Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do UL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 styczeń 2021 - 19:52

2500 czasem lepiej wyważy zestaw niż 2000. Zmieniam Ci4+ C2000s bo słabo wyważa bardzo lekkiego Finetaila, i nie wiem czy nie wezmę 2500. Kwestia osobistych preferencji.

#322 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 styczeń 2021 - 20:39

Ja mam takie spostrzeżenia, że jak wędka jest sama w sobie dobrze wyważona to niezależnie od tego jaki kołowrotek (nowy) do niej podepnę będzie OK. Mam 4 różne kolowrotki od 165 - 350gr. W drodze eksperymentu podpiąłem je na zmianę do czterech 52 i 66gr XUL wędeczek. Wszystkie mają ten sam PTK podparcia... +/- 1cm...

#323 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:38

Ja mam takie spostrzeżenia, że jak wędka jest sama w sobie dobrze wyważona to niezależnie od tego jaki kołowrotek (nowy) do niej podepnę będzie OK. Mam 4 różne kolowrotki od 165 - 350gr. W drodze eksperymentu podpiąłem je na zmianę do czterech 52 i 66gr XUL wędeczek. Wszystkie mają ten sam PTK podparcia... +/- 1cm...

Przy krótkich kijach faktycznie można nie zauważyć różnicy. Inaczej jest przy wędkach dłuższych powyżej 2m.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin i BraWo lubią to

#324 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:51

Biorąc pod uwagę ogólną masę wędeczek UL myślę, że wyważenie jest kwestią drugorzędną. Natomiast wybór wielkości kołowrotka trzeba uzależnić w dużej mierze od łowionych gatunków ryb. Inaczej po zacięciu ucieka okoń a inaczej kleń czy pstrąg. Jeśli specjalizujemy się w UL to warto posiadać mniejsze i większe kołowrotki kiedy natomiast chcemy jeden uniwersalny zestaw to kołowrotek 2500 jest dobrym rozwiązaniem.
  • cristovo, G_rzegorz i Gold Tinca tinca lubią to

#325 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:14

Szybkie pytanko.

Jaki kołowrotek polecicie do max 400 zl, z nastawieniem na pstrągi tj. z dobrym hamulcem ?

 

Zastanawiałem się nad Team Dragon SL, za lekko ponad 400, ale znajomy mi powiedział, ze za ta cenne nie warto brać dragona i lepiej wziąć np Shimano Sahare.

Jakieś rady ? 



#326 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:49

W założonym budżecie, celuj w Ryobi.

#327 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 00:01

Przy krótkich kijach faktycznie można nie zauważyć różnicy. Inaczej jest przy wędkach dłuższych powyżej 2m.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

był kiedyś na forum fajny Kolega, Skippi.....no i On bardzo uczciwie walczył z mitem 'wyważania' wędek kołowrotkami.....raz popełnił nawet jakąś fotorelację z krzesłami czy fotelami, było zabawnie.....zainspirowany zrobiłem doświadczenie ze swoim dość ciężkim kijem 2,6 m.....dokręcony kołowrotek około 280 gramów, sprawdzenie 'punktu równowagi' zestawu.....nie miałem (i nie mam wciąż) masywniejszej korby, więc dowieszałem do tej co była ołów.....10, 20, 30 itd. gramów....zdziwiłem się mocno, środek ciężkości przesuwał się....bardzo nieistotnie :rolleyes: ale kto nie wierzy milicji, niech sam sobie eksperyment w domowym zaciszu wykona!

 

powyżej jest bardzo trafna wypowiedź.....BraWo!!!.....dobrze wykonany kij* nie potrzebuje ciężkiego kołowrotka, z jakiegoś powodu producenci odchudzają nawet topowe modele....chyba nie po to, żeby nie dało się przy ich użyciu łowić, prawda? :D

 

poza tym zacznijcie w końcu trzymać jak należy, zawsze i wszędzie 5-0!!! B)

 

 

 

* rzecz jasna nie chodzi o to, że do każdego kija pasować będzie dowolny kołowrotek! że do ciężkiego lekki, a do długiego mały....po prostu zdroworozsądkowo dobrany!


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2021 - 00:16

  • BraWo lubi to

#328 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 styczeń 2021 - 06:46

(...) Zresztą jakie Ty masz doświadczenie w łowieniu na UL ? :)

7 lat (z przerwami, bo łowię nie tylko na UL)... :P
 



#329 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:18

Szybkie pytanko.
Jaki kołowrotek polecicie do max 400 zl, z nastawieniem na pstrągi tj. z dobrym hamulcem ?

Zastanawiałem się nad Team Dragon SL, za lekko ponad 400, ale znajomy mi powiedział, ze za ta cenne nie warto brać dragona i lepiej wziąć np Shimano Sahare.
Jakieś rady ?

Ja proponuję Fuego LT 2500, użytkuje i mogę polecić.

#330 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2021 - 22:58

Witam

Doradźcie koledzy co będzie lepszym wyborem do połowu białorybu,  kijek Grey Stream  198  1-7g 

Waham się między Fuego LT a Exceller LT  ?  a może coś innego w tym przedziale cenowym?

przynęty to mikro gumki, mikro jigi, robactwo, obrotówki 00-0-1, może jakieś wobki do 3 cm(Okoń).

Raczej celuję w rozmiar 1000, ale 2000 też by się nadał (do przymierzenia w sklepie), obecnie posiadam Applause CR ale waży ok 250g i to już średnio się zgrywa z tym kijkiem, więc nie długo pewnie wyląduje na giełdzie.

Dzięki


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 15 styczeń 2021 - 23:18


#331 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2021 - 01:32

Jeszcze znalazłem takie cuda (o jednym z nich chyba tutaj coś było)

https://pl.aliexpres....31c629b5SYxRfQ

https://pl.aliexpres...3c00X6Y1OV&mp=1

Cenowo:

Tsurinoya-179 PLN

Kingdom-235,-

Exceller-281,-

Fuego-319,-



#332 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 styczeń 2021 - 09:53

Spójrz jeszcze na Daiwę Regal LT rozmiar 2000


  • Rebus i drChlubicz lubią to

#333 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:09

Rzeczywiście ta daiwa bardzo przyjemnie kręci...

#334 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:47

Z trzeciej ręki mam Daiwa Presso 2500  i wszystkie te stradiki, rareniumy, biomastery, a takie wcześniej miałem do wedek UL, wysiadają (w mojej tylko opinii, bo jestem naprawdę i bardzo zadowolony z tej daiwy).


  • woblery L.E. lubi to

#335 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:58

O Daiwa Presso... https://youtu.be/X9xGoZLevxY... Fajny kanał... Choć po angielsku ale za to prosty przekaz bez pitolenia... 99% sprzętu to właśnie UL...

#336 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2021 - 20:00

Mam excelera 2000 LT i ogólnie fajny kręciąłek, ale mój egzemplarz nie nawija równo plecionki 0,03.

#337 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 17 styczeń 2021 - 11:14

A takie pytanie mam do znawców/fanów Daiwy. Czy u nas w PL można kupić poszczególne modele Daiwy ale z płytkimi szuplami S ? Na alli.... widuje modele Regal/Exceler/Legalis/Fuego 2000s, 2500s a na naszym rynku tylko te wielkie szpule D. Żeby mieć S musze kupić D + szukać szpuli S. Dlaczego nasz rynek nie ma podaży z płytkimi szpulami. WTF ja sie pytam. A jak sie mylę i można kupić proszę o linki.


  • drChlubicz lubi to

#338 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 17 styczeń 2021 - 13:09

Z trzeciej ręki mam Daiwa Presso 2500  i wszystkie te stradiki, rareniumy, biomastery, a takie wcześniej miałem do wedek UL, wysiadają (w mojej tylko opinii, bo jestem naprawdę i bardzo zadowolony z tej daiwy).


Bo nie miałeś w ręku shimano soare ci4 czy też cardiffa.One fajnie wpasowują się pod UL. Choć presso niczego sobie również dobry młynek ale ja jakoś zawsze wolałem młynki na wormie, nie wiem czemu...
  • smokwelski i Mariusz1000 lubią to

#339 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 17 styczeń 2021 - 14:57

Bo nie miałeś w ręku shimano soare ci4 czy też cardiffa.One fajnie wpasowują się pod UL. Choć presso niczego sobie również dobry młynek ale ja jakoś zawsze wolałem młynki na wormie, nie wiem czemu...

Mam Shimano soare ci4 2000, ale do wędki do 3,5 g, czyli do SUL, czy jakoś tak, bo jeszcze lżejszej wędki (teton kuiyng), już do prawdziwych paprochów. Jak dla mnie daje spoko radę, ale 4 liter nie urywa, lepszy byłby vanquish 2000, kreciłem trochę kolegi, ale dużo większa już kasa. 



#340 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 luty 2021 - 21:34

Panowie,pytanie dyletanta spinningowego ;)

Shimano Soare BB C2000PGSS

Shimano Soare Ci4 C2000PGSS

Naczytałem się,ryłem po forum ale nadal nie wiem czy warto dokładać do wersji Ci4.Róznica w wadze oczywista ale ta nie ma dla mnie aż takiego znaczenia,pozostałe specyfikacje bardzo podobne.Ma to pracować z kijem MC Finnetail FTA 602-SUL.Nie obawiam się możliwości przysłowiowego "zajechania" sprzętu bo w użyciu będą max 2g.jigi i to w porywach,z reguły lżej.Jest to mój jedyny zestaw spinningowy,cała reszta od 2g.w górę jest ogarniana castem więc chciałbym kupic raz a dobrze.

Czy któraś z tych dwóch wersji ma na przykład lepszy nawój cienkich żyłek,odczuwalnie lepszy hamulec,cokolwiek?Innymi słowy-czy oprócz wagi jest istotny powód aby dołożyć do Ci4?

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję,pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych