest to po co szukać i kupować sprzęt, płyniesz i łowisz.

Właśnie tam gdzie jest mało ryby, potrzebny jest sprzęt aby ją znaleźć.


  • wujek lubi to

#16 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 listopad 2020 - 22:09

Znalezc a zlapac to roznica :)

#17 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 listopad 2020 - 22:29

I tu się mylisz, tam gdzie ryba jest to po co szukać i kupować sprzęt, płyniesz i łowisz.

Właśnie tam gdzie jest mało ryby, potrzebny jest sprzęt aby ją znaleźć.

Czyli w USA nie potrzebują zabawek a mają po kilka ekranów....



#18 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2020 - 22:47

Czyli w USA nie potrzebują zabawek a mają po kilka ekranów....

Lubią może, tak jak ja, mnie cieszą te gadżety. Jak nie biorą jest w co klikać i patrzeć.

#19 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 listopad 2020 - 00:47

Ja nie krytykuję postępu jako takiego. Podglądanie podwodnego świata od dziecka, nie wiem czemu, kręciło mnie. Może My wędkarze mamy powołanie😁. Tak tylko mnie naszło jakoś na myślenie o przyszłości. A odnośnie rybostanu, to wiadomo. Z tym, że są rybne miejsca. Ale one są poddane takiemu pressingowi, że statystycznie faktycznie niewiele ryb przypada na człeka. Ryby szukają innych miejsc. W takiej Szwecji sprawdzają się jeszcze klasyczne miejscówki i pory żarcia. A u nas robi się dziwnie. A wyścig zbrojeń trwa. Kiedyś ludzie patrzyli na krajobraz. A teraz nosy w kineskopach , azymuty, kursy na łejpointy, gpsy , skanowania. Tak sobie kiedyś wymyśliłem, żeby zrobić kiedyś towarzyskie zawody w formule "old school". Łódka, wiosła i kije , przynęty. Jakieś niezmapowane jeziorko. I jazda 😁 A drugiego dnia full electronic czelendż na tej samej wodzie.

Użytkownik bassy edytował ten post 20 listopad 2020 - 00:51

  • doktorek lubi to

#20 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 listopad 2020 - 09:22

Lubią może, tak jak ja, mnie cieszą te gadżety. Jak nie biorą jest w co klikać i patrzeć.

Wiesz, mnie coraz bardziej wkurzają- bo dają tyle ,że widzisz rybę, widzisz że ona ma cię tam gdzieś w okolicy płetwy ogonowej cokolwiek nie użyjesz z przynęt. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych