Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 październik 2014 - 00:18

Napisze tak ((skala 1-10):

1. Czulosc - 10
2. Hol - 10
3. Podbicie glowka 12-27g + guma - 10
4. Podbicie glowka powyzej 28g + guma - 8

Dla mnie realne odczucie - blank moglby byc mnimalnie krotszy (idealnie bylby 260cm), jesli to spowodowaloby jego przyspieszenie w gornej czesci. Do 27g + guma pracuje tak jak lubie. Powyzej 28g + guma moglby pracowac bardziej szczytem, choc nie jest zle.

Ogolnie polecam bardzo. Uzbrojony lekko w Essexy tworzy rewelacyjny sandaczowy kij brzegowy. Do tej pory niestety nic powyzej 60cm ale wskazanie pstryka, podniesienia, przyduszenia gumy rewelacyjne.
Sam hol krociakow przyjemny i mega spokojny.

Sparowany jest obecnie (i raczej finalnie) z TP4000F.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 11 październik 2014 - 00:32


#322 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 październik 2014 - 00:53

Obiecane fotki ugiecia

Wiem, w sprawie przelotek jestem monotematyczny ale ten blank aż się prosi o KRy... Szczyt mimo że mocny łagodniej by się giął. Ale grunt że Kolega jest zadowolony z patyka. Teraz aby tylko gruba jesienna zedzina uruchomiła mu dół ;)



#323 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 październik 2014 - 06:53

Bardzo lekko zrobiony i pewnie nie urywa ręki  ;)

Obłowione koncepcji uzbrojenia miałem  w swojej 905-ce 4:

- tytany (od Y 25)  :wacko:

- alconity (od Y 30) :mellow:

- mix siców i alconitów (od Y 30) ;)

- KL- Esseks po całości od 25 :D  :D  :D

 

Ostatnia sprawdza się najlepiej i Kuba zadowolony to znaczy że jest jeszcze inna koncepcja idealna  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 październik 2014 - 06:55


#324 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 październik 2014 - 12:03

W sprawie przelotek zaufalem Siudakowi i jest wg mnie bardzo dobrze. Oczywiscie nie mam porownania do uzbrojenia w KR ale mysle, ze Essexy to dobre rozwiazanie.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 11 październik 2014 - 17:50


#325 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 11 październik 2014 - 13:28

Dzięki też  takie cudo mnie sie marzy



#326 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 11:47

Po paru łowieniach FX idzie jednak na sprzedaż. To mega uniwersalny kij ale ja szukam jednak czegoś stricte sandaczowego. FX ma dla mnie trochę zbyt delikatny szczyt do podbicia cięższych główek (28-30g+guma). Wybór padł na 20lb M1 862H. Wczoraj oglądałem go w Rodmasie, porównywałem z 17lb wersją, jak i z moim 18lb "905" i 20lb wersja M1 wydaje się najodpowiedniejsza. Blank bardzo szczytowy z dużym zapasem mocy. Uzbrojenie będzie bliźniacze do FX, czyli Essexy od 25 do 5 na szczyt, dolnik identyczny jak FX.

 

Pod koniec przyszłego tygodnia odbiór kija, więc w przyszły weekend pierwsze testy.



#327 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 08:40

Rafał, w piątek odbieram od Łukasza nowego M1 862H 20lb, o którym pisze Dąbek, jakbyś chciał, to w niedzielę, możemy ugadać się gdzieś nad Wisełką w okolicach Kiezmarka i sobie pomachasz ;)

 

 

IMHO, FX905 średnio nadaje się na sandacza - szczególnie do główek 30gr i podbijania z kija. Bardziej bym tu widział FX-PST 966 ale to juz inna długość...

Po 4 łowieniach 905, zgadzam się z Tobą w pełni ;) Idzie na sprzedaż lub zostawię ją sobie jako uniwersał na boleniowo-szczupakowe brzegowe łowy ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 listopad 2014 - 08:43


#328 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 21:52

Witam.Zastanawiam się nad blankiem ok. 2,7m długości, który by ogarnął Wiślane sandałki łowione na gumy z główką do 35g. Czyli taki co by ogarnął powiedzmy te 45g na pełnym komforcie.Cena blanku w zasadzie bez znaczenia.
Co byście doradzili? ;)


czesc
idealnym narzędziem do tego typu zadan wg mnie byl by kij na blanku CD TAIAHA 2102MH (dl 2,60) lub 2108MH (dl 2,75)
obydwa opisane 10-35 i 10-20 lb
ten krótszy jest ciut sztywniejszy

pozdrawiam

#329 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 17:42

Dziś odebrana nowa kosa sandaczowa na Wisłę ;) Siudak jak zwykle sie spisał na medal, wytrzymał moje kolejne marudzenia i wymyślania wzorów rekojeści i napisów i powstał nowy projekt.

 

To co mogę na sucho o kiju powiedzieć, w porównaniu do FX905, to na pewno większa sztywnośc blanku i dużo bardziej szczytowa akcja. Kij krótszy o 15cm od FX'a i nieco lżejszy wg mnie (zważę w domu, FX905 w takim wykonaniu ma 165g).

 

W niedzielę pierwsze testy, mam nadzieję, że ryby dopiszą.



#330 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 19:07

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:35


#331 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 19:54

Waga 159g.

Pierwsze testy w niedziele.

#332 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 16:42

Dziś pierwszy test kija. Wprawdzie nie na jego przeznaczeniu, czyli Wiśle, a na płytkim łowisku specjalnym w mieście ;) Płytkie łowisko nie dało praktycznie w ogóle przetestować możliwości kija jeśli chodzi o prowadzenie, podbicie i zakres przynęt. Ogólnie to co udało mi się sprawdzić, to dolny opisany c.w. kija jest opisany trochę za nisko, przynętę zaczyna się dopiero czuć od ok 10g główka + 3" guma (czyli realnie minimum jakieś 16-18g). Górny zakres nie skończył się przy 35g + 4" guma, ma jeszcze zapas mocy (nie zabrałem ciężkich główek, miałem w pudle jedną zagubioną 35g).

 

Hol jeden tylko, szczupaczek ok 1,5kg. Nie ma co ukrywać, że na takim zestawie (M1 20lb, TP 4000 i PP 0.19) rybka wyjechała z wody w ciągu parudziesięciu sekund ;) No ale to nie łowisko na ten kij. Tzn. rybami jak najbardziej, bo pływają tam zębate kolosy ponad metr i sumki do 40kg ale tam trzeba łowić lekko i wolno, więc nie poćwiczy się sandaczowego opadu.

 

Brań miałem kilka, niestety nie zaciętych. Nie wiem, czy to wina dość sztywnego i twardego kija i ryby się odbijały, czy po prostu dziś słabo brały i skubały jedynie w ogon. Nie mniej, nie jest to na pewno szczupakowy kij, do tego typu łowienia zostawiam sobie FX905 ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 listopad 2014 - 16:24


#333 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 20:33

A  znacznik na szczycie tej "pały"  ;)  to po co?

 

Edytka: a dzięki za "wyczerpującą" odpowiedź....

 

A dasz znać jak Tobie sprawdza się taki wynalazek?


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 19 listopad 2014 - 21:09


#334 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 20:37

A niektórzy wiedzą po co ;) Poszukaj w temacie o pracowni Rodmas, to będziesz wiedział ;)



#335 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 16:40

Kijka wciąż nie mam okazji obłowić dokładnie, z powodu braku czasu na ryby lub wyjazdów na inne łowiska.

 

Przez krótką chwilę na Wiśle zauważyłem, że odczuwalny opad jest od główki 10-12g + guma. Tak naprawdę komfortowo pracujemy (podbicie, opad, prowadzenie) główką od 15g + guma 3", co da nam masę łączną ok 20g. Przy główce mniejszej niż 10g + guma 2,5" nie ma prawie czucia przynęty.

 

Tak więc opis blanku 10-40g na stronie Łukasza dotyczy jedynie samej główki, do tego trzeba doliczyć 7-8g na minimum 3" gumę, aby móc komfortowo zacząć łowić tym kijem.



#336 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 grudzień 2014 - 04:37

Szukam 2-cześciowego blanku do zbudowania kija na pomorską Wisłę jako uniwersał z brzegu. Blank o długości 255-275cm. Kij głównie pod sandacza, do główek w zakresie 10-30g+guma 3-4". Częsty przyłów na Wiśle w postaci zębatego. Od czasu do czasu boleń ;) Tak więc, jak widać, ma być uniwersał ;)

Kijek ma być w zastępstwie StC AVS86MHF2, którego chcę sprzedać.

Zainteresował mnie model Phenixa PST895-2. Używa go może ktoś? Jaki jest realny zakres c.w. dla niego w lekkim uzbrojeniu? Da rade komfortowo podbijać nim główki 30g + guma?

Dzięki za wszelkie info.

Nie da rady :(



#337 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 01 grudzień 2014 - 04:47

Dziś odebrana nowa kosa sandaczowa na Wisłę ;) Siudak jak zwykle sie spisał na medal, wytrzymał moje kolejne marudzenia i wymyślania wzorów rekojeści i napisów i powstał nowy projekt.

 

To co mogę na sucho o kiju powiedzieć, w porównaniu do FX905, to na pewno większa sztywnośc blanku i dużo bardziej szczytowa akcja. Kij krótszy o 15cm od FX'a i nieco lżejszy wg mnie (zważę w domu, FX905 w takim wykonaniu ma 165g).

 

W niedzielę pierwsze testy, mam nadzieję, że ryby dopiszą.

Mógłbyś wstawić fotki z ugięcia kija , tak jak to zrobiłeś z tą 905 ?



#338 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 luty 2015 - 18:57

Trzecie podejście do kijka sandaczowego na Wisłę. Tym razem (i mam nadzieję ostatecznie) wybór padł ponownie na Phenixa SP862 ale w wersji MH czyli 17lb. Wykonanie oczywiście standardowo Tomek Siudakiewicz i Rodmas.

Zbrojenie nieco inne niż dwa poprzednie kije, zamiast Essexów 25-5 poszły Fuji Alconite 20-5 + sic 5 na szczyt. Rękojeść z pianki z końcówką alu z BRC, uchwyt SKSS17 z matusiakowym frezowanym insertem z czerwonej wiśni. Całość w jednolitym czarnym kolorze. Wszystkie omotki czarne, jedynie 2 okalające opis kija nad uchwytem mają czerwoną metaliczną wstawkę.

Oto moja Black Widow ;)

Masa kijka 138g.

Kijek w akcji niestety trochę poczeka, choć może jak ciut śnieg odtaje, to wybiorę się na Wisłę na testy rzutowe.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 07 luty 2015 - 01:29

  • Karol Krause, shavt i pikuś lubią to

#339 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 luty 2015 - 11:03

Obiecane fotki ugięcia

Użytkownik Żbiku edytował ten post 08 luty 2015 - 11:19

  • Karol Krause lubi to

#340 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 luty 2015 - 23:16

Bardzo fajnie wyszedł. Od ilu startuje i gdzie sie konczy ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych