Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 07 wrzesień 2021 - 09:14

Gratulacje ;). Tomek przyznaj się szczerze, uderzył w opadzie ?

Albo na długim podbiciu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#222 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 wrzesień 2021 - 18:39

Gratulacje ;). Tomek przyznaj się szczerze, uderzył w opadzie ?

Z podbicia, ale jaki opór bo bokiem holowałem ;)


  • Kostek Kleń i Thomas-xXx lubią to

#223 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 11 wrzesień 2021 - 16:14

Street fishing na wodzie a raczej bajorku w środku miasteczka -barki, łódki, jachty, bary naokoło. NAJLEPSZA okoniowa miejscówka w promieniu 20km a tu zameldował się „jesiotr ??” (Jak zajrzałem w wujka G to inne też wyskoczyły, ma ktoś większe pojęcie o tym?). Waga i wymiar nieznany, pewne że 1-szy w życiu jak i jedyny. Pozdrawiam.

22ee7a5f5713b9d14764e0ab5879eab1.jpg

Westin W3 Finesse T&C 7’6 5-15g
Shimano Sahara 1000
Spiderwire Smooth 0,08
Fluo Momoi 0,25
Biały twister 5cm + 5g główka
Branie z dna na długiej pauzie, dobre 3 minuty holu.
Nie wierzyłem w ten patyk ale po ostatnich przyłowach miejsce 3 w mojej stajni zajął na dobre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Thomas-xXx edytował ten post 11 wrzesień 2021 - 17:05


#224 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Napisano 12 wrzesień 2021 - 16:56

Taki lesio podniósł z dna 3" Easy Shinera na 6 gramowej czeburaszce. W pierwszym momencie myślałem, że ładny oks, chwilę później myślałem już tylko o tym, że mi zielony nie obciął gumy, ale jak go podniosłem do podbieraka, to moja mina musiała być bezcenna :D

 

Z wrażenia nawet go nie zmierzyłem, miałem kiedyś z plaży leszcze około 60 cm, ten był na oko podobny ;)

 

Załączony plik  60+.jpg   57,46 KB   58 Ilość pobrań



#225 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 13 wrzesień 2021 - 19:49

Witam,
Trafił mi się taki oto przylów przy połowie seebassów, wie ktoś może jak się ta ryba zwie? Bo przeglądam internety i nic nie mogę znaleźć

Załączone pliki



#226 ONLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów

Napisano 13 wrzesień 2021 - 20:05

Cefal.

Użytkownik morales edytował ten post 13 wrzesień 2021 - 20:06


#227 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 13 wrzesień 2021 - 20:10

Cefal.

Dzięki wielkie, zaspokoiłeś moją ciekawość

#228 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 14 wrzesień 2021 - 08:52

Witam,
Trafił mi się taki oto przylów przy połowie seebassów, wie ktoś może jak się ta ryba zwie? Bo przeglądam internety i nic nie mogę znaleźć

Z ciekawości: do ryja wziął? Cefal to najbardziej pokojowo nastawiona ryba w oceanie. 


  • analityk lubi to

#229 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 14 wrzesień 2021 - 10:51

Z ciekawości: do ryja wziął? Cefal to najbardziej pokojowo nastawiona ryba w oceanie.


Zaczepiony był w okolicy pyska , ale na zewnątrz nie w środku

#230 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 wrzesień 2021 - 11:21

Z ciekawości: do ryja wziął? Cefal to najbardziej pokojowo nastawiona ryba w oceanie. 

Mój kumpel złowił cefala na szkierach Św. Anny (ciekawe, że nie na otwartych szkierach a na jeziorze połączonym ze szkierami wąskim, dość długim kanałem) na jasnego twistera ok 8cm. Ryba miała ok 35cm.



#231 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 14 wrzesień 2021 - 14:21

Mojego złowiłem na ujściu kanału zuit beveland do morza. Ale walczył całkiem całkiem
  • shogun lubi to

#232 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 wrzesień 2021 - 07:37

Przez chwilę myślałem, że to boleń 100+ :lol: :lol:

Jednak pierwszy odjazd był zbyt długi i zbyt dynamiczny B)

Złowiony na pływający wobler, branie podczas zatrzymania skręcania gdy wobler wypływał do powierzchni (obie kotwice woblera w pysku).

 

 

Załączony plik  20210913_070921.jpg   41,83 KB   78 Ilość pobrań

 

 



#233 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2021 - 08:56

Przez chwilę myślałem, że to boleń 100+
Jednak pierwszy odjazd był zbyt długi i zbyt dynamiczny B)
Złowiony na pływający wobler, branie podczas zatrzymania skręcania gdy wobler wypływał do powierzchni (obie kotwice woblera w pysku).


attachicon.gif 20210913_070921.jpg

Widać do zimy coraz bliżej. Żarte się robią.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
  • mario lubi to

#234 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 wrzesień 2021 - 13:20

:D

Przez chwilę myślałem, że to boleń 100+ :lol: :lol:

Jednak pierwszy odjazd był zbyt długi i zbyt dynamiczny B)

Złowiony na pływający wobler, branie podczas zatrzymania skręcania gdy wobler wypływał do powierzchni (obie kotwice woblera w pysku).

 

 

To znak, że zbliża się zima i trzeba wzbogacić i wzmocnić dietę ;).

Kiedyś oglądałem film o karpiowaniu i w jednym z odcinków było pokazane, jak wyholowany karp (kilku/kilkunastokilogramowy - dokładnie nie pamiętam), siedząc w podbieraku, wypluwał małe rybki, które musiał łyknąć przed zassaniem kulki proteinowej. Rybki miały farta, bo to przeżyły i dostały drugą szansę  :D


  • mario lubi to

#235 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 wrzesień 2021 - 15:43

:D

To znak, że zbliża się zima i trzeba wzbogacić i wzmocnić dietę ;).

Kiedyś oglądałem film o karpiowaniu i w jednym z odcinków było pokazane, jak wyholowany karp (kilku/kilkunastokilogramowy - dokładnie nie pamiętam), siedząc w podbieraku, wypluwał małe rybki, które musiał łyknąć przed zassaniem kulki proteinowej. Rybki miały farta, bo to przeżyły i dostały drugą szansę  :D

10 lat temu,jak siedziałem w karpiach, bywałem na komercji w Bobolicach,  tam właściciel wody miał zarzucone zestawy na duże karpie- jak to mawiał, a na haczykach po kilka szt rybek 5-7cm, także to są bestie wszystkożerne. 


  • mario i Krzysiek P lubią to

#236 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 wrzesień 2021 - 17:03

10 lat temu,jak siedziałem w karpiach, bywałem na komercji w Bobolicach,  tam właściciel wody miał zarzucone zestawy na duże karpie- jak to mawiał, a na haczykach po kilka szt rybek 5-7cm, także to są bestie wszystkożerne. 

 

Podział na ryby mięso i roślinożerne, to tylko teoria. Z tych niby roślinożernych na spinning i to świadomie próbując złowić, czyli nie było tu przypadku, nie złowiłem jeszcze amura i karasia. Mało ich na moich łowiskach i bardzo rzadko ktoś je łowi nawet na zestawy spławikowe, gruntowe itp.

Największym zdziwieniem dla mnie, było złowienie karpia (zdjęcie kiedyś tu wrzuciłem) na głowacza szczupakowego od forumowego kolegi @Andana, który był oczywiście przyłowem, ale zapięty w środku pyska jak rasowy drapieżnik ;)


  • mario i smużak lubią to

#237 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 wrzesień 2021 - 22:23

Miała być brzana.... Rzucałem pod drugi brzeg i ściągając Piąteczkę od Bielika po łuku nagle wobler "zgasł", tak jakby napłynęła na niego jakaś trawa lub gałązka. Po sekundzie mocniejsze przytrzymanie woblera w miejscu, więc myślę -"brzana". Po zacięciu ryba szła w brzeg, w taki sposób, że trochę zgłupiałem. Mówię - "ni to sandacz, ani okoń, kleń, sum...". Po chwili przy powierzchni zobaczyłem coś zasuwającego wężowym ruchem :). Szczena mi opadła, że w tak silnym nurcie, przy tak podwyższonym stanie wody zdarzył się przyłów w postaci węgorza :). Za wielki nie był, bo raptem 70cm, ale i tak ekstra przyłów jak na warunki panujące aktualnie u mnie na Warcie.

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 28 wrzesień 2021 - 22:43


#238 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 29 wrzesień 2021 - 07:29

Miała być brzana.... Rzucałem pod drugi brzeg i ściągając Piąteczkę od Bielika po łuku nagle wobler "zgasł", tak jakby napłynęła na niego jakaś trawa lub gałązka. Po sekundzie mocniejsze przytrzymanie woblera w miejscu, więc myślę -"brzana". Po zacięciu ryba szła w brzeg, w taki sposób, że trochę zgłupiałem. Mówię - "ni to sandacz, ani okoń, kleń, sum...". Po chwili przy powierzchni zobaczyłem coś zasuwającego wężowym ruchem :). Szczena mi opadła, że w tak silnym nurcie, przy tak podwyższonym stanie wody zdarzył się przyłów w postaci węgorza :). Za wielki nie był, bo raptem 70cm, ale i tak ekstra przyłów jak na warunki panujące aktualnie u mnie na Warcie.

Szanuje, jak wyczepiłeś przynętę?



#239 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 wrzesień 2021 - 09:08

Szanuje, jak wyczepiłeś przynętę?

Nie był zapięty zbyt mocno, bo wypiął się sam w podbieraku.


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 29 wrzesień 2021 - 09:08


#240 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2021 - 14:08

Po dwóch pustych wypadach na brzany z rzędu, zainspirowany pięknymi boleniami wrzucanymi ostatnio na tym forum, poszedłem rzut beretem od domu, na miejscówki, na których bolenie harcowały ostatnimi czasy regularnie. Po jakichś 40tu minutach łapania i wyjęciu jednego bolenia 50+, na woblera 6,5cm od P. Matusiaka miałem najpierw delikatne pukniecie, a po sekundzie mocne przytrzymanie. Myślałem, że to szczupak i, że już będzie po woblerze, bo ryba z początku stawiała bardzo mocny opór i rzucała się na boki. Po jakiejś chwili pojawił się uśmiech na mej twarzy, bo zobaczyłem przy powierzchni grubego węgorza :). Trochę miałem  problem z podebraniem, bo skubaniec nie chciał wejść do podbieraka, dodatkowo chwytając się ogonem zalanych traw i trzcin, ale jakoś dałem sobie radę :). Zadowolony jestem piekielnie, że trafił mi się kolejny węgorz na spinning. No i to nie byle jaki, bo 111cm.

Reasumując napisze coś banalnego, bo mimo, że nie byłem zaskoczony, to byłem zdziwiony :) ;) .

Nie byłem ponieważ w dokładnie tym samym miejscu dwa lata temu wyjąłem rybę 100+. A byłem gdyż jakby nie było, to przecież węgorz i na spinning się mimo wszystko nie za często te ryby wyciąga :) .

 

p.s. Sposób, żeby jedną ręką trzymać rybę za łeb, drugą miarowo, płynnym ruchem "głaskać" węgorza w kierunku ogona, tak, żeby ryba zesztywniałą i można było zrobić ładne zdjęcie rybie, podpowiedziane kiedyś przez użytkownika woblery z Bielska faktycznie jest skuteczny :). Wielkie dzięki tak na marginesie!

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 30 wrzesień 2021 - 14:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych