Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niedrogi cast do 400-500 gramów wyrzutu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2021 - 18:20

Pax. Castingowcy się nie kłócą, jeno wymieniają swoje doświadczenia w naszej kochanej wąskiej dziedzinie. :D

W przeciwieństwie do przedstawicieli spiningu, tam trwa odwieczna wojna Daiwa versus Shimano  :D


  • Novis lubi to

#22 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2021 - 18:59

@ Maciek. i @Marshall
zostawcie sobie te przepychanki dla siebie - najlepiej na priv, nas nimi nie męczcie, upraszam

wyczyszczone....


  • godski lubi to

#23 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 02 luty 2021 - 22:03

Ja zakupiłem od Melka patyk wolfcrek i jak to mówił da rade nim rzucić 700g ale czuć że kiedyś pierdyknie. Natomiast bez problemu ogarnia jego baby shady (350g) i myślę że spokojnie ogarnie 500g. 

Co do mojo musky śni mi się ten patyk po nocach jednak ma dla mnie wielką wadę - niestety to jednoskład :(



#24 ONLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 03 luty 2021 - 00:20

Mnie ciekawi jak druga generacja tanich monstersticków w3 do 290g się prezentuje, ogólnie to chcialem se pewien kijek do 15oz ze stanów sprowadzić na wiosnę ale nikt nie wysyla ubezpieczonych,  a tam jak zwykle jednoskłady albo "pseudo" teleskopy  :wacko:


  • BOB lubi to

#25 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2021 - 13:35

Niedawno kupiłem W3 MONSTER... - 2  240  150-290 (waga kija 235)

Lekki , dobrze wyważony dlatego w sklepie wybrałem ten a nie W4 w tych parametrach 

Na razie tylko testy bez kontaktu z rybą, ale jestem zadowolony. Z podpiętym Tranx 301 (docelowo będzie TORO Beast 51) bez problemu leciało 70-90gr, kij już się ładował. Maksymalnie rzucałem gumą 240gr+dozbrojka 20gr i mogłem wykonywać dość dynamiczne rzuty z pełnym wymachem. Jako, że kija jeszcze nie obłowiłem i do końca nie wyczułem, moje rzuty były póki co dość zachowawcze. Stwierdziłem również, że fajnie czułem w uchwycie pracę dużej gumy więc przy braniu powinno być elektrycznie.


  • godski lubi to

#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2021 - 14:03

Niedawno kupiłem W3 MONSTER... - 2  240  150-290 (waga kija 235)

Lekki , dobrze wyważony dlatego w sklepie wybrałem ten a nie W4 w tych parametrach 

Na razie tylko testy bez kontaktu z rybą, ale jestem zadowolony. Z podpiętym Tranx 301 (docelowo będzie TORO Beast 51) bez problemu leciało 70-90gr, kij już się ładował. Maksymalnie rzucałem gumą 240gr+dozbrojka 20gr i mogłem wykonywać dość dynamiczne rzuty z pełnym wymachem. Jako, że kija jeszcze nie obłowiłem i do końca nie wyczułem, moje rzuty były póki co dość zachowawcze. Stwierdziłem również, że fajnie czułem w uchwycie pracę dużej gumy więc przy braniu powinno być elektrycznie.

Szkoda że to 2,40 , jaki dolnik?

A porównując co do wagi to ten Horizont o masie 300 g wcale nie jest ciężki - biorąc pod uwagę że jest dłuższy o 33 cm i ma wyrzut pod 400 gramów.

 

Na razie choruję na Mojo  :rolleyes: .


Użytkownik godski edytował ten post 03 luty 2021 - 14:03


#27 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2021 - 15:33

Ja też wolał bym 250-255 ;)

To konstrukcja 1+1. Dolnik pełna pianka. Od pazura do końca 49cm



#28 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 luty 2021 - 17:24

Szkoda że to 2,40 , jaki dolnik?

A porównując co do wagi to ten Horizont o masie 300 g wcale nie jest ciężki - biorąc pod uwagę że jest dłuższy o 33 cm i ma wyrzut pod 400 gramów.

 

Na razie choruję na Mojo  :rolleyes: .

Jak uleczysz chorobę, daj znać o efektach lekarstwa.


  • godski lubi to

#29 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 luty 2021 - 15:10

A propo Mojo ,też mnie zainteresował .Zauważyłem że mają zamontowany ten dziwny" na razie dla mnie uchwyt z pazurem do tyłu" mieliście już z takim do czynienia ? Robi różnicę?

#30 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 08 luty 2021 - 15:14

Trzymanie takiej armaty ze zwykłym pazurem może być problematyczne ;)



#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 luty 2021 - 15:15

W bardzo ciężkich castingach daje lepszy, mocniejszy chwyt - lepiej podpiera palce


  • godski i Little Wing lubią to

#32 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 08 luty 2021 - 16:23

Ja to już kupiłem popcorn i czekam na post ,,cast do 800-1000g w budżecie dwiesta złoty''😂. W jakim kierunku to jidzie🤣
  • mifek i godski lubią to

#33 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 08 luty 2021 - 17:36

Coraz więcej osób łowi grubo. Jeszcze kilka lat temu ciężko było kupić fajnego i niedrogiego casta do 200g. Wiec myślę, że zaczną się pojawiać takie wędki

#34 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 08 luty 2021 - 17:46

W taki to kierunku idzie że łowiąc grubo jest większa szansa na Złowienie większej ryby.
Dłubanie drobnicy niektórych nie rajcuje.
Jak bym nastawiał się częściej na szczupaki to na pewno łowił bym grubiej niż męczył mniejsze rybki zanim coś ciekawszego by się uwiesiło.

#35 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 luty 2021 - 22:35

Fajnie by było jakby to poszło jeszcze dalej, tzn. aby w końcu był dostępny budżetowy sprzęt-wędki, do łowienia na naprawdę wielkie przynęty, grubo powyżej tych 400 gram. Niestety na ten moment na rynku z tanich wędek powyżej 300 gram jest tylko MPP2 i Svartzonker, przy czym w przypadku tej pierwszej dosłownie czuć,że jest to kij za 300 zł, w negatywnym znaczeniu. Osobiście obserwuje jednak regres u producentów w kwestii wielkich przynęt. Znani producenci zamiast udoskonalić swoje duże topowe przynęty idą w ich pomniejszone wersje aby sprostać rynkowi i większemu popytowi na małe przynęty,niestety :/ Takie przynęty jak Trouty 40 cm czy 30 cm coraz ciężej dostać, tak samo Rattle 27,5 czy Płocie 32 cm, Herringa 32 cm już dawno wycofano z produkcji. Ale to nie dotknęło tylko SG ale i innych producentów. Oby było to tylko chwilowe 😊 Nie wiem czy w ogóle SG planuje jakiegoś następcę MPP2 do 350 gram, nowa ich seria chyba nawet nie zbliża się do takiej gramatury a my tutaj rozmawiamy o łowieniu z łapy na przynęty i 700 gram. Dla mnie łowienie na takie przynęty to norma ale ilu nas jest ? Którzy łowią aż takimi przynętami z rzutu ? Zdziwie się jeśli producenci seryjnych tańszych wędek wyjdą poza granice 400 gram. Jeśli nawet wyjdą to nie wiem czy ma to sens ponieważ te wędki naprawdę już swoje ważą i taki kij musi być odpowiednio zaprojektowany do rzucania takimi przynętami, poza mocą musi mieć też odpowiednią konstrukcje i najlepiej aby był jak najlzejszy, co to oznacza ? Często bardzo wysoką cenę.
  • SzymusS i bob74 lubią to

#36 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 maj 2021 - 13:16

Wkleje swoje 3grosze odnosnie tanich i mocnych wedek.

Ja tam ultra budzetowo podchodze do takich pomyslow i do tej pory uzywalem glownie wedek morskich (co prawda glownie w kpl z staloszpulowcem, ale wiekszosc z nich tak naprawde jest dedykowana pod multika).

Mialem: shimano vegance i ugly stik oba w wersjach 1+1 oba 20-30lbs. oba w cenie okolo 70 euro. Shimano rzucilem cos kolo 500g najwiecej a uglystikiem ponad 600. Jednak shimano do bb jest troszke za sztywny (w sensie za plytko sie ugina) i powedrowal na morze do lowienia makreli na przywieszki. Ugly juz duzo lepiej, ale dolnik straszliwie gruby i kij dosyc ciezki - rozwazam przerobke. Nie traktuje powyzszych jako wady bo: a) cena zawsze oznacza kompromisy B) rzucajac pol kilogramowymi przynetami podejrzewam, ze sie zmacham na smierc po godzince-dwoch wiec i tak nie ma znaczenia wygoda/waga kija - to przynety i rzucanie bede dawac w kosc po mojemu. Oczywiscie jak ktos zamierza trolowac z reki to moze miec inne zdanie.

Ps doslownie 10 minut temu dostalem do reki wedke WFT never crack big fish (kolega zamowil z nordfish77) dlugosc 2.4m cw 150-700g (na oko powinna ogarnac jak nie to jest jeszcze wersja do 1kg ;P  5 sklad wyglada jak ugly stick cena ponizej 50 euro + 20 euro wysylka.



#37 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 maj 2021 - 14:22

Ja to już kupiłem popcorn i czekam na post ,,cast do 800-1000g w budżecie dwiesta złoty''. W jakim kierunku to jidzie

W którymś z niemieckich sklepów migneła mi wędka o c.w  2 kg I nie byl to morski kijek, o ile dobrze pamietam.



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2021 - 14:39

Wkleje swoje 3grosze odnosnie tanich i mocnych wedek.

Ja tam ultra budzetowo podchodze do takich pomyslow i do tej pory uzywalem glownie wedek morskich (co prawda glownie w kpl z staloszpulowcem, ale wiekszosc z nich tak naprawde jest dedykowana pod multika).

Mialem: shimano vegance i ugly stik oba w wersjach 1+1 oba 20-30lbs. oba w cenie okolo 70 euro. Shimano rzucilem cos kolo 500g najwiecej a uglystikiem ponad 600. Jednak shimano do bb jest troszke za sztywny (w sensie za plytko sie ugina) i powedrowal na morze do lowienia makreli na przywieszki. Ugly juz duzo lepiej, ale dolnik straszliwie gruby i kij dosyc ciezki - rozwazam przerobke. Nie traktuje powyzszych jako wady bo: a) cena zawsze oznacza kompromisy B) rzucajac pol kilogramowymi przynetami podejrzewam, ze sie zmacham na smierc po godzince-dwoch wiec i tak nie ma znaczenia wygoda/waga kija - to przynety i rzucanie bede dawac w kosc po mojemu. Oczywiscie jak ktos zamierza trolowac z reki to moze miec inne zdanie.

Ps doslownie 10 minut temu dostalem do reki wedke WFT never crack big fish (kolega zamowil z nordfish77) dlugosc 2.4m cw 150-700g (na oko powinna ogarnac jak nie to jest jeszcze wersja do 1kg ;P  5 sklad wyglada jak ugly stick cena ponizej 50 euro + 20 euro wysylka.

Ta ostatnia to pod multik? Ile waży?



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2021 - 14:40

A propo Mojo ,też mnie zainteresował .Zauważyłem że mają zamontowany ten dziwny" na razie dla mnie uchwyt z pazurem do tyłu" mieliście już z takim do czynienia ? Robi różnicę?

 

 

Trzymanie takiej armaty ze zwykłym pazurem może być problematyczne ;)

Znajomy podpowiedział że inaczej trzymamy taki kijek, cała dłoń przed pazurem. 



#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 maj 2021 - 15:49

Ta ostatnia to pod multik? Ile waży?

Co by w twoich oczach robilo z niej wedke pod multika? pazur raczej nei wystepuje w morskich kijach. Moge ci pomierzyc co cchesz tylko musisz sie streszczac  za jakies 2h daje ta wedke kumplowi.

https://www.nordfish...-150-700g-13141.

 

Pojde za chwile do garazu - zwaze wedki i zrobie fotke porownujaca przelotki etc na wszystkich 3.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych