Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 luty 2007 - 16:02

Przytetryczę nieco ..
Nie mieszałbym wielu wątków w jedno ciało . Ogromna większość nas wędkarzy , łowi sandacze w wylansowany przez swojską prasę sposób . Jest to firmowa mieszanka sprzętowo- przynętowo - metodologiczna . Są w niej elementy jiggingu / joggingu również /, poprzez technikę prowadzenia wabia , jerkingu oraz swimmingu . Tyle że kij przypadkowy , i na ogół od innej praktyki . Polska efemeryda , 10'0 jig rod .. O pełnym ugięciu . Wklejanki przemilczę ..
Shad , u nas ripper albo kopyto , ze swimmbaita też nawrócił się na jiga . Powiązane ze sobą naturalnie plecionką .
To ma cechy zakalca . Choć może jest oryginalne i fantazyjne .
Przecież sandacz to prosta , pospolita rzeczna ryba . I niejeden klucz jest do niej .
Czy drift /spław / nie sprawdzi się ? Float też nie ? Tak , tylko trzeba mieć odwagę i chęć spróbować .. Nie tak stadem za opadem..
Lekko obciążona guma pięknie się turla na wstecznym , z prądem , wraca leniwie pod powierzchnią . Czyżby sandacze żarły tylko kopyta na uncjowej główce ?
Do tego min . nadaje się krowi ogon , jest wręcz niezastąpiony..
Czy rzeczny jerking też od macochy ? Ten cały topwater ..
Bolenie wręcz domagają się popperów . Może mętnookie też by chciały bezsterowca ?
O ile są..


#22 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 17 luty 2007 - 17:28

Waracając do tematu,
Byłem wczoraj pierwszy raz w FC,wrażenia bardzo pozytywne.
Ale do rzeczy.
Miałem okazję pomachac min. uzbrojonym HS1023.Troszkę zdziwiło mnie ,że wędka uzbrojona była w komplet przelotek dwustopkowych :wacko:
Pan Irek oznajmił ,ze to prze te 25lbs.
I teraz pytanko ,czy uzbojenie dolnika w dwiestopki a szczytówki w jednostopokowe przelotki negatywnie wpłynie na ten kijek?Jakie minusy,przeciwskazania takiego pomysłu?

Kombinuje tak bo koledzy z forum maja kije Talona 2,6m 20lbs zbrojone tylko w jedna stopke albo dwiestopki przy dolniku i reszta pojedyncze,a przeciez ich kijki to tez mocne wędki.
Znalazłem też na jerbait.pl fotkę HS1023 zbrojoną w jednostopkowe na szczytówce.

















Załączone pliki

  • Załączony plik  012.jpg   47,29 KB   173 Ilość pobrań


#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2007 - 08:13

@Maciejowaty

moim zdanaiem blank typu hot-shot, takij jak wspomniany Batson, moze miec wiele zastosowan. Po pierwsze, naturalnym zastosowaniem takiego blanku, moze byc kij trollingowy. Wowczas kwestia wagi uzbrojenia schodzi jak dla mnie na dalszy plan. Bardziej istotne jest to, zeby przelotek było odpowiednio dużo - tak by wzmacniały one całą konstrukcje (dobrze rozkładały siły przy holu większej ryby, nagłym zaczepie etc). Taki blank moze byc uzbrojony w komplet przelotek dwustopkowych - zreszta najczesciej spotykanych w kijach do trollingu.

Innym zastosowaniem wedki wykonaniej na blanku, moze byc tzw. łowienie z reki, czyli rzutowe po prostu. Np. w ciezkim opadzie. Tutaj waga uzbrojenia bedzie miała swoje znaczenie, i blank o dosyc delikatnej szczytówce moze byc uzbrojony w lzejsze przelotki jednostopkowe, a nawet byloby to wskazane moim zdnaiem. Jezeli chodzi o zbrojenie dolnika tego blanku, który jak zapewne zauważyłeś jest bardzo sztywny, myślę że co najmniej 1 albo 2 przelotki dwustopkowe byłyby wskazane nawet przy łowieniu z ręki - chodzi o to że jak będziesz odklejał od dna kijem suma lub duzego sandacza, przelotka dwustopkowa moim zdnaiem pomoze lepiej wykorzystac moc tego solidnego dolnika.

Ja w podobnym kiju, troche bardziej delikatnym (20lb), który zbroiłem u Irka dla siebie, poszedłem w jeszcze bardziej radyklanym kierunku: w Talonie 8'6 MXF, na szczytówce mam alconite typu L w rozmiarach 7-8, potem w srodkowej czesci blanku Hardloye LV, a koncza to wszystko przy dolniku dwa dwustopkowe Hardloye SV. Co ciekawe, udalo sie z tego mixu ułożyć bardzo ładny stożek, i z kijka niezwykle przyjmnie się rzuca. Poprzez takie zbrojenie wyszedł on tylko piekielnie szybki, ale pod gume tak lubie.

Pozdarwiam

#24 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 luty 2007 - 14:44

Kolega z forum także sugerował ,że kijek ten mógł być uzbrojony docelowo do trollingu.
Przedyskutuję jeszcze te kwestie z Panem Ireneuszem,ale będe sugerował lżejsze uzbrojenie ,gdyż kijek bedzie używany w 99% do łowienia z ręki.

Friko,dzieki za te informacje,dzieki temu ten kijek będzie mi zapewne bardziej leżał i lepiej służył:D

Pozdrawiam


#25 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 luty 2007 - 15:02

Sugerował, sugerował

#26 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 luty 2007 - 11:46

Co do dwustopkowych to wszystko chyba powiedział Friko, ja tylko dodam że widziałem jego Talona i jest to naprawde piekielna maszynka, podoba mi się bardzo, na tyle ze zastanawialem sie nad przezbroieniem mego ciut dluzszego w NEW FRIKO CONCEPT :lol: .

Co do batow na sndala to kiedys ( w bardzo zamieszchlych czasach) stosowano takie wedki do polowu na martwa rybke, i z tad te nieporozumienia, zreszta pare lat w stecz producenci rodzimi sprzedawali takie coda opisane wlasnie jako ZANDER.

#27 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:41

Chciałbym uzbroić kij na sandacze, do opadu, trochę mocniejszy niż te, o których była mowa w innym wątku 'sandaczowym'.
Wisła z brzegu, główki 15-30g (+guma), plecionka 20lb, pod korbę. Co i jak byście uzbroili?
Pierwsze przychodzą na myśl HS Talona i Batsona. Chętnie poznam także inne propozycje.
Poproszę o krótką charakterystykę proponowanych blanków.

pzdr
zewu

#28 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:03

polecam blank ISA904 ale jej dłuższy odpowiednik widziałem ten kijek uzbrojony pod multika 20 lb idealnie pasuje glowki 20 30 gram jak najbardziej ok wobler 10cm w sdr nie zrobi na nim wrażenia natomiast ma tyle mocy ze możesz sandacza metrówke próbować wywalić na klatę gadaj z danielem xrods on ma tego kijka poczytaj sobie w tym art. http://www.jerkbait.pl/?p=198 na temat tej piekielnej zabaweczki

#29 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:51

Bardzo dobry wątek - sam zastanawiam się nad właśnie takim kijkiem i jestem ciekaw propozycji jako alternatywy dla opcji ekonomicznej (np. Ugly Stika).

Osobiście myślałem o długości 9ft (ok. 2,7m) - ale być może zewu ma inne preferencje odnośnie tego kijka.

#30 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 lipiec 2008 - 07:25

Wislany sandacz to super rozwiązaniem jest blue rapid BLSJH2118MH do 35g, kij cholernie czyły a jednocześne posiadający sztywny dolnik (i nie tylko ) aby móc skutecznie zaciąć smoka. Pięknie pracuje pod rybą - łowienie czysta poezja.
Ekonomiczniej to Talon 9'0MHXF2 w wersji VI+ ( nie miałem w ręku exp.) Bardzo potężne wędzisko - można pokusić się już o wycholowanie sumka, ale jednocześnie czuły patyk.

#31 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2008 - 19:00

Dziękuję za propozycje.
Blank ATC sprawia wrażenie zbyt mocarnego na moje potrzeby, Blue Rapid jest natomiast za długi Preferowana długość to 2,7 m. Zależy mi na dużej czułości takiego kija, nie chodzi o samą szczytówkę, pstryki i rodzaj dna chcę mieć wyraźnie pod łapą. Ideałem byłby wysokomodułowy blank wsparty rezonatorem, ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze...
Może któraś z pracowni coś doradzi?


pzdr
zewu

#32 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 sierpień 2008 - 08:48

Zewu, jak chcesz pomacać nad wodą CD to daj zać. Co do długości - hmmm krótko coś :huh: nad Wisełkę, ale to Twój wybór. Blue rapid jest jeszcze w długości 9,1ft, niestety niedostępny w Polsce, ale można pogadać z Irkiem, jak Ci się nie śpieszy to był by w nasępnej dostawie. W długości 2,6 masz spory wybór Hot shotów, nic tylko brać :lol: B)

ps. Irku co to jest Bandit Blank Series i Albagraph, 2 Piece Blank Series - mógłbyś przybliżyć to cudo?

#33 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 sierpień 2008 - 09:14

Obok HotShotów 25lb są jeszcze popularne u nas blanki Lamiglas Magnum Taper, a dokładniej XMG i Certiefied Pro 8'9(2,7m) 10-35gr (takie główki noszą) 20lb. Bardzo szybkie, sprężyste, mają mocniejsze szczytówki od blanków HS. Poza tym ich zaletą jest bardzo duża czułość i świetne wyważenie.

#34 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:12

Witam,
@Pablom, blanki o których piszesz to blanki do budowy morskich wedzisk-straszne pałki.W aktualnej ofercie Albagraph jest dostepny w blanku w długościach 7'0, Bandit nie występuje w aktualnej ofercie.
@Zewu, w najnowszej ofercie CD występują modele 2,75m, cw.10-35g, linka 10-20lb, akcja X/Fast, moc Medium/H. Blank o tych parametrach występuje zarówno w serii Blue Rapid jak i XLS. Blue Rapid waży 70 gram, a XLS 52 gramy. Wymiary tych blanków pozwalają na montaż rękojeści rezonansowych. Nie widziałem ich jeszcze, dlatego nic na razie nie mogę napisać. Zgodnie z ostatnią wiadomością z CD, blanki powinny być dostępne na początku września.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski


#35 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 październik 2010 - 20:14

Witam wszystkich.Łowię na Wiśle i potrzebuje blanku do przynęty ,o max ciężarze guma + główka 30 g ,linka 25 lb długość blanku do 2.75, cena gotowej wędki do 1000 zł ,łowię w ten sposób: po rzucie w dół rzeki,na zamknętym kabłąku,czekam aż guma opadnie na napiętej lince i podbijam przynęte kołowrotkiem czekając na następne puknięcie w dno,w ten sposób prowadzę przynęte do wyciągnięcia z wody, wędka którą łowię Ugly Stik Custom do 40 g,wydaje mi się zbyt miękka w częsci szczytowej,i przez to przynęta wolniej startuje,w momencie podbicia kołowrotkiem, blank ma służyć na większość zębatych, drapieżników wyłączając sumy wielkości rybnickiej :D ,proszę o wskazanie jaki blank nadawał by się najlepiej do tego celu.Pozdrawiam Daniel

#36 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 04 październik 2010 - 11:05

Hej,
ze znanych mi rzeczy do Twojego łowienia świetnie by się nadał CD Blue Rapid 20 lb/10-35: sztywny akurat na tyle , aby zapewnić Ci pełną kontrolę nad przynętą, ale nie jakiś tępy i pałowaty, pod obciążeniem ma fajne, równomierne ugięcie z płynnym przyrostem mocy. Ja mam go w wersji 2,50 i pod multiplikator, ale są na forum użytkownicy modeli 2,7 i 3,0 i je sobie chwalą; za pomocą wyszukiwarki możesz ich odnaleźć i pomolestować. Przychodzi mi do głowy jeszcze Lamiglas XMG 114 2M, o podobnych właściwościach, którym też (nie sugeruj się katalogowym opisem) obsłużysz swoje przynęty, ale ten ma 2,9.
Pewnie są i inne możliwości, które może podrzucą koledzy, wydaje mi się jednak, że wybierać powinieneś raczej spośród blanków max. 20 lb. Dla blanków 25 lb - przynajmniej tych, które znam - guma + główka = 30 g to będzie minimum komfortowego łowienia, u Ciebie zaś to maksimum, więc podejrzewam, że zdarza Ci się łowić i nieco lżej.

#37 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 październik 2010 - 12:31

Witam!
Potwierdzam opinię o C D...
BLRBR2108MH GIV/57mln. 2 2,75 10-35 10-20 X/Fast Med/H 998,00.-
ewentualnie Talon
90MHXF2 VI plus 2 2,75 10-42 10-20 X/Fast Med/H 968,00.-

Rozwiązań jest więcej trzeba poszukać, zadzwonić tu i tam ---- ale jedno jest pewne, że w tej cenie złożysz kij w jednej z wielu Pracowni

#38 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 04 październik 2010 - 12:39

Co za czasy nastały. Facet pomysl troche sam...ja Ci proponuje 360cm do 15gr, ale sie moge mylic.
Moze Jeszce wysdtawic Ci stado niedobitych sandaczy
Dobra wyłaczam sie, bo mnie takie pytania rozwalaja :D

#39 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 październik 2010 - 12:45

Wydaje mi się że powinieneś też przychylnym okiem spojrzeć w stronę Avida od St.Croix.W tym przedziale cenowym to na pewno świetny wybór do takiego łowienia.Mam na myśli Avida z pracowni oczywiście.Pewnie w Xrods mieliby Ci troche na ten temat do powiedzenia.
Pozdrawiam! :D

p.s.Marcel lewą nogą zlazł z łóżka

#40 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 04 październik 2010 - 13:02

p.s.Marcel lewą nogą zlazł z łóżka



B) :wacko: B) Hihi hi





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych