Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zebrania roczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 styczeń 2021 - 09:31

Czy chodziecie? Czy udalo sie Wam cokolwiek zdzialac? Na zebraniu swojego kola zglosilem w grudniu 2018 roku aby wprowadzic gorny wymiar ochronny. I takowy zostal wprowadzony od tego roku na Wisle :) z tej okazji chcialem podziekowac wszystkim ktorzy byli za i doprowadzili ten wniosek do konca.
Dodatkowo duzy szacun dla chlopakow z Wedkarskiej Przygody i wszystkich ktorzy ich wspierali. Dzieki protestowi pod PZW i negocjacjom mamy kolejne lowisko no kill jak i wprowadzono calkowity zakaz wedkowania na pewnym odcinku Wisly na ktorym od kilku lat jest zimowisko ryb. Odnosnie zakazu wedkowania tam zglaszalem to na zebraniach kola ale nie udalo sie.
Moze warto ten zimowy czas wykorzystac na zmoany w swoich okregach. Jak widac mozna to robic na rozne sposoby.

PS do modow. Szukalem tematu ktory nadawalby sie do napisania w nim. Ale najczesciej byly to dyskusje wylaczone z innych watkow. Jesli powinno byc w innym dziale poprosze o przeniesienie
  • wujek, Mirek i coma lubią to

#2 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2021 - 09:40

W sytuacji, która obecnie panuje są małe szanse na to by WZCK(walne zgromadzenia członków kół, przez innych nazywane zebraniami rocznymi) miały się odbyć w ustalonych terminach. ZG uchwalił już ordynację wyborczą na lata 2021-24 ale jej nie publikuje ze względu na pandemię. Jest mała szansa, że zgromadzenia kół i zjazdy okręgów odbędą się w okresie późno wiosennym i letnim. Najpewniej obecna kadencja zostanie przedłużona o rok.



#3 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 styczeń 2021 - 12:22

Wiadomo ze poprzedni rok byl inny. W grudniu tez nie bylo zebrania mojego kola. Covid zmienil wiele rzeczy. Bardziej chcialem pokazac ze mozna. Trzeba sie starac. Ma to wiekszy sens niz narzekanie ze jest zle. Tylko czasami trzeba dac cos od siebie, troche samemu zrobic ale to bywa trudne dla czesci naszego spoleczenstwa
  • cobrax lubi to

#4 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2021 - 14:37

Od biedy można zorganizować online na teamsach.



#5 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 styczeń 2021 - 14:50

To niemozliwe. Dlaczego? Kto stanowi spora czesc ludzi chodzacych na spotkania? Akurat sa to ludzie starsi czesto zabierajacy kazda rybe. Taki a nie inny 'elektorat' powoduje ze maja ten sam interes co PZW = zero zmian. A ilu z nich wdzwonilo by sie na teamsach? Czy proporcje by sie czasami nue odwrocily? A komu mialo by zalezec aby odmlodzic glosujacych?

Dlatego uwazam ze technicznie jest to mozliwe ale praktycznie niewykonalne ;)
  • korol lubi to

#6 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2021 - 15:18

Masz racje. Technicznie dość łatwe do wykonania i pewnie z pozytywnymi skutkami, ale z powodów ideologicznych niewykonalne.



#7 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 09 styczeń 2021 - 15:45

To niemozliwe. Dlaczego? Kto stanowi spora czesc ludzi chodzacych na spotkania? Akurat sa to ludzie starsi czesto zabierajacy kazda rybe. Taki a nie inny 'elektorat' powoduje ze maja ten sam interes co PZW = zero zmian. A ilu z nich wdzwonilo by sie na teamsach? Czy proporcje by sie czasami nue odwrocily? A komu mialo by zalezec aby odmlodzic glosujacych?

Dlatego uwazam ze technicznie jest to mozliwe ale praktycznie niewykonalne ;)

A może to jedyna szansa, żeby ich przegłosować :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#8 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2021 - 15:50

A może to jedyna szansa, żeby ich przegłosować :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jak chcesz ich przegłosować to przyjdź i zrób to tradycyjnie, nie za klawiatury i nieanonimowo. ;)


  • PrzemekL lubi to

#9 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2021 - 16:04

Akurat głosowania online sa spoko i moga sie odbywac jak najbardziej nieanonimowo. Jako wieloletni członek komitetów inwestycyjnych mam to przecwiczone.

#10 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2021 - 16:15

Tak tylko ilu was jest w tym komitecie jednocześnie? Wyobraź sobie 200-300, a nawet 500 chętnych osób na raz. Do tego kwestia weryfikacji, czy dana osoba ma bierne i czynne prawo wyborcze. Ponadto by wybory były ważne trzeba też spełnić wymogi ustaw około stowarzyszeniowych. Muszą być też przeszkoleni i biegli w temacie ludzie do obsługi tego typu wyborów. I tu dopiero zaczyna się pod górkę.....



#11 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2021 - 16:33

200-300 laczylem się ostatnio na teams. Wystarczy, ze jedna osoba pilnuje porządku i alfabetycznej kolejności. Login to imie i nazwisko, przy opłaceniu składki uaktualnienie profilu i nadanie tymczasowego hasła. Świat się zmienia. Nowe możliwości, a i mandat byłby większy.
  • Wojtek B. i ASAPfishing lubią to

#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2021 - 20:25

Nie zapominajcie o wymogach statutowych ws walnych zgromadzeń. Organizator ma obowiązek poinformowania i dania możliwości uczestnictwa każdemu członkowi. 

W moim kole są tacy, którzy nie mają dostępu do internetu ani smartphona.


  • szydłoś lubi to

#13 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2021 - 20:50

Już ciężko będzie znaleźć. Wszystkie koleżanki mojej mamy (rocznik wojenny) siedzą już w sieci i robią zdjecia wnukom i prawnukom smartfonami.

To nieunikniony kierunek mający znacznie więcej zalet. Tylko w okresie przejściowym potrzebna alternatywa dla tej czastki promila. Przy wspólnym systemie dla całego kraju pojawia sie oszczędności, a jaka transparentność, wszystkie wazne obrady można nagrywać, oglądać online.;)
  • Mr.Happy i coma lubią to

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2021 - 20:51

Oj, nie wszyscy, jeszcze nie wszyscy.

Z drugim akapitem pełna zgoda.   :)



#15 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:01

Nie wszystko co jest nowoczesne jest również postępowe. Częsta ta pseudo nowoczesność oznacza spowolnienie, a nawet regres. Tak jak pisałem, metoda jaka by nie była, musi umożliwiać wszystkim jednakowy i nieskrępowany dostęp oraz te same prawa. Nie może też nikogo preferować, ze względu na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania czy też zasobność portfela. Dodatkowo ten sposób głosowania utrwalałby klientelistyczne postawy wśród tzw członków i brak identyfikacji z kołem do którego się należy.

Moim zdaniem nie tędy droga...by sobie wszystko minimalizować.  Rozwojowi i postępowi by były prawdziwe(nie pozorne) zawsze musi towarzyszyć wysiłek.

 

PS. Obrady nagrywane i transmitowane mogą być już teraz. Nagrywane na pewno są od szczebla okręgu(tak jest w OM PZW) .


Użytkownik vako edytował ten post 09 styczeń 2021 - 21:13

  • Mysha i bartsiedlce lubią to

#16 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:11

I tu też dużo racji. Można zdalnie, ale czy warto?



#17 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 09 styczeń 2021 - 22:02

W sytuacji, która obecnie panuje są małe szanse na to by WZCK(walne zgromadzenia członków kół, przez innych nazywane zebraniami rocznymi) miały się odbyć w ustalonych terminach. ZG uchwalił już ordynację wyborczą na lata 2021-24 ale jej nie publikuje ze względu na pandemię. Jest mała szansa, że zgromadzenia kół i zjazdy okręgów odbędą się w okresie późno wiosennym i letnim. Najpewniej obecna kadencja zostanie przedłużona o rok.

Podstawa prawna przedłużenia kadencji: ustawa z dnia 19 czerwca 2020r.o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19

Art.28.W ustawie  z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2019r. poz.713  oraz z 2020r.  poz.695)  wart.10 po ust.1e dodaje się ust.1f w brzmieniu: „1f. Jeżeli kadencja władz stowarzyszenia, o których mowa wust.1 pkt 5, upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia  epidemicznego  lub  stanu epidemii,  o których mowa w ustawie  z dnia  5 grudnia  2008r.  o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lub do 30dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.".

 

Zebrania mogą się odbyć dopiero po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID



#18 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 08:58

Od biedy można zorganizować online na teamsach.

To nie jest takie proste, a nawet bardzo trudne:) Organizowałeś kiedyś spotkanie zdalne dla kilkuset osób? W przypadku zebrań kół PZW musi być możliwość udziału nawet kilku tysięcy...

Meeting w Teams ma też ograniczenia co do liczby uczestników. Z tego co się orientuję tylko jedna funkconalność w Teams nie ma takich (albo wartość jest duża), ale to chyba już będzie bardziej transmisja, gdzie możliwość interakcji uczestników jest mocno ograniczona.

Wyobraziłem sobie też moderację tych zdalnych zebrań, paradne... :) :) :)

Użytkownik minkof edytował ten post 10 styczeń 2021 - 09:30

  • S.N. lubi to

#19 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2021 - 09:43

Ale jakich kilku tysięcy. W którym kole wystarczy miejsca, aby fizycznie na zebranie przyszło kilka tysięcy, nawet 200 nie wejdzie.

Przecież wiemy jak jest. Na zebrania przychodzi garstka osób, trochę więcej, jak są wybory, ale dalej mało. By się dostać do władz trzeba przyprowadzić kolegów.
Przynajmniej u mnie wystarczy, dla chcącego nic trudnego. Najważniejsza jest chęć do pracy społecznej. Zdalność zwiększyłaby frekwencje, ale raczej dwa-trzy razy.


Co do organizacji, to moje koleżanki z kadr sobie radzą z upilnowaniem tych 200-300 osób. Główna zasada, obraz puszcza osoba która mówi, reszta jest na wyciszonym mikrofonie. Nie mówią wszyscy razem, tylko zgłasza się chęć wypowiedzi. Przeszkadzających można wyciszyć. Na fizycznych obradach przecież też się podnosi rękę, albo naciska guzik.
Na swoim ostatnim takim dużym łączyłem się z komórki położonej na pudełku przynęt, bo akurat miałem wolne i łowiłem ryby. I bez problemu powiedziałem co chciałem :)
I spokojnie, większość przecież i tak nie potrafi się wypowiedzieć. Do tego dochodzi trema i takie podobne. Jak co do czego przychodzi, mało osób zabiera głos.


Co do zalet systemu. Wszystkie opłaty byłyby banalnie szybkie. Nie trzeba fizycznie jechać do koła w poniedziałek pomiędzy 11.00 a 15.00, albo w czwartek od 9.00 do 13.00. A potem do drugiego i trzeciego, gdy się łowi na różnych wodach. Szybka płatność i za chwilę masz potwierdzenie. Wszystko jest w systemie.

Dostępność do wszystkich obrad itd. a co za tym idzie transparentność nieporównywalnie większa. Jak już piszemy o ułamku który jeszcze nie ma smartfona, to pamiętajmy też o ludziach chorych, w rehabilitacji i problemami z poruszaniem się, którzy nie mogą przyjść fizycznie, ale online już tak.


Jako taką fajną namiastkę (w pewnym aspekcie) wspominam Nowy Sącz. Dzień przed wyjazdem na wakacje, opłaciłem sobie online zezwolenie. Następnego dnia na Piaskach, już po 15 minutach (w poniedziałek) na łowisku odwiedziła mnie kontrola której pokazałem zdjęcie z numerami. Zapamiętali, że mam na kilka dni i praktykuje no kill i w kolejnych już nie marnowali czasu na kontrole.

Użytkownik korol edytował ten post 10 styczeń 2021 - 09:56

  • coma lubi to

#20 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 10 styczeń 2021 - 10:10

...Przecież wiemy jak jest...

No tak, wiemy... Czy to na pewno jest dobry argument?

Weź też pod uwagę, że Teams, z którego korzystasz w pracy to najpewniej komercyjna, pełnofunkconalna, wersja kupiona za ciężkie pieniądze. Każdy z organizacji jest tam dodany i nieanonimowy. Nie zmienia to faktu, że wciąż obowiązują go ograniczenia co do liczby uczestników meetingu. Są jeszcze wydarzenia na żywo w Teams, na ich temat wiem bardzo niewiele.

Przeczytaj, proszę, dokładnie to co napisał Vako.

Co do opłat, to da się to zrobić bez odwiedzania koła, i pewnie tak się w niedalekiej przyszłości stanie. W tym wątku jednak rzecz jest o walnych zebraniach;)

Użytkownik minkof edytował ten post 10 styczeń 2021 - 11:08

  • Mysha lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych