Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do UL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 styczeń 2020 - 11:28

Complex myślę, że będzie bardzo odpowiedni :)



#262 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2020 - 11:53

Ja sam stoję przed podobnym wyborem. Nowa daiwa luvias LT mnie mocno kusi ale jak to nowość, narazie żadnych opinii z placu boju nie ma się co spodziewać dlatego trudno polecać. Jak kupie to na pewno się podzielę wrazeniami😉
  • Bolesław lubi to

#263 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 13 styczeń 2020 - 12:44

Complex myślę, że będzie bardzo odpowiedni :)

Mógł byś coś opowiedzieć o tym młynku? Lepszy w boju od stradica? Widze, że 2500s CI4+ waży tyle co mój stradic C3000 a ten był za ciężki.



#264 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2020 - 13:32

Mógł byś coś opowiedzieć o tym młynku? Lepszy w boju od stradica? Widze, że 2500s CI4+ waży tyle co mój stradic C3000 a ten był za ciężki.

Zrób zdjęcie z przypietym Stradiciem C 3000 do tego kijka i w którym miejscu sie rownoważy.

#265 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 styczeń 2020 - 13:43

Complex myślę, że będzie bardzo odpowiedni :)

Bardzo dobry młynek. Wg mnie lepiej pracuje niż Stradic, sprawia wrażenie nieco lepszego niż wygląda, bardziej solidnego. Mam Complex'a i Stradic'a i tego pierwszego kultura pracy bardziej mi pasuje.

Dodam, że mój Complex lata też w UL, ale przyłowów zębatych ~70cm, czy jazi ~50cm się nie boi. Chociaż wizualnie dla mnie Stradic z tymi czerwonymi wstawkami zdecydowanie ładniejszy, waga jest na tyle zbliżona że pomijalna.



#266 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2020 - 20:55

Mój wybór padł na daiwe exceler 2000LT, co mogę powiedzieć - kręci ok i jest dosyć lekka. Więcej informacji po testach nad wodą.

#267 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:19

Odnalazłam już to czego szukałem😉👍 spróbuje tego Fuego LT😉

Użytkownik Kamil_D edytował ten post 22 styczeń 2020 - 23:03


#268 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:38

Panowie potrzebuje porady szukam lekkiego w miarę mocnego kołowrotka do okoniowki w cenie do 400 PLN max. Rozmiar 2500 ważne zeby dobrze układał cieniutka plecionke i mial precyzyjny hamulec , fajnie gdyby byla plytka szpula ale nie koniecznie. Oczywiście waga jak najlzej


Precyzyjny hamulec raczej nie w tej cenie . Nie mówię tego złośliwie . Kiedyś tez kupowałem kołowrotki z tej półki cenowej ale szybko odpuściłem . Jak zakupiłem pierwszego stradica CI4+ zdałem sobie sprawę jaką frajdę można czerpać z łowienia delikatnymi zestawami i kołowrotkiem który nie meczy ręki . A z tej ceny która podałeś chyba najbardziej odpowiada Fuego LT jest dość lekki i nie chodzi tak ciężko pod obciążeniem przynęty .

#269 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:44

Nie no fakt że precyzyjny hamulec to pojęcia zbyt szeroko pojętą. Chodzi o to żeby w tej cenie było jak najrozsadniej względem ceny 😉

#270 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 23 styczeń 2020 - 00:49

Też uważam, że do UL, okoniówki zwłaszcza, Daiwa Fuego - to bardzo dobry kołowrotek. Mówili o tym fachowcy serwisanci w sesji rozbieranej na portalu SiG.
 

Używam Fuego 3000 do lekkich zestawów L i UL, a Stradiców 4000MGH FL do cięższych, głównie do sandaczowania. I powiem tak - spasowanie, praca, hamulec i układanie plecionki / żyłki przez Fuego na bardzo dobrym poziomie.

 

Używam wersji 3000 (215g) bo różnica większej średnicy szpuli jest bardziej istotna jak różnica masy w stosunku do modelu 2500 (205g)
 

Porównanie komfortu użytkowania Fuego w stosunku do prawie trzy razy droższego Stardica FL - zdecydowanie na korzyść Fuego.


  • lukasz_c i Mateo1989 lubią to

#271 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2020 - 10:09

O jakim komforcie mówisz? Autko osobowe zawsze będzie się prowadzić przyjemniej niż ciężarowe.
Ale spróbuj porzucać 30 g kogutem, napewno Fuego będzie lepszy komfort😁

#272 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:11

Też uważam, że do UL, okoniówki zwłaszcza, Daiwa Fuego - to bardzo dobry kołowrotek. Mówili o tym fachowcy serwisanci w sesji rozbieranej na portalu SiG.
 

Używam Fuego 3000 do lekkich zestawów L i UL(…)

Prawie całkowicie się zgadzam. Prawie, bo do UL-a zwłaszcza krótkiego 180-220 cm, zdecydowanie lepszy będzie Fuego 1000.



#273 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 23 styczeń 2020 - 12:25

Robert, a poczytałeś ze zrozumieniem ?

 

Bo ja mówię o Fuego 3000 do L i UL . A porównanie do Stradica odnosi się do adekwatnego modelu Stradica FL. Do sandaczowania i cięższych przynęt zdecydowanie lepszy Stradic.
 

Choć wg. mnie wykonanie tego modelu Shimano pozostawia wiele do życzenia.
 

Olek, ja po prostu uważam, że istotnym elementem niezawodności zestawu L czy UL jest jak najmniejsza podatność kołowrotka na skręcanie plecionki/żyłki . A to skręcanie, dla tego samego modelu maszyny jest uzależnione między innymi od średnicy szpuli. Więc dla tak niewielkiej różnicy w masie kołowrotka, wybieram ten z większą średnicą szpuli.
 

Ale czasem faktycznie dla wyważenia krótkich, bardzo lekkich wędek może to być niezbędne.


  • golsyl lubi to

#274 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 23 styczeń 2020 - 23:37

Robert, a poczytałeś ze zrozumieniem ?

 

Bo ja mówię o Fuego 3000 do L i UL . A porównanie do Stradica odnosi się do adekwatnego modelu Stradica FL. Do sandaczowania i cięższych przynęt zdecydowanie lepszy Stradic.
 

Choć wg. mnie wykonanie tego modelu Shimano pozostawia wiele do życzenia.
 

Olek, ja po prostu uważam, że istotnym elementem niezawodności zestawu L czy UL jest jak najmniejsza podatność kołowrotka na skręcanie plecionki/żyłki . A to skręcanie, dla tego samego modelu maszyny jest uzależnione między innymi od średnicy szpuli. Więc dla tak niewielkiej różnicy w masie kołowrotka, wybieram ten z większą średnicą szpuli.
 

Ale czasem faktycznie dla wyważenia krótkich, bardzo lekkich wędek może to być niezbędne.

Myślę że przeczytał bo Fuego występuje w wersji LT a Stradic FL jest do cięższego o wiele cięższego łapania!

Miałem Fuego i Stradica i uważam że jest między nimi przepaść. Fuego 4000 stawiał przy drop shocie 30g wrażenie jak bym holował rybę w porównaniu do Stradica 4000 CI4+. To kołowrotki do lekkiego łowienia nawet bardzo lekkiego a Stradic FL jest do cięższych zadań.



#275 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 24 styczeń 2020 - 00:07

Dzięki za wsparcie👍Mnie się nie chciało juz dyskutowac😀

#276 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 24 styczeń 2020 - 20:49

Ktoś posiada Gunki Powergame FV 200 ? Płytka szpula mi pasuje. Jaki jest najlepszy kołowrotek do 250zl max i ani zł więcej ? Żeby zwijał więcej niż 70cm, nie miał przelozenia 6.2 i był lekki pod ul ? Jaki najlepszy model w tej cenie możecie polecić ? 251+ zł już nie dam

#277 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 26 listopad 2020 - 13:04

Panowie poszukuje kołowrotka do UL. Na oku mam soare 1000/c2000 pg SS lub cardiff. Czym konstrkcyjnie różnią się te kołowrotki bo cena jest zbliżona? Któryś możecie polecić/odradzić?

#278 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 26 listopad 2020 - 14:43

Soare kreci znacznie przyjemniej, ale nie kazdy lubi tak wolne kolowrotki :) ja mam 2 i polecam

#279 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 26 listopad 2020 - 16:47

Mam 2 sztuki soare c2000sgss oraz jednego cardiff 1000s. Z czysto użytkowego punktu widzenia nie ma kompletnie żadnej różnicy... Start, praca czy hamulec w obydwu bez zarzutu. Może gdyby siedzieć w fotelu i rozwodzić się nad napisami na pudełku, ilością łożysk czy liczyć zęby w przekładni to coś by człowiek znalazł ;) Nad wodą, intensywnie użytkowane zgodnie z przeznaczeniem spisują się pięknie i różnic nie widać.

#280 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 26 listopad 2020 - 19:01

Ja bym się zastanowił jeszcze nad stradic 1000 FL i Vanford c2000s. Obydwa mają wyższa szpulę przez co powinny dawać dłuższe rzuty




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)