Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Wigry 355 czy Solar 360Fish?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 17:57

Witam wszystkich bardzo serdecznie, i od razu proszę o małą poradę, mianowicie którą z tych łódek wybrać ? wiem że pewnie pytanie nie jest najprostsze i najmądrzejsze ale liczę na Wasze fachowe porady.
Łódź będzie służyła głównie do wypraw wędkarskich- max. 2 osoby, oraz oczywiście wycieczek z żoną i resztą rodziny (nie całą :D
Sprzęt będzie pływać po augustowskich jeziorach, tam też będę mógł ją odebrać osobiście.

W podobnej cenie znalazłem jeszcze ciekawą łódź SILVER 405, tylko że sporo węższa.
Ostatnia która wpadła mi w oko to Bora 385, ale ta chyba nie nadaje się pod silnik elektryczny.
Napędem będzie silnik elektryczny, kiedyś ($) może spalinowy.

Co do tych 2 łodzi wymienionych w temacie- są one do siebie bliźniaczo podobne. Dlatego zależy mi na opiniach osób które miały z nimi styczność.

#2 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 18:31

Witam,

Jestem z Augustowa, miałem okazję obejrzeć parę wyrobów tutejszych stoczni, mam też kolegów pracujących w kilku tutejszych firmach.

Ja rok temu sam kupiłem Solara 360 ale sprzedałem bo nie miałem już kasy na przyczepkę, silnik i hak do samochodu (z resztą samochód też niezbyt przyjazny do slipowania). Teraz żałuje bo to najlepiej wykonana 360'tka na jakiej pływałem i jak mi sypnęło teraz trochę groszem to bym ją sobie zostawił. Z resztą następną jaką bym sobie kupił to albo Solar 430 albo Romana 430. Na razie pływam pontonem 360.

Wigry tylko macałem już gotową, Solara znam od podstaw bo byłem codziennie jak robili moją. Z resztą przez ten okres poznałem Waldka i mogę z ręką na sumieniu powiedzieć że robią naprawdę dobre łodzie.

Kilku kolegów z tego czy innego forum też pływa na Solarach (widziałem kilku właścicieli) i z postów na forum wynika że też są zadowoleni :D

Zdajesz sobie sprawę że teraz pewnie będziesz czekał miesiąc zanim Ci tą łódkę zrobią? ;] Sezon już się rozpoczął.

#3 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 18:46

Zdaję sobię z tego sprawe, nie gonią mnie żadne terminy, zakupu dokonam zapewne we wrzesniu. Samochód nabyłem więc pierwszy warunek spełniony, problem jest z przyczepką, są cholernie drogie, może zlecę by ktoś zrobił prywatnie, wychodzi ponoć o połowę taniej.
Obecnie pływam od czasu do czasu, na pożyczonej starej Iwie 390, z wiosłami. I to jest mordęga. Teraz chyba są one lepiej wyprofilowane i już nie płaskodenne. Ta na fali stoi w miejscu.
Te solary wyglądają naprawdę pięknie, nie wiem tylko czy te boczne siedziska z 2 stron nie zabierają zanadto miejsca, i na środku robi się już ciasnawo wtedy.

#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 czerwiec 2012 - 19:03

Witam , też pływam SOLAREM360 twoje obawy czy nie jest za ciasno zostaw poza sobą. Wędkowanie w dwie osoby jest bardzo komfortowe a samemu to rozpusta :mellow:. Mój kolega ma WIGRY355. Róznica miedzy nimi w wielkości (szerokość x długosc) jest na plus dla SOLARA - niby po pare centów a jednak robi znaczna różnicę. Na plus dla WIGRY jest jeden długi schowek-bakista i ma umieszczone wyżej siedziska.To tak bardzo po krótce B)

#5 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 19:13

Gdyby Wigry355 miało te 5,10 cm więcej (zarówno w długości i szerokości), nie miałbym rozterek i na 100% wybrał właśnie ten model.
  • kristofer232 lubi to

#6 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 19:28

Pływałem Solarem 360fish i na wodzie zyskuje sporo ponad to, co widać na brzegu. Stabilna niesamowicie, dobrze pływa nawet na elektryku (34lb). Łajba sprawdziła się na dużej wodzie przy na prawdę dużym wietrze i fali. Sam jak zmienię krypę to właśnie na Solara

#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 czerwiec 2012 - 19:57

Właśnie gdyby ktoś szukał http://moto.allegro.pl/profesjonalna-lodka-wedkarska-solar-3 60fish-i2431093600.html. A w przyszłości (bo zachorowałem) moż to http://moto.allegro.pl/nowosc-2011-solar-430-sport-nowosc-20 1-i2434327350.html

#8 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 20:49

Zastanów się lepiej,

Za solarem jest jeszcze parę plusów.

Od zeszłego roku jest wersja z nowym pokładem, zamiast tradycyjnej tarki masz 5mm kółeczka które wystarczy zwilżyć i przetrzeć szmatką, łódka po krótkim czyszczeniu wygląda jak nowa. U nas w portach stoją różne łodzie ze starą tarką anypoślizgową wyglądają jak obsrane, sam taką chciałem z kumplem wyczyścić. Bez karhera i chemii jest ciężko, naprawdę ciężko.

Solar jest już na rynku dość długo, za swoje łodzie cały czas zbiera nagrody i recenzje w zagranicznych pismach, wigier tam nie widziałem.

W Wigrach jest fajny długi schowek niby z przeznaczeniem na wędki, ale wędek w łódce na przyczepce z osią skrętną lub na jakiejkolwiek osi bez dobrej amortyzacji bym nie ryzykował przewozić. Poza tym nie pamiętam ale klapa od tej bakisty jest chyba na środku więc wędek o długości 1,4m tam raczej nie włożysz, co innego duperele, tutaj na plus.

Solar ma dużą bakistę rufową, wystarczy na zbiornik paliwa i ze 3 upchnięte kamizelki + jakieś narzędzia, apteczka i coś tam jeszcze. Lewa bakista spokojnie pomieści przenośne radio, lornetkę, zanęte 5kg i jeszcze jakieś duperele, np. małą skrzynkę wędkarską. Przedniej używałem do 2x 9kg gumowych kotwic z linami i jeszcze na coś miejsca zostało.

Ja bym brał solara, ale to Twoja decyzja :D

miramar69 - też myślę że 430 to będzie moja następna łódka, ale to już poważniejsza inwestycja. Jak wybierałem sobie stocznię na swoją łódkę to rozważałem też Romanę 430 ale solar wypadł lepiej, poza tym gość który produkuje Romany 430 u nas to ostry burak i jeśli tak wyglądał by kontakt przy ewentualnej gwarancji to ja podziękuję :D

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 czerwiec 2012 - 10:41

Ja w tej kategorii cenowo wagowej wybrałem już praktycznie łódź Nako 360. W solarze nie pasuje mi mała podłoga, czasem we 2 na caly dzień jest trohę maneli a na bokach i tak nie siadam. Tak swoją drogą macie te łódki gdzieś w Wawie czy bedziecie jeździć po nie?

#10 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 czerwiec 2012 - 22:00

Ja tam polecam Wigry sam ją posiadam i jest ok.


#11 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 27 czerwiec 2012 - 11:45

Mam pytanko może troszkę poza tematem. Jak dobrać łódź aby 2 osoby pływały w ślizgu na silniku 8km 4suw. Na youtube widać, że jest to możliwe, ale niestety nie doszukałem się dokładnego opisu lub nazwy.

Wiem, że np. Linder Sprotsman 355, Marine 12 - ale to łajby aluminiowe i cena nowej to ponad 10000 pln, a używki ciężko spotkać.

Może ma ktoś już taką łódkę, na której można fajnie łowić i na niedużym motorze sprawnie się przemieszczać.

z góry dzięki za odpowiedzi

#12 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 11:24

Witam!
Ja miałem podobny problem.Przeleciałem wszystkie posty z ostatnich
3lat na ten temat;Mój wybór to Wigry355.
Solara widziałem z bliska ale był strasznie zaniedbany(nie pływałem na nim), prawdopodobnie ma trochę większy kil, jest o15 kG cięższy , ławki i bakisty ma usytuowane niżej niż Wigry, przez co wydaje się obszerniejszy ale za to mniej wygodny. Po paru godz. wędkowania odczujesz to na pewno. Moim zdaniem także pojemność bakist będzie przez to większa. Co do długiej bakisty to wchodzi do niej kij o dł.274(dwu skład),oczywiście bocznym deklem a nie górą, w przedniej bakiście masz miejsce na aku(u mnie Toyama110)
Przewody idą pod pokładem, ja dodatkowo kazałem zrobić otwór na wyjście linii paliwowej w prawej bakiście rufowej,gdzie wchodzi metalowy zbiornik 12l Yamahy+ kapok i jakieś drobiazgi.
Miejsca zdecydowanie więcej na pochowanie wszystkich klamotów.
Wykonanie na prawdę super, no i ta stabilność. Ja mam wersję z przedłużonymi relingami przednimi do 120cm i nową drabinką, wygląda naprwdę supe,polecam granat i kremowy środek, biały odbija słońce i bez okularów nie wyrobisz.
Co do Bory to odradzam, wielu użytkowników narzekało na pęknięcia lakieru(tzw. pajączki),wymiarów np,Style 410 ma tylko 380cm itd.
Wymiary Wigier są naprawdę autentyczne bez zbędnego dziobu który
ma 50 cm i łódż ma w tedy ponad 4m.
Naprawdę szczerze polecam.
Pozdro. Sławek

  • -PYTOON- lubi to

#13 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:09

W tym rozmiarze a raczej w zbliżonym polecam Crescenta 410, piszesz coś o rodzinie na łódce itd. zerknij na Crescenta FLEXI 470, łódz się kupuje na wiele lat, każda ewentualna zmiana to czas i koszta, w/w modele jak i powyższe wymagają przyczepki a radzą sobie z napędem od wioseł do 30KM, zerknij może na łodzie-crescent lub nagruberyby. Pozdrawiam M.

#14 OFFLINE   am30

am30

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2012 - 15:28

Dzięki Panowie za wszystkie porady.
W zeszłym tygodniu odwiedziłem producenta łodzi Solar 360fish- łódka rzeczywiście wydaję się jak to kolega wyżej napisał, obszerna. To naprawdę spore pływadełko, prezentuje się wyśmienicie.
Zwróciłem jednak od razu uwagę na te niższe położenie bakist i ławek. Nie jestem może ułomkiem, ale jak dla mnie, są niestety za nisko osadzone :(
Niedługo ocenię wizualnie Wigry, mam nadzieję że będzie ok.



#15 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 październik 2012 - 22:46

Witam,
Czy są wśród Nas użytkownicy pływadeł z tematu? Dwie podobne łódki, w podobnej cenie. W miarę stabilne jak na taką konstrukcję, obydwie łodzie można ubrać w 10-15KM silnik. Siedzę już 3-ci tydzień gapiąc się na zdjęcia, filmy, korespondując z producentami. I nie wiem co wybrać :) Pozostało mi jeszcze poznanie ich organoleptycznie, ale dotychczas nie natknąłem się na żadną na wodzie czy w porcie.
Wybijcie mi jedną z nich z głowy:)

Użytkownik PiECIA edytował ten post 15 październik 2012 - 22:47


#16 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2012 - 05:08

Pływak na Wigry 355, fajna łódeczka. Dobrze pomyślana, wystarczająco miejsca dla 2 osób. Prawda to o troszkę niskich burtach i chlapaniu wodą nawet na niewielkiej fali, ale może jakbym nie śmigał 30km/h to by nie chlapało.

#17 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2012 - 06:09

Na początek gratki za sandacza:) Posiadam solara 360 i mogę ci polecić go w 100%. Plywam nim tak samo jak Ty, po Zegrzu. Sprawdzony przy dużej zalewowej fali, też sprawuje się dobrze. Przy 10 km, dwóch osobach i z calym szpejem leci w slizgu. W sobote będę pływał, wiec jeśli bedziesz na wodzie jest szansa, ze mnie zobaczysz:)

#18 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 październik 2012 - 07:06

a ten solar 360 to w jakiej cenie jest ??

#19 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 październik 2012 - 07:22

Pływak na Wigry 355, fajna łódeczka. Dobrze pomyślana, wystarczająco miejsca dla 2 osób. Prawda to o troszkę niskich burtach i chlapaniu wodą nawet na niewielkiej fali, ale może jakbym nie śmigał 30km/h to by nie chlapało.


Mnie nie zależy na szybkim przemieszczaniu się, na początku i tak pchać skorupę będą 4KM.

Na początek gratki za sandacza:) Posiadam solara 360 i mogę ci polecić go w 100%. Plywam nim tak samo jak Ty, po Zegrzu. Sprawdzony przy dużej zalewowej fali, też sprawuje się dobrze. Przy 10 km, dwóch osobach i z calym szpejem leci w slizgu. W sobote będę pływał, wiec jeśli bedziesz na wodzie jest szansa, ze mnie zobaczysz:)


W sobotę nie wędkuję, ale chętnie skorzystam z możliwości dotknięcia łódeczki:) Reszta na prv jeżeli pozwolisz.

a ten solar 360 to w jakiej cenie jest ??


Obydwie, w interesującej mnie opcji, ok. 4kpln

Dodam, że ważę 110kg zatem pływanie z "niemową" zanim nie uporam się z doprowadzeniem się do kultury:/

#20 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 październik 2012 - 08:51

Witam ten temat był poryszany nie tak dawno . Poczytaj sobie http://jerkbait.pl/t...cena-ok-4000zl/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych