Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator / zestawy Long Cast


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 12 styczeń 2021 - 15:15

Nie wchodząc w polemikę odnośnie długości rzutu, takie mam pytanie. Skoro cięższe przynęty masz w cascie opanowane do level master to czy przy tym nie pozostać i opad podregulować grubością pleciony?.  Dużo nie potrzeba, a zawsze trochę rezerwy pozostaje. Nic tak nie wq......  jak za duży sumek który poszedł z całą plecionką;). Sandacze jak są głodne potrafią być dość wyrozumiałe co do grubości sznurka.... Łowie "twoim' sposobem, praktyczne tylko castami 2,7 do 3,0m. Oczywiście, że dużo niemrawych brań nie zauważam. Ale jakoś mi nie żal.  Sandacz który mnie interesuje przy braniu potrafi mi beastmastera 40-100gr z ręki wyrwać. Zabiedzony nie jestem;)pz 


  • Guzu i bob74 lubią to

#22 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 12 styczeń 2021 - 22:24

Nie wchodząc w polemikę odnośnie długości rzutu, takie mam pytanie. Skoro cięższe przynęty masz w cascie opanowane do level master to czy przy tym nie pozostać i opad podregulować grubością pleciony?. Dużo nie potrzeba, a zawsze trochę rezerwy pozostaje. Nic tak nie wq...... jak za duży sumek który poszedł z całą plecionką;). Sandacze jak są głodne potrafią być dość wyrozumiałe co do grubości sznurka.... Łowie "twoim' sposobem, praktyczne tylko castami 2,7 do 3,0m. Oczywiście, że dużo niemrawych brań nie zauważam. Ale jakoś mi nie żal. Sandacz który mnie interesuje przy braniu potrafi mi beastmastera 40-100gr z ręki wyrwać. Zabiedzony nie jestem;)pz

Słuszna uwaga. Kolega podpowiedział mi również, że wzrost średnicy linki w multiplikatorze nie wpływa tak znacząco na odległości rzutowe jak w stałoszpulowym kołowrotku. Przez lata łowiłem na sznurki z USA i rybom to nie przeszkadzało. Przetestuję również różne systemy zbrojenia gum, żeby móc nieco dociążyć zestaw, bez utraty walorów przynęty.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 12 styczeń 2021 - 22:36


Muszę jeszcze kija dokupić :)
  • mietek lubi to

#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2021 - 06:40

Nie byłbym takim niedowiarkiem Jak jeszcze Florek żył i był w formie, kilka razy urządziliśmy sobie zawody w rzucaniu kogutem, po polu.. bo intrygowały go multiki, ale były za trudne w użyciu. Tym samym egzemplarzem - ważącym dwadzieścia parę gram. On siedmiostopowym Talonem z Zauberem, a ja brązowym Elite z Alphasem 103. On rzucał mw 85 - 90 metrów, ja kilka metrów mniej. Aż kiedyś pożyczyłem od Wojtka Żbikowskiego multiplikator - bodaj Ardenta z eksperymentalnym, bez oczkowym wodzikiem. Już nie pamiętam  :) Najpierw wypróbowałem, a jak się oswoiłem, regularnie rzucałem w okolicach 100 metrów, ponad również. I Florek Tyskie stawiał..

J Dream też jest świetny rzutowo, w tym roku spróbuję ile poleci..


  • Guzu lubi to

#25 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:42

Nie byłbym takim niedowiarkiem Jak jeszcze Florek żył i był w formie, kilka razy urządziliśmy sobie zawody w rzucaniu kogutem, po polu.. bo intrygowały go multiki, ale były za trudne w użyciu. Tym samym egzemplarzem - ważącym dwadzieścia parę gram. On siedmiostopowym Talonem z Zauberem, a ja brązowym Elite z Alphasem 103. On rzucał mw 85 - 90 metrów, ja kilka metrów mniej. Aż kiedyś pożyczyłem od Wojtka Żbikowskiego multiplikator - bodaj Ardenta z eksperymentalnym, bez oczkowym wodzikiem. Już nie pamiętam  :) Najpierw wypróbowałem, a jak się oswoiłem, regularnie rzucałem w okolicach 100 metrów, ponad również. I Florek Tyskie stawiał..

J Dream też jest świetny rzutowo, w tym roku spróbuję ile poleci..

nie jestem niedowiarkiem, ale po prostu trudno mi w to uwierzyć.

Kilka postów wyżej zamieściłem wyciąg z:
 
Castingsport World Records  August 24, 2020
https://www.icsf-cas...rld_Records.pdf

Multiplier Distance   Double Handed    Sabrina Dürrwald    Germany    99,03 Meters   WC Hluboká nad Vltavou    2019
Multiplier Distance   Double Handed    Colin Howlett    United Kingdom  116,32 Meters   WC Krakow 2008

Tu są podane aktualne rekordy, które uzyskują zawodnicy technicznie i sprzętowo przygotowani do takich konkurencji. Oczywiście mówimy i piszemy tu o rzutach multiplikatorem i ciężarkiem 18 gramów.
Nie piszę tu o warunkach pogodowych np. sile wiatru. Wiele rekordów nie zostało uznanych właśnie ze względu na zbyt dużą siłę wiatru. 

A na filmie, który zamieścił kolega Salmon1977,


"tester" Daiwa Zillion TW SV 1016 SHL rzuca około 66-67 metrów ( do pomiaru wziął ilość obrotów korbką x ilość nawijanej linki za jednym obrotem). Nie wspomnę już o dużym błędzie pomiaru. 

(Odległości uzyskiwane na zawodach rzutowych wędkami karpiowymi i kołowrotkami np. Shimano Aero,  Shimano Ultegra czy Daiwa Windcast to już monstrualne odległości ponad 220 metrów)

 



 


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 13 styczeń 2021 - 11:01


#26 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:53

Ten Sławek to zdolniacha, nie dosc, ze w czasach, gdy multiki nie były takie wypasione technicznie jak teraz, zwykłym zestawem do łowienia bil rekordy odległości, to jeszcze tyskie dostał... może trzeba było isc w dyscypliny rzutowe?
  • Jake 6 lubi to

#27 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2021 - 11:00

youtube nie jest dobrym,  ani weryfikowalnym źródłem wiedzy. Tam są głównie reklamowszczycy Tabelki też mają swoje ograniczenia - tak jak i popularne BMI.

Myśmy odległość mierzyli licząc przęsła betonowego płotu. Jak Sevres! Powiem więcej -  starym kompozytowym Five Starem 8"6" z tym samym kołowrotkiem, ale już z ołowianym ciężarkiem.. wagi nieznanej, chyba nieco większej, rzucałem jeszcze dalej.. :)



#28 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 21:37

youtube nie jest dobrym,  ani weryfikowalnym źródłem wiedzy. Tam są głównie reklamowszczycy Tabelki też mają swoje ograniczenia - tak jak i popularne BMI.

Myśmy odległość mierzyli licząc przęsła betonowego płotu. Jak Sevres! Powiem więcej -  starym kompozytowym Five Starem 8"6" z tym samym kołowrotkiem, ale już z ołowianym ciężarkiem.. wagi nieznanej, chyba nieco większej, rzucałem jeszcze dalej.. :)

"Tam są głównie reklamowszczycy"
To tym bardziej przeczy temu co mówią i pokazują na zamieszczonych wyżej filmikach.
 

Piszesz, że rzucałeś St.Croix  Elite i Alphasem 103. Alphas ten ma szpulę o średnicy 33 ml i pojemność 150 metrów linki 10lb,  przełożenie  5.8:1.  Zwija za jednym obrotem 22 inch. czyli 55.88 cm- przyjmijmy 56 cm.
Aby zwinąć 80 metrów linki musisz zrobić około 142 obroty korbką. Jak myślisz, ile ich zrobiłeś???

A "przęsła płotu" jak mierzyliście???  :unsure:  :wacko:  :lol: 

Rozbawiłeś mnie tym postem prawie do łez :clappinghands:  :D  :lol:

 


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 13 styczeń 2021 - 22:24

  • JerryM, HaDe i bob74 lubią to

#29 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:19

Na Naszym forum jest (mam nadzieję, że jeszcze tu zagląda ;-)) wielokrotny mistrz Polski biorący udział w zawodach rzutowych Pan Janusz Paprzycki. @ janusz

Napisał on kilka artykułów wyjaśniających techniki rzutowe stosowane w sporcie rzutowym.  Artykuły ukazały się na forum JB w latach 2006-2008. Tak mi się wydaje ;-)


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 13 styczeń 2021 - 23:19


#30 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:39

Zapewne masz kolego Jake 6 sporo racji tylko co zawody rzutowe mają wspólnego z rzucaniem podczas łowienia ? Nic. A jak wiatr w dobrą stronę wieje to sam jestem czasami zdziwiony gdzie te 30 - 40 gram łącznie z gumą dolecieć potrafi 😀 Natomiast co do łowienia na tych około 100 metrowych odległościach, a bardziej zacinania ze 100 metrów, pardon z 90 bo wysoka skarpa i kij w górze zwłaszcza na rzece ze sporym uciągiem, a taka jest Wisła to cosik mnie się zdaje, że łatwo nie będzie 😉

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 13 styczeń 2021 - 23:41

  • -PYTOON- i Jake 6 lubią to

#31 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 02:15

Masz całkowitą rację jeśli chodzi o to co napisałeś :
cyt "... co zawody rzutowe mają wspólnego z rzucaniem podczas łowienia ? Nic" 

Nie chodziło mi o zmianę tematu wątku na " castingowe zawody rzutowe" tylko o wyjaśnienia i rzetelność podawanych informacji.

Zawodnicze rekordy  odległości podawane i cytowane przeze mnie miały tylko pokazać i uzmysłowić kolegom jak bardzo się mylą.
Opisywany sprzęt używany w czasie zawodów jest specyficzny, i dopracowany do najdrobniejszych szczegółów, po to właśnie, aby uzyskiwać najdalsze odległości. O technice rzutów już nawet nie wspomnę.
Pisałem o ciężarkach 18 gramów, linkach 0,24 czy 0,25 mm, kijach powyżej 3 metrów a czasem około 4 metrów. Zawodnicy, którzy trenują tą dyscyplinę uzyskują wyniki około 120 kilku metrów.

A tu Nasi koledzy tak po prostu, z marszu, na luzie wykonują powtarzalne rzuty po około 100 metrów i więcej seryjnie wykonanymi wędkami z multiplikatorem, używając przynęt o ciężarze 25 gramów.

Wolne żarty! Albo "bajki z mchu i paproci"  :lol: 

Koledzy nie mają pojęcia o czym mówią. Czy kiedykolwiek biegali w szkole na setkę? (nie chodzi o czas tylko o odległość;-));
Czy stali i spoglądali na wieżowce, które mają po 30 i więcej pięter i wysokości całkowitej 115 czy 120 metrów,
Czy byli na ligowym boisku piłkarskim?

Poniżej link
Lista najwyższych budynków w Warszawie, na której znajdują się między innymi takie budowle (dużo takich 80-120 metrów).
 https://pl.wikipedia...ków_w_Warszawie
(Proszę zobaczyć i powiększyć zamieszczone pod linkami zdjęcia....)

A Nam stojącym na brzegu lub w łodzi "miotającym pociski" takie jak np. tonący Slider 10 cm 46g,  czy kogut lub guma z główką 15-25g wydaje się, że rzucamy " aż po horyzont".

Tymczasem prawda jest zupełnie inna.
Rzuty po 50-60 metrów to bardzo dalekie rzuty!!! A co mówić o rzutach 100m i więcej.

Bajki opowiadajmy Naszym dzieciom a nie kolegom na forum JB.  :)  ;)  :D 

A w celu poprawy własnego niskiego Ego można znaleźć inne sposoby....
Ale o tym, to już każdy, kto tego potrzebuje powinien pomyśleć sam :unsure:  :ph34r: ..... 


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 14 styczeń 2021 - 02:18

  • Guzu i Little Wing lubią to

#32 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2021 - 06:23

Nie mogę o sobie powiedzieć żem jest jakoś przesadnie badawczą, castingową mrówą w typie wyznawców ultralight, z mikrometrem i laboratoryjną waga, i kombinującą sobie wg przekonań sieci albo innych mniemanologii. Albo reel test. Jestem zwyczajnym praktykiem :) Osiemnastogramowym ciężarkiem nie rzucaliśmy, a kogut na 2/0 waży 27 - 28 gram, i wspaniale leci, a był taki ciężki, bo chodziło nam przede wszystkim o zasięg.. i Tyskie w perspektywie :)  

Alphas nie był, i nie jest najlepszym  kołowrotkiem do takich wyczynów - ale jakoś  dał radę. TDZ 100 był gorszy. Plecionka to Sufix Herculine 17lb. Z długiego zwisu raz nie dała rady! Przęsło ze słupkiem ma 2.10..

 

Sport rzutowy za komuny był w wędkarskim świecie bardzo popularny, chyba każdy okręg miał reprezentację i ja też się o niego otarłem - ale o flyfishingowy..

 

Oj dżejk, zaperzasz się.. pozostając teoretycznie.. :D



#33 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2021 - 06:28

Ale się czepiłeś tych budynków...
Już na początku roku 2000, japończyk rzucał Daiwą TD-Z 100ML około 100m!
Teraz mamy technologię DC i nowe konstrukcje, które również są w stanie osiągnąć ten dystans, ale nie każdy to zrobi, bo oprócz odpowiedniego kija (chociaż tego nie jestem pewien, bo tester Shimano do zestawu z SLX DC w roz. 70 używał zwykłego Zodiasa) trzeba mieć jeszcze umiejętności.

#34 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 styczeń 2021 - 07:22

Lamiglas X9MHXC(12-42) + Z2020HL, шнур PE #2.5, груз 28 гр. + 3 fg. Безветренная погода, выброс шнура 80+ метров (цвета на шнуре меняются каждые 10 метров).

 

Trudno nie być sceptykiem, kiedy czyta się na forum o kosmicznych rzutach użytkowników, szczególnie w wątkach castingowych "na lekko" . Ale zawsze można rozwiać wszelkie wątpliwości i nagrać film jak te dwa powyższe. Temat będzie zamknięty.


  • Jake 6 lubi to

#35 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 10:00

Ale się czepiłeś tych budynków...
Już na początku roku 2000, japończyk rzucał Daiwą TD-Z 100ML około 100m!
Teraz mamy technologię DC i nowe konstrukcje, które również są w stanie osiągnąć ten dystans, ale nie każdy to zrobi, bo oprócz odpowiedniego kija (chociaż tego nie jestem pewien, bo tester Shimano do zestawu z SLX DC w roz. 70 używał zwykłego Zodiasa) trzeba mieć jeszcze umiejętności.

Tu nie chodzi o budynki, które mają dać nam tylko skalę porównawczą. Patrząc na nie łatwiej wyobrazić sobie rzeczywiste odległości!

Nigdzie nie pisałem, że nie można uzyskiwać rzutów multiplikatorem ponad 100 metrów (skoro podawałem rekordy około 120 metrów)!!!
Warto czytać uważnie i ze zrozumieniem  ;) 
Akurat kołowrotki wyposażone w systemy DC (przy odpowiednich ustawienia multiplikatora) ułatwiają rzuty, które mogą być bezstresowe jeśli chodzi o tzw. brody zwane czasem ptasim gniazdem. Tylko przy takich ustawieniach ograniczają maksymalne rzutowe odległości, bo nie są do tego stworzone!!! Koledzy, którzy je mają mogą coś na ten temat powiedzieć. Sam mam dwa multiki z tym systemem, więc wiem o czym mówię! 

Moje wyżej napisane posty, miały na celu tylko trochę "ostudzić" zapały i zweryfikować podawane informacje o uzyskiwanych odległościach rzutowych kolegów. 

Skoro ktoś zakłada wątek:

Multiplikator / zestawy Long Cast i już na początku pyta o :
cyt: 
Cześć!

"Prosiłbym Was o poradę, jaki multiplikator pozwoli uzyskiwać mi znaczne odległości rzutowe z przynętami około 10g - guma + główka 5-7g? Najczęściej łowię Morethanem PE SV z kijami 2,7 - 3,2m. Jakie konstrukcje możecie polecić, żeby w tym przedziale wagowym rzucać na maksymalne odległości? Jakie osiągacie maksymalne odległości rzutowe swoimi zestawami z podobnymi przynętami? Zadam też ważne pytanie, czy nie lepiej w tej gramaturze przesiąść się na spinning? Założeniem jest łowienie sandaczy na lekko obciążone przynęty w jeziorach.
Z góry dziękuję za pomoc"

Skoro tak jest to kolega chce się (chyba ???!!! ) czegoś w tym temacie dowiedzieć.

A kilka postów dalej pisze:
cyt:
"U mnie najdalej rzucają Daiwy Zillion HLC, niestety fajnie z nich lata od 14-17g wzwyż. Przy kogucie 25g i kiju Yamaga Ballistic udaje mi się rzucić ponad 100m. Zauważyłem, że wraz ze wzrostem średnicy szpuli zwiększają się odległości rzutowe ale niestety spada drastycznie komfort rzutowy.

A co sądzicie o Shimano Scorpion 17 DC?

To co o tym sądzić? Skoro kolega rzuca kogutami 25 gramów ponad 100 metrów  ;) nic nie napisał jak to zmierzył), to powinien chyba zdawać sobie sprawę, że przynętami o mniejszym ciężarze będzie mu trudno osiągnąć takie odległości. Rzuca wędką na blanku Yamaga Ballistic o długości 9,6 stopy i ciężarze wyrzutu do 35g (jeśli myślimy o tym samym blanku). A tu pyta o łowienie sandaczy w jeziorach na przynęty do 20g i chce rzucać około 100 metrów?!

Cały ten mój wywód z kilku postów jest tylko po to, aby jeśli podajemy na forum jakieś informacje to były to informacje rzetelne, poparte własnym doświadczeniem i prawdziwe. A nie bajeczki  ;)
 .
Na forum są również młodzi adepci castingu, którzy chcą się czegoś nauczyć i zdobyć zarówno wiedzę, jak i w ten sposób doskonalić się.

Wątek o możliwościach rzutowych i zawodach był przywołany po to aby, przybliżyć ten temat innym kolegom. Aby zobaczyli, że można osiągać takie odległości tylko innym sprzętem i inną techniką!!!! To nie jest nam potrzebne ale pomaga zrozumieć ograniczenia z tym związane 

Poniżej link do artykułu z JB 

Testy hamulców rzutowych DC (ale nie tylko)
http://jerkbait.pl/p...utowych-dc-r117

Znajdziecie w nim zarówno informacje o sprzęcie do bicia rekordów, technice i odległościach uzyskiwanych takim sprzętem. Wtedy może zobaczycie i ocenicie granice Waszych możliwości, umiejętności oraz zobaczycie jak to się ma do odległości rzutów oddawanych przez Was samych i kolegów z forum :)  ;) 

Przyjemnej lektury :)
  


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 14 styczeń 2021 - 10:21


#36 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 styczeń 2021 - 10:31

Na forum są również młodzi adepci castingu, którzy chcą się czegoś nauczyć i zdobyć zarówno wiedzę, jak i w ten sposób doskonalić się.

 

Nic dodać, nic ująć.

 

Szkoda, że czasy takiej wymiany poglądów uprawianą przez "starą Gwardię" jb.pl przemijają. 

 

http://jerkbait.pl/t...e-castem/page-1

 

Nic tak do mojej wyobraźni nie przemówi jak film, zdjęcia przynęt na wadze, mierzenie "wykrywaczem kłamstw" ( https://pl.aliexpres...earchweb201603_ ) a najlepiej zobaczenie "na żywo". 

 

Dzisiaj mam wrażenie, że takie dysputy są uważane za dziecinne, a szkoda.

 

Edit: http://jerkbait.pl/t...astem/?p=921395

http://jerkbait.pl/t...astem/?p=921395

 

http://jerkbait.pl/t...astem/?p=923122

http://jerkbait.pl/t...astem/?p=923125


Użytkownik HaDe edytował ten post 14 styczeń 2021 - 10:58

  • Sławek Oppeln Bronikowski i bob74 lubią to

#37 OFFLINE   Zbigart

Zbigart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:01

Proszę , dwa pierwsze z brzegu , wystarczy lekki wiatr w plecy : 

 

Z.


  • -PYTOON- i HaDe lubią to

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:04

System rzutowy można mieć w jednym palcu  :) Co oczywiście nie wyklucza możliwości istnienia inteligentnych multiplikatorów. Tak czy siak, miałem prawdziwą przyjemność spotkać się i w tej dyskusji, z  charakterystyczną, niezmiernie w sieci popularna postawą - wydajemisie.. I nie widzę na nią lewara..



#39 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:33

Jeszcze coś..  zadzwoniłem do Wojtka - ten multiplikator to nie był Ardent, to był Supercaster mało znanej firmy US reel.. https://www.fishands...r-1000-(In-Box)



#40 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:43

Super, wszystko jasne :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych