Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do UL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Łomżyniak

Łomżyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Narewski

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:23

DAIWA NINJA 1500A - 240g
OKUMA CEYMAR XT-10- 170g
SHIMANO NEXAVE 1000FD - 220g
Te kołowrotki wytypowalem do końcowej walki jak myślicie który z nich najlepszy?

#122 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:32

Z tych trzech brałbym okumę.

#123 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 12 styczeń 2019 - 06:39

Są chciałem kupić Ceymar 10 do UL. Oglądałem go w sklepie i zrobiony jest naprawdę ok jak na swoją cenę. Tyle tylko, że jest sporo mniejszy niż shimano 1000. Leżał na półce ze sprzętem podlodowym obok shimano wielkości 500. To naprawdę maleństwo.

#124 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:25

Kupiłem kiedyś Ceymara wielkość 20 na pstrągi (zamówiłem w necie) - okazało się że jest wielki jak podlodówka. Wymieniłem go od razu na Ceymara wielkosći 35 - wyglądał ok ale rzeka pstrągowa nawet w leniwym biegu zweryfikowała jego przydatność na pstrągi - za słaby nie nadaje się. 

Ceymar 10 to też podlodówka - na mały białoryb pewnie się nada ale po co się męczyć?



#125 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:41

Ecusima to ok.150 pln. Szpule kupisz za ok.40/45 pln. Czyli w 250 pln się zmieścisz. Rano będę w sklepie to pogrzebie na półce i w katalogach. Chociaż radziłbym dołożyć kilka złotych.

Szpula do ecusimy to ok. 30 zł bo sam za tyle kupowałem

#126 OFFLINE   Łomżyniak

Łomżyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Narewski

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:02

Wybór padł na daiwa Nina 2000. Przekonała mnie kultura pracy na sucho w porównaniu do innych kolowrotkow. Teraz jeszcze wymiana mlynka do opadu i gotowy na sezon

#127 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:38

Cieszymy się, że "kultura pracy na sucho" zadecydowała o wyborze kołowrotka. Napisz jeszcze proszę jaki kołowrotek do opadu udało Ci się znaleźć. Jak znajdziesz kołowrotki pod wahadła, obrotówki i woblery to też się pochwal :)  :good:


  • immortal i cyprys19 lubią to

#128 OFFLINE   Łomżyniak

Łomżyniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Narewski

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:52

Tam mam już budżet większy, mam kilku kandydatów ale to już nie ten temat

Użytkownik Łomżyniak edytował ten post 16 styczeń 2019 - 20:52


#129 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2019 - 21:56

Okuma Ceymar 10 mam razem z Dam Microflex 1-7g 198cm super sprawa fajnie wyważa wędkę hamulec fajnie pracuje, dość ładnie układa plecionkę. Bałem się również że będzie trochę za mały, myliłem się bardzo przyjemnie się nim łowi rzuty są dalsze niż Daiwa Ninja 1500 którą wcześniej miałem założoną  nie straszne mu przyłowy szczupaka wiosną zameldował się 74cm kaczodzioby nie było z nim większych problemów a musiałem nawet go troche przytrzymać żeby nie uciekł w trzcine. Polecam godny kołowrotek i wart swojej ceny. Pozdrawiam



#130 ONLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2019 - 10:20

Czy ktoś już miał styczność z Daiwa Prorex  X LT 2500? nie ma tego w katalogu ale cena jest atrakcyjna i w końcu coś z normalnym przełożeniem i płytką szpulą.



#131 ONLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 01 luty 2019 - 10:58

Widzę w temacie same kołowrotki za ponad 300 złotych. Więc moja propozycja będzie wyglądała śmiesznie. 

Wczoraj do swojej Trapary udało mi się dorwać dość budżetowy kołowrotek. Okuma Aura o wielkości 20, waga pokazała 185 gram. Cena jest bardzo śmieszna, dlatego go wziąłem na próbę. Mnie kosztował niecałe 85 złotych, Okuma na ten kołowrotek daje 5 lat gwarancji. 

Wygląda dość solidnie, szpulka wykonana prawdopodobnie z aluminium, korpus to tworzywo. Niestety brak dodatkowej szpuli.

Jak na razie hamulec wygląda na precyzyjny, kołowrotek jest dość dobrze wykonany jak na te pieniądze. 

Więcej informacji postaram się udzielić, jak tylko ochrzczę go na rybach. 



#132 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 luty 2019 - 11:11

Damian,z tą gwarancją to nie Okuma a Dragon a właściwie DF daje "5lat" no i też nie tak ot, tylko musisz jakieś warunki serwisowe spełnić. Przynajmniej z tego co mi wiadomo.

Sam pod lekkie łowienie mam Slamy. Pod ciężkie zresztą też.

Użytkownik MZieli10 edytował ten post 01 luty 2019 - 11:11

  • Kolorowy lubi to

#133 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 luty 2019 - 11:20

Wtrace 3 grosze. Jakis czas temu (2-3lata?) kupilem dosyc tanio (75euro) daiwe legalis 2500 - kolowrotek swietnie daje rade z okoniami i ew szczupakowym przylowem do tego stopnia, ze do zapasowej okoniowki chyba sobie zafunduje daiwa crossfire 2500- wyglada semi porzadnie i jest tania (40 euro to niemal cena plecionki by ja zapelnic). Chodzi plynnie i wydaje sie, ze oporowka zaciska sie super dokladnie (latwiej delikatnie biorace ryby zacinac). Mialem kiedys 2 shimano exage FD (1000 i 4000) i one do kupy nie przezyly tyle co legalis zanim sie nie rozlecialy a legalis dalej caly.



#134 OFFLINE   ttb

ttb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:tomek

Napisano 01 luty 2019 - 11:48

Czy ktoś już miał styczność z Daiwa Prorex  X LT 2500? nie ma tego w katalogu ale cena jest atrakcyjna i w końcu coś z normalnym przełożeniem i płytką szpulą.

 

Jest w najnowszym katalogu. Daiwa chyba traktuje PROREX jako podmarkę, więc jest na końcu katalogu str. 255.


Użytkownik ttb edytował ten post 01 luty 2019 - 11:52

  • granvorka lubi to

#135 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 05 luty 2019 - 06:55

Potrzebuję kołowrotka do UL, moje typy to Stradic ci4+ 2500 fb, soare bb c2000pgss, ale myślę też o daiwie LT- caldia/ballistic.
Co uważacie za optymalny wybór? Nie mam wielkiego doświadczenia w kołowrotkach. Ot ma nawijać super cienkie plecionki,mieć baaaardzo dokładny hamulec, nie stukać, być dobrze spasowany.
Proszę nie doszukiwać się wytrzymałości, w życiu nic nie zajechałem więc i na pewno na UL żywotność będzie dobra dla każdego wyboru.

#136 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 luty 2019 - 07:08

Potrzebuję kołowrotka do UL, moje typy to Stradic ci4+ 2500 fb, soare bb c2000pgss, ale myślę też o daiwie LT- caldia/ballistic.
Co uważacie za optymalny wybór? Nie mam wielkiego doświadczenia w kołowrotkach. Ot ma nawijać super cienkie plecionki,mieć baaaardzo dokładny hamulec, nie stukać, być dobrze spasowany.
Proszę nie doszukiwać się wytrzymałości, w życiu nic nie zajechałem więc i na pewno na UL żywotność będzie dobra dla każdego wyboru.

Też tak myślałem - ja nic polecać nie będę tylko powiem dwa słowa na temat zajechania w ul. Mój nowy stradic ci4 2500 fb trafił na serwis po 2 miesiącach używania przy ul (Max 6g łącznej masy). Diagnoza : poluzował się mechanizm i brakowało smaru (w 2 miesięcznym kołowrotku za 600-700 PLN)... Po kolejnych 6 miesiącach padła rolka... Obecnie kołowrotek ma rok i zastanawiam się co padnie następne i ile wytrzyma po gwarancji (kupiony w Polsce w normalnym sklepie).

#137 ONLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 luty 2019 - 07:55

To się nazywa  peszek ...



#138 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 luty 2019 - 08:05

Jest w najnowszym katalogu. Daiwa chyba traktuje PROREX jako podmarkę, więc jest na końcu katalogu str. 255.


Pod to jest podmarka, począwszy od gum, przez wędki i kołowrotki. O ile kręcioły shimano za 200-300zł nadzą się jeszcze jako tako do jakiegoś UL czy tam spławika to już daiwowe wypusty typu Ninja, procaster czy prorex nadają się jedynie do trzymania w kartoniku...

#139 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 luty 2019 - 08:31

Pod to jest podmarka, począwszy od gum, przez wędki i kołowrotki. O ile kręcioły shimano za 200-300zł nadzą się jeszcze jako tako do jakiegoś UL czy tam spławika to już daiwowe wypusty typu Ninja, procaster czy prorex nadają się jedynie do trzymania w kartoniku...


Mój tato ma Ninje 3000 od kilku już lat i nie ma z nią problemów. Trolling, duże gumy i jerki. Chodzi jak nowa.

#140 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 05 luty 2019 - 08:58

Słuchajcie ja też używałem kołowrotków po dwie stówy bo więcej nie mogłem wydać. Hulały i poza tym że miały luzy i gorszy nawój to rolę spełniały. Mam kolejny sezon tanią okume inspire i też ma luzy. Za to żyłki nawija perfekcyjnie jak dla mnie, jest niezawodna i hamulec ma dobry. Kołowrotek za 250zl... Nie wydawajmy się w takie gadanie. Proszę o poradę w jakości pracy pomiędzy tym co wymieniłem. Czy ktoś ma porównanie, czy sprzęt klasowo podobny i brać co w łapie leży i do kijka pasuje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych