Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Mega Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 lipiec 2022 - 12:19

Mam przykre doświadczenia z aktualizacjami w hb :), chyba na koniec sezonu zrobię

#202 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 lipiec 2022 - 12:45

Mam przykre doświadczenia z aktualizacjami w hb :), chyba na koniec sezonu zrobię

U mnie poszło na dwóch echach bez problemu. Tzn chwilę to trwało, bo chyba rzeczywiście sporo zmian



#203 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 lipiec 2022 - 15:23

Bity kwadransik się robiło.
Działa.
Na wodzie zobaczę co tam poprawili.

Ciekawe jak rozwiązali śledzenie zaznaczonego punktu przez Live, czy poprzez GPS czy też jakieś charakterystyczne cechy fizyczne znajdujące się w obszarze zaznaczonego punktu.
Te drugie było by zdecydowanie fajniejsze.

#204 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 lipiec 2022 - 16:13

Bity kwadransik się robiło.
Działa.
Na wodzie zobaczę co tam poprawili.

Ciekawe jak rozwiązali śledzenie zaznaczonego punktu przez Live, czy poprzez GPS czy też jakieś charakterystyczne cechy fizyczne znajdujące się w obszarze zaznaczonego punktu.
Te drugie było by zdecydowanie fajniejsze.

Kompasowy sygnał z minnkota sensora jest punktem odniesienia dla mechanizmu obrotnicy, czyli blokujesz na kierunku , który jest potem korygowany względem heading z MK sensora. Wskazujesz punkt na ekranie, do którego "przyczepia" się przetwornik lub blokujesz przyciskiem z pilota we wskazanym kierunku. Przydatna funkcja- zwłaszcza na mniejsze łodzie, które nie siedzą mocno we wodzie i nimi miota oraz oczywiście dla pontoniarzy. 



#205 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 sierpień 2022 - 09:50

Tak ML wyglada u mnie po aktualizacji. Niewiele da sie z tym zrobic

141f1492b49f4f7542ac0bec0ba14ab7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#206 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 17:56

Ktoś już wie co tam oni poprawili-lub nie w tej aktualizacji? Bo nie wiem czy ryzykowac

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#207 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 sierpień 2022 - 18:17

Ktoś już wie co tam oni poprawili-lub nie w tej aktualizacji? Bo nie wiem czy ryzykowac

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Poprawili tak ,że na ML chu...a widać, poczekaj na kolejną odsłonę...
  • Bielun22 lubi to

#208 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2022 - 15:56

Póki co to nic nie poprawili i nie wiadomo kiedy poprawią. Pisałem do HB i odpisali mi, żeby połączyć bezpośrednio przetwornik do ekranu echosondy z pominięciem Switcha.

Miałem to zrobić i jechać na Odrę ale póki co przez najbliższe 10 lat pewnie nie będzie sensu tam jeździć :(

 

 

Sporo osób na forach pisze o takich przypadkach jak mój więc pewnie HB już pracuje usilnie nad jakąś łatką. Szkoda, że nie można we własnym zakresie zrobić downgrade, bo mam poprzednią wersję, z której byłem więcej niż zadowolony


Użytkownik kruz edytował ten post 11 sierpień 2022 - 15:57

  • Maciej_K i Bielun22 lubią to

#209 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 12 sierpień 2022 - 18:46

Póki co to nic nie poprawili i nie wiadomo kiedy poprawią. Pisałem do HB i odpisali mi, żeby połączyć bezpośrednio przetwornik do ekranu echosondy z pominięciem Switcha.
Miałem to zrobić i jechać na Odrę ale póki co przez najbliższe 10 lat pewnie nie będzie sensu tam jeździć :(


Sporo osób na forach pisze o takich przypadkach jak mój więc pewnie HB już pracuje usilnie nad jakąś łatką. Szkoda, że nie można we własnym zakresie zrobić downgrade, bo mam poprzednią wersję, z której byłem więcej niż zadowolony

A to okrągłe coś jak u Ciebie widziałem gdzieś na necie.. Więc to jakis zbiorowy hohlik

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#210 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2022 - 10:48

A to okrągłe coś jak u Ciebie widziałem gdzieś na necie.. Więc to jakis zbiorowy hohlik

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Jest Jarku jakiś ewidentny babol. Do mnie, po opublikowaniu postu na fb, z 15 osób już napisało z całego świata z pytaniem czy sobie z tym poradziłem, bo mają ten sam problem.

 

Tak jak pisałem wyżej, ,miałem jechać jutro na Odrę to sprawdzić i spróbować połączyć bezpośrednio do sondy z pominięciem switcha ale na Odrę już pewnie przez najbliższe kilka lat nie pojadę :(


  • Maciej_K i Bielun22 lubią to

#211 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 13:44

Jest Jarku jakiś ewidentny babol. Do mnie, po opublikowaniu postu na fb, z 15 osób już napisało z całego świata z pytaniem czy sobie z tym poradziłem, bo mają ten sam problem.

Tak jak pisałem wyżej, ,miałem jechać jutro na Odrę to sprawdzić i spróbować połączyć bezpośrednio do sondy z pominięciem switcha ale na Odrę już pewnie przez najbliższe kilka lat nie pojadę :(

Trochę szkoda ze nie da się wrócić do poprzedniej wersji...pozostaje czekać aż to naprawią.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#212 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 12:19

Trochę szkoda ze nie da się wrócić do poprzedniej wersji...pozostaje czekać aż to naprawią.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Da się wrócić, jednak tylko w serwisie na Litwie.

Odbierając z wymiany gwarancyjnej solixa Pan zasugerował aby nie wgrywać aktualizacji pod mega live bo nie zawsze się to udaje ;)

Jestem w ciężkim szoku, sprzęt którego używamy nie należy do najtańszych a tu takie kwiaty kolorowe.



#213 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 sierpień 2022 - 15:42

Da się wrócić, jednak tylko w serwisie na Litwie.

Odbierając z wymiany gwarancyjnej solixa Pan zasugerował aby nie wgrywać aktualizacji pod mega live bo nie zawsze się to udaje ;)

Jestem w ciężkim szoku, sprzęt którego używamy nie należy do najtańszych a tu takie kwiaty kolorowe.

No niestety. Jakbym wiedział, że się przewrócę to bym nie wstawał :( Można było nie wgrywać tez porażki ale tak to jest, że człowiek zawsze chce sprawdzić. No i sprawdziłem .....



#214 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 sierpień 2022 - 06:52

Mój ML się wczoraj "naprawił". Nie wiem z jakiego powodu, nie mam pojęcia co mogło być przyczyną ale z racji, że wyjeżdżam niedługo z łodzią do Szwecji chciałem sprawdzić czy bezpośrednie połączenie przetwornika z echosondą z pominięciem switcha coś da. Zależało mi, żeby to zrobić teraz, żeby ewentualnie wysłać go na reklamacje.

Co ciekawe, trzy dni temu, grzebałem coś przy łodzi i zostawiłem go podłączonego do prądu. Echa były wyłączone ale mimo to Mega Live rozgrzał się tak, że nie dało się go dotknąć. Bałem się, że się spalił - ale nie.

Teraz wiem dlaczego amerykanie sugerują, żeby zainstalować osobny włącznik do ML

Spróbowałem najpierw bez żadnych zmian. Bez łączenia bezpośredniego, bez przyklejania maski.

 

Pojechałem specjalnie nad jezioro na którym jest twarde dno i tych pierścieni saturna nie widziałem ani razu. Ani w trybie do przodu ani w dół, ani na głębokiej wodzie, ani na płytkiej.

A najlepsze jest to, że widziałem malutką gumkę z 5 gramową główką na około 20-23 metrach.

 

.


Użytkownik kruz edytował ten post 22 sierpień 2022 - 06:54


#215 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 sierpień 2022 - 12:13

Nalezalo go porządnie wygrzać:)

#216 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 sierpień 2022 - 13:39

Nalezalo go porządnie wygrzać :)

Może się coś tam w środku polutowało porządnie :D



#217 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 09 listopad 2022 - 13:20

Odkurzam temat, coś do niego powrzucam wkrótce



#218 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 listopad 2022 - 08:47

Trochę dłuższy film ;)


#219 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 15 listopad 2022 - 08:18

Świetna sprawa Rafał!



#220 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 17 listopad 2022 - 18:46

Cześć! W jaki sposób masz spiętego solixa, mega live i dziobówkę? Musiałeś budować sieć czy jest to na zasadzie plug and play?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych