Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stery z płytek „fibreglasu” fr4/g10 - czy ktoś probowal

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sobol18

sobol18

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaPL>PDL
  • Imię:Adam

Napisano 13 styczeń 2021 - 19:58

Panowie, od pewnego czasu nurtuje mnie temat sterów do wobków z płytek fr4/g10. Bardzo często ten materiał jest stosowany przez zagranicznych „hendmejdowców”. U nas w Polsce znalazłem materiał ale głównie w postaci żółtych mało przeziernych płytek. Czy ktoś miał już styczność z tym materiałem w postaci mlecznobiałych prawie transparentnych płytek i robił z nich stery? Lub ktoś ma na taki materiał namiar?
  • Night_Walker lubi to

#2 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1206 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 styczeń 2021 - 21:37

A w czym on jest lepszy od poliwęglanu?
  • eRKa lubi to

#3 OFFLINE   sobol18

sobol18

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaPL>PDL
  • Imię:Adam

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:44

No właśnie nie wiem wiec pytam czy ktoś z forumowiczów używał. Skoro za granicą (od Japonii poprzez Bułgarię i Włochy) to stosują zamiast poliwęglanu to jakiś powód lub sens to ma. Mi wydaje się ze może być mniej podatne na pęknięcia np od kamienia bo jak się spojrzy na strukturę tego to wyglada jak siateczka z włókna szklanego zatopiona w żywicy.

Załączone pliki

• Sąsiad lubi to

#4 OFFLINE   gajosik

gajosik

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1355 postów
  • Lokalizacjahmglures.pl
  • Imię:Paweł

Napisano dziś, 17:52

Chodzi o wytrzymałość, to największa zaleta, stosują go najczęściej w twitchach. Płytki mają również porowatą fakturę, nie tak gładką jak poliwęglan, kleje dwuskładnikowe znacznie lepiej się trzymają. Ma również ciekawy oldschoolowy wygląd.

Wytrzymałość ma znaczenie w sterach o kształcie jak na foto wyżej. Mocne zwężenie umożliwiające wklejenie bez klasycznego nacięcia psującego wygląd gdzie możemy zastosować szerszy ster z poli a tym samym bardziej wytrzymały.

W twitchach tym bardziej popularny że pstrągi w tych krajach są łownie w rzekach typowo górskich z duzą ilością kamieni, wobler z poliweglanem szybko kończy przygodę w takim środowisku i tym sposobie prowadzenia.

Poliwęglan jest za słaby za równo udarowo jak i zbyt mało sztywny żeby zrobić z niego ster w takim kształcie przy pierwszym kontakcie z kamieniami złoży się w przeciwnym kierunku do prowadzenia przynęty lub pęknie.

• sobol18, Night_Walker i majki81 lubią to

#5 OFFLINE   majki81

majki81

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano dziś, 20:01

Bardzo rzeczowy i konkretny komentarz kolego Gajosik. Dzięki wielkie z mojej strony 🙂

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych